Jump to content

Katılımsız Xp Ve Internet Explorer 7

kerim123

Recommended Posts

arkadaslar kendi yaptığım katılısız xp ye istediğim bütün programları entegre ettim

internet explorer 7 yi de entegre ettim ama kurduktan sonraki internet explorer 6. versiyon oluryor

ben bunu cd nin içinde bulunan internet explorer 6 nın ie 7 den sonra kurulmasına bağlıyorum

peki bunun çözümü nedir nasıl yapılır yada tamir edilir??

Hayır onunla bir ilgisi yok.Öncelikle Internet Explorer,NR-Update Paketi ile mi yoksa SVCPACK addon olarak mı eklediniz?SVCPACK olan yani katılımsız bir kurulumundan yapılmış addon için IE7 her zaman risklidir.Bu yüzden NR-Update Paketi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Neyle entegre ettiğine o kadar takma.Sonuçta SVCPACK addon olarak entegre etmişsin.Bak bu tür programların entegresinde önemli hussuslar var.Mesela benim XPlus Live! çalışmamda Office 2003 kurulmuyordu.Nedenini sonradan anladım.Meğersem sıralamada en başa almak gerekiyormuş.Neyse sen dediğim gibi NR Update Paketi kullan.Hiç uğraştırmaz seni.

Bu içerisinde diğer güncellemeler ile birlikte hazırlanmış paket.23 Aralık 2008'e kadar ki tüm windows güncellemelerini ve IE7'yi içerir.

Buda sadece IE7.Yine 23 Aralık 2008'e kadar ki tüm IE7 güncellemelerini içerir.

Please register to see this content.

Hayır onunla bir ilgisi yok.Öncelikle Internet Explorer,NR-Update Paketi ile mi yoksa SVCPACK addon olarak mı eklediniz?SVCPACK olan yani katılımsız bir kurulumundan yapılmış addon için IE7 her zaman risklidir.Bu yüzden NR-Update Paketi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

IE7 Svcpack addonu olarak da sorunsuz kurulur.Zaten Svcpack'in asıl amacı hotfix yükletmek.IE7 de hotfix formatında olduğu için NR Upd. pack = Svcpack IE7 olacaktır.Ama bana kalırsa IE gibi kritik bir bileşenin real addon olarak eklenmesi çok daha mantıklıdır.Son mesajda real addonun linkleri verilmiş.

Ben Msn'deyim hep :)

Normal Addon ekler gibi ekleyeceksiniz arkadaşlar.

Kurulum sırasını sonradan düzenlemek istiyorsan I386 içindeki svcpack.in_ dosyasını expand etmen gerek.(svcpack.inf olacak yani) sonra içini açtığınzda göreceksiniz zaten o şekil düzenleyebilirsiniz.Tekrar I386 içine atmadan önce MakeCAB yapıp sıkıştırmalısınız.(svcpack.in_ olacak yani) ;)

NR Update Paketi'ni nLite ile entegre etmek mümkün mü? Yoksa RVM Integrator şart mı?

Şöyle diyelim.

nLite'ı bir isveç çakısı olarak düşünün.XP CD'sine ekleme/çıkarma/oynama/tema ekleme/katılımsız/ince ayar vb. yapabiliyorsunuz.

RVM integrator'un amacı ise sadece entegredir.

Bir isveç çakısında da makas vardır.Sizce normal makas kadar iyi midir?Hayır tabii ki.

Özetlersek,entegrasyon işlemleri nLite ile yapıldığında siz her ne kadar sorun yok deseniz de yine de problemli bir cd elde edeceksiniz.

Bunun sebebi ise, nLite'ın,RVM'de kullanılan komutların bazılarını desteklemiyor olması.

Valla genelde isviçre çakısıdır o ama neyse tabi isveç çakısı da var zor bulunur, değerlidir...Ama nLite'ın zor bulunduğunu söyleyemicem :D

morningin dediği kısaca şu -ki doğru söylüyor- bir işleve ne kadar çok yoğunlaşırsanız o konuda o kadar mükemmel olursunuz.RVM de bunu yapıyor.Ama nLite çok genel katılımsız işiyle uğraşır...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...