Jump to content

Ptt Kargonun Terbiyesizliği

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Suç kargolarda değil kardeşim bu taşıma işini onlara verenlerde.Önceleri pandemi var diye onun arkasına sığındılar,şimdide hastalıktan tut ölüme kadar her bahaneyi  uyduruyorlar.Ama onlarda haklı,deveye sormuşlar boynun neden eğri diye nerem doğruki demiş.Memleketin hali bu bazılarıda beğenmiyorsan çek git diyorlar iyi mi?

• Like 1

Hocam suç kargoda da değil şubede de değil bence. Sürat kargo ile 4 kargo aldım 3 tanesinde hiç haber etmeden iade yolladılar. 2 tanesinde Şikayetvar'a yazıp genel merkez tarafından arandım, kargoyu iade sürecinden dönderdiler. (Her seferinde bu iş şaka gibi böyle yürüyor..) Bu dönemde aldığımda yine Şikayetvar'a yazdım ama aranmadım. Genel merkezleri dahil tüm şubelerin de telefonu kapalıydı. Satıcı da ürünü teslim almadan iade yolladığımı iddia ederek beni tersledi. N11 olmasa sorunumu çözemeyecektim. 3 hafta bekletildi ürünüm. Sorunun ne olduğunu ise söyleyim. Kurye personelinin izne ayrılmasından ve dağıtımı yapacak adam kalmamasından dolayı şubede aşırı bir yığılma olmuş. Genel merkez neden açmıyor diyorsanız, şikayetlere yetişemiyorlar. Gerçekten komedi.

PTT benim bölgemde çok rahat çalışıyor mesela. Çarşamba gecesi siparişini verdiğim bir ürünü dün öğleden önce evime getirdiler mesela. Ama derseniz ki sorunlu dönemleri yok mu? Var tabii ki. Aliexpress siparişlerimden birini gidip elden almak durumunda kaldım. Dağıtıcı 1 hafta izine ayrıldığı için o haftanın kargoları dağıtılmayacaktı. Ürünü bulup kendim almam gerekmişti. Ama PTT ile yılda 20'ye yakın kargo alıyorumdur. Bu sorun sadece geçen yıl soğuk bir kış günü oldu. 

Diyeceksin bu saçma değil mi kargolar nasıl masum diyeceksiniz? Devletimizin bu sistemi düzenlemesi gerekiyor. Her şube yeterince çalışana sahip resmi olarak. Ama birisi izne ayrıldığında yerine bakacak kimse yok orada. Onun işleri aksıyor. Dolayısıyla kargolarımız elimize gelmiyor. Benim yaşadığım sorunlarda arkada hep bu hikaye var. Gizliyorlar yalnızca.

• Like 1

ben uzun yıllardır ptt kargoyu kullanıyorum kurumdan dolayı indirim uyguluyorlar diye özellikle ama bu güne kadar hiç bir kargoda sorun yaşamadım. kurye ve dağıtım durumlarını bildiğim için şubeden teslim alıyorum adres olarak da şubeyi veriyorum herzaman. en azından bu şekilde kafa rahat oluyor.  3 gün önce bursadan verilen kargo iki günde adanaya geldi ama ben alamadım işlerden dolayı :D 

kocamanadam, 3 saat önce yazdı:

859382199_EkranAlnts.PNG.5809c9fe34fb3a44f106cdac46bd0830.PNG859382199_EkranAlnts.PNG.5809c9fe34fb3a44f106cdac46bd0830.PNGBugün 11.7.2020 kargo hala yok.

kötülemek için yazmıyorum

yogunluk var evet ama bu kadar uzun surmesi yanlış tam olarak neden geç kaldı arayıp ögrendinmi bende yurtiçi kargoda kuryeyim ama hemen hemen teslim ediyoruz varsa telefonu müsteriyi ariyoruz benim tahminim kuryeden kaynaklıdır her insan aynı degil  bazen yol uzunsa vakit geçtiyse eve kaçmak icin devir atıyorlar birde şu var hasar aldıysa belki yenisini bekleyip teslim geç yapmaktır banada vandan kargo geldi pttden satıcı vandan çıktı ama kargom geldi müşteri hizmetleri ve tüketici hakem heyeti ara şikayatle kargonu iade etme hakkına sahipsin sakın korkama yalan laflar cevire bilirler hiç itibar verme bıraz sert konuş ama sövme söversen kullanırım derler kolay gelsin iyi günler

AdnanGumus, 20 saat önce yazdı:

kötülemek için yazmıyorum

yogunluk var evet ama bu kadar uzun surmesi yanlış tam olarak neden geç kaldı arayıp ögrendinmi bende yurtiçi kargoda kuryeyim ama hemen hemen teslim ediyoruz varsa telefonu müsteriyi ariyoruz benim tahminim kuryeden kaynaklıdır her insan aynı degil  bazen yol uzunsa vakit geçtiyse eve kaçmak icin devir atıyorlar birde şu var hasar aldıysa belki yenisini bekleyip teslim geç yapmaktır banada vandan kargo geldi pttden satıcı vandan çıktı ama kargom geldi müşteri hizmetleri ve tüketici hakem heyeti ara şikayatle kargonu iade etme hakkına sahipsin sakın korkama yalan laflar cevire bilirler hiç itibar verme bıraz sert konuş ama sövme söversen kullanırım derler kolay gelsin iyi günler

Ayın 7.de yeniçiftlik şubesine gelmiş,köy dağıtımı için bekliyor diyor,yeniçiftliğe gittim M.Ereğliden daha gelmedi diyor,arkadaşlardan biri hastalandı ondan birikme oldu diyor,yalan.Vatandaşla istedikleri gibi oynuyorlar.Ne olacak böyle başa böyle tıraş,geç Allahını seversen.

• Like 1

kocamanadam, 1 saat önce yazdı:

Ayın 7.de yeniçiftlik şubesine gelmiş,köy dağıtımı için bekliyor diyor,yeniçiftliğe gittim M.Ereğliden daha gelmedi diyor,arkadaşlardan biri hastalandı ondan birikme oldu diyor,yalan.Vatandaşla istedikleri gibi oynuyorlar.Ne olacak böyle başa böyle tıraş,geç Allahını seversen.

dedigim gibi kargonu almayıp itiraz edip şikayet edebilirsin perpayı ara ben bu kargodan vazgeçtim de 1 günde tranfere gelecek en kötü 2 gün sana 1 e kadar teslim olmadı 3 gün teslim olması gerek ne olursa olsun sen şu anda haklısın hakem heyetinede şikayet et kargo gelirsede alma kurallara göre kargo süresi 3 gün almayıp müşterinin bize dava açma hakkı var demişti müdürüm perpa hep  sorunlu eniştemin casperının bios entegresini çalmışlar 8 gb tek ram  yerine 1 gb ram takıp 8 gb etiketini takmış çalmışlar 6 ay oyalamışlar daha önceden bana getirmişti bakım yapalım diye içindeki tüm malzemeleri not almıştım bir  surun olursa aynı parçalarda sipariş ederim diye adama tekrar gitti söyledi benim elemanlar yapmaz deyip yollamış bana getirdi pc hiç acılmıyor  servisci kankime götürdüm 2 saat sonra dedi bios entegresini çalmışlar nereye gitti bu cihaz gidip ben konuşim alırım dedi dedim perpeya yollamış allah size akıl versin casperın kendi servi varken başka yere bilmedigin yere verilirmi dedi yapcak bişi yok olurmu yok dedi hurda anakart bulacan anca yapılır casperın servisini aradım durumu anlattım bire bir aynı olması şart dedi kenera attım zaman sonra ankaradan bi yerde anakatı buldum adam sıfırdedi  kutusunu resmini anakart kendi ambalajında enişteme dedim buldum alalımmı yok dedi ram alınca pahalıya  cıkar zaten ekran bozuktu boşver dedi bende kendime yaptım ekran ankart 800 tl mal ettim ram servisci kankimde çoktu ben veririm dedi  4 +4 8 gb ram taktım 1 aydır kullanıyorum  daha sorun çıkmadı anakarta  uzattım kusura bakma  perpadan uzak durun abimin telefonuda hurda ettiler kolay gelsin sana 

s.a xereax kardeşim pandemi süreci çok saçmaydı  yurtiçinin süreci anlatıyorum bir acente 1000 adet kargo alıyor müşterilerden o kargolar yarın sabah  saat 7:30 dan sonra kesilip saat 2 sistem  kapanıyor kesilen kargo geliyor kesilmeyen kalıyor işe gidiyorum saat 3 başlıyoruz saat 5 yemek molası  normalde 6 7 arası anca yemek molası veriyoruz 7.30 tekrar iş başı çay molası yok gece saat 1 de işi zor bitiyor  normalde 11.30 araçlara çıkıs verilmesi lazım bahane korona var pandemi süreci arkasına sığın şimdi normal akışa döndük rahat rahat iş bitiyor ne sitresti be her gün birbirimize bağrıyorduk  bel ağrısında yatağa zor yatıyorduk  zor kalkıyorduk  tekrar böyle olmaz inşallah allah bütün çalışanlara kolaylık versin hayırlı günler 

kocamanadam, 21 saat önce yazdı:

859382199_EkranAlnts.PNG.5809c9fe34fb3a44f106cdac46bd0830.PNG859382199_EkranAlnts.PNG.5809c9fe34fb3a44f106cdac46bd0830.PNGBugün 11.7.2020 kargo hala yok.

Bunda ne varki :) 2 gün olmuş daha. Ben telefon kılıfı ve ekran koruyucu aldım. 10. günde geldi geldiği yerde istanbul oldukça yakın bana yani. yahu devlete bağlı kurumsa çiftlik politikası hala geçerli malesef.  Birde gelen kılfların resimlerdeki ile pek ilgisi yok. Biri iyi diye birde fazla para ödedim o da resimdeki gibi değil diğer ucuz olanla aynı. Hadi o neysede ekran koruyucular hediye olanla para vererek aldığım resimde ekranı komple kaplıyor ama bana gelen kenarlarda bir sürü boşluk kalıyor. Birde tabi nano almadım diğer o sert kalın olanlardan aldım birde doğru dürüst yapışmıyorda..  Tabi bunlar  Satıcı ile ilgili konular.. kılıflar idare eder ekran koruyucuları çıkardım attım. çarşıda bir telefoncuda yine aldım yine olmadı onuda çıkardım attım. en sonunda iyi bir telefoncu denk geldi baştan olmazsa para vermem dedim akıllandık ya. onda da bir tane nano ve ekranı tam kaplayan kalmış. yapıştırdı getirdi olmuşmu olmadı dersen almak zorunda değilsin dedi.  Ekranda ortalarda çok küçük çizik vardı hava yaparmı bilmem. burada çizik varmış nokta kadar hava kalıyor dedi. iyice inceledim dükkandan ayrıldıktan sonra baktım çizikten değil toz var alması biraz zor oldu ama aldım ve yapıştırınca hava falan kalmadı komple ekranı kapladı. yani piyasa her yerde bozuk dua edelimde daha fazla bozulmasın.

Ptt tıpkı askerlik gibi ritüel ile idare ediliyor. hani askerde bir yumurtayı bir mangaya taşıtırlar derler ya aynen öyle.. gitti geldi kabul edildi. Birde bir şey var. ne diyorlar ona unuttum kargon nerde emin olamadıklarında veya kaybettiklerinde  yazıyorlar.. :)  Bankacılıktada aynı hesap özeti alsan bile esas lazım olan bilgileri devlet sırrı gibi saklıyorlar.. O yüzden İş bankası tercihimdir. herşeyi kuruşu kuruşuna görürsün..sonra teknolojik olarak ilk telefon ve internet bankacılığını getiren banka..

• Confused 1