Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Build 7077 izlenimlerim:

- Kurulum oldukça kısaltılmış.Gözle görülür fark var.7000 45 dkda kurulurken 7077 sadece 25 dk. sürdü.

- Gadget simgesi değişmiş.

- Masaüstüne denetim masasını ekleyebiliyorsunuz,denetim masası simgesi vb. değişmiş.

- Paint değişmiş gibi geldi.

- Performans artışı var sanki hafiften.

- Alt + Tab'a Aero Peek özelliği eklenmiş.Alt+Tab'da seçtiğiniz pencere görünüyor yani.Diğer pencereler saydam oluyor.

- Zannedersem arkaplanların bazıları değişmiş.

Yalnız bir sürücü yükleyince çöktüğü için fazla inceleme fırsatım olmadı :good::clapping:

Ben tam tersini düşünüyorum

+

my computer >right click> manage çalışmıyorrrrrrrrrrr!!! artık

efes34 arkadaşım öyle birşey yok "computer management" gayet iyi çalışıyor

morning arkadaşım ne yazık ki dediğin özellikler önceki sürümlerden gelenler :)

7068de bayağı değişim olmuş o zaman.Ama kurulum hızı 7077de azalmış.

eğer 6801 ile 7077 arasında fark yoksa çok kızacam..

Daha açılış ekranından farkediyor merak etme :D

Edited by morning

Dun Win 7 7077 surumunu indirip sabaha dogru yukledim. Yukleme herseyiyle birlikte tam 25 dakika surdu, bu zaman vaktinda DVD'yi alip makinaya takma, ayarlarin hepsi, boot vakitlerin hepsi icinde. Bu benim coik hosuma gitti ancak ekrana kontrat, aktiflestirme bilgileri biraz gec geldi.. Bunun haricinde hersey cok iyidi.

Ses, ethernet, ekran kartimi hepsini kendisi tanidi. Sonradan guncel driverleri indirip yukledim, bu bana supriz oldu. Bir surprizde .vi dahil bir cok videodaki formati kendisi tanidi, ek bir kodek paketi yuklemedim.

Istedigim tum programlari eksiksiz yukledim. Yanliz bazi programlari silerken dahalar oluyor ve programlar silinmiyor. Ornek, Daemon Tools'u yukledim cok guzel calisiyor ancak .iso dosyasini sectiginde dosyayi calistirmiyor, bir uyarida vermiyor. Daemon Tools'u silmeye calistim ancak silinmiyor, Your Unnistaller 2008'i update yapip yukledim, Daemon Tools'u gormuyor; Program Files'ten silmek isteyince siliyor diyor, ancak silmiyor. Birde cok islem yaptiktan sonra yani 7-8 saat boyunca pc'yi cok karistinca kapanma suresi cok uzuyor...

Bunun haricinde stable diyebilirim. RC versiyonun final surumunden sadce bir iki sey eksik olacagini dusunuyorum cunku 7077 versiyonu umut verici.

Film seyredetken bir resim

2igg138.png

En sonunda beklenen windows 7 sürümü çıktı. Şu anda sadece çincesi mevcut birkaç saat içinde internete ingilizceleride yayılır.

Ekran görüntüleri ve ayrıntılı bilgi buradan alabilirsiniz

Please register to see this content.

Edited by gebzespor

En sonunda beklenen windows 7 sürümü çıktı. Şu anda sadece çincesi mevcut birkaç saat içinde internete ingilizceleride yayılır.

Ekran görüntüleri ve ayrıntılı bilgi buradan alabilirsiniz

build-7105 ve build-7106'nin bilgileri 2 hafta once nete dusmustu.. bu yeni bir sey degil ki.

dun bir kac saat aramama ragmen sadece 7077 surumunu buldum, suan onu kullaniyorum.

Edited by dagli_04

XP gibi bütün driverler kolayca kurulabiliyor mu.? Vista Gibi İlla Kendi Sürümünü mü istiyor yoksa?

Ben kurdugumda hic bir driver yuklemedim. G5 maus'um dahil, tum donanimlari kendisi tanidi, cam ve yaziciyi hic denemedim, ancak ekran, ses gibi butun kartlari kendisi tanidi :D ben ustune en guncel surumleri netten indirip yukledim, hic bir sorun veya hata almadim.

arkadaşlar takip ettiğiniz gibi sürekli yani neredeyse ortalama 10 günde bir yeni sürüm çıkıyor...

bende dayanamyıp her çıkan yeni sürümü indiriyorum denemek için.

fakat her defasında sürekli dvdye yazıp kurmak maaliyetli oluyor nihayi sürün çıkmadığı için.

bunu flash disk ya da harici diskten kurmanın yolunu bilen varmı acep.

özelliklere admin arkadaşlardan yardım istiyorum bu konuda..

yardımcı olursanız sevinirim....

Vista kurulum DVD'si imajını Active BootDisk Creator programıyla sıradan bi flash diske (çin yapımı mp3 çalarımın belleğine :D) yazdırıp kurdum ve hiç bi sorun da yaşamadım. Yalnız mp3 çaların belleği müthiş yavaş olduğu için (1,1 MB/sn yazma, 1,3 MB/sn okuma) imajı flash diske yazmak zaman almıştı. Denemek isteyen olursa link:

(Dosya adı BootDisk Creator.rar, boyutu 3,5 MB. WinRAR'la en iyi + katı arşiv yapmama rağmen sadece %4 küçüldü boyut. Açık hali de 3,5 MB yani.)

Açılışta kullanıcı adı ve serial istiycektir, rar'daki klasörden çıkan Key.txt dosyasından kopyala - yapıştır yaparsınız artık. Sonra ana pencerede sol üstte Boot Disk Win Edition'a, sonraki pencerede de yine sol üstte Win USB Flash Boot Disk'e tıklayın. (Program galiba Adobe Flash tabanlı, efektler filan öyle gösteriyo. Sonuçta çok basit görünümlü ve dolayısıyla da kullanımı kolay bi program.) Son olarak sağ taraftan USB Flash diskinizi ve disk imajını seçip alttaki Create tuşuna tıklıyosunuz. Disk önce formatlanıyo, sonra da imaj diske yazılıyo. (İlerleme durumu da gösteriliyo tabii ki.) Bittiğinde altta bittiğini belirten bi yazı da çıkıyo.

Bi ekran alıntısı:

alntg.png

Not: Programı bu sitede görmüştüm, alıntı yani. 1 yıl kadar önce indirmiştim, o yüzden kimden alıntı olduğunu hatırlayamadım.

Arkdaşalr Bende 2.5 Gb Boyutunda windows Seven Ama ingilizce ingizliceyi bildigim halde sevmiyorum pc kurucam onu türkçe bir pack ekleyebilirmiyiz ona acaba

Türkçe paket mümkün değil diyolar ama bazı dil dosyalarını tek tek açıp Türkçeleştirerek sistemi "Türkçeymiş gibi göstermek" mümkün. Gerekli .mui dosyalarını açıp içlerindeki İngilizce metinleri tek tek Türkçeye çevirdim, oldu:

alnt2.jpg

alnt3.jpg

alnt4.jpg

Birkaç denetim masası uzantısı .mui (dil) dosyasını da düzenledikten sonra (9 tane kaldı) bulabildiğim en güncel Windows 7'ye ekleyip yayınlamayı düşünüyorum. Bu arada vLite ile küçülttüm de Windows 7'yi, şu an 1,4 GB. Daha da bileşen çıkarmayı düşünmüyorum (sapıtmasın sonra sistem). Malum, Win7 Vista'ya benziyosa da aynısı değil, o yüzden vLite bi yerden sonra sapıtıyo Windows 7'de.

İsteyen olursa Türkçeleştirilmiş dil dosyalarını yayınlayabilirim. Toplam 1 MB boyutta (şu an 32 tane) ve system32'deki dosyaların üzerine yazdırmak yeterli. Tabii önce dosya izinlerini almak gerekiyo. Yalnız shell32.dll.mui'yi sistem açıkken iznini almış olsanız bile değiştiremiyosunuz kullanıldığı için, başka bi sistemde değiştirmek gerekiyo orijinaliyle.

Tabii sadece göz önünde olan kısımları Türkçeleştirdim. Binlerce .mui dosyası var, hepsini çeviremem. Dolayısıyla bazı kısımlar İngilizce kalıyo, idare etçez artık şimdilik.

Edited by mustafa_x

Vista kurulum DVD'si imajını Active BootDisk Creator programıyla sıradan bi flash diske (çin yapımı mp3 çalarımın belleğine :D) yazdırıp kurdum ve hiç bi sorun da yaşamadım. Yalnız mp3 çaların belleği müthiş yavaş olduğu için (1,1 MB/sn yazma, 1,3 MB/sn okuma) imajı flash diske yazmak zaman almıştı. Denemek isteyen olursa link:

(Dosya adı BootDisk Creator.rar, boyutu 3,5 MB. WinRAR'la en iyi + katı arşiv yapmama rağmen sadece %4 küçüldü boyut. Açık hali de 3,5 MB yani.)

Açılışta kullanıcı adı ve serial istiycektir, rar'daki klasörden çıkan Key.txt dosyasından kopyala - yapıştır yaparsınız artık. Sonra ana pencerede sol üstte Boot Disk Win Edition'a, sonraki pencerede de yine sol üstte Win USB Flash Boot Disk'e tıklayın. (Program galiba Adobe Flash tabanlı, efektler filan öyle gösteriyo. Sonuçta çok basit görünümlü ve dolayısıyla da kullanımı kolay bi program.) Son olarak sağ taraftan USB Flash diskinizi ve disk imajını seçip alttaki Create tuşuna tıklıyosunuz. Disk önce formatlanıyo, sonra da imaj diske yazılıyo. (İlerleme durumu da gösteriliyo tabii ki.) Bittiğinde altta bittiğini belirten bi yazı da çıkıyo.

Bi ekran alıntısı:

alntg.png

Not: Programı bu sitede görmüştüm, alıntı yani. 1 yıl kadar önce indirmiştim, o yüzden kimden alıntı olduğunu hatırlayamadım.

Türkçe paket mümkün değil diyolar ama bazı dil dosyalarını tek tek açıp Türkçeleştirerek sistemi "Türkçeymiş gibi göstermek" mümkün. Gerekli .mui dosyalarını açıp içlerindeki İngilizce metinleri tek tek Türkçeye çevirdim, oldu:

alnt2.jpg

alnt3.jpg

alnt4.jpg

Birkaç denetim masası uzantısı .mui (dil) dosyasını da düzenledikten sonra (9 tane kaldı) bulabildiğim en güncel Windows 7'ye ekleyip yayınlamayı düşünüyorum. Bu arada vLite ile küçülttüm de Windows 7'yi, şu an 1,4 GB. Daha da bileşen çıkarmayı düşünmüyorum (sapıtmasın sonra sistem). Malum, Win7 Vista'ya benziyosa da aynısı değil, o yüzden vLite bi yerden sonra sapıtıyo Windows 7'de.

İsteyen olursa Türkçeleştirilmiş dil dosyalarını yayınlayabilirim. Toplam 1 MB boyutta (şu an 32 tane) ve system32'deki dosyaların üzerine yazdırmak yeterli. Tabii önce dosya izinlerini almak gerekiyo. Yalnız shell32.dll.mui'yi sistem açıkken iznini almış olsanız bile değiştiremiyosunuz kullanıldığı için, başka bi sistemde değiştirmek gerekiyo orijinaliyle.

Tabii sadece göz önünde olan kısımları Türkçeleştirdim. Binlerce .mui dosyası var, hepsini çeviremem. Dolayısıyla bazı kısımlar İngilizce kalıyo, idare etçez artık şimdilik.

Doğrusu alkışlanacak bir işe başlamışsınız tebrikler ama kafama takılan bir soru var.Editlediğiniz mui dosyaları sürüm farklılığı gösteriyormu? (Sizde yanılmıyorsam 7057 var bende 7077)

mustafa x verdiğin dosyayı windows 7 7077 ve 7068 sürümleriyle denedim sadece flashdisk e bir notapad dosyası atıyo ve bunu çok kısa sürede yapıyo acaba bi şeyi yanlışmı yaptım bi yardımcı olurmusun üst taraftaki pencereden flash diskimi seçiyorum bi alt taraftanda flasha atılmasını istediğimiz iso dosyasının yolunu gösteriyoruz yanlışmıyım sonra create ye basıyorum başka yapmam gereken bir şey varmı ?

veya flash diskin formatı fat mı ntfs mi olcak bu arada flashım u3 sandisk 16 gb bu yüzden olmuyo olabilirmi

ayrıca dil dosyalarını bekliyoruz :D

bu arada bu sitede boot disk creator diye arattım sadece 4,0 versiyonunun serial i verilmiş bence sen bu programı ayrıca program bölümüne upload et kesinlikle çok kişinin aradığı bi program

Edited by mumak

ekran görüntüleri güzelmiş.

Vista kurulum DVD'si imajını Active BootDisk Creator programıyla sıradan bi flash diske (çin yapımı mp3 çalarımın belleğine :crazy: ) yazdırıp kurdum ve hiç bi sorun da yaşamadım. Yalnız mp3 çaların belleği müthiş yavaş olduğu için (1,1 MB/sn yazma, 1,3 MB/sn okuma) imajı flash diske yazmak zaman almıştı. Denemek isteyen olursa link:

Bi ekran alıntısı:

Hocam n'aptın sen yav?

Buna teşekkür butonu yetmez valla.

Ben şahsen uğraşmam bununla.

Fazla dosyaya gerek yok bence,bu kadar dosyayla bile yorulmuşsundur zaten.

Bence testlerden vb. sonra yayınla sistemi.Tabii sen bilirsin.

Bu mesajla uyarı alacaksam da alayım, ama sen bu sistemi çıkar ilk indirenlerden olurum emin ol.

ağalar bu win7 virtual box' un sürücülerini görmedi ağız tadıyla bi 7 kullanamadık yahu varmı bir çözüm acaba ?

dostum ben virtual machine ile kurmuştum internet ses her şey tamamdı sende neyi tanımadı

ben bi dosya paylaşımını yapamamıştım yani hdd deki dosyalara ulaşamıyodum başkada sorun yoktu

dostum ben virtual machine ile kurmuştum internet ses her şey tamamdı sende neyi tanımadı

ben bi dosya paylaşımını yapamamıştım yani hdd deki dosyalara ulaşamıyodum başkada sorun yoktu

valla kardeşim ne dosya paylaşımı ve ses ne de internet hiçbiri yok malesef...

valla kardeşim ne dosya paylaşımı ve ses ne de internet hiçbiri yok malesef...

dostum virtual machine nin ayarlarından açman gerek açtınmı bilmiyorum

enable sound var onu seçmen lazım orjinalinde seçili değil

enable networking var onuda seçmen lazım windows virtual machine için ağ bağlantısı oluşturuyo ve kurduğun windowsu açana kadar ağ kablosu takılı değil diyo

win7 di için ilacı olan yokmu geri sayıyor bide ghost tan 2-3 ay önce imajını almıştım imajını yeniden açtığımda

aktif etmemi istedi net olmadığı için aktifleyemedim fakat çözüm olarak tarihi geri aldım öylle yeniden başlattım olmadı yeniden imajı açtım bu sefer oldu...

evet arkadaşlar şu an win7 den yazıyorum neti açtım donanım değiştirerek ama ses hala yok birde bu innotek in virtual box' u microsoftun değil hehe bir de siteden aldığım keyle windows aktif oldu :crazy:

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...