Jump to content

Sp3 Sonrası Güncellemeleri +ie7+mpl11 Entegre Etme

hakanakt

Recommended Posts

Arkadaşlar belki de bu başlığı görür görmez, zaten bu işi gören full update pack var diyenleriniz olmuş olabilir.(Neyden bahsettiğimi anlayan anladı.)Ama Neccooy'un tabiriyle pimpirikli birisi olarak :rolleyes2: herşeyin orjinalinden yanayım.(updateler için)Bu yüzden orjinal microsoft updateleri + ie7 ve mpl 11 XP SP3 cdsine nasıl entegre edilir bununla ilgili resimli anlatım hazırladım.Umarım faydalı olur....

Elinizde hiçbir şekilde oynanmamış XP SP3 olduğunu varsayarak başlıyoruz....

Gerekli programlar klasöründe gerekli araçlar mevcuttur!...

anlatim1gg7.png

anlatim2bw4.png

anlatim3tv2.png

anlatim4gw8.png

anlatim5dv1.png

anlatim6cx7.png

anlatim7wj3.png

anlatim8ll5.png

anlatim9ks6.png

anlatim10mc1.png

anlatim11vv8.png

anlatim12bh9.png

NOT:RVM ile entegre edileceklerden sadece hakanakt_kb898461_addon.cab i yükleyiniz...diğer ikisini silin.....

Güzel Bir Anlatım Olmuş ama Önerim Şu,NR Update Pack var Forumda Onu RVM Integrator ile Entegre Ederseniz Daha iyi sonuçlar alacağınıza Eminim.Yinede Süper Bir Anlatım.

Konunun başındaki açıklamamı okursanız bahsetmiş olduğunuz türden güncelleme paketleri yerine orjinal şekilde entegre etmeyi tercih ediyorum...Başka bir alternatif olsun diye zaten bu anlatımı hazırladım.

arkadaşım öncelikle zaman ayırıp anlatın icin teşşekürler ama secmiş oldun yöntem cok karışık resmen bu anlatımı izledikten sonra ben bildiklerimi bile unuttum :dribble: ama yinede emeyine saygım sonsoz

benim kişisel fikrimi sorarsanız ben tamamen SP3 ve İE7 sonrası NR UpdatePack paketini kullanmanızı tavsiye ederim WMP11 otomatik olarak yüklenecektir ve tüm güncellemeler önceden denendinden hata verme olasılı yok. tek tek güncelleme aramaktansa tüm NR UpdatePack 2.0.4a Final paketini indirip bir defada entegre etmenizi öneririm ki anlatımı forumda mevcut. bu versiyon şu an ki son güncellemeleri iceriyor

saygılarımla...

arkadaşım öncelikle zaman ayırıp anlatın icin teşşekürler ama secmiş oldun yöntem cok karışık resmen bu anlatımı izledikten sonra ben bildiklerimi bile unuttum :dribble: ama yinede emeyine saygım sonsoz

benim kişisel fikrimi sorarsanız ben tamamen SP3 ve İE7 sonrası NR UpdatePack paketini kullanmanızı tavsiye ederim WMP11 otomatik olarak yüklenecektir ve tüm güncellemeler önceden denendinden hata verme olasılı yok. tek tek güncelleme aramaktansa tüm NR UpdatePack 2.0.4a Final paketini indirip bir defada entegre etmenizi öneririm ki anlatımı forumda mevcut. bu versiyon şu an ki son güncellemeleri iceriyor

saygılarımla...

Tek tek güncelleme aramıcaksın ki zaten hepsini hazırlayıp vermişim ben....

evet, gayet güzel bir anlatım ve yine bir o kadar da güzel bir düşünce.

güzel bir paylaşım, ellerine sağlık.

bir de forumda sunulan orjinal msdn iso üstüne olduğunda tadından yenmez bu karışım :dribble:

ayrıca driverpacks ilavesiyle güzel bir teknik servis dvd oluşur.

emeklerin için tekrar sağolasın.

Anlatım için teşekkürler...

Hotfix leri eklerken püf noktası yokmu.

Örneğin Hotfixler tarihe göre sıralı olması gerekmiyormu?

Bu anlatımdaki gibi ekleme yapılsa sonradan sorunlar olmazmı?

eğer arkadaşın verdiği dosyayı indirirseniz içinde sıraladırılmiş şekilde oldugunu gorursunuz.

kendi yaptıgı ekelntileri bilemiyorum ama diğerleri gerçekden iyi olmuş eline sağlık arkadaşım. çunku nr ile uptade ettiğimiz zaman int.7 de zamanla kasılma olmaya başlıyor ve pc yi kitliyor.

Rvm Integrator ile hakanakt_kb890830_AddOn,Hakanakt_WGAN_1.8.31.9_AddOn,hakanakt_kb898461_addon Entegre yapıyorum ama hata veriyor?

Çalışmanızda türkçe karakterler yer aldığında genelde bu hatayı veriyor. Direk C nin içine atıp dosyalardada türkçe karakter kullanmadan deneyin birde.

eğer arkadaşın verdiği dosyayı indirirseniz içinde sıraladırılmiş şekilde oldugunu gorursunuz.

kendi yaptıgı ekelntileri bilemiyorum ama diğerleri gerçekden iyi olmuş eline sağlık arkadaşım. çunku nr ile uptade ettiğimiz zaman int.7 de zamanla kasılma olmaya başlıyor ve pc yi kitliyor.

Evet kardeş sırf ie7 de ki saçma sapan kitlenmeler vs.gibi sorunlar yüzünden böyle bir yönteme başvurdum.finallerim bittiği sıralarda hazırladım bu dökümanı birkaç gün içerisinde bazı kolaylıklar yapıp + videolu anlatım hazırlayacağım.bu şekilde uğraşmak istemeyenler olursa tüm ayarları yapılmış bir i386 klasörü de yayınlayabilirim....

i386 klasörü mantıklı olmaz pek Hakanakt. Herkes kendisi yapsın bence.

Ayrıca addon haline getirilen(nlite ile entegre edilemeyenler galiba bunlar) hotfix'ler (addon halinde) Nlite uyumlu mu? Rvm kullanmak istemiyorum ancak bazı eklentiler sadece rvm uyumlu olabiliyor o yüzden sordum.

Ie7 nadiren kullandığımdan farketmedim nedendir, ancak sorun alan da pek az gibi. Bu şekilde de yaparız tabi update listelerini, yerine geçenleri takip etmek gerek, Nlite'da sıralama da önemli neye göre ise.(tarihe göre olması lazım ancak adam gibi sıralamıyordu, sen sıralamışsın sağol..)

Bu şekilde yapmayalı uzun zaman olmuştu. Deneyeceğim umarım hatasız olur ve boyut çok artmaz.. Update pack'in bir avantajı da boyutun az artması. Ha bir de V'iso gibi uygulamalar illa nr update pack isteyebiliyor nedenini anlamış değilim! cmd içerisinden bunu iptal etmek gerek mümkünse bir bakacağım.

Edit: Nlite ile ayrı verilen addonlar hariç başarı ile entegre ettim. Eline sağlık. Cd boyutu 630 mb oldu. (Msdn Xp Sp3 tabanı var.)

Hakanakt_WGAN_1.8.31.9_AddOn.rar eklemeye gerek duymuyorum windows zaten VL sürüm olduğu için yakalanmaz zaten. Bu hacked addon olabilir, temiz olsa da gerek duymuyorum Vl sürümde..

Mrt güncellemesi de şart değil her ay çıkıp duruyor.(benim açımdan tabii)

3'ünden Önemli olarak gördüğüm güncelleme sadece hakanakt_kb898461_addon.cab bu da svcpack olduğu için Nlite ile sorunsuz entegre olacaktır. Runonceex şeklinde de eklenebilir. Tekrar teşekkürler özellikle hotfixleri sıraladığın için. Isoyu bu akşam sanalda denerim bakalım nasıl olmuş.

Cd Iso boyutu 636 mb kadar oldu entegrelerden sonra. Nr update paketi kullanınca 621 mb oluyordu biraz arttı ama sorun değil. Umarım testlerden de sorunsuz geçer. İlk defa Nlite ile hotfix entegre bu kadar sorunsuz oldu. Teşekkürler Hakanakt, herkes faydalanabilir, her daim update pack olacak değil ya..

i386 klasörü mantıklı olmaz pek Hakanakt. Herkes kendisi yapsın bence.

Ayrıca addon haline getirilen(nlite ile entegre edilemeyenler galiba bunlar) hotfix'ler (addon halinde) Nlite uyumlu mu? Rvm kullanmak istemiyorum ancak bazı eklentiler sadece rvm uyumlu olabiliyor o yüzden sordum.

Ie7 nadiren kullandığımdan farketmedim nedendir, ancak sorun alan da pek az gibi. Bu şekilde de yaparız tabi update listelerini, yerine geçenleri takip etmek gerek, Nlite'da sıralama da önemli neye göre ise.(tarihe göre olması lazım ancak adam gibi sıralamıyordu, sen sıralamışsın sağol..)

Bu şekilde yapmayalı uzun zaman olmuştu. Deneyeceğim umarım hatasız olur ve boyut çok artmaz.. Update pack'in bir avantajı da boyutun az artması. Ha bir de V'iso gibi uygulamalar illa nr update pack isteyebiliyor nedenini anlamış değilim! cmd içerisinden bunu iptal etmek gerek mümkünse bir bakacağım.

Edit: Nlite ile ayrı verilen addonlar hariç başarı ile entegre ettim. Eline sağlık. Cd boyutu 630 mb oldu. (Msdn Xp Sp3 tabanı var.)

Hakanakt_WGAN_1.8.31.9_AddOn.rar eklemeye gerek duymuyorum windows zaten VL sürüm olduğu için yakalanmaz zaten. Bu hacked addon olabilir, temiz olsa da gerek duymuyorum Vl sürümde..

Mrt güncellemesi de şart değil her ay çıkıp duruyor.(benim açımdan tabii)

3'ünden Önemli olarak gördüğüm güncelleme sadece hakanakt_kb898461_addon.cab bu da svcpack olduğu için Nlite ile sorunsuz entegre olacaktır. Runonceex şeklinde de eklenebilir. Tekrar teşekkürler özellikle hotfixleri sıraladığın için. Isoyu bu akşam sanalda denerim bakalım nasıl olmuş.

Cd Iso boyutu 636 mb kadar oldu entegrelerden sonra. Nr update paketi kullanınca 621 mb oluyordu biraz arttı ama sorun değil. Umarım testlerden de sorunsuz geçer. İlk defa Nlite ile hotfix entegre bu kadar sorunsuz oldu. Teşekkürler Hakanakt, herkes faydalanabilir, her daim update pack olacak değil ya..

Evet barış bende rvm ile entegre edilen addonlardan sadece dediğin gibi hakanakt_kb898461_addon.cab entegre edicem.sıralamayı sanala windows sp3 orjinal kurdum windows sırasıyla ne kurduysa o sıraya göre hotfixleri sıraladım.bu şekilde daha stabil olacağına inanıyorum

Evet akıllıca bir yöntem ile sıralamışsın. Hem Nlite, hem Rvm kullanmak bazen hatalara yol açıyor. Bir arada kullanılmasa daha iyi. Nlite ile başlayıp Nlite ile bitirmek gerek bence.

Tahmin ettiğim gibi kb898461 Nlite ile sorunsuz entegre edildi, svcpack.inf de son sırada yerini almış güzelce. Diğerlerini bilemiyorum. Kaldı test etmek.

Finallerinde başarılar dilerim, bizimkiler halen devam ediyor bide iyi geçseler güzel olacak:)

Ekleme:

Update pack içeriği şurada;

Please register to see this content.

64 tane Sp3 sonrası(veya öncesinde çıkıp dahil olmayan manuel hotfixlerden bazıları) update sayısı 64. Bizde ise 28...

MP11 için 6 tane zaten buraso ok.

Bir de 8 adet farklı diğer güncelleştirmeler daha var. (KB942288-v3)Windows Yükleyicisi sürüm 4.5 gibi önemliler de var.

Hmm Update paketi daha mantıklı olacak gibi.. Bazı hotfixler nlite ile entegre edilemiyor zaten.. Bir kurup bakalım tabi. Sonuçta update de normal olarak çıkan hotfixlerin hepsi var ama.. Bir oyun/program yüklerken misal KB942288-v3 istemesi vesaire sıkıcı olur.. Veya Windows Update'e bağlanıldığında önce update özelliğini güncellemek vesaire gerekecektir Windows Update v7,2,6001,788 sürümüne. Kullanacakların dikkatine. IE7 içermeyen update pack kullanılıp ie7 ve hotfixleri sonradan eklenebilir ancak ne kadar sağlıklı olur bilmem, denemedim. Yoksa yüklediği güncellemeler ile update pack çok iyi. IE7 sorunu(?) gariptir o yüzden bu yönteme başvurduk ancak IE7 içereyen paketi kullanıp sonra sadece IE7+güncellemeleri entegre etmek de bir yöntem olabilir.

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

KOLAY GELSİN AÇIKLAMALR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM EMEĞİNE SAĞLIK

GÜNCELLEME PAKETLERİNİ MİCROSOFTTAN İNDİRMENİN YOLU NEDİR DİYE SORSAM

BİRDE HANGİ GÜNCELLEMELERİN İNDİRİLİP İNDİRİLMEMESİ GEREKTİĞİ KONUSUNDA BİR BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ

KOLAY GELSİN ÇALIŞMALARINIZDFA BAŞARILAR DİLERİM

http://www.microsoft.com/downloads/Browse.aspx?DisplayLang=tr&nr=20&categoryid=7&sortCriteria=date[/CODE]

burda son güncellemeler tarihe göre sıralı.

Burda Windows XP ile alakalı hotfixleri indir.

Bu hotfixlerin yenilerinin birkaçı nlite ile uyumsuz,

Bu yüzden hfslip tavsiye ediyorum.

Yakında bir hfslip anlatımı yaparım dedim ama ne zaman onu da bilmiyorum.

• 4 hafta sonra ...

kardeşim anlattığın şekilde güncelleştirmeleri denedim

1) 8-10 yerde hata veriyo ama kurulum yine de devam ediyo. aynı hata windows açıldıktan sonra da çıkıyo.

2) Normal Xp teması siliniyo.

3) çıplak sp3 12sn de kapanırken senin güncelleştirmelerden sonra 10sn de kapanıyo

Not bu sonuçlar virtual pc 2007 de denenmiş sonuçlardır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...