Jump to content

Katlımsız Kurulum Nasıl Yapılır II

onuchlu
 Share

Recommended Posts

• Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1.) valla ben anlamıyorum.. fontinstalleri ben tncxp'nin bulunan 219'e yaklaşık fontun "fontkur.exe" dosyasını aldım bu dosyayı ben yapmadım :clapping:

2.) 2.nin silent kodunun yanlış olması imkansız çünkü 9 part var 9'u da aynı..

3.) ve son olarak bu "fontkur.exe" gibi dosyaları ben nerden yapabilirim.? :)

Edited by akk33

• 2 ay sonra...

Merhaba öncelikle anlatım ıcın teşekkür ederim sayenızde artık bende bu yontemle katılımısz kurulum yapabılıyorum benım bır sorum olucaktı bu sekılde hazırlaadıgımız katılımsız kurulumlarda hazırlanan exe dosyasının ıcınde programı caldırmamak ıcın yapılabılecek bısey varmı mesela komut falan gıbı cevabınızı beklıyorum.... Tekrar anlatım ıcın tesekkurler...!!

• 1 ay sonra...
yeni bitmap verebilir misiniz arkadaşlar 7-zip kurarken çıkanı

paint'ten kendine bi .bmp oluştur veya olanlardan seç sonra...

7zSD.sfx olan dosyayı Resource_Hacker'a attığında sol menüden Bitmap>1>1033'e tıkla. daha sonra üst menüden İşlem> Bitmap yer değiştir'e tıkla, gelen kutudan Yeni bitmap'ı içeren dosyayı seçin'e tıkla ve bilgisayarından paintten kendi oluşturduğun .bmp dosyasını seç...yer değiştire tıkla, kaydet ve çık..

• 3 ay sonra...

Merhaba ustalar,

Ben uzun zamandır.Katılımsız programlarla ilgili çalışmalarınızı okumaktayım.Bir yere takıldım .Kurulum ve çalışması ile yaptıgım bircok denemeden sonra hemen hemen tüm konularda bilgimin yettiğince sayenizde bircuk şey öğrendim.

Yaptığım katılımsızda o siyah ekranı editlemeyi birtürlü başaramadım.Resource ile editlediğim ekran cıkmakta

ama bitiyor ve siyah ekran gözüküyor kurulum bitiyor.Bu benim biryerlerde yanlış yaptığımı göstermekte tüm yaptıklarımı yükledim bir bakarsanız sevinirim.

Please register to see this content.

Sevgiyle Kalın.

Merhaba Ustalar,

iki gündür bir cevap bekledim ama işleriniz pek yogun herhalde bir cevap alamadım.

İlginiz için teşekür ederim.

Sevgiyle Kalın.

Edited by kayhan dede

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Ustatlar size bisi danısacaktım.Resimlerde gosterildigi gibi yapıyorum ama 7zSD.sfx olusmuyor :s Cok ugrastım olmuyor sitedede okumadıgım msj kalmadı olusmuyo o meret:SEkteki 7zip i de denedim olmuyor:S

dosya arızalı inmiş olabilir.7zsd.sfx modifiye edilirken hata olmuş olabilir.birsürü sebebi var bunun.

Edited by morning

dosya arızalı inmiş olabilir.7zsd.sfx modifiye edilirken hata olmuş olabilir.birsürü sebebi var bunun.

Hallettim sagolasin morning.Sana bi sorum olacakti tabi izninle :huh: x.bat dosyası olmadan 7-zip le katılımsız nası yapabiliriz.Hakan Akt. in Spyware Doctor 6.0.0.354 programında oldugu gibi ilgili link http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=47239&hl=Spyware+Doctor bi yardım edersen cok guzel olur morning...

• 1 ay sonra...

elinize sağlık. çok hoş bir anlatım olmuş. ben ccleaner ile deneme yaptım.

x.bat dosyasının içeriği

cmdow.exe @ /hid

start /wait msiexec.exe /i ccsetup214.exe /s /qb

şeklinde iken kurulumsuz setup %70 e kadar çalışıp sonra kapanıyor msiexec parametreleriyle ilgili bir ekran açılıyordu ve program yüklenmiyordu. bende winrardaki bat dosyasının içeriğine benzer ekledim.

son hali

@echo off

cmdow.exe @ /hid

start /wait ccsetup214.exe /s

şeklinde. şimdi program sorunsuz çalışıyor.

1. bütün katılımsız kurulumlarda benzer uygulamayı yapabilirmiyim?

2. cmdow olmayan pc ler için bu uygulamayıda pakete eklemek gerekirmi?

3. programı normal yüklerken bazı seçenekleri pasifleştirebiliyoruz acaba seçmeli yükleme yapabilir miyiz?

teşekkürler.

Şöyle soru sorun canımı yiyin ya...

1. msiexec /i gerçekten gereksiz bir parametredir yazmanıza hiç bir şekilde gerek yoktur.

2. cmdow olmayan pclerde maalesef dediğiniz gibi cmd ekranı gözükecektir.Ben bu yüzden runhiddenconsole.exe yi kullanıyorum sfx in içine koyup çalıştırıyor.Zaten bazı antivirüs bozuntuları cmdow.exe yi virüs olarak görüyor.

3. Maalesef bu bazı programlar için geçerli ama ccleaner için değil.CCleaner için bildiğim iki parametre var biri /S biride /AUTO

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
ne takımı neyle ilgili açıklama yapasanız katılmaz isterim tabiki

komedi ya :D

Mesala ben bir programın ayarlarını "application data"dan aldım

ve bunu katılımsız yapmak istiyorum tıklanınca direk oraya kurulucak.Nasıl yapıcam?

C:\Documents and Settings\xxx\Application Data

parametresini nereye yazıcam? her bilgisayarda kullanıcı ismi "xxx" farklı olacak.Ben elimdeki ayarları nasıl "application data"a ya nasıl atıcam?

• 3 hafta sonra ...