Jump to content

Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi.

Share

Recommended Posts

Konu başlığındanda anlaşılacagı üzere 2500-4000 arası alınabilecek en iyi dizüstü bilgisayarı arıyorum. Kendimde bakıyorum ama sizinde yardımınız olursa daha iyi olur tabiki. Kendim şahsen dizüstü bilgisayarları seven biri değilimdir masaüstü kullanmayı tercih ederim fakat EBA Uzaktan Eğitim muhabbetine 1 tane almam gerekecek kendi bulduklarımdan 2 tanesini ekliyorum yardımlar için şimdiden teşekkür ediyorum.

https://www.hepsiburada.com/acer-aspire-a315-42-r4aa-amd-ryzen-3-3200u-8gb-256gb-ssd-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hf9ey-001-p-HBV00000PMXQJ?magaza=Teknorya

https://www.hepsiburada.com/acer-aspire-a315-57g-intel-core-i3-1005g1-4gb-256gb-ssd-mx330-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hzrey-003-p-HBV00000WMD26?magaza=Hepsiburada

C7HPyW.png

Aslında İ3 Ekran kartı konusunda güçlü AMD dede ise işlemci biraz güçlü, aklım İ3 e kayıyor ama işlemci biraz düşündürüyor işin aslı. Alternatiflerinizi bekliyorum.

Edited by Alphonso_Elric
  • Sad 1

1. Acer i3 Intel / Nvidia ekran kartlı cihaz daha mantıklı. ileri zamanda Ram ve işlemci takviyeleri yapılarak güçlendirme ihtimali daha yüksek. Mac,Linux ve windows işletim sistemleri uyumluluk durumlarıda göz önünde bulundurulduğunda, intel mantıklı. 
  2.  AMD Ryzen hakkında son zamanlarda iyi duyumlar aldığımı hatırlıyorum iyi markaların bu işlemciyi kullanmaya başladıklarını biiyorum
    Please register to see this content.
    . Ancak donanım,sistem ve uygulamalarla ilgili destek durumları hususlarında nasıldır fikrim yok. Kesin olan şu ki, Amd intel'e göre fiyatları daha aşağıda tutma gayretinde. Yazılım devlerininde daha çok Intel kanallı olarak destekli şekilde,ön saflarda olduğunuda bilmek gerekli diye düşünmekteyim. Bir kere para verip evladiyelik cihaz alacaksam eğer isabetli bir cihaz almayı tercih ederim.
  3. Hiç şüphesiz Dell ve Lenovo'ların kasaları daha sağlam. Fiyat aralıklarına bakınca yanlarına yanaşılmıyor gerçi. Dövizin artışlarıda bunlara etken olduda biraz tabiiki. Değerlendirilecek olan aynı fiyat segmentindeki bu vb. farklı modellere bakarak, karşılaştırmalarla karar vermek gerekli. Eskiden daha fazla seçenekler vardı şimdi o kadar yok gibi fiyat olarak. :) 
  • Sorunlarını çok fazla duyduğum  markalar: Hp,casper,Exper,Grundig,Hometech olan makineler.
  • İyi olduklarını duyduğum markalar:  Dell,Lenovo,IMac,Asus,Acer,SonyVAIO,Huawei makineler.
  • Like 2

2020, Bir saat önce yazdı:

Mauspad sorunu varmı bakmanı tavsiye ederim.(Daha önce kullandığım modelleri oldu.)

Ati onboard ekran kartı intel HDI daha başarılı.

Hatırladığım kadarı ile Nvidia ekran kartı tarayıcıda aktif olmuyor.

Özetle basılı devre intel HDI kullanılacak hangi pc alırsan al intel ise onboard ekran kartı aktif olacaktır.

Kurulu Windows da winsxs klasörü boşaltmak,defender ve aramayi dism++ ile kapatarak Windows 8.1 performansı alırsın.(Zaten ilgi alanın Windows modifiye)

Not: Epey kendini baya geliştirdi bazen doğru ve güzel yorumlar oluyor.

Düzeltme:Amd onboard ekran kartı daha beni al diyor.

Yarın a101 bu ürün geliyor,pandemi nedeni ve döviz kurundan ötürü fiyatlar rüya olacak.

İlgin için teşekkür ederim.

forjest, 8 dakika önce yazdı:
  1. Acer i3 Intel / Nvidia ekran kartlı cihaz daha mantıklı. ileri zamanda Ram ve işlemci takviyeleri yapılarak güçlendirme ihtimali daha yüksek. Mac,Linux ve windows işletim sistemleri uyumluluk durumlarıda göz önünde bulundurulduğunda, intel mantıklı. 
  2.  AMD Ryzen hakkında son zamanlarda iyi duyumlar aldığımı hatırlıyorum iyi markaların bu işlemciyi kullanmaya başladıklarını biiyorum
    . Ancak donanım,sistem ve uygulamalarla ilgili destek durumları hususlarında nasıldır fikrim yok. Kesin olan şu ki, Amd intel'e göre fiyatları daha aşağıda tutma gayretinde. Yazılım devlerininde daha çok Intel kanallı olarak destekli şekilde,ön saflarda olduğunuda bilmek gerekli diye düşünmekteyim. Bir kere para verip evladiyelik cihaz alacaksam eğer isabetli bir cihaz almayı tercih ederim.
  3. Hiç şüphesiz Dell ve Lenovo'ların kasaları daha sağlam. Fiyat aralıklarına bakınca yanlarına yanaşılmıyor gerçi. Dövizin artışlarıda bunlara etken olduda biraz tabiiki. Değerlendirilecek olan aynı fiyat segmentindeki bu vb. farklı modellere bakarak, karşılaştırmalarla karar vermek gerekli. Eskiden daha fazla seçenekler vardı şimdi o kadar yok gibi fiyat olarak. :) 
  • Sorunlarını çok fazla duyduğum  markalar: Hp,casper,Exper,Grundig,Hometech olan makineler.
  • İyi olduklarını duyduğum markalar:  Dell,Lenovo,IMac,Asus,Acer,SonyVAIO,Huawei makineler.

Kafam çok karışık ilgin için teşekkürler. Bakmaya devan ediyorum.

• Like 1

@Alphonso_Elric Dostum ilk resimde yanlış işlemcileri karşılaştırmışsın i3 1005G1 yerine i3 8130U'yu baz almışsın i3 1005G1 saat hızı düşük olsada donanım olarak ryzen 3 3200u'yu her türlü tokatlar.Gerek eklentileri gerek donanımıyla ek olarak mx330 gtx 1030la aynı performans veren bir ekran kartı.Günümüzde harici ekran kartsız bi dizüstü alınmaması taraftarı olan biri olarak ACER burda alınabilecek en mantıklı bilgisayar.Adnan bey haklı olsada attıkları pclerin ekran kartları 2 sene öncede kalmış iyi denilmeyecek ekran kartları fakat mx330 bu sene tanıtılmış güncel ekran kartı karıştırmamak lazım.ACER'in ilk mesajdaki pcsi şuan en güncel donanım konulmuş hali bide makineye 8 gb ram takviyesi yapılırsa sıkıntısız olarak kullanılacağına eminim

Edited by SoNKraL_
  • Thanks 1

A101'deki Lenovo güzelmiş doğrusu. Günlük vb. işlemler için çok ideal görünmekte.YouTube videolarında incelemelerini izledim Full HD / 4K videolarıda rahat şekilde oynatıyordu. Oyuncu olmayan biri için çok iyi fiyat. Marka ve tutarlı donanım  özellikleri normal ev,iş ve öğrenciler için iyi gibi. Demekki  stoklarda tükenmiş market çalışanları haber falanmı yayıyorlar etrafa acaba. :D 

• Like 3
  • Haha 1

Alphonso_Elric, 7 dakika önce yazdı:

İlgilenen herkese teşekkür ediyorum içtenlikle. A101  iş görürüdü ama malesef tüm şehirde ilk yarım saatte bitmiş. Bulursak alacagım bana yeterli gelir. Bulamazsakta bakınmaya devam ediyorum.

Benim yakınımda iki tane A101 var sorarım sizin için,istanbul'daysanız eğer pm'den iletişim sağlayabiliriz haber verebilirim isterseniz eğer.Diğer arkadaşlarda konuya vakıf olanlar buradan yorumla bilgilendirebilirler önemli olan işinizin görülmesi.

Alphonso_Elric, 5 saat önce yazdı:

İstanbulda değilim ama yinede sorarsanız sevinirim varsa ve satın almamda yardımcı olursanda ayrıca minnettar kalırım. Ücretini hesabınıza gönderirim. :)

Akşam saati dışarı çıktım iki ayrı a101 market çalışanı yetkilisi ile bizzat görüştüm cihazı daha sorar sormaz. abi sabahtan beri 6 kişi sordu, her markete birer adet geliyor dedi. sabah bir taneyi gelen kişiye sattık elimizde kalmadı ne yazıkki diye belirtti. Market dışına çıkarak , Whatsapp üzerinden resmini çekip arkadaşlarına ,sağa sola sordu iyi bir arkadaştı sağ olsun 5 dk. kadar bekledim sonra yok diye cevap geldi. Şu ana kadar ben iki a101 markete sordum sonuç olumsuz galiba hızlı şekilde heryerde tükenmiş bu cihaz.

• 3 hafta sonra ...
Alphonso_Elric, 13 saat önce yazdı:

Konu Güncel Limit Yükseltildi 7000 tl civarı olacatır. Ha gayret bir el atalım şu işe. :)

Hocam 256 gb ipad air 2020 alın konuyu bitirin gözünüzü seveyim bugün bu paraya alacağınız laptop bundan 4 sene sonra çöp olacaktır.İpad'ı kemiksiz/sıkıntısız 7 sene kullanırsınız.

109.999,00 tl'den, 99.999,00 tl 'ye düşmüş :) İlk kez bu  kadar pahalı bir bilgisayar gördüm şaşırtıcı macera arayan zenginlerin oyuncağı olabilir ancak bu.

Spoiler

Buradada 6000/7000'tl lik alınabilecek kategorize edilmiş marka modeller mevcut.Resimleri ve özellikleride dahil edilmiş inceleyerek iyice "elemek gerekli"

Spoiler

• Like 2
  • Thanks 1

İlgi gösteren herkese teşekkürü minnet bilirim. Uzun uzun düşünmek ve elemeden sonra aşgıdaki cihazı aldım. Artı olarak 2 TB 2,5 lik hdd ekledim siparişler geldiginde takarım artık.  Bir ara SSD ve RAM takviyeside yapabilirim belki ihtiyaç duyarsam. Cihaz hakkında yorumlarınızı eksik etmeyin. Sağlıcakla.

+

Edited by Alphonso_Elric
  • Like 3