Jump to content

Lite Bir Windows Işletim Sistemi

Theogus45
 Share

Recommended Posts

arkadaslar cumleten selamun aleykum değerli bilgilerinize basvurmak ıcın yazıyorum atom işlemcili bir netbook için lite kasmayacak cıhazı hızlandıracak bir sistem mevcut mu acaba ? linux sistemlerini denedim lakin işle ilgili işlemlerim için winwdows kullanmak istiyirum önerileriniz nedir? teiekkur ederim.

İNDİRME LİNKİ:  700MB CD BOYUTU Windows 7 Lite 32 Bit.

@amd_turkey Kardeşimizin çalışmasıdır Forum içi sayfa linki

+ Olarak Bing İle Windows 8.1 32 bit işletim sistemide güncelliği ve hafifliği bakımından lite olmasada hızlı ve seri çalışacaktır denenebilir.

İNDİRME LİNKİ: 

Please register to see this content.
 Bing ile Windows 8.1 Single Language X86

@casper0007 Kardeşimizin çalışmasıdır | Kaynak: Forum içi sayfa linki

Edited by forjest
  • Like 4
  • Thanks 1

Theogus45, 7 saat önce yazdı:

arkadaslar cumleten selamun aleykum değerli bilgilerinize basvurmak ıcın yazıyorum atom işlemcili bir netbook için lite kasmayacak cıhazı hızlandıracak bir sistem mevcut mu acaba ? linux sistemlerini denedim lakin işle ilgili işlemlerim için winwdows kullanmak istiyirum önerileriniz nedir? teiekkur ederim.

"""""windows.8.1x86.mayıs.pencereler""""" isimli 8.1 bir sistem bulmuştum samsung nc10 atom işlemciye gayet güzel çalıştı ama linki yok.

forjest, 16 saat önce yazdı:

+ Olarak Bing İle Windows 8.1 32 bit işletim sistemide güncelliği ve hafifliği bakımından lite olmasada hızlı ve seri çalışacaktır denenebilir.

İNDİRME LİNKİ: 

Windows7 olan, 2016 tarihine güncel galiba. Daha güncel tarihli bir Win7 Lite var mı forumda

forjest, 17 saat önce yazdı:

İNDİRME LİNKİ: 

hocam win 7 lite olanı yorumlarda okudum wireles falan calısmısmıyor yazmıs kurup deneyenler ben de netbooka kuracagım kablosuz olmazsa bır ıse yaramaz pek... daha guncel be stabilbir versıyon var mı acaba?

Theogus45, 21 dakika önce yazdı:

hocam win 7 lite olanı yorumlarda okudum wireles falan calısmısmıyor yazmıs kurup deneyenler ben de netbooka kuracagım kablosuz olmazsa bır ıse yaramaz pek... daha guncel be stabilbir versıyon var mı acaba?

• Sürücülerinizi kendiniz kurmanız gerekmektedir hangi sistem olursa olsun farketmez. Donanım bilgilerinizin detaylarını ekleyerek,neyi ne olduğu hakkında bir özet geçerseniz burada kullanan diğer arkadaşlarda kurulabilir uygun sistemide tavsiye ederler. Hangi uygulamaları çalıştıracaksınız ne amaçla kurduğunuz vb. bilgilerede yer vermenizde faydalı olacaktır.
  • + Lite sistemler her zaman sorunludur ve sorun yaşatacaktır bu kaçınılmazdır.  Üst mesajda verilen sistem olan > "Bing ile_win_8.1 sistemi" < destekliyorsa,onu kurun ya da herhangi bir android sistemi veya linux dağıtımının 32 bir olanını kurun derim. en kötü ihtimal stabil istikrarlı çalışır cihazınız.
  • Yorumlara da çok fazla takılmayın donanım sürücülerinizi eternet bağlantınızı takıp harici ek ilave programlarla güncelleyebilrsiniz IOBit driver booster, Driver talent , SnappyDriver vb. uygulamalar mevcut forumda aramalar yaparsanız ulaşabilirsiniz sitede mevcut veya net üzerinden edinebilirsiniz.

Samsung n220 2gb ram atom İşlemci 32bit olan sistemim var normal bir laptopum da var lakin malum canlı dersler dolayısı ile evde birden fazla cihaz gerekli duruma geldi artık en azından bu cihazı stabil şekilde kullanılır duruma getirmek istiyorum takılmadan kasmadan video izlersin Word excel kullandrisin canlı derslere katilabilsin vs vs tabi ki bu cihazla photoshop veya video edit işlemleri beklemiyorum en azından saydığım işlemleri stabil şekilde yapmaya yarasın diye arayış içindeyim.. 

Win 7 lite 32bit sonradan Manuel olarak indirip de kurmayı da denedim kablosuz driveri hiçbir şekilde yükleniyor ve kullandirmiyir kablolu bağlanabiliyor buda bir netbook için olumsuzluk bu sebeple paylaştığınız diğer 8.1 embeded industry olani indirim kuracağım öğleden sonra onu deneyeyim cegim... 

Hissiyatımı yine sizinl paylaşırım burada olumsuz eleştiri veya suçlama VS yapmıyorum mesajlar yanlış anlaşılmasın emekleriniz için çok teşekkür ederim şimdiden saygılar 

Edited by Theogus45
  • Like 1

Evet arkadaşlar Samsung n220 atom işlemci 2gb ram netbooka win 10 LİTE 32bit denedim bir gün boyunca kullandım tat vermedi hala kasıyor ve sayfa açılışında VS takılıyor bir iki saniye beklemeler oluyor 

Şimdi win 8.1 embedded indusrty kurdum cihaz uçuyor resmen böyle bir şey beklemiyordum sonuç harika word excel chrome sayfaları açmada VS hiç takılma yok çok şaşırdım cihaz çok stabil oldu... 

Bu tarz sistemi olanlara tavsiye ederim edebilirim. 

• Like 1

forjest, 08.10.2020 - 17:53 yazdı:

İNDİRME LİNKİ: 

Hocam atom işlemci ama benim netbook işletim sistemi 64 bit yazıyor sizce hangi işletim sistemini kurmam gerekiyor kasmadan kullanabilmek için 

Theogus45, Bir saat önce yazdı:

Hocam atom işlemci ama benim netbook işletim sistemi 64 bit yazıyor sizce hangi işletim sistemini kurmam gerekiyor kasmadan kullanabilmek için 

2Gb normal de 64 bit sistemleri çalıştırır ancak bir chrome ve oyun vb. uygulamalarda,bu ram boyutu düşük kalacaktır. 2gb ilave daha yapılırsa eğer ya da ssd disk vb. ilavelerle sistem dahada performans verecektir.32 ve 64 bit faketmez. Buradaki konuda 8.1 64 bit var daha evvel hazırladığım. İlla 64 bit kurulacaksa eğer,sistem yüksek performans tanımlamaları yapılı seçenek olarak düşünülabilir. Ne varki sitede bir çok üst mesajda da belirttiğim gibi x86 bing sistemide akıcı çalışacaktır. @Emre028 üstadın çalışması var yeni buda değerlendirilebilir çok mantıklı sistemler. win7 lite bile olsa artık,destek bakımından bazı uygulamalarla uyuşmazlıkları söz konusu olunca kurulmamasından yanayım kaldıki özellikle yeni jenerasyon cihazlar için.

Diğer tavsiyelerim Linux işletim sistemleri veya Android işletim sistemleri olacaktır. Ben olsaydım bu cihaza,Linux mint cinnamon sistemini kurardım her bakımdan da işleri rahat görecek bir sistem.

Forum içi, Bazı yararlı linkler.. :) 

Androd sistemler PC/LaptopEski laptop netbook sistemler için linux dağıtımları | Windows benzeri linux sistemler | Macosx benzeri linux sistemleri