Jump to content

Özel Katılımsız Parametreler

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar uzun zamandır sitemizde Nero 7 nasıl katılımsız yapılır.Winamp nasıl yapılır vs vs.Şeklinde birçok başlık açılıyor.Bunlar dikkatimi çekti ve bundan sonra istekler dahilinde bazı programların özel katılımsız kurulum parametrelerini burada vereceğiz.Bu fikir aklıma MSFN den geldi aslında...Ben konu başlangıcı olsun diye bir iki tane söyleyeceğim.Sonra istekler dahilinde ilk posta eklenecektir diğer parametreler.

K-Lite Codec Pack:

K-Lite Codec Pack yükleme paketini -MakeUnattended parametresiyle çalıştırırsanız.Katılımsız kurulum için kendi ayarlarınızı seçenebileceğiniz bir ekranla karşılaşacaksınız.

Mozilla Firefox:

-ms -ira -setdefaultbrowser -nosplash[/CODE]

parametresiyle firefox katılımsız olarak kurulur

[b]MSN Plus Live!:[/b]

-silent parametresiyle bu programda katılımsız olarak kurdurulabilir.

[b]Nokia PC Suite:[/b]

/SILENT="1" /DISABLE="AUTOUPDATE","AUTORUN" parametresiyle katılımsız olur.

Bir başka seçenekte...Orjinal kurulum dosyasını açtıktan sonra

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Installations\{2B8BEBBF-73A0-497D-9900-8474D022AB3F}\Packages

bu dizine gidilir.Orada

1 - Nokia Connectivity Cable Driver

2 - PC Connectivity Solution

3 - Nokia PC Suite

gibi klasörler vardır.Ve içlerinde MSI dosyaları gerekli olanlar alınarak katılımsız kurulum /qn parametresiyle sağlanabilir.

Ve başka bir seçenekte /unpack parametresiyle kurulum paketini unpack ederek MSI lere ulaşmaktır...

[b]MCafee:[/b]

MCafee programını katılımsız yapmak için "Apps" klasörü içerisindeki klasörlerden yardım alacağız.Çünkü asıl yükleyiciler burada saklı.Apps içerisinde beş klasör vardır bunlardan üçü bize lazım MPS, VSO, MSC bunlar sırasıyla Firewall, Antivirüs ve Güvenlik Merkezi programlarıdır.Diğer kalanlar ise Site Advisor ve OEM Kullanıcı programlarıdır.Bunlara gerek yok.Bu klasörleri bir yere kopyalıyoruz.Ve üçünede aynı komutlarla sfx hazırlayıp tek pakette çağırıyoruz.Kullanacağınız komut:

[CODE]mcinstall.exe /Donotdeletesetupfiles xxxmain.inf /Install[/CODE]

Buradaki xxxmain.inf hangisini yükleyecekseniz ona göre değişir.Klasör içindeki xxxmain.inf dosyalarını yazacaksınız buraya.

[b]Özel MSI Çeşitleri:[/b]

Abbyy Fine Reader gibi olanlar için:

[CODE]/qn TRANSFORMS=1055.mst SN=XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX[/CODE]

Acronis Tarzı:

[CODE]acronis.msi /qn /norestart PIDKEY=XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX[/CODE]

Tabi bunların MSI lerinin nasıl elde edileceği gibi sorunlarda var.Bu programların ana yükleme paketi açıldığında kendilerini temp dosyalarına klasör oluşturarak atarlar ve MSI dosyaları da bu klasörlerin içindedir.

[b]Adobe CS3 Serisi:[/b]

Yükleme dosyalarına ulaştıktan sonra setup.exe'nin bulunduğu dizinde aşağıdaki komutla katılımsız olabiliyorlar:

[CODE]setup.exe --mode=silent --deploymentFile=deployment.xml.[/CODE]

Yalnız burada "deployment.xml" önemli.Aşağıda Dreamveawer CS3 için bir deployment.xml örneği bulunmaktadır.

[CODE]<Deployment>
?
<Properties>
<Property name="installLanguage">en_US</Property>
</Properties>
?
<Payloads>
<!--Adobe Dreamweaver CS3-->
?
<Payload adobeCode="{00E5C764-9525-44C3-8404-712AD06AE12A}">
<Action>install</Action>
</Payload>
</Payloads>
</Deployment>[/CODE]

[b]

Nero 9 Full paket için:[/b]

Setup.xml dosyasına Serial girilir ve

setupx.exe /i /q DESKTOP_SHORTCUT=0 EULAACCEPTED=1 INSTAPP=ALL INCLANGUAGES=ENG

komutuyla programın katılımsız olarak yüklenmesi sağlanır.

[b]InstallShieldin büyük boyutlu yükleme dosyalarında:[/b]

Bu tip dosyalarda genelde kendini tempe çıkartarak çalıştırma mantığı yürütülür.Dosyalar

C:\Documents and Settings\KULLANICIADI\Local Settings\Temp

Bu yolda {43A85A8B-3729-4FF0-965B-6E30F7D8BE6B} gibi klasörlerin içlerine çıkartılır.İçlerinde setup.exe ve diğer gerekli dosyalar vardır.İşte buradaki dosyaları bir yere kopyalayın ve "setup.exe" /s /qn /norestart parametresiyle çalıştırırarak katılımsız kurulum programı elde edin.

Edited by blackman12

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Belkide gına geldi artık diyeceksin ama virtualcd yi katımsız yapmak için aylardır uğraşıyorum repackacgerle yapınca da boyut 2 ye çıkıyor programın kurulma mantığı kurulum yaparken key istiyor.setup unun parametresi "setup.exe" /s /v"/qb" şeklinde bunun parametresine keyi dahil etsem nasıl bir parametre yazmalıyım.

Belkide gına geldi artık diyeceksin ama virtualcd yi katımsız yapmak için aylardır uğraşıyorum repackacgerle yapınca da boyut 2 ye çıkıyor programın kurulma mantığı kurulum yaparken key istiyor.setup unun parametresi "setup.exe" /s /v"/qb" şeklinde bunun parametresine keyi dahil etsem nasıl bir parametre yazmalıyım.

"setup.exe" /s /v"/qb" /qn /norestart PIDKEY=12345-12345-12345-12345 DENE BAKALIM

E zaten burada onları anlatıyoruz.Bu arada ekselans abim virtualcd nin olayını buldum ki bu installshield kurulum paketi olupta bekleterek kuruluma başlayan programlar için geneldir.Kendilerini tempe çıkartırlar ve klasör oluştururlar.Mesela:

C:\Documents and Settings\KULLANICIADI\Local Settings\Temp buraya girdiğinde iki tane klasör açmıştır

{43A85A8B-3729-4FF0-965B-6E30F7D8BE6B} buna benzer adlarda.İçlerinde setup.exe si vardır.İşte buradaki dosyaları bir yere kopyala ve merdo0 arkadaşın dediği gibi "setup.exe" /s /qn /norestart PIDKEY=12345-12345-12345-12345 parametresiyle çalıştır.Bunu da yazıya ekleyelim.

• 4 hafta sonra ...

morning dediğini yaptım ama kabul etmedi... 4,7 sürümünü o şekilde yapmıştım çünkü...

Şuan ;

;!@Install@!UTF-8!

GUIMode="2"

RunProgram="hidcon:klmcp.bat"

;!@InstallEnd@!

şu komut ile işimi halletim ve kabul etti.... Ama bir deneme şansın olursa Profile 8 ile hazırlaıp Bana parametreyi gönderebilir misin

Javayı burada yazim ilk postada eklemeyeceğim benzeri var...Javanın indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın ve %APPDATA%\Sun\Java\jre1.6.0_11 bu yola gidin orada javanın msi dosyalarını bulacaksınız o msi dosyasını /qn /norestart parametresiyle çalıştırırsanız katılımsız kurulum elde edersiniz

rulman, hangi programdan bahsettiğini yazmamışsın ama klite benziyor öyleyse -makeunattended parametresi herşeyi çözer...

• 3 ay sonra...

update katılımsız parametreleri:

.net framework 2.0,microsoft vm gibi:

/q[/CODE]

parametresi.

Cabinet ayıklayıcıları için(sp2,sp3 gibi kurulum dosyaları)

[CODE]/quiet /norestart /nobackup[/CODE]

Yeniden başlatılma ve geri yükleme noktası gerekmeyen cabinet dosyaları için:

[CODE]/quiet[/CODE]

Edited by vistaarda

• 1 ay sonra...

VMware Workstation 6.5.2

C:\Documents and Settings\KULLANICIADI\Local Settings\Temp{A3FF5CB2-FB35-4658-8751-9EDE1D65B3AA} dosyalar ayıklandıktan sonra VMwareWorkstation.msi dosyası için

VMwareWorkstation.msi ADDLOCAL=ALL USERNAME=KULLANICI ADINIZ SERIALNUMBER="XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX" /qn /norestart[/CODE]

Acronis True Image 12

[CODE]AcronisTrueImage.msi /qn /norestart ADDLOCAL=ALL USERNAME=KULLANICI ADINIZ SERIALNUMBER="XXXXXXXX-XXXXXXXX-XXXXXXXX-XXXXXXXX-XXXXXXXX-XXXXXXXX-XXXXXXXX-XXXXXXXX-"[/CODE]

Edited by dnz_horoz20

• 10 ay sonra...

Konu biraz eskimiş ama yinede yazacağım.

VMware Workstation 7.1.0.261024 sürümünün tempe çıkarılan dosyalarını kopyalayıp yanındaki bat dosyasında

start /wait msiexec.exe /i "vmware workstation.msi" /qb ADDLOCAL=ALL USERNAME=RECEP SERIALNUMBER="VC7TA-F5D57-H85LY-FMY7G-NQHDF" /qn /norestart

parametresini çalıştırınca sorunsuz kurulum oldu.Bilgisayar yeniden başlamadı ben kendim yeniden manuel başlattım.Kurulu bir sanal pcyi açtım sorun yok.

sadece birşey aklıma takıldı VMware-workstation-full-7.1.0-261024.exe dosyasının boyutu 567 mb, tempe çıkarılan dosyaların toplam boyutu 369 mb.Bu nasıl oluyor anlamadım.

Recep Abi

start /wait msiexec.exe /i "vmware workstation.msi" /qb ADDLOCAL=ALL USERNAME=RECEP SERIALNUMBER="VC7TA-F5D57-H85LY-FMY7G-NQHDF" /qn /norestart

Burda "qb" yerine "qn" yazılması gerekmez mi ?

qb ve qn ikiside olur.qb yapınca msi yapılandırma penceresi çıkıyor ama ne hikmet bunda çıkmadı.qn yapınca ise yapılandırma penceresi çıkmıyor.Birde zaten en sonda norestarttan önce qn yazıyor.

Edited by recep demirci

Virtualbox programına ait parametre

Öncelikle

Please register to see this content.

adresten son sürümü indiriyoruz ve çalıştırıyoruz.

Ardından başlat çalıştıra %Temp% yazıp Enter tuşuna basıyoruz.Orada karşımıza Virtualbox adlı bir klasör çıkacak

ve klasörün içindeki

VirtualBox-3.2.8-r64453-MultiArch_x86.msi ve common.cab adındaki oluşan iki tane dosyayı bir yere kopyalayıp

msi dosyasına parametre girince katılımsız kurulumu elde etmiş olursunuz.

• 7 ay sonra...

TuneUp programına ait parametre /SILENT

Xilisoft,Imtoo,4media firmalarına ait programlarda /S parametresini görürsünüz fakat yüklenmez.
Bunların parametresi proadi.exe /S /LANGUAGE=1033 şeklindedir yani english seçeneği seçilerek kurulum sağlanmış olur.

Aklıma geldikçe yazarım.

Edited by casira

Arkadaşın dediği gibi winampın bir katılımsız parametresi var şu şekilde:
[code]
Winamp501_full.exe /S /install=DSRFQA
taskkill.exe /F /IM winamp.exe

S = Start Menu Icon
R = Fake Registration
D = Desk Top Icon
Q = Quicklaunch Icon
A = Run Winamp Agent/Set Dufault
F = File Association[/code]

Yok ben şunu bunu istemem dersen ayar dosyanı yedekleyip sonra kullanabilirsin kopyalayarak ayrıca AutoIT ile denemek istersen:

[code]http://www.msfn.org/board/topic/133436-winamp-autoit/page__p__854410__hl__winamp__fromsearch__1#entry854410[/code]

IDM için de aradım ama pek birşey yok ya repack yapıcaksın ya da pekte sağlıklı görünmeyen şu AutoIT kodlarını dene:

[code]Sleep(1000)
processclose ("IDMan.exe")
processclose ("iemonitor.exe")
run("idm.exe")

WinWait("Internet Download Manager Installation Wizard","Welcome to Internet Download M")
ControlClick("Internet Download Manager Installation Wizard","Welcome to Internet Download M","Button2")
WinWait("Please read IDM license","< Back")
ControlClick("Please read IDM license","< Back","Button2")
WinWait("Choose Destination Location","< Back")
ControlClick("Choose Destination Location","< Back","Button2")
WinWait("Select Program Manager Group","< Back")
ControlClick("Select Program Manager Group","< Back","Button2")
WinWait("Start Installation of Internet Download Manager","< Back")
ControlClick("Start Installation of Internet Download Manager","< Back","Button2")
WinWait("Installation Complete","Finish >")
ControlClick("Installation Complete","Finish >","Button4")
WinWait("Confirm reboot","The IDM Installation")
ControlClick("Confirm reboot","The IDM Installation","Button2")
WinWait("Internet Download Manager 6.0 beta","Categories")
WinSetState("Internet Download Manager 6.0 beta","Categories", @SW_HIDE)
Exit[/code]