Jump to content

Windows 10 Enterprise Ltsb 2016 çok Geç Açılma Problemi

focus2011
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar emre028 arkadaşımızın paylaştığı w10 enterprise 2016 ltsb yi kurdum sistemi 10 numara çalışıyor fakat açılış olarak çok ağır açılıyor. 

başlangıçta çalışan tüm programları kaldırdım nafile farklı bir laptopa kurdum durum aynı.laptopum i5 3.nesil 4gb ram buna rağmen normal çift çekirdekli laptoptan daha ağır açılıyor.

sorun laptopta değil çünkü aynı sistemi başka laptopta da kullandım durum değişmedi .Bunun bi çözümü var mı yardımlarınızı bekliyorum

@focus2011

1. w10 performans powershell  (sağtık yaparak "powershell script'ini çalıştırıp Y Enter yaparak " işlemlerin bitmesini bekleyin sistem yeniden başlar!) tanımlanan ayarlar bir çok kez denenmiş real,sanal sistemlerde defalarca teste tabii tutulmuştur elimde bulundururum genellikle. Bir ara zaman bulursam eğer farklı fonksiyonlar ekleyeceğim inş.
  2. w102016 aero performans | 
    Please register to see this content.
     Üstteki işlem işe yaramaz ise şayet performans sistemini kurabilirsiniz, kendimde kullanıyorum 10 makinede denendi sonuç iyi memnun kalanlar var. Sonuçla ilgili geri bildirim yaparsanız ben ve diğer arkadaşlarımızda haberdar olurlar bu sayede teşekkürler.
  3. Farklı sistemler için ilgili forum içi > windows performans sistemleri sayfası.

Yararlı olması dileğiyle.

• Like 2

Her sistemin yani kalibin kendine has yapısı var  önyükleme de  acilan yazilimlar yada regler sistem yapısına göre değişir.Surekli üst üste atılan formatlar vs .Sistem temizliği CMD 

İle yapılıp disk onarma yoluna gittiğinizde sorun devam ediyorsa  başka bir kalıp deneyebilirsiniz . 

Birde bu sistemi deneyin isterseniz

https://www.tnctr.com/topic/843357-microsoft-windows-10-enterprise-2016 -ltsb/

Please register to see this content.

Edited by casper0007
  • Thanks 1

blackjack1921, 10 saat önce yazdı:

ne kadar uğraşırsanız bu durumu düzeltemezsiniz... 1 yıl ltsc msdn sürüm kullandım. açılmada sorun yok ama kapanırken 20 dk beklediğimi biliyorum

mdsn pro veya home 20h2 kullanın daha hızlıdır.

Bahsettiğin sorunu ben yaşamadım. Donamımsal ve sürücülerle alakalı bir durumdur.

Windows kurduğum bilgisayarların sanki orijinalmiş gibi olması için OEM Brand kurulumu yapıyorum. Bunu yaptığım zaman pc çok geç açılıyor. Eğer siz de böyle bir şey yaptıysanız ondan kaynaklı olabilir. Ben de kurulum yaptığım flash bellekteki source klasöründeki $OEM$ klasörünün ismini değiştirip normal windows kuruyorum. Böylece daha hızlı oluyor. Siz de bu klasörü kontrol edip varsa eğer ismini değiştirip öyle kurun.

• Sabah erken kalkarım genellikle elimdeki yeni indirdiğim MSDN iso w10 h2pro iso dosyasını güncellemenin zamanı geldi diyerek kurdum güncellemeleri yaptım netfx3.5 4.8 + security update'leride dahil ettim acronis ile yedek image alıp kenara aldım. 
  • Güncelleme sonrası: Windows 10 Professional H2 OS Build 19042.630  sürümüne güncelledi. 
  • Dism++ kullanarak temel optimizasyon ayarlarını yaptıktan sonra sistem gayet stabil bir hal aldı ne yalan söyleyeyim 2016'ya çok yakın bir hız aldım diyebilirim.

( Ekran alıntıları | Sürüm bilgileri | Donanım bilgileri donanım bilgileri edinme , tanımlanan komut: msinfo32 )

Spoiler

mi8g2e

kJedDc

• Thanks 1

arkadalardan biri yanlış anlamış olsa gerek kimseyi hedef gösterdiğim falan yok sistemi yapan emre028 kardeşime lafım yok on numara bir sistem yapmış kullanım olarak gayet stabil ve hızlı sadece geç açıldığı için durumu beyan ettim ki bi çözüme kavuşturayım herkesin alın terine saygım sonsuzdur. laptopum i5 3.nesil 4gb ram aynı sistemi farklı laptopa da kurdum aynıydı