Jump to content

Paint Kilitlendi

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

logosoft, 9 dakika önce yazdı:

Buyur arkadaşım.

cllasic pain programı:

buda kaynak link:

Please register to see this content.

İndirdim kurdum aynı sorun onda da var

casper0007, 11 dakika önce yazdı:

Bilinen Windows hatalarını düzeltmenin en basit yolu sfc/scannow yapmak

yaptım düzelmedi.

1.Painte ait regedit kayıtlarını bulup silin.Sayarı yeniden başlatın.Kontrol edin.

Mesela Mspaint mağaza uygulamasına ait reg kaydı :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\Paint

2.Dosya doğrulama iş görmediği için (sfc /scannow) ,Dism komutlarını deneyin.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth 
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

3.Mağaza Önbelleğini Sıfırlamayı deneyin. Windows tuşu + R tuşlarına basın ve çalıştıra WSReset yazıp çalıştırın.

Mspaint mağaza uygulamasını yeniden kurun ve öyle deneyin.

kaldırmak için :

dism /Online /Remove-Capability /CapabilityName:Microsoft.Windows.MSPaint~~~~0.0.1.0.

yenilemek için :

dism /Online /Add-Capability /CapabilityName:Microsoft.Windows.MSPaint~~~~0.0.1.0.

4.O da olmadıysa sorun gidericiyi de deneyin.

5.Sonuç yoksa , eğer çalıştığı anda alınmış geri yükleme noktanız varsa ona dönmeyi deneyin.

• Like 1

Paint yerine Pinta kullanabilirsiniz benzer programlar diğer taraftan Gimp,Inkscape iyi bir alternatif olabilir resim işlemleri için.

Paint sorunu herneyse programla alakalı olmayabilir. Virüs , sistem dosya kaybı vb. durumlardan kaynaklı olabilir.ASC Pro ile sistemi tarama yaparak denemek. Veya sistemi sağlıklı olduğu güne geri yüklemeyle recovery yapmak. Kolay gelsin. :)

1. Pinta için:
  2. Gimp için: 
  3. InkScape için:
  4. Paint'in son sürümü:
  • Like 1

logosoft, Bir saat önce yazdı:

Buyur arkadaşım buraya bir bak olmaz ise format atman gerekecek gibi.

Kaynak:

forjest, Bir saat önce yazdı:

Paint yerine Pinta kullanabilirsiniz benzer programlar diğer taraftan Gimp,Inkscape iyi bir alternatif olabilir resim işlemleri için.

Paint sorunu herneyse programla alakalı olmayabilir. Virüs , sistem dosya kaybı vb. durumlardan kaynaklı olabilir.ASC Pro ile sistemi tarama yaparak denemek. Veya sistemi sağlıklı olduğu güne geri yüklemeyle recovery yapmak. Kolay gelsin. :)

1. Pinta için:
  2. Gimp için: 
  3. InkScape için:
  4. Paint'in son sürümü:

logosoft, Bir saat önce yazdı:

Buyur arkadaşım buraya bir bak olmaz ise format atman gerekecek gibi.

Kaynak:

Arkadaşlar çok sağolun ama sorun çözülmedi, zoraki olarak alternatif bir program kullanacaz herhalde.

HARBİKIZ, 45 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar çok sağolun ama sorun çözülmedi, zoraki olarak alternatif bir program kullanacaz herhalde.

• Paint'e alternatif olarak üstte eklediklerimin yanı sıra , MyPaint var iş görür sanıyorum denenebilir.
  • Kaynak:
  • Gimp kullanarak 3D özelliğiyle yaptığım resim :)  (Çok anladığım işlemler değil photoshop ancak gimp oldukça pratik bir uygulama tavsiye edilir ücretsiz opensource!)
Spoiler

Edited by forjest
  • Like 1

Ayarları sıfırlamayı denediniz mi? Sanki kilitlenmiş gibi değil de çok küçük pixel  boyutlarıyla açıldığı için sorun çıkıyor olabilir. Kaldırmaktan ziyade ayarlarının sıfırlanması gerekebilir. Çok kullanmasam da Paint' in arada bu şekilde saçma sapan ayarlar da takılıp kalma sorunu oluyor. Yakın şeyler yazılmış yine de aşağıdaki konudan bir sıfırlama yapabilirsiniz. 1x1 bir çalışmayı görme şansınız çok düşük...

Spoiler

• Like 1

DeaqLe, 3 saat önce yazdı:

Hocam Kaldırıp Kurmayı denedınızmı?

evet denedim açar açmaz aynı duruma geldi.

deli_petro06, 2 saat önce yazdı:

Ayarları sıfırlamayı denediniz mi? Sanki kilitlenmiş gibi değil de çok küçük pixel  boyutlarıyla açıldığı için sorun çıkıyor olabilir. Kaldırmaktan ziyade ayarlarının sıfırlanması gerekebilir. Çok kullanmasam da Paint' in arada bu şekilde saçma sapan ayarlar da takılıp kalma sorunu oluyor. Yakın şeyler yazılmış yine de aşağıdaki konudan bir sıfırlama yapabilirsiniz. 1x1 bir çalışmayı görme şansınız çok düşük...

İçeriği Gizle

ayarları sıfırladım zaten, o küçük görüntü gidiyor ama çalışma şekli değişiyor bu seferde ayarlar sayfası gelmiyor.

SoNKraL_, 2 saat önce yazdı:

Windows 10'un zararları windows 8.1 ve 7yi yıllardır kullanırım (13 yılı aşmıştır :D ) 1 kere bile paintte böyle bir hatayla karşılaşmadım.

Ben de ilk defa karşılaştım ama demek ki oluyormuş.

forjest, 3 saat önce yazdı:
  • Paint'e alternatif olarak üstte eklediklerimin yanı sıra , MyPaint var iş görür sanıyorum denenebilir.
  • Kaynak:
  • Gimp kullanarak 3D özelliğiyle yaptığım resim :)  (Çok anladığım işlemler değil photoshop ancak gimp oldukça pratik bir uygulama tavsiye edilir ücretsiz opensource!)
  İçeriği Görüntüle

Hocam biraz araştırdım online siteler varmış aynı işlemleri yapabiliyormuşuz bir de onları denicem bakalım.

DeaqLe, 8 dakika önce yazdı:

Dosya ındıırp Masauzerıne cıkarın Sonucu yazın olumlu olması lazım..

sağolun bunu kullanayım güzelmiş.

forjest, 1 dakika önce yazdı:
  • Olmazsa paint uygulamaları harici olanını paketleyip katılımsız yaparız. :)  belki forum içerisinde de mevcuttur bakmadım ama.
  • Online siteler iyi düşünceymiş tuttum bunu saygılar.

teşekkür ederim efendim