Jump to content

İslami Xp Yapalım

Siwan

Recommended Posts

S.a arkadaşlar konu başlığında da anlattığım gibi full time bir tane İslamiXP yapmak var hayallerimde gerçeği söylemek gerekirse tek başına yapamam bu konuda bir olup TncİSlamiXP yapmayı planlıyorum Bu konuda yardımcı olmak isteyen benimde bu işe katkım olsun diyorsanız el birliği ile yapmaya varmısınız..

Ben ilk başta böyle bir düşünce taşımıştım ama daha sonra baktım bu işte din ve milliyetçilik olmaz her türlü düşünce sahibine

sistem kuruyorum ve basit gizli bir kaç reklamdan başka hiçbir düzenlemeye gitmedim.

Ama isteyenler olursa böyle sistem hazırlanır fakat tnctr,ye mal edilmez yayınlayan kişiyi bağlar.

Bakalım istekler ve tepkiler nasıl olur ona göre bir çalışma yapabiliriz.

Şimdi şöyle diyim ben sana kardeş ben teknik serviste çalışıyorum böyle katılımsız Xp leri görünce talep de oluyor sk8eir_boi ve diğer admin ve mod. arkadaşlarımızda bu işte olduktan sonra gayet güzel olacaktır diye düşnüyorum..

ilk önce @awengers44 arkdaşımızın dediklerine katılıyorum böyle bir çalışma yapmak istersen bunu tnc adı ile yayınlayamazsın en azından izin alman gerekir bir diğer sorun ise islami xp derken burada amaç bu sistemi kullananlara islamiyet hakkında bilgler vermek mi ? yoksa sadece isim ve bir wallpaper + logon ekranı olarak mı düşünüyorsun ayrıca modifiye xp yapmak için çokta yardıma ihtiyacın yok sitede herşeyin anlatımı ve hazırlanmışı var ama yapan arkadaşlardan bilgiler edilebilirsin ve tek başınada yapabilirsin

gereksiz birşey ama kendi düşüncemi söyliyim lisansız bir işletim sistemini bir kaç ayar yaptıktan sonra islami xp adı altında yayınlamak tuaf bence

harbiden arkadaşım islami xp diyorsun da bi kaç örnek ver bakalım nası birşeye benzeyecek şuan kullandıklarımız da başka düşünceler falan mı içeriyor yoksa (ben milliyetçi xp yim ; yok yok ben laik xp)yim saçmalamayalım lütfen yaa <_< <_< :unsure::lol::rofl: :rofl: :rofl:

Bu konu hakkında herkes fikrini belirtse iyi olur müsbet olması gerekmez önemli olan akılcıl olması.

Ben hala işletim sisteminin dini olmaz diyorum ama dediğim gibi istekler ve tepkilere göre olur yada olmaz.

İstekler anlamlı ve yapılabilir olmalı saçma istekler olmamalı.

arkadaşın fikri güzel bir fikir ne olur bu xp de islami duvar kağıtları namaz vakitleri vb programlar olabilir açılış sesi isteğe göre besmele ile açılabilir bunları genişletmek mümkündür bence olsa böyle birşey çok güzel olur ben destekliyorum.saygılar

harbiden arkadaşım islami xp diyorsun da bi kaç örnek ver bakalım nası birşeye benzeyecek şuan kullandıklarımız da başka düşünceler falan mı içeriyor yoksa (ben milliyetçi xp yim ; yok yok ben laik xp)yim saçmalamayalım lütfen yaa <_< <_< :unsure::lol::rofl: :rofl: :rofl:

arkadas cok haklı bence islamı laık mıllıyetcı gıbı cogaltmak dogu degıl dıye dusunuyorum hem ıslamı xp yapalım dıyorsunuz ama adamın emegını calıyorsunuz solekı mıcrosoft para kazanmak ıcın xp cıkarıyo sen onu duzenlıyosun sonra parasız mıllete dagıtıyosun islamıyete bıraz ters dusmedımı sence bu

Beyler Aslında Olur Olmaz Değil ama Dini Açıdan Bakarsak Olaya Ne Kadar Doğru Olur Bu?

mrtsahin'e katılıyorum.Neticede İllegal bir iş yapıyoruz ve Bu Olay İslamiyet'e Biraz Ters Düşer.Bu Yüzden Bu Projeye Destek Vermeyeceğim.Saygılarımla..

Şaşırdım..! :whistle:

İslami XP nedir bana bir açıklarmısınız ?

XP'yi baştan aşağı kendin yazmayı düşünüyorsun sanırım..! Artık işler o kadar basitleşti ki herkes XP yapıyor..Bunun bir değeri kalmıyor..Bundan 5-6 ay önce bu kadar sistem üretimi yoktu.Ama şimdi herkes kendi ismine göre XP yapmaya başladı..Hatta işi iyice abartıp İslamiyet'e döktü..Yapmayın Allah aşkına..Benim elim böyle bir konu açmaya gitmez valla..Millettin tepkisinden çok önce kendim bir oturup düşünürüm,mantıklı mı diye..

Böyle birşey yapmaya kalksan yapacağın şeyleri ben sana söyleyeyim..

1-Dini Duvar Kağıtları

2-Ses Paketi (Açılış ve kapanışta ''DUA'' yapan ses paketleri gördüm..! )

3-Internet Explorer penceresine dini içerikli özlü sözler..

4-Sistem Özellikleri kısmına yine bu sözlerden birkaçından...

5-Logon Ekranına Camii,Mekke veya Medine resmi..

Daha da fazla birşey yapabilceğini sanmıyorum.Kaldı ki bunları kurulu sistemin üzerinde yapabilirsin..Hepsini yapmak 15 dakikayı almayan şeyler için XP yayınlamaya gerek yoktur..Yapacaksan kendin yapıp kullanmalısın.İşin suyunu çıkarmaya gerek yok..

Teknik Servis'te kullanabilmeniz için onlarca XP yapıldı bugüne kadar..Onları kullanabilirsin..Kaç kişi gelip sana ''İslami bir XP var mı?'' diye sorar ki..İşleri standartında bırakmak daha iyidir.

He bir TNC İslami XP adı altında yapmayı düşünüyorsun..Sen hiç TNC'nin bu tarz çalışmalarını gördün mü ki adını kullanmak istiyorsun..Böyle birşeye destek vermeleri söz konusu bile olmayacağını düşünüyorum..

He bir TNC İslami XP adı altında yapmayı düşünüyorsun..Sen hiç TNC'nin bu tarz çalışmalarını gördün mü ki adını kullanmak istiyorsun..Böyle birşeye destek vermeleri söz konusu bile olmayacağını düşünüyorum..

bu kısmına cok cok katılıyorum efe kardesım sıyaset ıcerıklı msjlara ve tartısmalara ızın verılmeyen bır forum sıtesının sana bu konuda yardımcı olup tnc adıyla cıkartacagını hıc sanmıyorum ancak yapmak ıstıyosan sen yap adınıda islamı xp koy kullan yakınlarından ısteyenlerede yuklersın

şimdş arkadşım hepimiz müslümanda dediğin biraz bana ters geldi islami xp dediğin ne senin birtane islami tema 2 tanede program bumudur budur bence bunun için okadar yardım talep etme sitede herşey var kendin bir çalışma yaparsan daha iyi ve yaarlı olur yapmak istediğin çaok basit bişiy tabi benim görüşm :whistle:

Farzlarımızı çok yapıyoruz da, bir xp miz kalmıştı islami olan... Niyet eyledim islamixp işletim sistemini açmaya... Döndüm klavyeye uydum cemaatin sk8er_boi'sine... Güzel dinimizi alet etmeyelim herşeye...

:whistle: :whistle: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: şu an gülmeten altıma kaçırabilirim

Hayatımızı meşgul eden 'Şey'lere ,kişinin kendi inancını dikkate alması en tumturaklı ifadeyle doğaldır.Bu anlamda arkadaşımızın teklifini ya da davetini bu sorumluluk bilinci ve hassasiyetiyle aldığına inanıyorum.YALNIZ, böylesi bir çalışmanın islamın bir hayrına olacağına inanmıyorum.Nedenlerine gelirsek,

--İslam,bir hayat ve inanç sistemidir.Muhatabı insan zihni ve kalbidir.Nesneye değil değere bakar.Değerin kendis yoksa nesnenin adının İslam olmasının ya da olmamasının hiç bir anlamı yoktur.Yani bilgisayara vaaz verdireceğimize ,kendimize vermek daha iyi olurdu.

--------

...ayrıca bu çalışma olur da başarılı olunup rayting kazanırsa,İslam dini gibi bir ilahi dinin saygınılığını bozmaz mı)Daha doğrusu biz buna sebep olmaz mıyız.

Uyuyan Müslümanlar zamanında uyumasalardı, belki en azından internet ahlakı ilkeler daha oturmuş olurdu..........

Arkadaşlar bakın zamanında forum dini tartışmalardan dolayı epeyce çalkalanmış.

Bu tür bir XP ile forumun yeniden çalkalanması ihtimali oldukça yüksek.

Zaten yapmamızdaki amaç ne ki? İslami resimler, içerikler görmekse bunu kendi sisteminizde yapın.

İnternette islami duvar kağıdı, program vs. var zaten.

Böyle bir Xp yapılırsa, çıkaran kişi hakkında bazı yanlış yorumlar olabilir.

Hayır eğer amacımız islamiyeti yaymaksa, bunu başka yollardan yapalım,böyle bir XP'den değil.

Zaten biliyorsunuz XP'leri genellikle seri numaralarını içine koyup kırılmış bir şekilde veriyoruz.

Allah'ın adının geçtiği, islami içeriklerin olduğu illegal bir XP'nin olması sizce ne kadar mantıklıdır?

Lütfen, böyle bir şey yapacaksanız, kendi XP'nizde yapın, ya da riski göze alıp yapmak isteyen yapsın ama benden böyle bir şey beklemeyin.

Anlaşılan bir çok arkadaş istediği gibi değişiklikler yapabiliyormuş demekki böyle bir ihtiyaç yok.

Diğer tarafdan olursa şayet yayınlanacak sistemin kırık olacağını kimse söylemedi kullanılacak eklentilerde tamamen free olmalı ve kullanılacak diğer tema ve arkaplan resimleri ve editlemeler zaten kendi emeğimiz

olacağından hak mevzusu olamaz bu tür çalışmaları zaten tüm forum kullanmakta şayet ayrıca izin almak gerekirse yayıncıdan izin alınır.

Birde görüş belirten arkadaşlardan ricam yapıcı olunması ve eleştiri boyutunun kaçırılmamasına önem verilsin.

Zaten konu bir teklif olurmu olmazmı sonra belli olur diğer taraftan teknik servis için olmıyacağı zaten bellidir !!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...