Jump to content

Hometech Htbook14b Windows 10 Driver Sorunu

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

Merhaba 

Elimde Hometech HTBook14B var formatlayıp Windows 10 Pro x86 kurdum. Ses kartı dahil bütün driverlerini kurmama rağmen hoparlörden ses gelmemektedir. Mikrofonu taktığım zaman ses gelmektedir.  Format öncesi sorunsuz çalışan hoparlör neden format sonrası çalışmasın. Yardımcı olabilir misiniz?

AdnanGumus, 19 dakika önce yazdı:

driverları ürünün kendi sitesindenmi yükledin veya update denmi  farklı programmı kullandın kendi sitesinden sürücüyü indirip dene birde ne kuruluysa onu kurmak mantıklı home kurulu 1903 kurup yolluyorlar  böyle cihazlarda farklı pro 2004 vs kurunca uyumsuz driver veya sistem ağır geliyor abimin cihazına 20h2 kurdum baya ağırlaştı 1903 kurdum rahat çalışıyor şimdi

1809 - 1903 - 20h2 hepsini tek tek kurdum denedim driverleri orjinal kendi sitesinden driver kuruluyor ses simgesine tık tık yapınca orda hareketlenme oluyor ama ses gelmiyor enteresan bir şey

Emre028, 21 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

intelse cihazınız bi taratın bununla bulacaktır. 

Merhaba

Belirttiğiniz uygulamadan denedim. Sorun değişmedi ses kartında hoparlörü tek tek tıkladığım zaman yeşil simge hareket ediyor ama ses gelmiyor. Neden kaynaklanır onu hiç anlamadım arızalı desem format atmadan önce sorunsuz bir şekilde kullanıyordum.

Emre028, 9 dakika önce yazdı:

şunu dener misin ?

otuken, 6 dakika önce yazdı:

Bunu deneyin, olacaktır.

Her ikisinide denedim sorun çözülmedi.  Başka bir yerden hoparlörün kapanması gibi bir durum var mı bios v.s. driver ile çözüm olmadı. Driver kurulumu ile alakalı sorun yok aygıt yöneticisinde yüklenmiş gözüküyor ama ses gelmiyor.

Edited by ByChilavert
düzenleme

otuken, 2 dakika önce yazdı:

Mümkünse windowsu yeniden kurun ve gönderdiğim driveri yükleyin. Denediğiniz sürücüler sistemi de bozmuş olabilir. Daha önce de başıma gelmişti ve bununla çözdüm.

Bilgisayarı formatlamaktan yoruldum valla :) bu 5 yada 6 ıncı oldu bir türlü çözüm bulamadım. MSDN olanı kurdum denedim yine olmadı.

otuken, 14 saat önce yazdı:

Yaklaşık 2 yıl önce uğraşmıştım ve ben de epeyce formatlamıştım. 😀 Bunu buldum ve çözüm olmuştu. Eğer farklı bir model değilse sizde de işe yaraması lazım.

Hangi sistemi kullanıyorsun bende onu kurayım bakalım olacak mı?

forjest, 11 saat önce yazdı:

Windows 10 2016 ltsb i kurun driverida aktif olacaktır inş.somsurumlerle chipset uyumsuzluğu normal.

LTSB içinde bir sürü versiyon var hangisini önerirsiniz.

galiba çakışma olmuş windows otomatik default bir driver kurmuş ve aygıt tam çalışmıyorken siz birde kendi driverını kurunca karıştı windowsu silmeden önce

'ı bir deneyin belki işe yarar sorunu çözünce temiz bir kurulum daha mantıklı çünkü windows otomatik indirdiği sürece aynı şeyle karşılaşabilirsiniz ayrıca üstadım bu cihaza w10pro sürümler ağır gelir

Edited by ozanbey86

ozanbey86, 20.02.2021 - 07:00 yazdı:

galiba çakışma olmuş windows otomatik default bir driver kurmuş ve aygıt tam çalışmıyorken siz birde kendi driverını kurunca karıştı windowsu silmeden önce

'ı bir deneyin belki işe yarar sorunu çözünce temiz bir kurulum daha mantıklı çünkü windows otomatik indirdiği sürece aynı şeyle karşılaşabilirsiniz ayrıca üstadım bu cihaza w10pro sürümler ağır gelir

Driver Genius un lisanslı sürümünü bulamıyorum her baktığım link silinmiş yada lisans işe yaramıyor.

ByChilavert, 27 dakika önce yazdı:

Driver Genius un lisanslı sürümünü bulamıyorum her baktığım link silinmiş yada lisans işe yaramıyor.

1. Driver talent proyu kullanın işinizi görecektir kendimde kullanıyorum:  (Portable kurulumsuz Türkçe)
  2. + olarak Snappydriver lite versiyonunuda | 
     | portable olarak ayrıca yanında kullanabilirsinizde,her iki uygulamada online bağlantılı şekilde son sürücüleri bulup yükleyecektir.

Kolay gelsin.

• Thanks 1

@ByChilavert

Live winpe veya kurulumuz Live çalışan linux dağıtımlarından herhangi birini kullanarak sistemi test edin ses yine gelmiyorsa eğer,ses jackinizla alakalı teknik bir sorun var demektir.Zorlamaya bağlı veya darbe vb.sekilde durumlardan kaynaklı olma ihtimali. Ses jackinin değişmesi gerekli muhtemelen 3 bogumludur yaygın bulunan bir parça hemen yenisiyle değiştirirler. Fazla bir ücret olacağını sanmam.

Eğerki üstteki sistemlerde ses vermiyorsa bahsettiğim durumdur.

Driver formatla uğraşmayın derim.

Ya da harici bir spaker alarak USB girişli teklilerde var belki dışa bu şekilde de onarım yapılmadan masrafa girmedende çözülebilirde.

Kolay gelsin saygılarımla.

Aklıma gelince yazayım dedim..

forjest, 19 saat önce yazdı:

@ByChilavert

Live winpe veya kurulumuz Live çalışan linux dağıtımlarından herhangi birini kullanarak sistemi test edin ses yine gelmiyorsa eğer,ses jackinizla alakalı teknik bir sorun var demektir.Zorlamaya bağlı veya darbe vb.sekilde durumlardan kaynaklı olma ihtimali. Ses jackinin değişmesi gerekli muhtemelen 3 bogumludur yaygın bulunan bir parça hemen yenisiyle değiştirirler. Fazla bir ücret olacağını sanmam.

Eğerki üstteki sistemlerde ses vermiyorsa bahsettiğim durumdur.

Driver formatla uğraşmayın derim.

Ya da harici bir spaker alarak USB girişli teklilerde var belki dışa bu şekilde de onarım yapılmadan masrafa girmedende çözülebilirde.

Kolay gelsin saygılarımla.

Aklıma gelince yazayım dedim..

Bilgisayara format atmadan önce Youtube, AİMP gibi uygulamalarda müzik ve video da ses sorunu yaşamıyordum. Harihci ses kartı ile sorun yaşamadım hoparlöre ses veriyor kendi hoparlöründen ses vermiyor 

ByChilavert, 2 saat önce yazdı:

Bilgisayara format atmadan önce Youtube, AİMP gibi uygulamalarda müzik ve video da ses sorunu yaşamıyordum. Harihci ses kartı ile sorun yaşamadım hoparlöre ses veriyor kendi hoparlöründen ses vermiyor 

2 yıl önce aynı sorunu yaşamışım ve yukarıda linkini verdiğim siteden faydalanmışım. Windows 10 Sürüm 1809 (İS Derlemesi 17763.379) yüklemişim. 😀

otuken, 23.02.2021 - 16:28 yazdı:

2 yıl önce aynı sorunu yaşamışım ve yukarıda linkini verdiğim siteden faydalanmışım. Windows 10 Sürüm 1809 (İS Derlemesi 17763.379) yüklemişim. 😀

Bu dediğiniz linkteki dosyayı da denedim. Tek hatam pc'yi formatlamadan önce driver yedeklemesi yapmamak her zaman yaptığım işi bu sefer yapmamış olmam :(

• Like 1