Jump to content

Dosya Simgeleri Bembeyaz Görünüyor

KHEDIRA
 Share

Recommended Posts

KHEDIRA, 18 dakika önce yazdı:

@KiNGHaZe reisin sistemi ama başka siteden indirmiştim. 

Lite sistemlerde sfc scannow tarzı işlemler yapmayın. Bir çok özellik bozulma gösterebilir.

Çözüme gelirsek benim bulduğum explorer.exe kapatıp cmd (komut penceresinden) iconcache sildir. Explorer yeniden başlat tamamdır.

• Like 1

Windows iconlarının %70 e yakını imageres.dll dosyasında muhafaza edlir ve kullanılır, tahminim dosya ile ilgili sıkıntı çıkmış olabilir, icon öncelleğini resetle bir dene, düzelmezse aynı sürümün imageres.dll dosyası ile eskisini değiştir ve simge bellegini tekrar temizlemeyi dene. Bu hata genelde iconların saklandığı dosyalarda meydana gelen bozulmalar nedeniyle meydana gelir, tahminim bu yöndedir.

Please register to see this content.

• Like 2
  • Thanks 1

Alphonso_Elric, 5 dakika önce yazdı:

Windows iconlarının %70 e yakını imageres.dll dosyasında muhafaza edlir ve kullanılır, tahminim dosya ile ilgili sıkıntı çıkmış olabilir, icon öncelleğini resetle bir dene, düzelmezse aynı sürümün imageres.dll dosyası ile eskisini değiştir ve simge bellegini tekrar temizlemeyi dene. Bu hata genelde iconların saklandığı dosyalarda meydana gelen bozulmalar nedeniyle meydana gelir, tahminim bu yöndedir.

bunu uygulayıp pc yi yeniden başlattım şuan sorun yok bakalım tekrar olacak mı.

• Like 1

KHEDIRA, 1 saat önce yazdı:

bunu uygulayıp pc yi yeniden başlattım şuan sorun yok bakalım tekrar olacak mı.

RENKLERİ NE ANLATIRSIN İNCE İNCE KÖRE, KONUŞ İNSANLARA AKILLARINA GÖRE

Ne güzel, sorununuzla ilgilenen olmuş, çözüm önerisinde bulunmuş ve bu öneriyle sorun çözülmüş.

Senin "aklına göre" bende bir şey konuşayım;

Teşekkür butonu var.  Teşekkür etmezsek yardım edenler hakkımızda ne düşünür?

• Like 1

NAMIKABI, 4 dakika önce yazdı:

RENKLERİ NE ANLATIRSIN İNCE İNCE KÖRE, KONUŞ İNSANLARA AKILLARINA GÖRE

Ne güzel, sorununuzla ilgilenen olmuş, çözüm önerisinde bulunmuş ve bu öneriyle sorun çözülmüş.

Senin "aklına göre" bende bir şey konuşayım;

Teşekkür butonu var.  Teşekkür etmezsek yardım edenler hakkımızda ne düşünür?

arkadaş ne diyorsun sen ya ? imzama göre kişilik analizi mi yapıyorsun yoksa sataşacak yer mi arıyorsun ? yardımcı olan herkes onlara minnettar olduğumun farkında sen hiç merak etme.

• Like 1

forjest, 12 dakika önce yazdı:

GST'i kullanarak sistemi bir arındırın her sistem için öneririm ara ara temizlik şart _> 

ikon ve thumbnail belleğini de temizlese iyi olurmuş. sağolun hocam

KHEDIRA, 26 dakika önce yazdı:

arkadaş ne diyorsun sen ya ? imzama göre kişilik analizi mi yapıyorsun yoksa sataşacak yer mi arıyorsun ? yardımcı olan herkes onlara minnettar olduğumun farkında sen hiç merak etme.

Haklısın. Ben özür dilerim. Analize ne gerek var.

Kardeşim kullandığın simge paketi win10 modern paketi sanırım kendim için yaptığım paketi atayım devam ederse bunuda dene.

Ayrıca iobiti öndermesemde advanced system care veya wise care ile simge temizlemesi yapabilirsiz kullandığın win eğer modifiye ise ona göre seçim yaparsın.

Uygulamayı winrar ile bas çalıştır ile sessiz kurulum haline getirmiştim tıkladığın gibi imageres dosyası yenilenir.Herkes kendince yapabilir.Sordum uygulamsı powerRun ile yapıldı.

• Like 2

NAMIKABI, 9 dakika önce yazdı:

Haklısın. Ben özür dilerim. Analize ne gerek var.

durup dururken insanlara sataşma. bir daha da alıntılama mümkünse.

AdemYakups, 4 dakika önce yazdı:

Kardeşim kullandığın simge paketi win10 modern paketi sanırım kendim için yaptığım paketi atayım devam ederse bunuda dene.

Ayrıca iobiti öndermesemde advanced system care veya wise care ile simge temizlemesi yapabilirsiz kullandığın win eğer modifiye ise ona göre seçim yaparsın.

Uygulamayı winrar ile bas çalıştır ile sessiz kurulum haline getirmiştim tıkladığın gibi imageres dosyası yenilenir.Herkes kendince yapabilir.Sordum uygulamsı powerRun ile yapıldı.

modern değil sıradan windows 10 ikon paketiydi ama artık sizin verdiğinizi kullanacağım hocam. sık sık format atmaktan ciğerim soldu.

• Haha 1

KHEDIRA, 32 dakika önce yazdı:

durup dururken insanlara sataşma. bir daha da alıntılama mümkünse.

modern değil sıradan windows 10 ikon paketiydi ama artık sizin verdiğinizi kullanacağım hocam. sık sık format atmaktan ciğerim soldu.

Güle güle kullan kardeşim.Rus yapımı ipack temaları ama onlara güvenmediğim için kendim paketledim ben ubuntu olanı kullnıyorum sordum uygulamaları sağolsun.

Dileyen olursa atarım burdan.

Edited by AdemYakups
dzm
  • Like 1

AdemYakups, 13 dakika önce yazdı:

Güle güle kullan kardeşim.Rus yapımı ipack temaları ama onlara güvenmediğim için kendim paketledim ben ubuntu olanı kullnıyorum sordum uygulamaları sağolsun.

Dileyen olursa atarım burdan.

ubuntu olanı alabilir miyim :D

AdemYakups, 14 dakika önce yazdı:

Bendeki hali.

Ya o değilde forumlarda bunlar için o kadar yama falan yapılıyordu hiçbirine gerek yokmuş bir iki uygulama ile çat hallediliyor.

şunu nasıl uygularız hocam ya ? ubuntu ikonlarıyla çok iyi gider :D

KHEDIRA, 48 dakika önce yazdı:

şunu nasıl uygularız hocam ya ? ubuntu ikonlarıyla çok iyi gider :D

kardeşim biraz göz attım ama win10 tema paketi bu litesini indirip baktımda win7/10 da hata verdi kitledi sanaldaki bilgisayarları simge paketi varsa ancak yarın indirip bakabilirim ona da çünkü şu an tasarım yapıyorum bitirmem lazım.Şimdi indir yükle bak derim bilgisayarında sıkıntı olur tavsiye etmem güvenmediğim birşey için birşey diyemiyorum varsa sende sanalda bakabilirsin.

Bu arada yeni fark ettim mediafire dosyayı bloklamış tehlikeli diye ama kendim yapmasam inanacağım :)
Muhtemelen vbs scripti yüzünden.Dosya içeriği bu şekildedir dileyen herkes sordum uygulamalarını indirip kendi imageres dosyası ile winrar sfx kullanarak yapabilir.

Edited by AdemYakups
dzm

AdemYakups, 58 dakika önce yazdı:

kardeşim biraz göz attım ama win10 tema paketi bu litesini indirip baktımda win7/10 da hata verdi kitledi sanaldaki bilgisayarları simge paketi varsa ancak yarın indirip bakabilirim ona da çünkü şu an tasarım yapıyorum bitirmem lazım.Şimdi indir yükle bak derim bilgisayarında sıkıntı olur tavsiye etmem güvenmediğim birşey için birşey diyemiyorum varsa sende sanalda bakabilirsin.

Bu arada yeni fark ettim mediafire dosyayı bloklamış tehlikeli diye ama kendim yapmasam inanacağım :)
Muhtemelen vbs scripti yüzünden.Dosya içeriği bu şekildedir dileyen herkes sordum uygulamalarını indirip kendi imageres dosyası ile winrar sfx kullanarak yapabilir.

mediafire niye öyle bir şey yaptı ki :D

KHEDIRA, 10 dakika önce yazdı:

mediafire niye öyle bir şey yaptı ki :D

image.png.322cb19ad567cac48d0351ecfb853774.png

İnan bilmiyorum kardeşim.Ancak geçen gün kendim için yine yaptığım notepad++ uygulaması vardı format sonrası uğraşmamak için tek tık yükle haline getirdim kaspersky tuturdu virüs diye :D ya Allah belanı versin kimseyle paylaşmıyorum kim kullandı da virüstür bu dedi de sende uyarı veriyorsun dedim yükleyemedim sinirlendim biraz olacak iş değil uygulamaların çoğunu virüs trojan olur diye kendim paketliyorum neyse nasıl olur derken tekrar paketledim halloldu.

Bazen olabiliyor demek ki az önce bende şüphelendim sordum uygulamaları yapabilir mi BluLife diye biri var hiç kötü niyetli birşey görmedim ordan ama tarattım yinede.

Muhtemelen toplu olarak SFX haline gelince oluyor.Bilen varsa açıklarsa güzel olur.

İçindeki dosyaları tek tek tarattım temiz görünüyor.

image.png.7e42b5f5626750c85ae16123d8176160.png

Kendi kendime virüs atıyormuşum falan :D

Kaspersky'de temiz diye işaretletin dosyayı sorun kalmaz. Sıkıştırma metoduna göre antivirüsler tarayamadıkları herşeye uyarı veriyorlar. ".vbs, .vbe ...vb içinde içeriğe göre, aynı geçerli. Arkadan kestirme iş yapan herşey virüs diye, otomatik davranış modelleri var.

• Thanks 1