Jump to content

Başlat Menüsündeki Programların Sembolleri Görünmüyor

EASMurat
 Share

Recommended Posts

Selamlar başlıktanda anlaşılacağı üzere bilgisayarın Başlat menüsündeki yüklenen Programların sembolleri görünmüyor... Bunu düzelten bir Reg kaydı muhakkak vardır ama ben çözemedim ? baktım internette de bulamadım yardımcı olursanız sevinirim... Konu aynen şu aşağıdaki resimde net görülüyor :) 

11r5a11.png

Bu arada SFC/SCANNOW yaptım olmadı... Yine
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth 
Komutlarıylada tarattım ne yazıkki düzelmedi :) bunları denedim yani, farklı öneriler bekliyorum.

Edited by EASMurat

Notepad'e ekleyip, cmd olarak kaydedip, alttaki kodlar çalıştırılabilir. Simge sorunu çözülür.

Alıntı

taskkill /f /IM explorer.exe
CD /d %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows
del /f /s /q Explorer\*.*
Start explorer.exe

• Like 3

KiNGHaZe, 3 saat önce yazdı:

Icon önbelleği temizlemek işe yarayabilir. Tamir eder hepsini diye ümit ediyorum :)

Valla neler yaptım olmadı Sonra foruma yazmaya karar verdim..... Ama nafile yine aynı :) 

DeaqLe, 3 saat önce yazdı:

Start ıs Back Yukledıkten sonra Böyle Bır Hata verıyor Yukledınse kalıntıları Kontrol et derim..

Please register to see this content.

Birden oluşan bişey bu, yani daha öncede olduysa hiç dikkat etmedim genelde başlattaki menüden bişey çalıştırmam masaüzerinde olur lazım olan Programlar ama garip bişey....

forjest, 2 saat önce yazdı:

Notepad'e ekleyip, cmd olarak kaydedip, alttaki kodlar çalıştırılabilir. Simge sorunu çözülür.

Adaş neler denedim neler...  Yeni kullanıcı açtım ondada durum aynı ikonları biri almış götürmüş :D Acaba bendeki kodlarda sorunmu var düşüncesiyle senin verdiğinide yaptım ama nafile... Simge sorunu devam ediyor belki 10kere açtım kapatım bilgisayarı ikonlar yok lanet olasıcalar :D ilk defa başıma gelen bir sorun ben böyle şeyler hiç yaşamadım Canım windows 8.1 Embedit'im benim :D Şu Windows 10'a Lanet getsin, hep diyorum Vistadan sonra, Maykro softun en sorunlu işletim sistemi bu Lanet olası 10...

HALA_AYNI_MENU_HATASI.png.4506c737e675b204bf625cc5ad07d9cd.png

Edited by EASMurat
  • Sad 2

İkonlar başlatta yok explorerde de durum aynı mı? aynıysa ikonları depolayan .dll ler .mun dosyalarını yeniden elle sahipliğini alıp tekrar yerine atın bence yada bir ikon 7tsp gibi hazır şablon dosyasıyla yapın bunu,  sonra ikon belleği temizleyip yeniden başlatın. Belki fayda eder. Eğer aynı değilse, başlat menüsü regedit ayarlarının hatası olabilir oraya yoğunlaşın. Bu arada klasik olacak ama sistem geriyükleme hatadan önceye geri alamadı mı?

Başka bir ihtimalde sanalda kurulu windows varsa ordan başlat menüsü yedeklenip bu sisteme uygulanabilir belki. 

• Like 1

Yabancı bir siteden bulduklarımı elimden geldiğince yazayım:

1) Aşağıdaki kodları bat uzantısıyla kaydedip yönetici olarak çalıştırın:

@echo offtaskkill /f /im explorer.exe
taskkill /f /im shellexperiencehost.exe
timeout /t 3 /NOBREAK > nul
del %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ShellExperienceHost_cw5n1h2txyewy\TempState\* /q
timeout /t 2 /NOBREAK > nul
start explorer
@echo on

2) Aşağıdaki komutları komut istemcisine yazarak tek tek çalıştırın:

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth

sfc /scannow

Reg Kayıt Programı Kullandın mı?

Soft veya  Reg Organizer Bunada Sebeb olabılıyor..

Reg Kayıtlarını Darp ettı ıse ordan sorun verıyor olabılır.

Windows Kendı aracı varmıs

Güncel arac :

Edited by DeaqLe
  • Like 1

DeaqLe, 09.06.2021 - 12:10 yazdı:

Reg Kayıt Programı Kullandın mı?

Soft veya  Reg Organizer Bunada Sebeb olabılıyor..

Reg Kayıtlarını Darp ettı ıse ordan sorun verıyor olabılır.

Windows Kendı aracı varmıs

Güncel arac :

Açıkcası bende Reg ile alakalı bir sorun diye düşünüyorum... Formattan sonra bir çok reg ayarı yaptım çünkü ama ben hangi ayardan sonra oldu onu bilmiyorum zira yukarıda da yazdım çok baktığım bir yer değil başlat menüsü tesadüfen fark ettim bu hatasınıda :) PC'nin çalışmasına performansına etki eden bir durum değil çünkü... Bu arada denilenleri ve farklı çözüm önerilerini denedim hala aynı değişen bişey yok... Başka bir bilgisayardan başlat menüsünü yedekleyip benimkisiyle değiştirdim hiç değişen bişey yok... Son olarak Sizin verdiğiniz linkteki windows'un kendi aracıyla denedim ondada aşağıdaki gibi bir uyarı veriyor, Eğer doğru anladıysam sonradan CORTANA'yı kaldırdım diye mi böyle sorun oluyor. Eğer sorunun kaynağı o ise çok saçma değilmi, Arkadaş sana ne kaldırırım kaldırırım maykro softun dayatmacı ve saçma uygulamaları ya... Hep diyorum yeniden yeri gelmişken okuyanlar için söyliyim windowsun en sorunlu ve en dandik sistemlerinden biri şu windows 10 vesselam..!

• Like 1

Başlat menüsü format sonrası kurulan uygulama ikonları bende de bazen pasif oluyor ve sonradan kendi kendine düzeliyor. Yakın zamanda format attığımda ikonlar yine pasifti ve üzerine tıklayınca etkinleşiyordu. Öyle bir deneme yapmıştım bakayım değşir mi diye de.