Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Administrator
C:\ ye format atınca sorun yok ta D:\ ye format atınca temalarda falan hata veriyor.

Bunu nasıl düzeltebiliriz ?

Mesela c ye format attığımızda direk vista teması ve iconlar yükleniyor ama D de yüklenmiyor. bir kaç hata veriyor.

D:'deki tema klasörünün aynısını c:'de de oluştur. Tema dosyalarını oraya kopyala. C:\windows\resources\themes gibi.

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

** STOP : 0x00000F4 ( 0x00000003, 0x865EA2E0, 0x0865EA454, 0x805FA0D8 )

şimdi de böyle bir ekran çıktı. Mavi bişey. Şimdi PC hiç açılmıyor.

Bunun TNCXP ile alakalı olup olmadığını bilmiyorum.

Ne demek onu bilen var mı acaba ?

GÜZEL BİR CALIŞMA OLMUŞ AMA BEN TNC XP Yİ NASIL CD YE VE DVD YE AKTARABİLİRİM SAYGILARIMLA

ilk mesajı okursan dvd ye nasıl aktarılacağı hakkında link var. Cd mesak ediyorsan youtube.com u aç. tncxp yaz. çıkan video yu izle.

oncelikle harika site ve muhtesem paylasımlar icin tesekkurler...tncxp yi daha once pcme kurdum ve coook memnun kaldım.fakat suan bir laptopa sahibim.acer aspire 5110 ati x1300.ve tncxpyi sonuna kadar sorunsuz kurdu ve xp yeniden baslatılıyor dedi ve karsıma mavi ekran cıktı.bir baska arkadasımda aynı sorunla karsılastı.sanırım donanımımızla alakalı bir uyumsuzluk.tncxp yi nasıl yukliyebilirim.daha once sorulduysa kusura bakmayın...basarılarınızın devamını dilerim...

oncelikle harika site ve muhtesem paylasımlar icin tesekkurler...tncxp yi daha once pcme kurdum ve coook memnun kaldım.fakat suan bir laptopa sahibim.acer aspire 5110 ati x1300.ve tncxpyi sonuna kadar sorunsuz kurdu ve xp yeniden baslatılıyor dedi ve karsıma mavi ekran cıktı.bir baska arkadasımda aynı sorunla karsılastı.sanırım donanımımızla alakalı bir uyumsuzluk.tncxp yi nasıl yukliyebilirim.daha once sorulduysa kusura bakmayın...basarılarınızın devamını dilerim...

Mavi ekran hatasını şu anki donanımlarınızla meydana gelen çakışma sonucu aldınız. Daha açıklayıcı

olsun derseniz tncxp de bi sürü eski donanımın hazır driveri entegreli sizin şimdiki donanımınız

mesela ekran kartı-Ses kartı-Raid sürücüleri vs.. eski sürücüler yüklendiği için çakışıyor..

Gelelim çözüme : tncxp yi yükledikten sonra pc yi güvenli modda başlatın ve ses - ekran kartı- ve

raid sürücülerini aygıt yöneticisinden kaldırın ve tekrar güvenli modda pc yi başlatın

ve kaldırdığınız donanım sürücülerinin yerine elinizdeki sürücüleri cd lerden yükleyin sorun kalmaz..

• Administrator
''sayın sk8ter boi

yaklaşık 2 senedir tnc xp yi kullanıyorum ve çok memnunum .yeni güncellemelerin olduğu yeni tnc xp hazırladınızmı veya ne zaman sunacaksınız.teşşekürler.''

bizim soru arada kaynayıp gidiyo.cevap rica etsek

Yaptım.Turşusunu kuruyorum.

slm uzun süredüir tnc xp kullnıyorum çok memnunum 1 kaç kere formattan sonra tnxp yüklenmiyor dongusellık hatası dıo 39. daakkada duruo tekrar kurmak ıstıorum nedenını bilen varmı.s.boi yardımcı olursan çok ama çok sevınırım.

• Administrator
slm uzun süredüir tnc xp kullnıyorum çok memnunum 1 kaç kere formattan sonra tnxp yüklenmiyor dongusellık hatası dıo 39. daakkada duruo tekrar kurmak ıstıorum nedenını bilen varmı.s.boi yardımcı olursan çok ama çok sevınırım.

İlk mesajı okuyun

arkadaşlar benim sorunum d biçimlendirdim bana yardım edin

Bunun tncxp ile ne alakası var.

bilgisayar açıldığında başlat ın olduğu yerler ve masa üstündeki simgeler gelmiyor öyle kalıyor ne yapmalıyımm

Virüs taraması yapın.

ilk mesajı okudum benım sorum o deil yanlıs anladınız ben baska yerdende yazdırdım cdyı herzaman kurdum cddende denedım olmadı.kur dosyalarını yukledıkden sonra wındows kuruluor dıo 39 dakıkada hata veriyor 15 . satır dizimdinde .......... hata olusdu kuramadı gıbı bırsey cıkıo sonra yenıden basa alıor olmuor bu sorunu forumdada okumusdum sımdı bulamadım acaba nedenını bıle varmı veya çözüm önerebılcek bıri varmı .birazdaha fikir onerırsenız cok sevınırımsunuda bılkı kimseye özenmem sizi seviorum yaptınız işeleri sevıorum ama insanın bi sabrı vardır yaptınız ıslere saygı duyulmasını istiyorsan biraz dikkat et konusmalarına yardım edıceksen et etmıceksende etme.

Edited by lahey

Öncelikle çalışmalarınız için teşekkür ediyorum.Benim bir sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim.Daha önce eski bilgisayarımda TNCTR yi sorunsuz olarak kullanıyordum.Şimdi yeni bir pc aldım sanırım SATA driver sorunundan dolayı bir türlü yükleme yapamadım IDE olarak yükleme yapabiliyorum ama tekrar bios tan SATA ya çevirdiğimde HDD mi görmüyor.Acaba SATA driver larımı TNCTR cd sinin içine sorunsuz bir şekilde entegre edebilirmiyim.Anakartım:ASUS P5E3 INTEL X38 1600FSB DDR3

• Administrator
ilk mesajı okudum benım sorum o deil yanlıs anladınız ben baska yerdende yazdırdım cdyı herzaman kurdum cddende denedım olmadı.kur dosyalarını yukledıkden sonra wındows kuruluor dıo 39 dakıkada hata veriyor 15 . satır dizimdinde .......... hata olusdu kuramadı gıbı bırsey cıkıo sonra yenıden basa alıor olmuor bu sorunu forumdada okumusdum sımdı bulamadım acaba nedenını bıle varmı veya çözüm önerebılcek bıri varmı .birazdaha fikir onerırsenız cok sevınırımsunuda bılkı kimseye özenmem sizi seviorum yaptınız işeleri sevıorum ama insanın bi sabrı vardır yaptınız ıslere saygı duyulmasını istiyorsan biraz dikkat et konusmalarına yardım edıceksen et etmıceksende etme.

Sorunun o arkadaşım. Okuma sorunu. Benimde başıma geliyor. Başka çözümü yok. Ayrıca "çok danke" ne demektir ya. Bu saçmalığa kayıtsız kalamam.

Öncelikle çalışmalarınız için teşekkür ediyorum.Benim bir sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim.Daha önce eski bilgisayarımda TNCTR yi sorunsuz olarak kullanıyordum.Şimdi yeni bir pc aldım sanırım SATA driver sorunundan dolayı bir türlü yükleme yapamadım IDE olarak yükleme yapabiliyorum ama tekrar bios tan SATA ya çevirdiğimde HDD mi görmüyor.Acaba SATA driver larımı TNCTR cd sinin içine sorunsuz bir şekilde entegre edebilirmiyim.Anakartım:ASUS P5E3 INTEL X38 1600FSB DDR3

Burada anlatılmış.

http://www.msfn.org/board/Add-slipstream-SATA-drivers-fully-working-solution-t77999.html

Kolay Gelsin, uzun zamandır tnc xp kullanıyorum gayet hızlı stabil bir işletim sistemi, yeni makinama kurdum driverlarım tam olarak yüklü herhangi bir problem yok ama web browserlarda scrool yaparken(sayfayı aşağı yukarı hareket ettirirken takıla takıla hareket ediyor, bazende sanki oyunda takılırmış gibi masaüstünde falan donmalar oluyor, müzik kesilip maus hareket etmiyor 1-2 saniyelik bi süre sonra düzeliyor aradan yaklaşık 10 sn sonra yine aynı olayı tekrarlıyor, 145 mb ram kullanırken %55 cpu kullanmaya falan başlıyor sizce neden kaynaklanıyor olablir evimdeki tüm bilgisayarlarda (laptoplar dahil) tnc kullanıyorum böyle bir problem hiç başıma gelmemişti biraz aradım ama böyle bir sorunu olan görmedim belkide gözümden kaçmıştır yardımcı olursanız sevinirm... (core2duo 2.00ghz cpu, 2gb kingston800 mhz ddr2 ram, atix1550 1gb ekran kartı ,550wtt kasa vsvs. yani kasa sağlam ,soğutması iyi benim kafam almadı nedenini:) )