Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

ellerine sağlık,çalışman süper olmuş ve sorunsuz çalışıyor.daha yeni deneme fırsatı buldum,yalnız bir sorun oldu oda msn kuramıyorum.diğer herşey mükemmel çalışıyor,tekrar teşekkürler,yardımcı olursanız sevinirim

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

benım de bı sorum var cok once tncxp indirdim ve epeydırde kullanıyorum cok iyi ve güzel hızlı calisiyo yanlız benım anakart gigabyt ses kartı Ac97 falan baska bı pc de bu Tncxp kurdugum zaman driverleri otomatik yüklermi mesela asus anakart ses kartı degişik biostar falan ? benım pcye kurdugumda tum driverler otomatik yüklü gözüküyo ?

• Administrator
bende p43,20 işlemci ve 2GB ram olmasına rağmen halen sistem kasılıyor ve bazen donmalar meydana geliyor. dreamweaver tipi programlar çalıştırdığımda çok oluyor. düz xp pro da böyle bir şey olmuyordu.

Sürücülerle alakalı olabilir.

ellerine sağlık,çalışman süper olmuş ve sorunsuz çalışıyor.daha yeni deneme fırsatı buldum,yalnız bir sorun oldu oda msn kuramıyorum.diğer herşey mükemmel çalışıyor,tekrar teşekkürler,yardımcı olursanız sevinirim

Forumdaki msnlerden birini indirin. Ben kuruyorum.

benım de bı sorum var cok once tncxp indirdim ve epeydırde kullanıyorum cok iyi ve güzel hızlı calisiyo yanlız benım anakart gigabyt ses kartı Ac97 falan baska bı pc de bu Tncxp kurdugum zaman driverleri otomatik yüklermi mesela asus anakart ses kartı degişik biostar falan ? benım pcye kurdugumda tum driverler otomatik yüklü gözüküyo ?

Garantisi yok.

Herkese merhaba. Bikaç gündür forumun müptelası oldum. Kendi insanlarımızın ne kadar zeki ve becerikli olduğunu görmekten gurur duyuyorum. İnşallah kendi donanımımızı ve ona uyan yazılımlarımızı da bir gün kendimiz yapar dünyaya satarız..

Benim matrix storage teknolojisinden dolayı tercih ettiğim INTEL raid bi anakartım var. Sistemi ilk kurduğumda orjinal raid disketi yardımıyla windows sp2'yi sorunsuz kumuştum. Ancak bikaç ay oldu heralde yeniden sistem kurayım ve şu MODİFİYE lilerden olsun dediğimde bir türlü becerememiştim ve yine normal XP SP2 kumuştum.

Şimdi bu tncxp yi benim INTEL MATRIX RAID sistemimde denemek istedim ama yine aynı sorunla karşılaştım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sorun şu:

* Kurulum Raid için F6 deyince F6 yapıyorum

* Raid disketinden ICH9 mudur nedir onu seçip yükletiyorum (4 ünü de denedim sonuç aynı) iastor diye bi dosya yüklüyor

* CD'deki dosyadan daha yeni bir versiyon disketteki sürücüyü kullanmak istediğinizden emin misiniz diyor, kullan da desem kullanma da desem biraz sonra bisürü raid sürücü adını saydıktan sonra "UNHANDLED EXCEPTION" gibi bir mavi ekran çıkıyor ve "SYSTEM HALTED" yazıyor.

* Bikaç ay önce de aynı şey olunca ancak orjinal XP CD'siyle sıfırdan kurulum (tabi modifiye olmayan sistem) yapmıştım

????

• Administrator
Herkese merhaba. Bikaç gündür forumun müptelası oldum. Kendi insanlarımızın ne kadar zeki ve becerikli olduğunu görmekten gurur duyuyorum. İnşallah kendi donanımımızı ve ona uyan yazılımlarımızı da bir gün kendimiz yapar dünyaya satarız..

Benim matrix storage teknolojisinden dolayı tercih ettiğim INTEL raid bi anakartım var. Sistemi ilk kurduğumda orjinal raid disketi yardımıyla windows sp2'yi sorunsuz kumuştum. Ancak bikaç ay oldu heralde yeniden sistem kurayım ve şu MODİFİYE lilerden olsun dediğimde bir türlü becerememiştim ve yine normal XP SP2 kumuştum.

Şimdi bu tncxp yi benim INTEL MATRIX RAID sistemimde denemek istedim ama yine aynı sorunla karşılaştım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sorun şu:

* Kurulum Raid için F6 deyince F6 yapıyorum

* Raid disketinden ICH9 mudur nedir onu seçip yükletiyorum (4 ünü de denedim sonuç aynı) iastor diye bi dosya yüklüyor

* CD'deki dosyadan daha yeni bir versiyon disketteki sürücüyü kullanmak istediğinizden emin misiniz diyor, kullan da desem kullanma da desem biraz sonra bisürü raid sürücü adını saydıktan sonra "UNHANDLED EXCEPTION" gibi bir mavi ekran çıkıyor ve "SYSTEM HALTED" yazıyor.

* Bikaç ay önce de aynı şey olunca ancak orjinal XP CD'siyle sıfırdan kurulum (tabi modifiye olmayan sistem) yapmıştım

????

Tncxp kuracaksanız disketten sürücü yükleyemezsiniz.

O zaman şu soruyu mu sormam lazım: " Tncxp'yi INTEL MATRIX RAID destekler hale getiremez miyiz? "

Ben de çok disket kullanma meraklısı değilim hatta USB memler varken diskete tahammül bile edemem ama anakartçı (hem de RAID gibi gelişmiş bir teknoloji için) bunu zorunlu kılıyor, elimde değil ki kullanmamak...

Başka bir çıkış yolu olamaz mı, sisteminizi şu an düz (raidsiz) bi sisteme kuruyorum, herhangi bir sorun şimdiye kadar olmadı ama sistem performansınızı bir de raid sıfırla birleştirince neler olur merak ediyorummm...

O sürücüleri bu CD'ye koyamaz mıyız? Disket yerine CD'den oku diyemez miyiz bilgisayara? 700MB nire 1.44 nire yaw ??!

--> Biliyorum herkez sizden bişey istiyor ama bunun teknik ve performans açısından sizin için de önemli bir açılım olabileceğini düşünüyorum!

• Administrator
O zaman şu soruyu mu sormam lazım: " Tncxp'yi INTEL MATRIX RAID destekler hale getiremez miyiz? "

Ben de çok disket kullanma meraklısı değilim hatta USB memler varken diskete tahammül bile edemem ama anakartçı (hem de RAID gibi gelişmiş bir teknoloji için) bunu zorunlu kılıyor, elimde değil ki kullanmamak...

Başka bir çıkış yolu olamaz mı, sisteminizi şu an düz (raidsiz) bi sisteme kuruyorum, herhangi bir sorun şimdiye kadar olmadı ama sistem performansınızı bir de raid sıfırla birleştirince neler olur merak ediyorummm...

O sürücüleri bu CD'ye koyamaz mıyız? Disket yerine CD'den oku diyemez miyiz bilgisayara? 700MB nire 1.44 nire yaw ??!

--> Biliyorum herkez sizden bişey istiyor ama bunun teknik ve performans açısından sizin için de önemli bir açılım olabileceğini düşünüyorum!

Disketsiz kurmayı denediniz mi? Çünkü içinde bir miktar raid sürücüsü zaten var.

Arkadaşlar,

TNCXP'mi çok seviyorum fakat masaüstündeki veya herhangi bir klasördeki simgeye sağ tıklattığım zaman , 8 saniye sonra açılıyor menü. Bilgisayarım , Ağ bağlantıları , Belgelerim ve Geri Dönüşüm Kutusu'nda bu durum yok. Diğer kısayollar ve normal dosyalarda bu sorunu yaşıyorum.

Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler...

• Administrator
Arkadaşlar,

TNCXP'mi çok seviyorum fakat masaüstündeki veya herhangi bir klasördeki simgeye sağ tıklattığım zaman , 8 saniye sonra açılıyor menü. Bilgisayarım , Ağ bağlantıları , Belgelerim ve Geri Dönüşüm Kutusu'nda bu durum yok. Diğer kısayollar ve normal dosyalarda bu sorunu yaşıyorum.

Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler...

Sağ tuşa eklenen her hangi bir program olabilir. Onları kaldırıp da deneyin.

ya bu cd ye yazdırmma videoları ve hiçbiri açılmıyo birde ripidden indiriyorum ilk partı 2.sinde error falan diyor.ilk partı cd çektim kalıp halinde biosdan cd rom dedim cd yi gördü kullanıyorum kuruyorda bu nasıl oldu ? şimdiden teşekkürler ...

Abi F6'dan sonra disket takmıyorum, bu sefer de şöyle bir sonla karşılaşıyorum :

"Dosya amsinf.sys beklenmeyen bir hataya (18) neden oldu satır 3540 koum d:\xps. (<- burda ekran genişiliği yetmediği için uzantı okunmuyor..!?)

Devam etmek için bir tuşa basın" basıyoz "Kur başarısız oldu" diyor....

?*&%^'%+>£#>£#@>>2!^??!

Ah ben nidem nidem ???

arkadaşım ben bilgisayarıma tnc xp attım
tncxp'de ses programı yüklümü yüklüyse neden benim bilgisayarımda ses yok[/CODE]

Kullandığınız ses kartının driverlerinin TNCXP'ye entegre olmama ihtimali var. Ses kartınızın driverini yükleyin sorun hallolur.

[CODE]ya bu cd ye yazdırmma videoları ve hiçbiri açılmıyo birde ripidden indiriyorum ilk partı 2.sinde error falan diyor.ilk partı cd çektim kalıp halinde biosdan cd rom dedim cd yi gördü kullanıyorum kuruyorda bu nasıl oldu ? şimdiden teşekkürler ...[/CODE]

Sorun mu soru mu yoksa durum bildirme mesajı mı? Daha açık yazabilir misiniz ne anlatmak istediğinizi.

• Administrator
BiLgisayarımdan JRAId adLı prog SiLdim ve Cd Room CaLısmıoR Ne YApaBiLirim ?

Bunun tncxp ile alakasın kuramadım.

tncxp'nin yaStorage.com linki vardı o nereye gitti yoksa ben mi göremedim?

Gittiği için göremiyorsunuz.

Abi F6'dan sonra disket takmıyorum, bu sefer de şöyle bir sonla karşılaşıyorum :

"Dosya amsinf.sys beklenmeyen bir hataya (18) neden oldu satır 3540 koum d:\xps. (<- burda ekran genişiliği yetmediği için uzantı okunmuyor..!?)

Devam etmek için bir tuşa basın" basıyoz "Kur başarısız oldu" diyor....

?*&%^'%+>£#>£#@>>2!^??!

Ah ben nidem nidem ???

---> sk8er_boi abi sizden ricam INTEL MATRIX STORAGE için tncxp'ye bi RAID driver entegre edemez misiniz ya ???

ya da tarif edin ben yapıyim :)

Edited by mnahit

• Administrator
---> sk8er_boi abi sizden ricam INTEL MATRIX STORAGE için tncxp'ye bi RAID driver entegre edemez misiniz ya ???

ya da tarif edin ben yapıyim :unsure:

nLite'nin sürücü ekleme kısmından eklemeyi deneyin. Ama başarılı olur mu bilmiyorum.

arkadaşlar az önce bilgisayarı kapattım sonra açtım bir mavi ekran hatası aldım windows xp boot ekranı açılırken windows zarar görmemesi için kapatıldı driver falan güncellemlerinizi kontrol edin diyor güvenli kipten dahi açamadım acronis yedeği vardı eski haline getirdim neden olmuş olabilir acaba?

Arkadaşlar bilgisayarımda TNC-XP kurulu cok memnunum emeği gecen herkese teşekkür ederim.

Yalnız şöyle bir sorunum var.TNC-XP yi bir arkadasımdan alıp kurdum.Daha sonra kendi elimde de bir cd bulunsun diye tekrar indirdim. Birinci cd iso dosyasını cd ye yazdırırken %100 tamamlanıyor "yazım işlemi basarıyla tamamlandı" gibi bir ileti gelecegine "cdnin sonu tek seferde yazdırılamıyor" diye bir hata veriyor "yazım işlemi başarısız diyor".Aynı şekilde cd 2 yi yazdırıyorum onda hiç bir problem yok.Baska iso dosyalarınıda denedim hem cd hem dvd hiç birinde boyle bir hata almıyorum.Yardımcı olabilecek arkadas varsa cok sevinirim.tesekkurler

NOT:CD yazımı başarısız ama cdyi takıp bilgisayara restart atınca TNC-XP menusu acılıyor.CD hatalı dediği için daha ileri gitmeyi denemedim hazır kurulu sistemdende olmak istemiyorum.

resmini gönderdiğiniz ekran görüntüsü açılışta yani bilgisayarı yeniden başlattığınızda karşınıza gelecek olan ekrandır, windowstan herhangi bir işlem yapamazsın yani bu görüntü dos ortamında karşınıza çıkacaktır ve format işlemini ya da diğer işlemleri yapabileceğiniz menüdür...

ARKADASLAR BANA BU TNC NIN ALMANCASI LAZIM KONUYU NEREYE YAZACAGIMI BILMIOM O YUZDEN BURAYA YAZIOM BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ