Jump to content

Cd - Dvd - Usb - Hdd ... Için Multiboot Hazırlamak

Share

Recommended Posts

ilk giriş sayfasında ;

grldr dosyasını usbdr dosyasına çeviren proğram aracılığıyla

güncel grub4dos dosyasındaki grldr dosyasını usbdr dosyasına çevirdiğimiz zaman 2015_03_11_USB_BOOT programının içine attığımız zaman 2015_03_11_USB_BOOT programında daha güncel grup4dos mu kullanmış oluyoruz.

Dediğinizi Yaptım ama tekrar aynı hatayı alıyorum...

disk yönetiminden tüm bölümleri silip tekrar oluşturunuz multiboot olarak kullanacağınız bölümü etkin yapın programda sürücüyü biçimlendir seçeneğini kaldırıp direk grub4dos kurmayı deneyiniz

ilk giriş sayfasında ;

grldr dosyasını usbdr dosyasına çeviren proğram aracılığıyla

güncel grub4dos dosyasındaki grldr dosyasını usbdr dosyasına çevirdiğimiz zaman 2015_03_11_USB_BOOT programının içine attığımız zaman 2015_03_11_USB_BOOT programında daha güncel grup4dos mu kullanmış oluyoruz.

evet aynen  öyle oluyor

• Like 1

disk yönetiminden tüm bölümleri silip tekrar oluşturunuz multiboot olarak kullanacağınız bölümü etkin yapın programda sürücüyü biçimlendir seçeneğini kaldırıp direk grub4dos kurmayı deneyiniz

Oşekil yaptım fakat Videoda ayrıntılı  bir şekilde kurduğum gibi hata alıyorum Win 7 de W7.ISO bulunamadı diyor 

Oğuzhan Sana Ulaşabileceğim bir adres var mı Facebook ,Twitter Vs. vs. acil birşey var. ?

malesef sosyal platformları kullanmıyorum kullanmayı da düşünmüyorum :) buradan sorabilirsiniz 

win7.iso bulunamadı diyorsa nt6 işleminde dosya yolu yada adı yanlıştır kolay gelsin :) bu arada hdd biçimlendirmelerin de sorun varsa bad testi yapmanızı öneririm

oguzhan43  kullandığınız grup4dos kodlarını paylaşabilir misiniz.Bir de çoklu menü ikinci bir menüye geçiş nasıl oluyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

aşağıdan indirebilirsiniz usbmenu.lst ler size menü arası geçişlerde yardımcı olacaktır kodlarda herşey açık ilk okunan usbmenu.lst dir daha sonra hepsi ayrı ayrı seçiminize göre diğer lst dosyalarına yönlendiriliyor

ayrıca çok sorulan kaspersky, xp 64 bit, menülere parola ekleme vs anlatımları dosya içindedir.

https://yadi.sk/d/fmYOMtDjkBNTb

• Like 1

aşağıdan indirebilirsiniz usbmenu.lst ler size menü arası geçişlerde yardımcı olacaktır kodlarda herşey açık ilk okunan usbmenu.lst dir daha sonra hepsi ayrı ayrı seçiminize göre diğer lst dosyalarına yönlendiriliyor

ayrıca çok sorulan kaspersky, xp 64 bit, menülere parola ekleme vs anlatımları dosya içindedir.

https://yadi.sk/d/fmYOMtDjkBNTb

cevabınız için çok Teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar,driverpack'i  menülere ekleyebilirmiyiz acaba,yapan yada bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi,şimdiden teşekkür ederim.

arkadaşım bununla boot edilebilen sistemleri çalıştırıyoruz driverpack ise windows altında çalışıyor zaten windows sürücülerini yüklediği için böyle olmalı mantıken bunu eklemek mümkün değil diyelim ki ekledik sence ne kadar mantıklı olur :)

Merhaba arkadaşlar,driverpack'i  menülere ekleyebilirmiyiz acaba,yapan yada bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi,şimdiden teşekkür ederim.

Multiboot yaptığınız usb'nin içine DRVPack diye bir klasörün içine atın.. Kurulumdan sonra çalıştırırsınız.

Zaten Windows kurduktan sonra ihtiyaç duyacaksınız. Multiboot'a ekleyince ne işinize yarayacak ki..

Teşekkürler arkadaşlar,aslında benim istediğim windowsu kurduktan sonra driver pack'in pc nin kendi driverlerini otomatik yüklemesini sağlamak,windows bazen üniversal driverları kuruyor ve donanımlar sağlıklı çalışmıyor.Mesala pcde realtek ses kartı driveri yerine,windows üniversal audio hd diye bi dirver kuruyo,ses çıkıyo ama mikrofon çalışmıyo...gibi.Neyse zaten zorlamayada gerek yok elle çalıştırırım,boşuna zaman kaybetmeyelim.Ama çok faydalı bi konu emeği geçen herkeze teşekkürler.Şİmdilik 32 gb lık flashda çalıştırıyorum,Harici hdd'lerdede çalışırmı bu yöntem aklıma gelmişken onuda sorayım olursa bi tane 250 gb harici hdd var onda deneyebilirim.

Teşekkürler arkadaşlar,aslında benim istediğim windowsu kurduktan sonra driver pack'in pc nin kendi driverlerini otomatik yüklemesini sağlamak,windows bazen üniversal driverları kuruyor ve donanımlar sağlıklı çalışmıyor.Mesala pcde realtek ses kartı driveri yerine,windows üniversal audio hd diye bi dirver kuruyo,ses çıkıyo ama mikrofon çalışmıyo...gibi.Neyse zaten zorlamayada gerek yok elle çalıştırırım,boşuna zaman kaybetmeyelim.Ama çok faydalı bi konu emeği geçen herkeze teşekkürler.Şİmdilik 32 gb lık flashda çalıştırıyorum,Harici hdd'lerdede çalışırmı bu yöntem aklıma gelmişken onuda sorayım olursa bi tane 250 gb harici hdd var onda deneyebilirim.

ben harici hdd ile kullanıyorum

Merhaba arkadaşlar,yine bişey soracağım,daha önce yanıtlandımı bilmiyorum ama 20.sayfaya kadar baktım göremedim,win7 yada win10 farketmiyo iso dosyasından kurulum yaparken boot'tan sonra "iso dosyası bulunamadı,sürücü seçin" diye bi pencere çıkıyor,setup.iso dosyasını elle secmem gerekiyo bu normalmi,normal değilse direk kendisi görmesi için hangi komutları kullanmalıyım.Ben:

==============================================================================================================

title Win10_1511_Multiple_Editions_Turkish_x32 Kurulumu (ISO) \n Iso dosyasından önyükleme yapar
geometry (hd1) && checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook
set ISOFILE=/USBMENU/WIN10/NT6BOOT.ISO
set ISOFILE=/USBMENU/WIN10/SETUP.ISO
ls %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE%
map %ISOFILE% (0xFF)
map --hook
root (0xFF)
chainloader (0xFF)/BOOTMGR || chainloader ()
boot
===============================================================================================================
bu şekilde  iptal deyince devam ediyor. "set ISOFILE=/USBMENU/WIN10/SETUP.ISO" bu satırı silince setup.iso'yu elle göstermem gerekiyor. Bilen biri  yardımcı olursa sevinirim teşekkürler.

[url=http://hizliresim.com/QWODzr]QWODzr.jpg[/url]

Arkadaşlar bunu neden yapar bilen varmı?

Komutlarım

title Win10_1511_Multiple_Editions_Turkish_x32 Kurulumu (ISO) \n Iso dosyasından önyükleme yapar
geometry (hd1) && checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook
set BOOTFILE=/BOOTMGR
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ..

Bunlarıda denedim

map %ISOFILE% (0xFF)
map --hook
root (0xFF)
boot

Arkadaşlar bunu neden yapar bilen varmı?

Komutlarım

set BOOTFILE=/BOOTMGR
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ..

Bunlarıda denedim

map %ISOFILE% (0xFF)
map --hook
root (0xFF)
boot

NT6 oluştururken programa USBMENU\WIN10\SETUP.ISO yolunu girmelisin

Edited by oguzhan43