Jump to content

Recommended Posts

akillialtay1995, 21 dakika önce yazdı:

@forjesthocam Team OS'a üye misin?

Bir de buna Türkçe dil eklenebiliyor mu?

Uzun yıllardır bildiğim site ara ara ziyaret ederim. Dil ekleme update vs. olduğu belirtilmekte açıklamalarda. Sistemi bir kereliğine sanal makinede test ettim hızlı kuruldu ve rahat akıcı çalıştığı görüldü indirip kurabilirsiniz sistemde herhangi bir sorun yok temiz sistem gerçektende.

• Like 1

Forjest usta,

Birkaç kere teamos yapılarına bakmıştım.Gerçekten akıcı yapıyor özellikle bu fbli conan.

Ancak yüklerken vbox olsa bile hep şüphe oldu içimde.

Demem o ki bizler müslüman insanlarız ben 2015e kadar mboot yapıyordum paketlemeler vs.Ancak hiç kötü yazılım koyma düşüncesi olmadı  bizde kendi kardeşlerimiz olarak gördüğümüz için kimseye zararlı birşey vermek istemiyoruz. Bu sitedede temiz iyi niyetli paylaşımla dolu kötü niyetlileri zaten barındırmıyorsunuz. Bu sebeple ki birçok yabancı forumda buradaki Türkler için temiz yapımlar olduğunu belirtmişler.Yabancı sitelerde tnctr ve sordum yapımları tertemiz bir üne sahip.

Ama teamos öyle mi! bilmiyoruz açıkcası.

Bence çok iyi gözlenmeli yada bildiğimiz birşey varsa belirtmemiz lazım ki herkes rahat etsin ben buradaki yapımların neredeyse tamamında iyi niyet gördüm.

Bu yapımlar temizse tabi kullanılmasında sorun olmaz tabi.

• Like 6

Bilgi vereyim ama zaten bilen bilir forjest hocam olsun diğerleri de olsun ; uygun yapıda tr dil paketleri indirilip dism yöntemiyle hem setup kısmına hem de arayüze eklenebilir ve kısa süreli bir işlem diye düşünüyorum :)

• Like 1

CROSSXX, Bir saat önce yazdı:

Bilgi vereyim ama zaten bilen bilir forjest hocam olsun diğerleri de olsun ; uygun yapıda tr dil paketleri indirilip dism yöntemiyle hem setup kısmına hem de arayüze eklenebilir ve kısa süreli bir işlem diye düşünüyorum :)

Tr dil eklenip paketlenip iso verilse çok güzel olurdu :)

• Like 4

Bunlar da iyi yapıyor tabi burdaki arkadaşlarımızın emeğini yok sayamayız veya görmemezlikten gelemeyiz ama onların tek eksiği bence kalıptan İngilizce hariç her dilleri silmeleri :( 

• Like 1
  • Haha 1

CROSSXX, 10 saat önce yazdı:

Bunlar da iyi yapıyor tabi burdaki arkadaşlarımızın emeğini yok sayamayız veya görmemezlikten gelemeyiz ama onların tek eksiği bence kalıptan İngilizce hariç her dilleri silmeleri :( 

Ben biraz daha farklı bakıyorum dil olayına  , mesela dil eklemek istersem İngilizce yerine IME diller eklerim , bunun da sebebi Türkçe Latin alfabesi İngilizce de öyle  , bilgisayar gözünden bakacak olursak ikisini de bize karakterler aynı olacağı için gösterebilir. Fakat Çin kore ve diğer diller gibi karakterleri gostermeyecektir.

kerem2018, 2 saat önce yazdı:

Sistem gayet güzel olmuş hocam. Mümkünse hepsi ingilizce olsun. emeğinize sağlık.

Windows'a alışan biri için dil farketmez esasen. Uzun yıllar sonra türkçe kullanan biri için ingilizce de zor olmayacaktır kullanımda. Kendim ingilizce sistem kullanıyorum uzun zamandır windows olsun linux olsun farketmiyor insan alışınca rahat kullanabiliyor sistemleri. Yurtdışı kaynaklı olan sistemler genel olarak global dil ile, ingilizce verilmekte.

ismlcyrl, Bir saat önce yazdı:

Forjest hocam biz home lisansı olanlar ekrana ekmek banıp izliyoruz haberin olsun :)

Farklı sürümler için kms lisans aracı kullanılarak ya da dijital lisanslama yöntemleri kullanılarak sistemler bu sayede sorunsuz lisanslanarak kullanılabilmekte bildiğimiz üzere. :) 

forjest, 7 dakika önce yazdı:

Windows'a alışan biri için dil farketmez esasen. Uzun yıllar sonra türkçe kullanan biri için ingilizce de zor olmayacaktır kullanımda. Kendim ingilizce sistem kullanıyorum uzun zamandır windows olsun linux olsun farketmiyor insan alışınca rahat kullanabiliyor sistemleri. Yurtdışı kaynaklı olan sistemler genel olarak global dil ile, ingilizce verilmekte.

Farklı sürümler için kms lisans aracı kullanılarak ya da dijital lisanslama yöntemleri kullanılarak sistemler bu sayede sorunsuz lisanslanarak kullanılabilmekte bildiğimiz üzere. :) 

Cahilliğime verin. Bende orjinal home lisansı var. Pro sürümü kurup nasıl aktif edeceğim ? Kms orjinal olmayanlar için değilmi hocam ?

ismlcyrl, 19 dakika önce yazdı:

Cahilliğime verin. Bende orjinal home lisansı var. Pro sürümü kurup nasıl aktif edeceğim ? Kms orjinal olmayanlar için değilmi hocam ?

Şahsıma lisans hediye edilmesine rağmen şu windows'u hiç orijinal lisanslı kullanmadım. Zaten lisans olayı windows 10 kalıcı şekilde lisanslama yapılarak kullanıma devam edilebilmekte bahsini ettiğim gibi. Forum içerisinde de kms olarak aratıp lisanslama işlemlerini bu uygulamayla yapabilirsiniz. Home sürümüne saplanıp kalmak istenmiyorsa eğer pro veya enterprise sürümlerine geçiş yapabilirsiniz. Ben olsaydım şimdiye kadar geçiş yapmıştım. Şuda bir gerçek home sürümleri server sunucu uygulamalarını daha az barındırdığından bir iki tık daha hızlı olabilir tabiki işin içerisine özel yapılandırmalarda girerse eğer, her sistem üzerinde hız aşırtmaları yapılabilmekte artık.

KMS Oriinal lisansı olmayanlar için dijital lisanslama tekniğide dahil olmak üzere şu ana dek en iyi lisanslama yöntemlerinden. Forum içerisinde Mephisto üstadın hazırladığım kms lisans aracından istifade edebilirsiniz, yine aynı şekilde yakın zamanda hazırladığım tnclisans adlı bir çok lisans araçlarını barındıran uygulamayıda indirip kullanmanız mümkün.

Lisanslama işlemi windows sistemi kurulduktan sonra, kms lisans aracı online internete bağlı olarak windows update'de kısa süreliğine açık şekilde çalıştırıldıktan sonra lisans kurulan sisteme otomatik olarak eklenecektir.

Kaynak linkler aşağıdaki gibidir. Tnctr Forum içerisindeki kms lisans araçlarının konularıdır.

tnclisans aracı buradan | KMS lisans aracı buradan

Saygılarımla.

• Like 1

forjest, 2 saat önce yazdı:

Şahsıma lisans hediye edilmesine rağmen şu windows'u hiç orijinal lisanslı kullanmadım. Zaten lisans olayı windows 10 kalıcı şekilde lisanslama yapılarak kullanıma devam edilebilmekte bahsini ettiğim gibi. Forum içerisinde de kms olarak aratıp lisanslama işlemlerini bu uygulamayla yapabilirsiniz. Home sürümüne saplanıp kalmak istenmiyorsa eğer pro veya enterprise sürümlerine geçiş yapabilirsiniz. Ben olsaydım şimdiye kadar geçiş yapmıştım. Şuda bir gerçek home sürümleri server sunucu uygulamalarını daha az barındırdığından bir iki tık daha hızlı olabilir tabiki işin içerisine özel yapılandırmalarda girerse eğer, her sistem üzerinde hız aşırtmaları yapılabilmekte artık.

KMS Oriinal lisansı olmayanlar için dijital lisanslama tekniğide dahil olmak üzere şu ana dek en iyi lisanslama yöntemlerinden. Forum içerisinde Mephisto üstadın hazırladığım kms lisans aracından istifade edebilirsiniz, yine aynı şekilde yakın zamanda hazırladığım tnclisans adlı bir çok lisans araçlarını barındıran uygulamayıda indirip kullanmanız mümkün.

Lisanslama işlemi windows sistemi kurulduktan sonra, kms lisans aracı online internete bağlı olarak windows update'de kısa süreliğine açık şekilde çalıştırıldıktan sonra lisans kurulan sisteme otomatik olarak eklenecektir.

Kaynak linkler aşağıdaki gibidir. Tnctr Forum içerisindeki kms lisans araçlarının konularıdır.

tnclisans aracı buradan | KMS lisans aracı buradan

Saygılarımla.

Bu kadar açıklayıcı bilgi için çok teşekkür ederim hocam. Düşündüğümde haklısınız orjinal lisansın bir artısını görmedim diğer cihazlarımda hep kms kullandım sorunda yaşamadım. Bir dahaki format işleminde yapacağım. Teşekkür ederim tekrardan

• Like 1

SlmSnr, Bir saat önce yazdı:

Ekran alıntısı son güncellemeden sonra çalışmamaya başladı bu hatayı veriyor kısayol tuşu ilede açılmıyor sizde de aynı sorun var mı ?

Gelişmiş ekran alıntısı ve düzenleme işlemleri için greenshot'u kullanabilirsiniz hem daha kullanışlı üstelik. 

Please register to see this content.

Ustam paylasim icin tesekkurler, kuru bir tesekkure emek verip paylasim yapan herkesi taktir ederim, lakin sunuda yazmadan gecersem aklimda kalir.

Paylasima ozellikler yazilmisda yazilmis  tipki ilac recetesi gibi yada isyerlerindeki kontratlar gibi asil can alici nokta  en sona saklaniyor.

Alıntıdır | Yabancı kaynaklardan edinilmiştir. 

Kurulum dili Ingilizcedir.

Baska bir dili guncellemeyle yapabilecegimiz en onemli bilinmesi gereken durumdur bunu ilk satirda belirmek gerekirdi diye dusunuyorum.  

Dolayisiyla sevgili paylasimci kardeslerimizden paylasimlarinda INFO larda asil can alici ozelliklerin yuz satir sonraya birakmadan basta direk yazilmasi gerekir.

Calismalarinizda kolayliklar diler. Saglikli huzurlu gunler dilerim. Selamlar.

tomyblack, 3 saat önce yazdı:

Ustam paylasim icin tesekkurler, kuru bir tesekkure emek verip paylasim yapan herkesi taktir ederim, lakin sunuda yazmadan gecersem aklimda kalir.

Paylasima ozellikler yazilmisda yazilmis  tipki ilac recetesi gibi yada isyerlerindeki kontratlar gibi asil can alici nokta  en sona saklaniyor.

Alıntıdır | Yabancı kaynaklardan edinilmiştir. 

Kurulum dili Ingilizcedir.

Baska bir dili guncellemeyle yapabilecegimiz en onemli bilinmesi gereken durumdur bunu ilk satirda belirmek gerekirdi diye dusunuyorum.  

Dolayisiyla sevgili paylasimci kardeslerimizden paylasimlarinda INFO larda asil can alici ozelliklerin yuz satir sonraya birakmadan basta direk yazilmasi gerekir.

Calismalarinizda kolayliklar diler. Saglikli huzurlu gunler dilerim. Selamlar.

Paylaşımın orijinal metinlerini değiştirmeden eklemek gereklidir. Farklı bir paylaşım gibi sunmak anlamsız olur bize de yakışmaz. Genel olarak alıntı paylaşımlara, alıntı ibaresi konu altına eklenir bu değişmez. Açıklamaları anlamak içinse google translator aracılığıyla çeviri yaparak anlamak günümüzde mümkün artık bunlara alışın bence. Yabancı kaynaklardan edinilen içerikleri ilk kez paylaşmıyorum zaman zaman güzel olan içerikler olduğunda harfi harfine ne yazıyorsa eklenmişse ona göre yapıyı bozmadan eklenir konulara. İndirecek olan ziyaretçi üye arkadaşlar bir zahmet açıklamalarıda okuyarak durumu içeriği anlayarak indirsinler diğer taraftan forumda bir dünya Türkçe içerik mevcut anlamıyorsa eğer, buna yönelebilirler. Herkesin düşüncesine göre hareket etmek yerine, site kuralları ve web sitesi içerisinde yayımlanma raconuna göre hareketle içerikler genel olarak eklenir. Kurallara aykırı birşey olsa zaten yönetim tarafından kaldırılır konu. Bilgilerinize sunulur saygılarımla iyi forumlar.

Edited by forjest
  • Like 4

Sistemi kurdum ve memnun kalmadım

1- Türkçe tam olarak olmuyor , bazı yerler ingilzice kalıyor. Zaten birkaç yerde hata da verdi.

2-Mağaza çalışmıyor . Bir şekilde açtım bu sefer uygulamalar yüklenmiyor.

3-Sistemde bazı kararsızlıklar var. Renkler falan birbirine girdiği oluyor

Kısaca memnun kalmadım başka Win11 indiriyorum

• Like 1

akillialtay1995, 21 dakika önce yazdı:

Mağazadan uygulama yüklemen için Windows Updatein açık olması gerekiyor.

Evet onu çözdüm ama maalesef bu sefer Türkçe dil sorunu var. Seçiyorsun kapatıp açınca geri İngilizce dil yükleniyor falan karma karışık kısaca

• Like 1