Jump to content

Nod 32 Fos 32 çıktı...

scorpi__@

Recommended Posts

selam ark.bu 3 gün içinde başımdan geçen kısa bir olaya değineceğim...internetten indirdiğim bir tema programından virüz bulaştı(tmp adı altında ...1.tmp.7.tmp vb.)pc yi formatladım...nod 32 nin en son sürümü kurdum fakat anlamadığım nod 32 silemiyordu aylardır kullandığım virüs programı kelek attıı..formatta dahi silinmemişti elim ayağım dolaştı :Dçözümü kaspersky son sürüm buldum..

bütün virüsleri buldu sildi..hımm mesele bu olayı neden anlattım ....insanların bazen güvenleri yıkılır ya..nod 32 ye güvenim kalmadı:S ...

insan başına gelince anlıyor işte virüs programının nasıl oldugunu. benim basımdan da benzer bir olay geçti. int. baglanınca virüsler explorer.exe nin görevini sonlandırıyordu nod32 de uyuyordu. g-data 2010 kurdum virüsleri yakaladı temizledi hiçbir sorun yok sağlam çalışıyor artık. yani demek istediğim nod32 iyi diyenlere bilgisayarınıza sağlam bir virüs girerse anlarsınız sizde nod32 iyi mi değilmi :D

Bu anlattığınız madalyonun bir yüzü.Siz zannediyor musunuz ki Kaspersky,GData ya da diğer antivirüsler tüm virüsleri yakalar?Öyle olsaydı antispyware lere,antibotlara,hips programcıklarına ve defenderlara ne gerek vardı?Size bulaşan virüsü Nod32 bulamamış ama benim başıma da tam tersi geldi.Kaspersky nin uyuyup es geçtiği virüsleri Eset Smart yakaladı.Bu arada evet Gdata çok iyidir ama bakın bakalım arka planda ne ram yiyor + bilgisayarın arka planın da nasıl işler çeviriyor.

Sonuç:Hiçbir antivirüs sprogramının % 100 yakalama oranı yoktur,olamaz zaten.En iyi güvenlik kişinin internetteki dolaşımının özellikleri ile ilgilidir.Bana Eset her türlü yeterken warezlerde cirit atanlara değil Kaspersky,feriştahı gelse yetmez.

yahu yine o antivirüs bu antivirüs muhabbeti.. geçelim arkadaşlar her antivirüs güçlü ve zayıf yanları var. yaklaşık 3 senedir nod32 kullanıyorum 2.7 sinden 4 sürümüne kadar. bir kere virüs, trojan vs bulaşmadı. virüs nedir bilmem. formatımı atar atmaz ilk nod32 yi kurarım olay tamamdır. bilgisayara bir gunde belkide 50 den fazla flash takılır bulur virüsü siler olamdı karantina yapar. ayda yılda bir kere de güvenli kipte acar taratırım içimi rahatlatırım al sana taş gibi bilgisayar. bütün bankacılık işlemlerimi bilden yaparım içim rahat huzurlu istemeyen kullanmayabilir ama nod32 süper. emini kaspersky da iyidir. tıpkı norton un yada avast ın da iyi oldugu gibi...

Arkadaşım bak Ben Gittim 2 yıldır Güncel olarak gidip bilgisayarcıdan alıyorum Nod32'yi...O kadar Şey yaptım sürekli felan ama bende hiç problem çıkmadı..2 senedir ne Format attım ne de bişi..Mis Gibi Nod32..Siz Belkide İllegal olarak indirmşsinizdir..Direk Bayiisinden alırsanız ne format nede bişeye gerek kalmıyor :D:):D

Hiç bir virüs programı tam koruma sağlamaz. En iyi antivürüs "bilinçli bilgisayar kullanıcısıdır" Ben senelerdir daha bilgisayarımda virüs yüzünden göçme çökme görmedim yada bu yüzden pc formatlamadım.

Kaspersky nin kurucusunun güzel bir sözü var.

Hiçbir güvennlik programı %100 güvenli değildir.Eset ürünleri bence kaliteli ve kendini ispatlamış bir güvenlik paketi.Kaspersky nin yerine kullanabileceğim bir güvenlik programı.

Sisteminize virüs bulaştığında sadece bir disk bölümüne virüs bulaşmayabilir.Tüm bölümlere yayılabilir.Güvenlik programı bunu silemeyebilir.

Kaç kez kaspersky bulduğu halde silemedi.Bu hemen o programın kötü olduğu anlamına gelmez.Biz kullanıcılar olarak güvenlik programına yardımcı olmalıyız.O biçim sitelere(sözüm kimseye değil) girip sonra da suçu güvenlik programına atmak kolaydır.

Size dost tavsiyesi.Güvenlik programından daha fazla gözünüz açık olsun.İşte o zaman gerçek koruma sağlarsınız.Saygılarımla

Deep Freeze yükleyin arkadaşlar. Elimizde böyle bir nimet varken neden kullanmıyoruz anlamış değilim. İsterseniz Nod32 de yükleyin, haftada bir deep freeze'i pasif hale getirin ve antivirüsünüzü güncelleyin. O zaman virüslerle uğraşmazsınız. :D

win7/64 kullanıyorum, xp ye göre yüzde doksan güvenli, birde 64bit olunca virüslerin çoğu çalışmıyor, yüzde doksandokuz azalıyor virüs riski :D, yüzde birlik ihtimal kalıyor onuda avira'ya güveniyorum :) 2007 yılında 64bit vistaya geçtiğimden beri virüs derdim olmadı.

win7/64 kullanıyorum, xp ye göre yüzde doksan güvenli, birde 64bit olunca virüslerin çoğu çalışmıyor, yüzde doksandokuz azalıyor virüs riski :D, yüzde birlik ihtimal kalıyor onuda avira'ya güveniyorum :) 2007 yılında 64bit vistaya geçtiğimden beri virüs derdim olmadı.

Nod32 ve avira ilk tercihlerim arasında, Kaspersky' da sürekli online alışveriş yapılan, cok onemli hesaplar kullanılan bilgisayarlarda tercih ederim. Ama dediğim gibi nod32 ve avirayı ev kullanıcıları için genellikle yüklüyorum. Avast artık anti-virüs piyasasından çekilsin bence.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...