Jump to content

Windows 10 Flatlite V4 2022 (21h2) X64 Tr

MrRush
 Share

Recommended Posts

gokhankaan, 06.02.2023 - 20:35 yazdı:

sayın yayıncı. sizden tek ricam whatsapp üzerinde kopyala yapıştır yapamıyorum. onun haricinde mükemmel bir yapı olmuş beynine sağlık. lütfen çözüm üret evladiyelik kullanayım

Edge ve Modern Uygulamalar arası Kopyala Yapıştır sorunu vardı. Bu sorun ufak bir komut dosyasıyla çözüldü konuya ekliyorum.

Yönetici Olarak Çalıştırın ve sonrasında sistemi Restart edin.

Please register to see this content.

Edited by MrRush
  • Like 1

MrRush, Bir saat önce yazdı:

Edge ve Modern Uygulamalar arası Kopyala Yapıştır sorunu vardı. Bu sorun ufak bir komut dosyasıyla çözüldü konuya ekliyorum.

Yönetici Olarak Çalıştırın ve sonrasında sistemi Restart edin.

Bu verdiğin son komut dosyasını indirdiğimiz iso ya rüfusla yazdırmadan önce atabilirmiyiz.

tılabilirse nereye ve nasıl atılacak açıklama yaparsan sevinirim kardeşim.

ulas55, 11 saat önce yazdı:

Bu verdiğin son komut dosyasını indirdiğimiz iso ya rüfusla yazdırmadan önce atabilirmiyiz.

tılabilirse nereye ve nasıl atılacak açıklama yaparsan sevinirim kardeşim.

İstekler bitmez kardeşim. Bazı şeyleri forumda veya başka yerlerde araştırıp yapmak gerekerir. Şuan müsait değilim. Konu açarak yardım alabilirsin.

• 3 hafta sonra ...

hocam iyi günler, kullandığım program ile alakalı bir sıkıntı oldu sizinle paylaşmak istedim, bu modifiye sisteminizi severek kullanıyorum fakat şöyle bir sorun çıktı: asus armory create programı bir türlü güncellenemiyor; internette aradım nedenini sorun dil ile alakalı imiş bu modifiye sistemde sadece türkçe dil kurulu olduğundan ingilizce seçemiyorum bu yüzden de program kendini güncelleyemiyor dil seçeneklerinden de ingilizce indirip kuramıyorum ekran görüntüsü verecğim bu yüzden sistem kısır döngüye giriyor, yardım edebileceğiniz bir konu var mı?

youtube kanlı da bu;

1.jpg.c5175ef9f18e020d0ba68aa10c4ea225.jpg2.jpg.d7345e3da3930e4a6119d67715a3020b.jpg

Deep&Blue, 4 dakika önce yazdı:

hocam iyi günler, kullandığım program ile alakalı bir sıkıntı oldu sizinle paylaşmak istedim, bu modifiye sisteminizi severek kullanıyorum fakat şöyle bir sorun çıktı: asus armory create programı bir türlü güncellenemiyor; internette aradım nedenini sorun dil ile alakalı imiş bu modifiye sistemde sadece türkçe dil kurulu olduğundan ingilizce seçemiyorum bu yüzden de program kendini güncelleyemiyor dil seçeneklerinden de ingilizce indirip kuramıyorum ekran görüntüsü verecğim bu yüzden sistem kısır döngüye giriyor, yardım edebileceğiniz bir konu var mı?

youtube kanlı da bu;

1.jpg.c5175ef9f18e020d0ba68aa10c4ea225.jpg2.jpg.d7345e3da3930e4a6119d67715a3020b.jpg 

çalıştırdığınız sistemde programı güncellemese de hali hazırda sitede yayınlanmış son sürümünü kurmak neden bu problemi kolayca aşmanız için bir çözüm yolu olmadı?

Senkron2, 37 dakika önce yazdı:

çalıştırdığınız sistemde programı güncellemese de hali hazırda sitede yayınlanmış son sürümünü kurmak neden bu problemi kolayca aşmanız için bir çözüm yolu olmadı?

hocam yeni surum resmi internet sitesinde indirme linki yok malesef bu yuzden program icerisinden guncellemeye kalkinca boyle bir guncelleme sikintisi ortaya cikiyor

4.jpg.196947d7597fc1658eab6dc436971ae9.jpg3.jpg.ce83e66ac635bef2bf4e56e4087f39d0.jpg2.jpg.89f34e60cdb649bf83b06cad6269f8d9.jpg1.jpg.5723ce14e702ea001c009750acd77a32.jpg

edit: ekran görüntüsü ekledim

Edited by Deep&Blue

Deep&Blue, 12 saat önce yazdı:

hocam yeni surum resmi internet sitesinde indirme linki yok malesef bu yuzden program icerisinden guncellemeye kalkinca boyle bir guncelleme sikintisi ortaya cikiyor

4.jpg.196947d7597fc1658eab6dc436971ae9.jpg3.jpg.ce83e66ac635bef2bf4e56e4087f39d0.jpg2.jpg.89f34e60cdb649bf83b06cad6269f8d9.jpg1.jpg.5723ce14e702ea001c009750acd77a32.jpg

edit: ekran görüntüsü ekledim

Sizdeki çalışan arayüz Armory Create, fakat sitelerindeki güncel tarihli size attığım linki içeren arayüz 2'si 1 arada şeklinde. Programın iskeleti değişmiş gibi görünüyor güncelleme yapmamasıda çok doğal olur bu durumda. Windowsluk değil de programın yapısı gereği diye düşünüyorum. illaki windows ile ilgili bir problemden dolayı ise kolayı var, format atmaya gerek kalmadan sanal sürücü oluşturup msdn güncel bir iso kurulumundan sonra bu arayüz programını kurarak ilgili yere attığı örneğin: (Program Files/Armory Create vs.) gibi tahminen yazdığım dosya yolundan gerekli tüm dosyaları kullandığınız asıl olan sisteminize taşırsınız. Daha önceden kurulum yaptığınız için gerekli sistem entegreleri sorunsuz olacağından çalışacaktır diye tahmin etmekteyim.

2 in 1 Örneğini vurgulamak adına ekran fotoğrafı.

Verdiğim linkten kurulumu yaptım bendeki windows tamamen her özelliği silinmiş sadece TR dil bırakılmış halde olan Windows 11 Pro modelidir. İndirme ve kurma aşamasında dikkat ettim sisteminizdeki administrator izinlerini kontrol ediyor ve Net Framework paketlerini denetliyor sonrasında kurulum başlatıyor.

1098445051_aurornei.jpg.fe49821975cf3ea71bdd935e02bdef45.jpg

Sırf denemek için kurdum çünkü asus ürünleri içeren bir laptop değil şuan kullandığım. Fakat olumsuz bir durum yok

Edited by Senkron2

Senkron2, 7 saat önce yazdı:

Sizdeki çalışan arayüz Armory Create, fakat sitelerindeki güncel tarihli size attığım linki içeren arayüz 2'si 1 arada şeklinde. Programın iskeleti değişmiş gibi görünüyor güncelleme yapmamasıda çok doğal olur bu durumda. Windowsluk değil de programın yapısı gereği diye düşünüyorum. illaki windows ile ilgili bir problemden dolayı ise kolayı var, format atmaya gerek kalmadan sanal sürücü oluşturup msdn güncel bir iso kurulumundan sonra bu arayüz programını kurarak ilgili yere attığı örneğin: (Program Files/Armory Create vs.) gibi tahminen yazdığım dosya yolundan gerekli tüm dosyaları kullandığınız asıl olan sisteminize taşırsınız. Daha önceden kurulum yaptığınız için gerekli sistem entegreleri sorunsuz olacağından çalışacaktır diye tahmin etmekteyim.

2 in 1 Örneğini vurgulamak adına ekran fotoğrafı.

Verdiğim linkten kurulumu yaptım bendeki windows tamamen her özelliği silinmiş sadece TR dil bırakılmış halde olan Windows 11 Pro modelidir. İndirme ve kurma aşamasında dikkat ettim sisteminizdeki administrator izinlerini kontrol ediyor ve Net Framework paketlerini denetliyor sonrasında kurulum başlatıyor.

1098445051_aurornei.jpg.fe49821975cf3ea71bdd935e02bdef45.jpg

Sırf denemek için kurdum çünkü asus ürünleri içeren bir laptop değil şuan kullandığım. Fakat olumsuz bir durum yok

hocam teşekkür ederim zahmet etmişsiniz, armoury create hangi sürüme güncellediyseniz keşke ona da baksaydınız(5.7.6.0) ben özellikle uygulama sürümü hakkında ekran görüntüsü verdim, takıldığım bir nokta daha var sadece ama sadece armoury create güncelle dediğim zaman güncelleme yapmıyor hata veriyor, onun altında sıralanan programlar güncelleniyor ne hikmetse kısacası armoury create in kendisi haricinde her şey güncellenebiliyor...

1.jpg.ce30d5a953e5ee22d587b85cac3aca16.jpg

2.jpg.14c17657d7c7e3c2a4302bf87fd5dc50.jpg

3.jpg.d364c9bc81e908553c6361cf78af49f1.jpg

Deep&Blue, Bir saat önce yazdı:

hocam teşekkür ederim zahmet etmişsiniz, armoury create hangi sürüme güncellediyseniz keşke ona da baksaydınız(5.7.6.0) ben özellikle uygulama sürümü hakkında ekran görüntüsü verdim, takıldığım bir nokta daha var sadece ama sadece armoury create güncelle dediğim zaman güncelleme yapmıyor hata veriyor, onun altında sıralanan programlar güncelleniyor ne hikmetse kısacası armoury create in kendisi haricinde her şey güncellenebiliyor...

1.jpg.ce30d5a953e5ee22d587b85cac3aca16.jpg

2.jpg.14c17657d7c7e3c2a4302bf87fd5dc50.jpg

3.jpg.d364c9bc81e908553c6361cf78af49f1.jpg

508290947_aurornei.jpg.1d30bd27dd46c1fb135fe69adfd243fa.jpg

Allah başka dert vermesin güzel kardeşim :D Sıfırdan eski sürümü silerek yenisi kur geç allasen neden devlet meselesi haline geldi. Windowsluk bir durum yok ortada.

• Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1

// Teşekkürler...

Buraya yazmak istedim, çünkü size mesaj atamıyorum ve herkesin bu yazımı görmesinde fayda var...

Benim paylaştığım Görsel işletim sisteminde, İkon paketini isteyen bazı kişiler oldu.

Şunu belirtmek isterim ki; ne öğreniyorsam sizin gibi kişi ve kişiler sayesinde öğreniyorum.

Benim öğrenmek için, uygulamalı ders almam gerekmez, okumayı ve uygulamayı iyi biliyorum.

Demem o ki; görsel çalışmamda, ikon olayını sizin daha önceden paylaştığınız konulardan öğrendim.

Ama ilk defa uyguladım ve olumlu sonuç aldım.

Bu sitede sizin ve Murat Abi'nin olması güzel, her seferinde söylüyorum diye yanlış anlaşılabilir ama, gerçekten sizin emekleriniz çok fazla...

Ve son olarak sizden öğretici konularınızın devamını bekliyorum.

Ayrıca mümkünse, benimle farklı işletim sistemleri için ikon arşivinizi paylaşırmısınız? Özel mesaj ile.

@va7eyla

Şuan arşivimde ikon veya ikon paketi yok hepsini sildim.

7themes sitesinde bol bol paket bulabilirsin. Ayrıca diğer bildiğin sitelerde de devianart, virtualcustoms gibi.

Windows ile arama mesafe koydum. Macos işletim sistemine alışmaya çalışıyorum. ;) Uzun süredir hackintosh uyumlu donanım kullanıyorum ama şu Windows tan uzaklaşıp devamlı kullanmak nasip olmadı. Artık ara vermenin zamanı geldi.

Edited by MrRush
  • Like 1

• 3 hafta sonra ...

Neden son zamanlarda LTSC sistemler kullanılıyor? Merakımdan soruyorum, bir yerlerde LTSC nin günlük kullanım için olmadığını okumuştum. Daha çok otorize çalışan atm yada ona benzer makineler için üretildiğini duydum. Yanlış bilgi olabilir düzeltirseniz sevinirim 😃

• Confused 1

Windows 10, ekim 2025 itibari ile desteği sona eriyor. 

Ltsc daha uzun süreli desteğe sahip. 

Mekanik harddiskte de, gözlemlerime göre en seri çalışan son sürüm ltsc 19

• Like 1

kenjori, 4 saat önce yazdı:

Neden son zamanlarda LTSC sistemler kullanılıyor? Merakımdan soruyorum, bir yerlerde LTSC nin günlük kullanım için olmadığını okumuştum. Daha çok otorize çalışan atm yada ona benzer makineler için üretildiğini duydum. Yanlış bilgi olabilir düzeltirseniz sevinirim 😃

Ürettiler ancak , kurumsal firmalarda LTSC sürümlerini kullanıyor. Revaçta olarak Ltsc 1809 sürümü ön planda sonrasında 21H2 sürümü ikiside gayet akıcı ve sorunsuz çalışıyor. Oyun değerleri yüksek falan diyorlar ben oyunda herhangi bir sorun yaşamadım.

amd_turkey, 26 dakika önce yazdı:

Windows 10, ekim 2025 itibari ile desteği sona eriyor. 

Ltsc daha uzun süreli desteğe sahip. 

Mekanik harddiskte de, gözlemlerime göre en seri çalışan son sürüm ltsc 19

Burayı alıntıladım çünkü iç sesim olmuş :) 

• Like 1
  • Thanks 1

Üstad desteği uzun sürede olsa oyun için tavsiye edlmedikten sonra bı gereği kalmıyor. Bir zaman sonra Microsoft Windows 11 Ltsc çıkarır sonra millet

win 10 Ltsc yi unutur. Sonuç olarak yazılımların desteği önemlidir

bozart, 10 dakika önce yazdı:

Üstad desteği uzun sürede olsa oyun için tavsiye edlmedikten sonra bı gereği kalmıyor. Bir zaman sonra Microsoft Windows 11 Ltsc çıkarır sonra millet

win 10 Ltsc yi unutur. Sonuç olarak yazılımların desteği önemlidir

Ltsc21 çıktı kurumsalda halen uyumlu olarak Ltsb15 ve Ltsc19 kullanılıyor. :) 11 konusuna çok olumlu yaklaşan yok.

• Like 1

Bozart, ltsc 16/19 u kuranın zaten çok üst seviye sistemi yoktur. 

Latency değeri yüzünden tavsiye etmiyorlar. Online oyunlarda tepkimesinin daha yavaş olduğu belirtiliyor. Yoksa, online ı bir tarafa bırakırsak, normal win 10 gta5 de 50fps alan sistemin, ltsc 19 da 30 fps ye düştüğü yok. 

Win11 ltsc de çıksa, genel olarak yine oyunculara tavsiye edilmeyecek büyük ihtimalle.. 

• Like 1

Şu arka plan gereksiz servisler olmasa iyi olacak. Şahsen Win 10 Lite kullanmaktan da Ltscyi kullanmak daha mantıklı. Lite lerde mavi ekran hatası veya bilmem ne yazısı vsss hatası veriyor da veriyor. En azından Orijinal Ltsc veya lstb kullanmak en mantıklısı 

bozart, 4 dakika önce yazdı:

Şu arka plan gereksiz servisler olmasa iyi olacak. Şahsen Win 10 Lite kullanmaktan da Ltscyi kullanmak daha mantıklı. Lite lerde mavi ekran hatası veya bilmem ne yazısı vsss hatası veriyor da veriyor. En azından Orijinal Ltsc veya lstb kullanmak en mantıklısı 

LTSC 19 yada LTSC 21 kullan. Birde store ekliyorsun mis gibi kullanıyorsun.

• Like 1

Emre028, 7 dakika önce yazdı:

LTSC 19 yada LTSC 21 kullan. Birde store ekliyorsun mis gibi kullanıyorsun.

Eyvallah üstad Bilgi için teşekkürler 

• Like 1

Mr.Rush üstadım, OEM Brand kurulum için, uzun yıllardır kullandığım.

%oem% klasöründe, DECompile dosyasında, 10 tane felan virüs algıladı TotalVirüs.

Eskiden hiç taratmamıştır, taratma gereği duymamıştım.

Bu nedendir acaba, virüs olduğu için mi? Yoksa virüs mü algılıyor, crack dosyaları gibi?

4cc67c8.png

va7eyla, Bir saat önce yazdı:

%oem% klasöründe, DECompile dosyasında, 10 tane felan virüs algıladı TotalVirüs.

Bu nedendir acaba, virüs olduğu için mi? Yoksa virüs mü algılıyor, crack dosyaları gibi?

hocam ben şuan bilgisayarımda aktif olarak kullanıyorum, bende herhangi bir sıkıntı yok ama yinede online tarama yaptırdım iki virüs programına şöyle bir sonuç çıktı;

2.jpg.e104312321ccd496cbc70de8656244dd.jpg1.jpg.d5c5939545a9cf43825bc04db97defda.jpg

Deep&Blue, 3 dakika önce yazdı:

hocam ben şuan bilgisayarımda aktif olarak kullanıyorum, bende herhangi bir sıkıntı yok ama yinede online tarama yaptırdım iki virüs programına şöyle bir sonuç çıktı;

2.jpg.e104312321ccd496cbc70de8656244dd.jpg1.jpg.d5c5939545a9cf43825bc04db97defda.jpg

Bilgisayarda belli olmuyor. İso dosyası içeriğinde eğer varsa Oem klasörünü taratın. Oem brand çalışması varsa eğer. DeCompile dosyasını taratın. Bakalım ne verecek?

va7eyla, 1 saat önce yazdı:

Aracın içinde defender kapatma bloatware kaldırma gibi komutlar var. Nedeni odur.

Detaylı bilgi için buradan bakabilirsiniz.

Edited by MrRush