Jump to content

Windows 10 Privacy Edition 22h2 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

Kastedilen gerçek sistem boştayken yani:sistem kurulmuş sürücüler yüklenmiş updateler yapılmış  hali.Kesinlikle hiçbirşey kurulmadan .winrar bile olmayacak.Bu haldeyken son güncel 22H2 19045-2673 pro veya HSL ( DDR 3 -DDR4 STANDART BİR AMD VEYA 3.NESİL ÜSTÜ CİHAZ) ortalama 1.8 veya 2.4 gb ram kullanır.Cpu 0-5 arasında gezer.Sistem hızı gerçekte budur.Size basit bir örnek vereyim:İ5 3210 8gb pc12800 ram 120 gb ssd bir cihazda: emrenin bing SL boştayken:750-800 mb ram kullanırken 22H2 19045-2673 pro veya HSL 2200 mb ram kullanıyor.Standart bir uup dump iso çalışması indirme bitip esd dahil bir convert başladıktan sonra 8.1 de 1 saat sürerken ikincisinde 2 buçuk 3 saati buluyor.

Bu durumda üstadın verdiği resimden anladığım kadarıyla gerçekten mükemmel gözüküyor en kısa zamanda kurup deneyeceğim.

Edited by halilt
  • Like 1

Üstadım sisteminizi kurdum ve beğendim, gayet hızlı ancak mağaza çalışmadığı için whatsapp'ı kuramadım bir yolu varmı acaba...

WhatsApp 2.2306.9.0 for Desktop x64 bu masa üstü uygulamasını indirdim ancak hata veriyor çalışmıyor.

Burak47, 10 dakika önce yazdı:

Üstadım sisteminizi kurdum ve beğendim, gayet hızlı ancak mağaza çalışmadığı için whatsapp'ı kuramadım bir yolu varmı acaba...

WhatsApp 2.2306.9.0 for Desktop x64 bu masa üstü uygulamasını indirdim ancak hata veriyor çalışmıyor.

Ben de eskiden kullandığım Whatsapp Portable ile hata aldım. Gizlilik istiyorsanız Whatsapp kullanmayın demek gibi olmuş. :D

resim.png.e6fb8813b6da64642df77ec0fc63ef92.png

mad_080, 14 saat önce yazdı:

Buna benzer bir win 11 çok iyi olur hocam.

Emre028, 10 saat önce yazdı:

Dediğim gibi çok çeşit var o konuda :) 

emre kardesim kolay gelsin vakit anca buludum iniyor 

mad_080 senden bir calışma bekliyor digerleri işini görmüyor anladığım kadarıyla kolay gelsin iyi forumlar 

AdnanGumus, 5 saat önce yazdı:

emre kardesim kolay gelsin vakit anca buludum iniyor 

mad_080 senden bir calışma bekliyor digerleri işini görmüyor anladığım kadarıyla kolay gelsin iyi forumlar 

Emre028 ustam senin sistem başka oluyor. En azından benim makineye en uygunu sizin sistem oluyor

Ustam biraz önce sistemi kurdumve Bilgisayar sağ tık yönet seçeneği yok düzeltebilirmiyiz

kilicmuhsin, 4 dakika önce yazdı:

Ustam biraz önce sistemi kurdumve Bilgisayar sağ tık yönet seçeneği yok düzeltebilirmiyiz

Başlattan denermisiniz yönetten yapacağınız işlemi?

• Like 1

Yaptığınız paylaşımlar gerçekten çok kaliteli hatasız ve stabil çoğu diğer sistemlere göre. 2 gündür kurdum denedim şu an için gayet akıcı çalışıyor. Aslında sorun değil ama gözden kaçan 2 şey fark ettim:

1- Arkadaşın belirttiği gibi bilgisayarıma sağ tıklayınca normal her zaman sağ tık bizi karşılamıyor aygıt yönetici görünmüyor mesele ama bunu şöyle çözebilir arkadaşlar: Bilgisayar (sağ tık)-> Özellikler -> Sağ üstte aygıt yöneticisi var ordan bakabilirler.

2- Görev çubuğunda sağ altta görünen simgeler hepsi açık şekilde duruyor bunu da şöyle çözdüm:

Görev çubuğu (sağ tık) -> Görev çubuğu ayarları -> Bildirim çubuğunda hangi simgelerin görüneceğini seçin -> Her zaman tüm bildirimi gösteri kapatın düzelir.

• Like 3

ibooakgun, 1 saat önce yazdı:

Yaptığınız paylaşımlar gerçekten çok kaliteli hatasız ve stabil çoğu diğer sistemlere göre. 2 gündür kurdum denedim şu an için gayet akıcı çalışıyor. Aslında sorun değil ama gözden kaçan 2 şey fark ettim:

1- Arkadaşın belirttiği gibi bilgisayarıma sağ tıklayınca normal her zaman sağ tık bizi karşılamıyor aygıt yönetici görünmüyor mesele ama bunu şöyle çözebilir arkadaşlar: Bilgisayar (sağ tık)-> Özellikler -> Sağ üstte aygıt yöneticisi var ordan bakabilirler.

2- Görev çubuğunda sağ altta görünen simgeler hepsi açık şekilde duruyor bunu da şöyle çözdüm:

Görev çubuğu (sağ tık) -> Görev çubuğu ayarları -> Bildirim çubuğunda hangi simgelerin görüneceğini seçin -> Her zaman tüm bildirimi gösteri kapatın düzelir.

Hocam 1. dediğinize alternatif olarak başlat tuşuna sağ tıklayıp hepsine erişebilirsiniz. Ben oraya alıştığım için fark etmedim. 2. meselede de kullanmadığınız simgeleri kapatıp o şekilde kullanırsanız bilgisayarı daha rahat kullanabilirsiniz. Biraz deneyin derim. O yüzden o ayar öyle gelmekte.

• Like 1

ibooakgun, 7 saat önce yazdı:

canavar123, 6 saat önce yazdı:

Hocam 1. dediğinize alternatif olarak başlat tuşuna sağ tıklayıp hepsine erişebilirsiniz. Ben oraya alıştığım için fark etmedim. 2. meselede de kullanmadığınız simgeleri kapatıp o şekilde kullanırsanız bilgisayarı daha rahat kullanabilirsiniz. Biraz deneyin derim. O yüzden o ayar öyle gelmekte.

Bazı kişiselleştirme ayarları örnek olarak hepsini göster sistemlerimi kendimde kullandığım için bu şekilde biliyorsun custom bir sistem yapımcı yani ben :D bi kaç ufak özelleştirmemi eklemişim çok mu? :) belirttiğim gibi sürekli sistem yapmıyorum her hafta birşeyler yayınlayabilirim taze sıcak ılık soğuk diye iç içede geçirebilirim ama inanın ne zamanım var nede kendime ayıracak vaktim iş hayatı ekmek kavgası uğraşıyoruz. Bu sistemin uzunca bir süre işini layıkığıyla yerine getireceğine eminim. Akıcılık yada hız uzunca süre kaybolmaz. Kendime özelleştirdğim çoğu sistem ilk günkü kalitesi uzunca süre koruyor. Çünkü bileşeni silerken bunu kullanmazlar değilde bu bileşene hangi uygulamalar ihtiyaç duyuyor diye bakıyorum. İyi forumlar :) 

• Like 4
  • Thanks 3

d1zgccl.png

olmpvpf.jpg

Bugün Ayarlar menüsünde bu iki hata ile karşılaştım.

1. Modern arayüzden Bluetooth cihazlara bağlanılamıyor. Bluetooth cihaz eklemek için "Aygıtlar ve Yazıcılar" menüsü kullanılabiliyor.
2. Modern ağ paylaşım merkezi açıldığında resimdeki hatayı vererek kapanıyor.

Kurduktan sonra 1-2 ufak ayar yaptım ama onların yaptığını sanmıyorum. LTSC 2019'dan geçtim, oradaki kararlılık yok ama 22H2 için harika bir sistem olmuş hocam. Kullanımıma engel olan bir hata almadığım sürece kullanmayı düşünüyorum. Malum online eğitime geçildiğinden artık LTSC de online eğitimde saçmalıyor.

Edited by canavar123

canavar123, 3 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

Bugün Ayarlar menüsünde bu iki hata ile karşılaştım.

1. Modern arayüzden Bluetooth cihazlara bağlanılamıyor. Bluetooth cihaz eklemek için "Aygıtlar ve Yazıcılar" menüsü kullanılabiliyor.
2. Modern ağ paylaşım merkezi açıldığında resimdeki hatayı vererek kapanıyor.

Kurduktan sonra 1-2 ufak ayar yaptım ama onların yaptığını sanmıyorum. LTSC 2019'dan geçtim, oradaki kararlılık yok ama 22H2 için harika bir sistem olmuş hocam. Kullanımıma engel olan bir hata almadığım sürece kullanmayı düşünüyorum. Malum online eğitime geçildiğinden artık LTSC de online eğitimde saçmalıyor.

Modernlik adına sistemde hiçbir bileşen yok. Klasik düzende ilerleyeceksiniz. Sistem eski PC’lerde bile akıcı çalışması adına bu şekilde dizayn edildi. Hata değil aslında :D Ek olarak düzenli olarak güncellenecek mi diye soran arkadaşlara ithafen şuanda indirme sayısı (629) büyük kalite güncellemesi gelirse şayet 23H1 dedikoduları var o zaman tekrar güncellerim :) şimdilik hiçbirşeye ihtiyacı yok sistemin..

• Like 3

Emre028, 03.03.2023 - 20:13 yazdı:

Ağ ve yazıcılara dokunmadım.

Hocam mağaza uygulaması yok galiba. Windowsu kurdum yazıcı için program indirmeye çalışıyorum ancak windows store açılmıyor nasıl aktif edebilirim?

• Like 1

emuslu, 7 saat önce yazdı:

Hocam mağaza uygulaması yok galiba. Windowsu kurdum yazıcı için program indirmeye çalışıyorum ancak windows store açılmıyor nasıl aktif edebilirim?

Sistem görüntülerinde ve konu içeriğinde de belirtildiği üzere bu uygulamalar yok. Ancak yazıcı kurulabiliyor, şayet kurumsal bir şirketteyim ve ağ yazıcısı gayet güzel işlevini yerine getirmekte.

karayell, 3 saat önce yazdı:

elinize emeğinize sağlık hocam

programlar vs kurduktan sonra ram kullanımı 1.3 gb oluyor

birde store olsaydı daha güzel olurdu sanki

RAM kullanımı artabilir, ben kullanmadığım için Store'u gerekte duymadım :)

• Like 1