Jump to content

Ram Yükseltme Hakkında Görüşleriniz Nedir

Recommended Posts

Normalde aynı marka ve aynı frekans önerirler. Remleriniz ddr3 1333 Cl9

Almak istediğiniz rem Cl değeri tutmasına rağmen tamamen aynı rem değil. 

İade etme şansınız varsa alın, ikisini memtest yaparsınız. Sorun yoksa kullanırsınız. 

Please register to see this content.

• Like 1

amd_turkey, Bir saat önce yazdı:

Normalde aynı marka ve aynı frekans önerirler. Remleriniz ddr3 1333 Cl9

Almak istediğiniz rem Cl değeri tutmasına rağmen tamamen aynı rem değil. 

İade etme şansınız varsa alın, ikisini memtest yaparsınız. Sorun yoksa kullanırsınız. 

iade almazlar, takılı olanı tamamen çıkarıp yeni alacağımı taksam olur mu peki.

iomerg, 18 saat önce yazdı:

tek slot 8GB kullanmaya gerek yok diye düşünüyorum. diğer slot boşsa 4GB daha alıp ekleyebilirsiniz. ileride 8+8 yapıp kullanırım diyorsanız da anakart destekliyor mu araştırın önce.

Ana kart bilgileri image.png.b867d55c35193a1523db0b122c9e4b46.png

HARBİKIZ, 19 saat önce yazdı:

350 civarı

350tl kesinlikle verilmez. h81 ana kartlarda ram sorunu çok nadir oluyordu. eski anakart.

sorunsuz çalışır 8gb 212tl sıfır ram. saatlik kuponları geçerli 172 tlye alırsınız.

Edited by Django
  • Like 1

efsane01h, 15 saat önce yazdı:

Kinshton 8gb tek slot 1600 mhz var 2 tane al 16 gb yap 400 tl olur bitti gitti 

Anakart 2013 yılına ait ne olduğunu bilmeden neye göre öneriyorsunuz? Yada baktığınız linki atın bizlerde inceleyelim.

Belki tek slota 8 gb desteklemiyor olabilir. 

• Like 1

avis, 39 dakika önce yazdı:

Anakart 2013 yılına ait ne olduğunu bilmeden neye göre öneriyorsunuz? Yada baktığınız linki atın bizlerde inceleyelim.

Tek Casper H81 Anakart tek slot 8GB destekliyor. 16GB destekler mi onu tecrübe etmedim.

Django, 6 saat önce yazdı:

350tl kesinlikle verilmez. h81 ana kartlarda ram sorunu çok nadir oluyordu. eski anakart.

sorunsuz çalışır 8gb 212tl sıfır ram. saatlik kuponları geçerli 172 tlye alırsınız.

Bu linkteki satıcıların ürünleri de orijinal değildir diye tahmin ediyordum. Yorumları okuyunca orijinal olmadığı tahminim doğru olduğunu gördüm. Ancak 170-180tl için alınabilir RAM'ler.  Anakarta sorunsuz uyum sağlar.

• Like 2

SENTENZA, 5 saat önce yazdı:

Tek Casper H81 Anakart tek slot 8GB destekliyor. 16GB destekler mi onu tecrübe etmedim.

Bu linkteki satıcıların ürünleri de orijinal değildir diye tahmin ediyordum. Yorumları okuyunca orijinal olmadığı tahminim doğru olduğunu gördüm. Ancak 170-180tl için alınabilir RAM'ler.  Anakarta sorunsuz uyum sağlar.

Ana kart destekliyormuş  sorun olmaz dediler.

avis, 9 saat önce yazdı:

H61 benim bilgisayar 16 gb ram destekliyo ddr3 16 gb ram destekler ddr2 demi yasiyok aga birde o acidan dusun ? Adaminki h81 bide bilip bilmeden yorum atiyorsunuz on yargiyla

Edited by efsane01h

efsane01h, 23 dakika önce yazdı:

H61 benim bilgisayar 16 gb ram destekliyo ddr3 16 gb ram destekler ddr2 demi yasiyok aga birde o acidan dusun ? Adaminki h81 bide bilip bilmeden yorum atiyorsunuz on yargiyla

Saçma sapan yorumu yazan sizsiniz önce mesajları okuyun eger anlayabilirseniz mesaj yazın. Önerirken  chipset in ne olduğunu bilip bilmeden  sallamissiniz.😃 

HARBİKIZ, 08.05.2023 - 06:09 yazdı:

Arkadaşlar ram durumum resimlerde ki gibi olduğu için yükseltmek istiyorum en alttaki özelliklerde ram alıp taksam sıkıntı olur mu tavsiyeniz ne olur acaba?

image.png.b566ca4ee5f4823e156713c5c5473cac.pngimage.png.9534cbcaaa0f19a68f454bfaa6407193.pngimage.png.10e509b5d0d5057d9dd2d06b390e284e.png

S.A kardeşim bu cipset e ait 5 adet model anakart var 16gb ram destekliyor 1333 MHz al 1600 MHz destekliyor zaten masaüstünde aynı marka aynı frekans olsun bazen problem oluyor farklı frekans takınca

laptoplarda marka model fazla sorun olmuyor iyi forumlar.

• Like 2

avis, 19 saat önce yazdı:

Saçma sapan yorumu yazan sizsiniz önce mesajları okuyun eger anlayabilirseniz mesaj yazın. Önerirken  chipset in ne olduğunu bilip bilmeden  sallamissiniz.😃 

Sacma sapan yorumu yazan sensin bilip bilmeden yorum atiyon ? Neyin kafasini yasiyon anlamadimki ben adama yorum yazmisim sen gelip benim yorumuma satasiyon neyin kafasi bu bana bi anlat hele

• Haha 1

eski anakartımdan kalma ddr3 ramlarim boşta duruyor; kingston predator 2133mhz, tek bir handikabı var üzerinde gelen soğutuculın altındaki ısı yayıcı padler kendini saldı, şuan soğutucular üzerinde değil ısı yayıcı pad alınıp takıldıktan sonra tekrar 2133mhz kullanılabilir, anakarta taktığınızda 1600mhz olarak çalışıyor xmp profil ile 2133mhz ye çıkıyor düşünürseniz uygun fiyata verebilirim... hatta isteyen olursa i5 2500k işlemcimde var kenarda duruyor onu da uygun fiyata verebilirim...

• Like 2

HARBİKIZ, 24 dakika önce yazdı:

8 GB Ram taktım toplam 12 GB oldu, başlamışken  HDD yi  de 240 GB SSD ile değiştirdim pc  bayağa canlandı ve hızlandı. İlgilenen herkese teşekkür ederim. Merak edenler olursa diye yazayım toplam 527 TL tuttu. 

hayırlı olsun ssd için geç bile kalmışsın iyi forumlar.

• Like 1