Jump to content

En İyi Laptop Markası | Anket

AlijohnX
 Share

En iyi Laptop Markası  

1502 members have voted

1. 1. Kullandığınız veya Memnun Olduğunuz Ucuz Kaliteli Marka Hangisi?

• Acer
      164
    • Toshiba
      292
    • Casper
      72
    • Exper
      12
    • Vestel
      15
    • Beko
      7
    • Compaq
      7
    • Sony
      105
    • IBM - Lenovo
      69
    • Dell
      123
    • Packart Bell
      44
    • Asus
      221
    • HP
      163
    • Fujitsu-Siemens
      6
    • Monster
      27
    • MSI
      28
    • Apple
      37
    • Samsung
      74
    • Arçelik
      8
    • LG
      25
    • Crea
      9
    • Cbox
      4

Recommended Posts

Sen çok mu biliyorsun ? ne kadar bildiğin HP için dandik demenle belli oluyor ;)

Diğer yazdığın markalar tamam da HP için yanlış bir yorum bu, alacak olanlara yanlış bilgi verme ;)

lanet olsun hp ye gözüm gbi bakmama rağmen bnm hp nin vermediği arıza kalmamıştı :( ve ne kadar tanıdığım hp sahibi varsa onların da bi dolu şikayetleri var bu makinadan memnun biri varsa demekki arada bir fabrikası hatayla sağlam bi tane fln çıkarmışda oda ona rasgelmiştir heralde :)

• Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

beyler ayıptır buradaki anket sonuçları anayasa maddelerini değiştirmicek.

Arkadaşların seçimlerine saygı duyun.

Ben tercihim Monster,sony,toshiba,acer dır..

Tabi illa marka olsun diyede laptop alınmaz :D

sonuçda hepsi arıza vericek bunların ancak.hem ekonomi açıdan hem ergonomi hem performans hemde kalite açısından laptop tercih edilmeli.

Takım tutar gibi alınmamalı.

kardeşim yanlış anlamayın herkesin kendi favorisi var tabi ama 4 farklı marka kullandım hepside elimde içlerinde sürekli arıza veren tek marka hp idi zten şimdi 2 senelik tertemiz pc evde bozuk yatıyo diğerleri ise eskimelerine rağmen ve şu an hiç kullanmama rağmen sapasağlam duruyo bu hp bnm hep zamanımı hem paramı hemde huzurumu yedi karşılığında almam gereken hizmet yok arkadaşlardan o kadr kötü yorum aldımki korkudan zamanında servise bile yollayamadım eğer bişeye para verip karşılığında faydalanmak istiyosan aldığın şey sağlam olmalı parası bol olan zaten gelip burda konuşmaz gider sırayla hepsini dener dimi benim param olsa apple kullanırım ama o kadar param olmadığı için tutuldum bu markalara ama kabahat gene bende bu makinalara döktüğüm parayı tek seferde en iyisine yatırsaydım belki böyle sürünmezdim

arkadaşalar kendinizi parçalamanızza yırtmanıza gerek yok asus,toshiba,hb iyi laptop yapabilir ama bu kulvarın lideri tek kelime ile DELL dir gerek arge olarak gereç işçilik gerekse malzeme kalitesi olarak.11 yıldır laptop tamiratı yapıyorum.birçok yetkili serviste çalıştım bunların arasında işine gerçekten özen gösteren tek servis dell servisleridir.3 senedir kendi firmam var servise gelen laptopların 100 tanesinden 5 i dell gerisi ise çogunlukla hp ve asus.toshiba derseniz türkiyede güzel reklam yapıyor.

100 bilgisayarın 5 i dell okadar az satıyorki ancak okadar gelir

ben bilgisayar parçası veya bilgisayar alırken o şirketin bilgisayar işinde

ne derece olduğudur yani donanım üretiyormu ona bakarım anakart hdd işlemci gibi

kim ne derse desin sony yede gıcık olurum ancak bedava verseler kullanırım

toplama yapıp bukadar pahalı satan marka yok sadece markası var

müzik sistemlerini bile yapamıyor bu işin içinde olduğu halde

bırakın pc yi müzik seti aldım almaz olsaydım doğru dürüst kullanamadım bile

Edited by yawuz58

hp notebook lg netbook ibm tek başına bir marka şimdi lenova diyede adlandırılabilir dell'de hp sınıfında/// acer casper samsung asus Packart Bell bu markalardan usandım donanım arızasından hergun gelıyor

(MSİ kesınlıkle onermem!! )

Edited by riddic

2 gündür hangisini alayım diyorum kafam iyice karıştı...TOSHİBA-ASUS-IBM lenovo arasında kaldım..1000TL-1400 TL.ARASI...

LENOVO

Z560 CORE İ5-460M 2.53GHZ-4GB-500GB-1024MB G310M -15.6''-DVDRW-CAM-BT-W7PRE--1372TL

ASUS

K52JC CORE I5 460M -2.53GHZ-4GB DDR3-320GB-15.6"-DVDRW-1024MB G310M -CAM-BT-WPRE--1372

TOSHIBA

L655-142 CORE İ3 350M 2.26GHZ-3GB-320GB-15.6"-1024MB HD5650-CAM-DVD/RW-W7PRER--1441

VEYA

PACKARD BELL

TJ75 CORE I5 450M-2.40GHZ-6 GB DDR3-640GB-15.6"-DVDRW-1024MB HD5650-CAM-BT-W7PRE --1235

HANGİSİNİ ALAYIM..

Edited by scorpi__@

• 2 hafta sonra ...

DELL ınspiron 1545 laptopu alalı bir yılı geçti sorunsuz kullanıyorum benim aldığımda vista home premium yüklü gelmişti daha sonra Win 7 çıkınca DELL'in resmi sitesineden kayıt yaptırdım 20 gün sonra ABD den ücretsiz Win 7 Home Premium Cdsini gönderdiler bende win 7 ye geçiş yaptım.Laptopta ses yada ısınma olmuyor çok memnunum tavsiye ederim.

Tüm güncel driverleri rahat bulunan ve garanti kapasamında olası bir fabrikasyon hatalar dolayısı ile değişimi tahaaüt eden dizüstü pc kaliteli olandır bence.Forumda gözüme çarpan hep driver problem ve arayışlar ve sık sık arıza onarım için yardım bekleyenlerin makalelerine bakılırsa minimum arıza ve driver problemi olmayan bir markayı itinalı bir şekilde seciminizi yaparsanız daha iyi olacak gibime geliyor.Seçim sizlerin hür iradelerine kalmıştır.Selametle kalınız.

[color="#8B0000"][b]Edindiğim bilgiler doğrultusunda:[/b][/color]

[b]•en az sorun çıkaran,
•satış sonrası en iyi teknik desteği veren,
•en iyi fiyat performans oranına sahip olan,
•en kaliteli ürünleri sunan[/b]

[color="#0000FF"][b]Toshiba Satellite demek geliyor içimden.[/b][/color]

• 3 hafta sonra ...

[quote name='istanbul82' date='20 Ocak 2010 - 13:18 ' timestamp='1263994113' post='698177']
9 senelik tekniker olarak en tartışmasız kalite dell dir pc merkezinde göbeğinde çlaışan biri olarak aldığınız markayı oylamayın saçma casper ı işaretleyenlere çok gülerim......nokta....bu anketin sıradan kişilere yapılması kadar saçma bişey olmaz herkez aldığı markayı işaretler mantıksız..
[/quote]

:clapping: Casper, Acer, Exper... İnternet Cafe'me bu bilgisayarları getirdiklerinde ilgilenmiyorum; format dahi atmıyorum. Çünkü her seferinde bir sorun çıkıyor; ya saatlerce uğraştırıyor; ya da tuttuğun tarafı elinde kalıyor.

Dell'in ve Asus'un kalite ve sağlamlığının üzerine tanımam ben de normal PC kullanıcısıysanız. Ama MacBook bambaşka...

[quote name='scorpi__@' date='30 Ekim 2010 - 20:29 ' timestamp='1288471199' post='908380']
2 gündür hangisini alayım diyorum kafam iyice karıştı...TOSHİBA-ASUS-IBM lenovo arasında kaldım..1000TL-1400 TL.ARASI...

LENOVO
Z560 CORE İ5-460M 2.53GHZ-4GB-500GB-1024MB G310M -15.6''-DVDRW-CAM-BT-W7PRE--[b]1372TL[/b]

ASUS
K52JC CORE I5 460M -2.53GHZ-4GB DDR3-320GB-15.6"-DVDRW-1024MB G310M -CAM-BT-WPRE--[b]1372[/b]

TOSHIBA
L655-142 CORE İ3 350M 2.26GHZ-3GB-320GB-15.6"-1024MB HD5650-CAM-DVD/RW-W7PRER--[b]1441[/b]

VEYA

PACKARD BELL
TJ75 CORE I5 450M-2.40GHZ-6 GB DDR3-640GB-15.6"-DVDRW-1024MB HD5650-CAM-BT-W7PRE --[b]1235[/b]

HANGİSİNİ ALAYIM..
[/quote]
fiyata bakarsak ibm i al ben inceledim o pc yi kasa felan güzel özellikle tuş takımı çok hoşuma gitti k52 den daha etli sanki hem sistemde üstün Z560 ı al sen

• 2 years yıl...

scorpi__@

Fiyat/Performans yönünden inceleyecek olursak tabii ki Lenovo. Lenovo IBM değildir, bunu hatırlatmak isterim. Sadece IBM' in isim haklarını almıştır. Packard Bell Acer tarafından satın alınalı birkaç yıl oluyor. Laptop tamircileri ile görüşürseniz Packard Bell' in kasasının zayıf olduğunu size söylerler. Bu makinalrın içerisinde birinci olarak alıncak olan Lenovo, ikinci sırada ise ASUS gelir(donanım farkları nedeniyle). Ben işyerindeki yöneticilerime fiyat/performans yönünden 2-3 yıl önce Lenovo almıştım ve halâ kullanıyorlar. Bir sıkıntısı yok. Daha önce Dell ve Sony de kullandım. Evimde de DELL Studio XPS 1640 serisi kullanıyorum. Gerçekten muhteşem makinalardır. DELL XPS serisi ve Toshiba Quosmio serileri tasarımlarıyla zaten özel makinalardır.

Edited by radyofon

Markaların sadece bilinirlik ve tasarımları ile değil birde Servis olarak değerlendirmek gerekiyor. bu konuda DELL Süper. Kendim Toshiba Satellite PSC2WE kullanıyorum, servis konusunda berbatlar. Japonya' ya kadar şikayet ettim. kendileri arayıp PC yi istediler yinede sonuç yok.

Oğlum Dell İnspiron 1564 kullanıyor. servisi Arıyorsun en geç 2 gün içerisinde yedek parça ile evine kadar gelip gözünün önünde işlemi yapıp gidiyorlar.

Bir daha PC alacak olursam DELL den şaşmam.

Edited by mhtozk