Jump to content

Ntlite Ile Gereksiz Bileşenlerden Kurtulalım. ( Görsel Anlatım )

va7eyla
 Share

Recommended Posts

• va7eyla changed the title to Ntlite Ile Gereksiz Bileşenlerden Kurtulalım. ( Görsel Anlatım )

NTLite doğru ve bilinçli şekilde kullanıldığında sistem olarak ortaya çok güzel işler çıkarır. Anlatım için teşekkürler bu anlatımın videolu olarak gelmesi daha da etkili olacaktır. Resimli yazılı olmasıda güzel ancak video daha anlaşılır olacaktır kanaatindeyim. Saygılar

• Like 3
  • Thanks 1

forjest, 1 dakika önce yazdı:

NTLite doğru ve bilinçli şekilde kullanıldığında sistem olarak ortaya çok güzel işler çıkarır. Anlatım için teşekkürler bu anlatımın videolu olarak gelmesi daha da etkili olacaktır. Resimli yazılı olmasıda güzel ancak video daha anlaşılır olacaktır kanaatindeyim. Saygılar

Teşekkürler. Video olayına girmek istemedim.

Söylediklerimi harfiyen yerine getiriyorum ve hatasız bir sistem çıkarıyorum.

Bu zamana kadar, farklı anlatımlar vardı ama, bu şekilde ilk defa ben anlattım diyebilirim.

Çoğu insan, sistem uygulamalarına dokunmaya korkar. Belki NTLite'nin ücretsiz sürümünü kullanmanın faydasıdır.

Tüm tikleri kaldırıyor ve gerekli olanlara tek tek tik atıyorum.

Bu şekilde hiç hata almadım. Gerekli olanlar yazdığım kadar zaten. Toplasan 5'i geçmiyor.

Hatta bazıları yine gereksiz ama, genel olarak herkes aynı fikirde olmayabilir diye onlarada tik atıyorum.

Mesela Uygulama Çözümleyici gereksiz ama adından dolayı tik atıyorum.

Windows Kabuk deneyimi, gereksiz, Kimse Microsoft People'Yİ Kullanmıyor.

Oyun oynamayanlar, XBox Game UI Kaldırabilir.

İstemeyenler Defenderi de kaldırabilir.

Defenderi kaldırınca, Ayarlar kısmında defednerle ilgili yerde 4 veya 5 ayar var onu kaldırması gerekecek.

Bütün bunları size anlatmadım, biliyorsunuz zaten.

Konu içinde ilgilenenler okusun diye yazdım.

Sözün özü, ben sistemi orijinal tutmak için hem en fazla bileşen çıkararak hem hatasız isteyenler istediklerini geri yüklesin diye yazdım.

Aaa yazınca aklıma geldi. Uygulamalar kısmında işretlenmesi gereken iki yer var.

Sysprep kaldırmasan iyiydi dostum.  Ayrıca benim bilmediğim birşey anlatmadın. Peki bir taktikte ben sana vereyim. Varsayalım daha önce modifiye ettiğimiz bir imaj var ve performansından memnunuz. Bu imajı mount edip dism ile reg kayıtlarını masaüstüne export ettiğimizi varsayalım , bu reg kayıtlarını başka bir imaja ntlite ile export ettiğimizde sorunsuz çalışacağı düşüncesindeyim. Buda bize avantaj ve zaman kazandıracaktır

• Haha 1

bensuslu11, 6 saat önce yazdı:

Sysprep kaldırmasan iyiydi dostum.  Ayrıca benim bilmediğim birşey anlatmadın. Peki bir taktikte ben sana vereyim. Varsayalım daha önce modifiye ettiğimiz bir imaj var ve performansından memnunuz. Bu imajı mount edip dism ile reg kayıtlarını masaüstüne export ettiğimizi varsayalım , bu reg kayıtlarını başka bir imaja ntlite ile export ettiğimizde sorunsuz çalışacağı düşüncesindeyim. Buda bize avantaj ve zaman kazandıracaktır

Bilmediğiniz bir şey söyleyeyim. Onay kutusunda Syrepp ve Oobe yazıları çıksada. Oluşturduğum sisteme, %oem% klasörü ile oembrand yerleştirince Oobe'nin gitmediğini göreceksiniz. Ve ayrıca düzenlenen sistemde, kurulum sonrası, klavye ekranında ctrl+shift + f3 tuşlarına bastığınızda, syreppe sorunsuz girilip, sorunsuz kaydedildiğini göreceksiniz. // Daha önceden deneyimledim. Oradaki onay kutularının sisteme fazla bir etkisi yok. (Bunu ntlite free için konuşuyorum. Premiumda bütün olay değişecektir.)

Edit = İlk oturum açma animasyonu da gitmiyor?

Hangi hazırladığım sistemde ilk oturum açma animasyonu gidildiğini gördünüz.

Gerçi siz sistemlerimi indirmiyorsunuzdur :) :)

Edited by va7eyla
  • Haha 1

gangstarap, 6 saat önce yazdı:

Usb 3 ekleme de anlatılabilir mi?, windows 10 x64'ü usb 3 üzerinden kuramadım!.

USB 3. kurulu bir sistemde, format atmadan önce, en başta yapılanı yani; double driver 4.1 ile tüm driverlerinizi yedekleyin. Zaten driverleri yedeklerken usb 3'ü de yedeklemiş olacaksınız.

Sonrasında ise, sonraki işlemleri uygulayın... Aşağıdaki videoda detaylı olarak var... // 

Saygılarımla...

• Like 1

va7eyla, 10 saat önce yazdı:

USB 3. kurulu bir sistemde, format atmadan önce, en başta yapılanı yani; double driver 4.1 ile tüm driverlerinizi yedekleyin. Zaten driverleri yedeklerken usb 3'ü de yedeklemiş olacaksınız.

Sonrasında ise, sonraki işlemleri uygulayın... Aşağıdaki videoda detaylı olarak var... // 

Saygılarımla...

Usb 3 windows 7 boot medyasında eklenince usb 3 flash disk ve soket vasıtası ile boot edip kurulum yapıyor, aksi takdirde usb 2'den yavaş kurulum oluyor, win 10'a usb 3 sürücüsü install wim ve boot wim e eklemem gerekiyor, gerisi önemli değil.

• Like 1

forjest, 02.08.2023 - 17:26 yazdı:

Ntlite full portable kullanım için 

Please register to see this content.

Teşekür ederim üsdadım link silinmiş kendi katılımsız arşivinize ekleme imkanınız olursa oradanda temin edebilirim

cankusa, 13 dakika önce yazdı:

Teşekür ederim üsdadım link silinmiş kendi katılımsız arşivinize ekleme imkanınız olursa oradanda temin edebilirim

Küçük bir not; NtLite yi  ilk defa kullanacaklar free sürüm kullansınlar. Hatta ben olsam her zaman free olarak kullanırım. Öyle de yapıyorum zaten.

cankusa, 1 saat önce yazdı:

Link sağlam şimdi deneme yaptım değerli kardeşim.

Spoiler

8nz9rgq.gif

Ama yinede ben buraya yandex link ekleyeyim 

cankusa, 9 saat önce yazdı:

Çokteşekür ederim buradan indirdim

eski versiyon NTLite kullanıp son sürüm windows kalıbı editlerseniz birşeyler yanlış gidebilir. Free sürümün günceli eski premium olana göre daha iyi olacaktır. Windows köklü değişiklikler yapabiliyor biliyorsunuz ki buildler bu sebeple piyasaya dağıtılıyor. Bu durumda NTLite gibi editleme programlarıda köklü değişiklikleri sistemlerine entegre ediyor oradan yapılan işlemler windows çekirdeğindeki dosyalar ile bu şekilde bağlantı kuruyor. Umarım anlatabilmişimdir. 

• Like 3

• 4 ay sonra...

Ben bu konuyu açtığımı unutmuşum. Başka bir konuda yapılan yorum ve gelen beğeni ile hatırladım. Başkalarına hala fayda sağlıyorsa ne mutlu bana. Videolu olanın altına yorum yapılmış ama videou silmiştim ve tekrar yüklemeyi düşünmüyorum şimdilik. Saygılarımla...

• Like 1