Jump to content

Ghost Spectre Win11.pro.23h2.s-se 22631.2861 Türkçe - İngilizce Ver.3

bensuslu11
 Share

Recommended Posts

Neden bilmiyorum sanal makinada kurdum , kendi makinamda kurdum sorun olmadı. Benim laptop free dos belkide bu yüzden. Gömülü lisans anahtarı yok. Sanırım sorunu şu şekilde çözmemiz gerekiyor. C:/ windows/licences klasöründe gerekli lisans dosyalarını atmamız gerekiyor. Yada eğer bios ayarlarında securty boot sekmesini kapatma önce fabrika gömülü olan lisans anahtarını silmek gerekiyor 

va7eyla, 2 saat önce yazdı:

Bu arada, ntlite ile ilk denememde başarısız olduğumda, 4 adet cab dosyası entegre etmiştim. bir veya iki cab dosyasını atlamışım diye başarısız olmuştum.

Ayrıca sen sadece install.wim'e entegre etmiyorsun boot.wim e de entegre ediyorsun, o yüzden daha başarılı oluyor ve olmuş.

NtLite ile entegrasyon kısmını, üzerine düşseydim çözerdim aslında ama, ilk çeviri isteği zamanlarında, zaman kaybı olmasın diye basit düşünerek bildiğim yöntem üzerinden gitmiştim.

Saygılarımla...

Ntlite dil entwgre ederken ilk mount edeceğimiz kısım boot wim olmalı, ayrıca setup bölümü olmalı, aksi halde başarısız entegre olacaktır. İşin püf noktası bu. Ayrıca lang.ini dosyası çok önemli. Eğer ntlite bu dosyayı değiştirmediyse başarılı entegre olmamıştır. İkinci püf nokta ise uygun dil paketi ve doğru local experience dil paketi. 

Edited by bensuslu11
  • Like 1

bensuslu11, 18 dakika önce yazdı:

Neden bilmiyorum sanal makinada kurdum , kendi makinamda kurdum sorun olmadı. Benim laptop free dos belkide bu yüzden. Gömülü lisans anahtarı yok. Sanırım sorunu şu şekilde çözmemiz gerekiyor. C:/ windows/licences klasöründe gerekli lisans dosyalarını atmamız gerekiyor. Yada eğer bios ayarlarında securty boot sekmesini kapatma önce fabrika gömülü olan lisans anahtarını silmek gerekiyor 

Ntlite dil entwgre ederken ilk mount edeceğimiz kısım boot wim olmalı, ayrıca setup bölümü olmalı, aksi halde başarısız entegre olacaktır. İşin püf noktası bu. Ayrıca lang.ini dosyası çok önemli. Eğer ntlite bu dosyayı değiştirmediyse başarılı entegre olmamıştır. İkinci püf nokta ise uygun dil paketi ve doğru local experience dil paketi. 

Anladım teşekkürler, Ntlite dil entegre olayına sonra detaylı bakacağım.

• Like 1

va7eyla, 1 saat önce yazdı:

Size bir yöntem söyleyebilirim eğer denemekten usanmadıysanız.

Alınan hata sonrası, biosa dönmeden, format ekranı kısmı kalacak şekilde başa dönün, tekrar ilerleyin.

Hata aldığınız diski, biçimlendirme yapmadan seçerek ileri deyin.

Kurulum ekranı windows.old adında klasör oluşturacağını söyleyecek. Devam deyin ve ilerleyin.

Kurulum muhtemelen sorunsuz bitecektir.

Not = Bir kaç çalışmada başıma geldi ve bu yöntemle sorunsuz kurulum yaptım.

Nedir ne değildir detaylı bilmem ama işe yarıyordu yani...

Söylediğiniz yöntemi diğer pcde denedim hocam ne yazık ki aynı yüzde 3veya 4te aynı hatayı veriyor.

kadir_ozerol, 12 dakika önce yazdı:

Söylediğiniz yöntemi diğer pcde denedim hocam ne yazık ki aynı yüzde 3veya 4te aynı hatayı veriyor.

O zaman isoda sorun vardır. Bazen PowerIso benzeri programla, yeniden oluştururken hatalar verebiliyor kurulum sırasında...

kadir_ozerol, 8 saat önce yazdı:

Şuan ilk sayfadaki V3'ü tekrar indirdim yine aynı hocam. install.esd var sources klasörünün içerisinde ?

Usta birde Unebootin ile bu şekil deneyin usta bazı yabancı editli isolar bj şekil görüntülenebiliyordu 

Birde YUMI diye benzer program var onunlada farklı denemeler oluyor

Please register to see this content.

• 1 ay sonra...
  • Edition: PRO SUPERLITE + SE + COMPACT + DEFENDER + W/O DEFENDER
  • Build: 22631.3085
  • Architecture: x64
  • Language: en-US
  • Size: 4 GB
  • Downloads:

• yeni sürüm çıkmış, ne diyorsunuz güncel sürümü yapalım mı?
  • Like 1

bensuslu11, 54 dakika önce yazdı:
  • Edition: PRO SUPERLITE + SE + COMPACT + DEFENDER + W/O DEFENDER
  • Build: 22631.3085
  • Architecture: x64
  • Language: en-US
  • Size: 4 GB
  • Downloads:

• yeni sürüm çıkmış, ne diyorsunuz güncel sürümü yapalım mı?

Yabancı sistemlerden en çok beğendiğim, en stabil ve kullanışlı sistemlerden bir tanesi olan Ghost Spectrenin güncel sürümünü kesinlikle yapmalısın. 

• 4 hafta sonra ...
Posted (edited)

Ghost spectre sitesinde resmi olarak multilanguage iso yapmak için tool yayınlanmıştır. Benim hazırladığım imajdan daha amatör entegre ediyor. Söyleki %100 türkçe imaj yapmıyor. En azından şimdilik. 
Ghost spectre yazılımcısının unuttuğu şeyler var. Gözüme çarpan ilk şey boot.wim kurulum ekranını tamamen türkçeleştirmiyor. Ayrıca kurulumdan sonra mutlaka update yapmak gerekiyor. Çünkü eklenen dil paketlerine yeni güncelleme eklenmediğinden ayarlar kısmı ingilizce kalıyor ve update gerekiyor. Update sonrası ayarlar türkçe oluyor. Bunun sebebi sistemdeki dosyalar sürüm 22631.1~tr-TR~kalıyor. Normalde 22631.3235~tr-TR~ olması gerekiyor 

Yazılımcının toolkit indirmek isteyenler için link bırakıyorum

parola: ghostml1234 veya ghostml12345

Edited by bensuslu11

emindagg, 2 saat önce yazdı:

Hocam versiyon 4 ne zaman gelir tahmini ona göre bekleyeceğim 

Şuan versiyon 4 için zamanım yok. Her an gelebilir. Ama zamanını bilemiyorum. Bence şuanki sürümü indiriniz

• Thanks 1

emindagg, 1 saat önce yazdı:

Hocam kurulum yaparken hatalar verdi  ama resetleyince PC açıldı. Tekrar kurma gerek var mı?

Ayrıca Windows updateden güncellemeleri yapaym mi yoksa yapmamali miyim?

hangi sürümü kurdunuz.ne gibi hata aldınız? normalde bu tür sorunlar olmaması gerekiyor. windows update yaparsanız herhangi bir problem yaşamazsınız. isterseniz tekrar kurmayı deneyin. rufus kullandıysanız şayet ventoy ile kurmayı deneyin. ventoy ile sorunsuz kuruluyor

Compact sürümü kullandım 

İlk hata buydu.

Daha sonra tekrar kurulumu başlattım. Bu sefer sonlarda Windows önyükleme başlatılmadı hatası verdi. PC yi yeniden başlattım kurulum ekranından sonraki kullanıcı adı seçme vs. geldi.

Rufus kullanmıştım. 

Son olarak şunu diyim performans açısından normal Windows 11 ile arasında dağlar kadar fark var.

emindagg, 12 saat önce yazdı:

Compact sürümü kullandım 

İlk hata buydu.

Daha sonra tekrar kurulumu başlattım. Bu sefer sonlarda Windows önyükleme başlatılmadı hatası verdi. PC yi yeniden başlattım kurulum ekranından sonraki kullanıcı adı seçme vs. geldi.

Rufus kullanmıştım. 

Son olarak şunu diyim performans açısından normal Windows 11 ile arasında dağlar kadar fark var.

Rufusta hata çıkabiliyor. Custom iso kullanırken mutlaka ventoy kullanınız