Jump to content

Ghost Spectre Win11.pro.23h2.s-se 22631.2861 Türkçe - İngilizce Ver.3

bensuslu11
 Share

Recommended Posts

Gerçek sisteme kurdum. 64 gb ram bellikli sistemde 2.2 gb ram tüketimi vardı. İşletim sistemi ile beraber 7zip 23.01 ve cpuz gibi bir uygulama yüklüydü. Bu sistemin daha iyilerini bizimkiler yapıyor. (bensuslu11 bunun sizinle ilgisi yok.) Şahsen tavsiye edeceğim bir işletim sistemi değil. Öyle ahım şahım değil bu sistem. Benim görüşüm bu yöndedir. Saygılarımla

• Like 1

YAGMURADAM, 12 dakika önce yazdı:

Gerçek sisteme kurdum. 64 gb ram bellikli sistemde 2.2 gb ram tüketimi vardı. İşletim sistemi ile beraber 7zip 23.01 ve cpuz gibi bir uygulama yüklüydü. Bu sistemin daha iyilerini bizimkiler yapıyor. (bensuslu11 bunun sizinle ilgisi yok.) Şahsen tavsiye edeceğim bir işletim sistemi değil. Öyle ahım şahım değil bu sistem. Benim görüşüm bu yöndedir. Saygılarımla

64gb ram olduğunu söylüyorsun ama 2.2 çok diyorsun. bu sözün garip geldi . Millet 4 gb sisteme kurmak için çabalıyor. Bence 2.2 iyi bir değer. Kullandığı ram miktarını sistemin ramına göre belirler windows sistemi 

• Like 2

Mesele kullandığı RAM miktarı değil. RAM kullanımını neredeyse her denediğim sistem için mesajımda belirtirim.  İnan bana sizin, utkure19 ve TR_by'nın yaptığı sistem bundan daha iyi. Ghost Spectre ve windowsx-lite gibi çalışmaları denedim. Ve karar verdim artık bizim arkadaşların yaptıkları çalışmaları takip edeceğim. Zira eski bir reklamda dediği gibi kaliteyi uzaklarda aramayın. Saygılarımla

• Thanks 1

YAGMURADAM, 6 dakika önce yazdı:

Mesele kullandığı RAM miktarı değil. RAM kullanımını neredeyse her denediğim sistem için mesajımda belirtirim.  İnan bana sizin, utkure19 ve TR_by'nın yaptığı sistem bundan daha iyi. Ghost Spectre ve windowsx-lite gibi çalışmaları denedim. Ve karar verdim artık bizim arkadaşların yaptıkları çalışmaları takip edeceğim. Zira eski bir reklamda dediği gibi kaliteyi uzaklarda aramayın. Saygılarımla

Burada senin bilgi yanılgın var. Ghost spectre sistemleri ram canavarı diye bir tanıtım yapmıyor. Aksine fps artışı vb. Perfonmans konularında iyi olduğunu iddia ediyor. O yüzden ram ile alakalı takıntın yanlış. Düşük donanım odaklı değil oyın performansı odaklı sistemler bunlar. Aksi halde kırpılmış lite versiyonlara yönelmelisiniz

Edited by bensuslu11

• bensuslu11 changed the title to Ghost Spectre Win11.pro.23h2.s-se 22631.2861 Türkçe - İngilizce Ver.3
erdemiri, 2 dakika önce yazdı:

Hocam ilk paylaştığınız orijinal ghost spectre boot menüsüyle açılan versiyondan farkı var mı yeni yüklenen v3'ün acaba? Dün akşam format atmıştım. İndirip yeniden format atmak gerekir mi sizce?

Sadece boot menüsündeki hatalar düzeldi. İleride bu imajı kullanıp tekrar format atmak istiyorsanız v3 tavsiye ederim. Onun dışında fark yok

Edited by bensuslu11
  • Like 1

tomyblack, 16.12.2023 - 23:09 yazdı:

Bozkurt gozleri kapali leblebiyi gormeden tadindan biliyor.🤣 Haklisin evet avrupada en cok Turk toplumunun kullandigi diller

Almanca

Fransizca

ulkemizde bu dillerde kimse ihtiyac duymuyor belki Arapca ve Rusca eklenebilir.

Ingilizce secenek yazmadim cunku butun uyeler yada Ingilterede yasayan avrupalilar orijinal indirdiginde anadili gibi Ingilizce indirebilirler.

Yani Cok dilli Almanca,Fransizca,Rusca;Arapca, indirilen pakette zaten Ingilizce vardir onuda biraktiginizda 5 dil olur.

Win. 10&11 Tek ISO coklu dil secenekli imkansizmi bunu basaracak cengaverler var ama zahmet istiyor biliyorum, kusursuza yakin boyle bir paylasim 2024 yilina girmeden sitete olacak biliyorum, hissediyorum ve bekliyorum.😂 Kolay gelsin HA GAYRET

türkiye de :: türkçe ingilizce birde arapca olsa iyi olur diye düşünüyorum

bakarmetin, 4 saat önce yazdı:

türkiye de :: türkçe ingilizce birde arapca olsa iyi olur diye düşünüyorum

Metin bey kardesim sunumlarin neredeyse tamami zaten ingilizce bunun icine Fransizca ve Turkce hadi seni kirmayalim ulkemiz arap cenneti oldu, onuda ekleyelim, hadi yetmedi Rus cenneti oldu, onuda ekleyelim, hadi yetmedi afrikadan kopan geldi, onuda ekleyelim,afrikalilar Ingilizce ve Fransizca dil konusunda sikinti cekmezler. Yani Ingilizce,Fransizca,Turkce,Rusca,Arapca Almanya da yasayan Turkler garip mi onlari da ekleyelim 6  dil seçenekli olur mu? OLUR

Edited by tomyblack
  • Haha 1

bensuslu11, 34 dakika önce yazdı:

Evet yapabilirsin diye düşünüyorum. Ama denemek lazım. Eğer tpm hatası verirse sana reg göndereceğim. Onu tıkla ve sonra sonrasında seyup..exe kurulum yap

Denicem ama çoğunda kurulum yapılamıyor.

Evet kurulum yapıyor teşekkürler kullanıp düşüncelerimi yazarım.

kurulum devam ederken %68 de kurulumdan çıktı.

Edited by HARBİKIZ
  • Like 1
  • Sad 1

Birazdan sana bir setup.exe göndereceğim. Orjinal ghost imajı duruyorsa onun içinden setup.exe göndermem lazım. Onunla değiştirsen sorun düzelir diye düşünüyorum

HARBİKIZ, 3 saat önce yazdı:

HARBİKIZ, 3 saat önce yazdı:

verdiğim linki indir. C veya D diskinin ana dizinine çıkar. ardından çıkan klasörünü sources klasörü içerisine bizim hazırladığımız iso kalıbına gir ve ordaki sources klasöründen instal.esd dosyasını C veya D artık nereye çıkardıysan o klasörün sources klasörüne .ıkart. 7 zip ile yapabilirsin.  ardından setup.exe yönetici olarak çalıştır. işlem bu kadar. denedim başarılı oldu.

Please register to see this content.

• Like 1

bensuslu11, 8 saat önce yazdı:

verdiğim linki indir. C veya D diskinin ana dizinine çıkar. ardından çıkan klasörünü sources klasörü içerisine bizim hazırladığımız iso kalıbına gir ve ordaki sources klasöründen instal.esd dosyasını C veya D artık nereye çıkardıysan o klasörün sources klasörüne .ıkart. 7 zip ile yapabilirsin.  ardından setup.exe yönetici olarak çalıştır. işlem bu kadar. denedim başarılı oldu.

Harfi harfine uyguladım aynı şekilde yine %68 de kurulumdan çıktı. Bu sevdadan vazgeçip iso ları sildim. Teşekkürler, belki sorun bizden kaynaklanıyordur.

Edited by HARBİKIZ

HARBİKIZ, 15 saat önce yazdı:

Bazı iso lardan format atarken benzer şekilde devam etmeme sorunu yaşıyorum. Kurulum ekranında cmd komutları ile dism yöntemi ile kurulumu yapmak sorunu çözüyor. Denemenizi tavsiye ederim

Edited by keyfoagam
  • Like 1

bensuslu11, 16.12.2023 - 07:02 yazdı:

8

Ghost Spectre Win11.pro.23h2.s-se 22631.2861 Türkçe - İngilizce versiyon 3

Öne Çıkanlar:

DirectX12 performansını yükseltme

Kompakt entegrasyon ve hızlı LZX algoritması

Gereksiz yazılım karmaşasına son!

Optimize edilmiş Pagefile, Hizmetler, Zamanlanmış Görevler ve Arama İndeksleyici

Gizlilikte mükemmellik ve yüksek performans bir arada!

Ghost Araç Kutusu ile Windows deneyimini özelleştirme

Tüm diller ve klavyelerle uyumlu

Forza, God of War gibi UWP oyunları ve uygulamaları destekleme

Sürekli güncellenebilir, en son Windows 11 sürümüne kadar!

Pencere güncellemelerini 2077'ye kadar bekletme imkanı

Özel ikon ve tema paketleri ile şıklık

Windows'un sadece ihtiyacınız olan öğeleri, fazlası değil!

Efsane Özelliklerle Donatıldı:

Windows ve Sistem Uygulamalarını tamamen temizleme

Windows Security / Defender / Smartscreen gibi gereksiz uygulamalar silindi

Uzak Masaüstü, Tablet Klavyesi, NFC, Pano, Focus Assist gibi distraksiyonları devre dışı bırakma (Sadece Süper Hafif)

Yazdırma Kuyruğunu devre dışı bırakma (Yazıcılar için Hizmetleri otomatik ayarlayın)

OneDrive'ı silindi, istersen Ghost Araç Kutusu ile geri al!

Bildirim Merkezi ve Bildirimleri rahatsız etme (Sadece Süper Hafif)

Telemetriyi kapat, gizliliği ön planda tut (Sadece Süper Hafif)

Hata raporlarını unut, sorunsuz bir deneyim yaşa (Sadece Süper Hafif)

Kullanıcı Hesap Kontrolünü kapat, asla rahatsız olma

WinSxS yedeklemelerini temizle, boşa yer kaplama

Kurulum Öncesi Bilgiler:

Kompakt sürüm: Dokunulmamış, sadece gerekli olanı al

Süper Lite sürüm: Oyun ve yayın için ideal, gereksizleri at

DEF: Güvende ol, Defender ile bir adım önde

Ghost Mod OS'un gücüyle, SSD/nVME ile mükemmel uyum!

Orjinal konu linki

Version 2.1( İlk paylaştığım imaj düzenlendi. sadece bir compact sürümü var ) Not: sysprep ile dil entegre edilmiştir.. )

Version 3 ( İmajda tüm sürümler var) Not: Ntlite ile dil entegre edilmiştir. )

Hocam V3 sürümünü formatlayarak sisteme kurmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum ve ilerlemiyor.

Bende kurulum ekranında cmd komutları ile dism yöntemiyle kurdum windows'u bilgi.

Edited by kadir_ozerol
Yazı ekleme
  • Sad 1

kadir_ozerol, 57 dakika önce yazdı:

Hocam V3 sürümünü formatlayarak sisteme kurmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum ve ilerlemiyor.

Bende kurulum ekranında cmd komutları ile dism yöntemiyle kurdum windows'u bilgi.

Yaşadığınız deneyim içün üzgünüm. Muhtemelen oem bilgisayar kullanıyorsunuz hp dell gibi. Bios ayarlarını doğru yapılandırmanız gerekiyor . Yada ei.cfg dosyası eklemelisiniz sources klasörüne

bensuslu11, 11 saat önce yazdı:

Yaşadığınız deneyim içün üzgünüm. Muhtemelen oem bilgisayar kullanıyorsunuz hp dell gibi. Bios ayarlarını doğru yapılandırmanız gerekiyor . Yada ei.cfg dosyası eklemelisiniz sources klasörüne

Bilgisayarım: Casper Excalibur G870 Gaming Laptop - i7-12650H CPU - RTX3060 Laptop GPU (105W) - 2 TB NvmeM2 SSD - 32 GB ramli model ancak bios ayarlarından olabilir hocam casper bios ta çok değişiklik yapma imkanı tanımıyor malum.

Yinede dism yöntemiyle de olsa kurulum yapabildim herşey için teşekkürler iyi çalışmalar.

• Thanks 1

kadir_ozerol, 13 dakika önce yazdı:

Bilgisayarım: Casper Excalibur G870 Gaming Laptop - i7-12650H CPU - RTX3060 Laptop GPU (105W) - 2 TB NvmeM2 SSD - 32 GB ramli model ancak bios ayarlarından olabilir hocam casper bios ta çok değişiklik yapma imkanı tanımıyor malum.

Yinede dism yöntemiyle de olsa kurulum yapabildim herşey için teşekkürler iyi çalışmalar.

Ayrıca ilk paylaştığım linkte sorun vardı. İsı kalıbınıza bakın, eğer install.esd varsa bu isoyu silip tekrar indirin. Benzer hatayı bende almıştım. Hatalı olarak esd çevirmişim. Ama şuan olan paylaşımdaki imaj sorunsuz

bensuslu11, 17.12.2023 - 17:42 yazdı:

EVET/ SORUNSUZ KURABILIRSIN

Bu arada, ntlite ile ilk denememde başarısız olduğumda, 4 adet cab dosyası entegre etmiştim. bir veya iki cab dosyasını atlamışım diye başarısız olmuştum.

Ayrıca sen sadece install.wim'e entegre etmiyorsun boot.wim e de entegre ediyorsun, o yüzden daha başarılı oluyor ve olmuş.

NtLite ile entegrasyon kısmını, üzerine düşseydim çözerdim aslında ama, ilk çeviri isteği zamanlarında, zaman kaybı olmasın diye basit düşünerek bildiğim yöntem üzerinden gitmiştim.

Saygılarımla...

bensuslu11, 14 saat önce yazdı:

Ayrıca ilk paylaştığım linkte sorun vardı. İsı kalıbınıza bakın, eğer install.esd varsa bu isoyu silip tekrar indirin. Benzer hatayı bende almıştım. Hatalı olarak esd çevirmişim. Ama şuan olan paylaşımdaki imaj sorunsuz

Şuan ilk sayfadaki V3'ü tekrar indirdim yine aynı hocam. install.esd var sources klasörünün içerisinde ?

kadir_ozerol, Bir saat önce yazdı:

Şuan ilk sayfadaki V3'ü tekrar indirdim yine aynı hocam. install.esd var sources klasörünün içerisinde ?

Size bir yöntem söyleyebilirim eğer denemekten usanmadıysanız.

Alınan hata sonrası, biosa dönmeden, format ekranı kısmı kalacak şekilde başa dönün, tekrar ilerleyin.

Hata aldığınız diski, biçimlendirme yapmadan seçerek ileri deyin.

Kurulum ekranı windows.old adında klasör oluşturacağını söyleyecek. Devam deyin ve ilerleyin.

Kurulum muhtemelen sorunsuz bitecektir.

Not = Bir kaç çalışmada başıma geldi ve bu yöntemle sorunsuz kurulum yaptım.

Nedir ne değildir detaylı bilmem ama işe yarıyordu yani...

Edited by va7eyla