Jump to content

Bendeki Sisteme W7 Kurmak Istiyorum Kuramıyorum Yardım

thor00talha
 Share

Recommended Posts

Ryzen 5 5500
RTX 2060 SUPER 8 GB
16 GB RAM 3000MHZ
512 GB SSD 

Bu sisteme w7 kurmaya çalıştım bi türlü olmadı eski sistem kullanma kafasındayım bi türlü olmuyor

şuan aktif Windows 10 pro yüklü

Edited by thor00talha

Reisi, 2 saat önce yazdı:

Bende çok denedim hocam bu şekilde bir çözümü var.

Win7 uefi sistemlere kurulmuyor onu legacy yaparsan kurabilirsin.

thor00talha, 19 dakika önce yazdı:

nasıl yapabiliriz tam olarak uefi olan biostan legacy mı yapcaz yoksa rufus ile yazdırırken falan birşey mi yapacaz

Yanlış biliyorsunuz, öncelikle bunu söyleyeyim, birazdan diğer yorumları okuyup yönlendireceğim.

Uefi sisteme de Windows 7, uefi olarak kuruluyor. Legacy gerekmiyor şart değil.

Sadece lisans yöntemi farklı olduğu için, lisanslamada farklı bir araç gerektiriyor...

• Like 1

thor00talha, 9 saat önce yazdı:

Ryzen 5 5500
RTX 2060 SUPER 8 GB
16 GB RAM 3000MHZ
512 GB SSD 

Bu sisteme w7 kurmaya çalıştım bi türlü olmadı eski sistem kullanma kafasındayım bi türlü olmuyor

şuan aktif Windows 10 pro yüklü

W7 işletim sisteminde çoğu programları kullanamayacaksınız özellikle oyunlarda ciddi sorun teşkil eder. Bunları bilip ve hala kurmak istiyorsanız problem yok tabii ki. W7 UEFI olarakta kurulabiliyor.

• Like 2

eski tarz pc daha iyi olur 😄 sürücü sorunu yaşamama için senin gibi vazgeçemeyenlere chrome kurarsen eski sürüm kullan aygıt yöneticisi sürücüyü seç özellikler ayrıntılar donanım kimliği de başta çıkan örnek PCI\VEN_8086&DEV googled e arat genelde driver pack sitesine çıkıyor yada  ben genelde bu siteden kuruyorum sürücü bu zamana kadar sorun yaşamadım dene görelim iyi forumlar.

Please register to see this content.

va7eyla, 12 saat önce yazdı:

Yanlış biliyorsunuz, öncelikle bunu söyleyeyim, birazdan diğer yorumları okuyup yönlendireceğim.

Uefi sisteme de Windows 7, uefi olarak kuruluyor. Legacy gerekmiyor şart değil.

Sadece lisans yöntemi farklı olduğu için, lisanslamada farklı bir araç gerektiriyor...

Ben kendi bilgisayarıma kurarken starting windows yazısında kalıyor?

Başka win7 uefi iso dosyalarınıda denedim hepsinde aynı kurulmuyor

osmansavuran, 10 saat önce yazdı:

W7 işletim sisteminde çoğu programları kullanamayacaksınız özellikle oyunlarda ciddi sorun teşkil eder. Bunları bilip ve hala kurmak istiyorsanız problem yok tabii ki. W7 UEFI olarakta kurulabiliyor.

Hocam benim bilgisayar uefi ama bende kurulmadı windows boot manager hatası verdi çok ilginç herkesde kurulup bende neden kurulmadı acaba

mmtsahindmn, 10 saat önce yazdı:

çözüm; biostan boot os seçeneğini other os olarak değiştirmelisin.

Please register to see this content.

Reisi, 30 dakika önce yazdı:

Ben kendi bilgisayarıma kurarken starting windows yazısında kalıyor?

Başka win7 uefi iso dosyalarınıda denedim hepsinde aynı kurulmuyor

Hocam benim bilgisayar uefi ama bende kurulmadı windows boot manager hatası verdi çok ilginç herkesde kurulup bende neden kurulmadı acaba

Sizdeki sorun ve uefi kurulmayanlardaki sorunun çözümünü arkadaş açıklamış.

Gerisi sadece uefi olarak hazırlanan bir usb veya nasıl kuruyorsanız artık öyle...

other osdan kaynaklanıyor, starting windowsta kalması

Biosunuzu bilmiyorum ama, beni  other os yazan yer other os olarak duruyor başka ayarlarda ise ahci yazıyor,

sizde bu ahci yazan yer uefi olabilir ama, arkadaşın attığı yerdeki other os yeri kesinlikle seçilmeli...

Edit = Belki anlaşılmamıştır, kurulum için other os seçilmeli, arkadaşın dediği gibi...

Edited by va7eyla
  • Like 1

Ben Çok basit hardisk cıkarack eger d sürücünüzde birseyler varsa onların yedekleyin hardiski bilgisayardan sökün ve harici bir kabloyla bicimlendirin ondan sonra windows 7 yüklenir.

• Like 1

Donanımsal desteğinin olmamasından kaynaklıda kurulmuyor olabilir win7 ancak kurulsada donanımdan randıman alamayabilirsiniz. Bence uğraşmaya değmez kurun bir windows10 pro sağlam şekilde kullanın.

• Like 1

forjest, 2 saat önce yazdı:

Donanımsal desteğinin olmamasından kaynaklıda kurulmuyor olabilir win7 ancak kurulsada donanımdan randıman alamayabilirsiniz. Bence uğraşmaya değmez kurun bir windows10 pro sağlam şekilde kullanın.

Donanım desteği konusunda, yanlış bilmiyorsam eğer,

Usb 3.0 bağlantıları ile ilgili bir sorun yaşanıyor fakat format aşaması sorunsuz oluyor yine de.

Formattan sonra klavye ve maus işlevsiz kalıyor.

Bunun çözümü de var, usb 3.0 driverleri isoya entegre edip, sonrasında format atmak.

Donanım desteği konusunda başka bir soruna denk gelmedim, win7 kurulumlarımda.

Fakat haklısınız yine de, verim almak konusunda.

Not = Kendi deneyimlerimi aktarmak istedim.

• Like 1

va7eyla, 16 saat önce yazdı:

Donanım desteği konusunda, yanlış bilmiyorsam eğer,

Usb 3.0 bağlantıları ile ilgili bir sorun yaşanıyor fakat format aşaması sorunsuz oluyor yine de.

Formattan sonra klavye ve maus işlevsiz kalıyor.

Bunun çözümü de var, usb 3.0 driverleri isoya entegre edip, sonrasında format atmak.

Donanım desteği konusunda başka bir soruna denk gelmedim, win7 kurulumlarımda.

Fakat haklısınız yine de, verim almak konusunda.

Not = Kendi deneyimlerimi aktarmak istedim.

Ben denedim bu gün uefi olan windows 7 iso yu yükledim ama "Windows Boot Manager 0xc00000f" hatası veriyor ne yapmalıyım?

thor00talha, 12 saat önce yazdı:

usb 3.0 ve 2.0 entegre edecegim bi program var mı isonun üzerine

Sizin sorununuz usb 3.0 felan değil.

Reisi, 12 dakika önce yazdı:

Ben denedim bu gün uefi olan windows 7 iso yu yükledim ama "Windows Boot Manager 0xc00000f" hatası veriyor ne yapmalıyım?

Sizin sorununuz ise, arkadaşın dediği gibi, other os seçeneğinden kaynaklanıyor, bir de sistemde başka windows varsa uefi veya mbr çakışıyordur...

Sistemde uefi windows 10 varsa, uefi win7 veya tam tersi kurulum yapılabilir.

Mbr veya uefi olayına dikkat edin....

R9 3950X makineme zorlanarak kurmuştum eski C&C Red Alert serilerini tekrardan oynamak için

CSM enabled, Boot Order'de format atacağın usb'nin GPT MBR farketmez ilk sırada olması gerekiyor diye hatırlıyorum. O zaman ekran kartım GTX980'di şimdi RTX4070, ekran kartının WIN7 desteği maalesef yok.

Edited by ney69

ney69, 2 saat önce yazdı:

R9 3950X makineme zorlanarak kurmuştum eski C&C Red Alert serilerini tekrardan oynamak için

CSM enabled, Boot Order'de format atacağın usb'nin GPT MBR farketmez ilk sırada olması gerekiyor diye hatırlıyorum. O zaman ekran kartım GTX980'di şimdi RTX4070, ekran kartının WIN7 desteği maalesef yok.

Ama sistemde CSM yok onu nasıl yapabiliriz?

va7eyla, 12.03.2024 - 09:15 yazdı:

Sizin sorununuz usb 3.0 felan değil.

Sizin sorununuz ise, arkadaşın dediği gibi, other os seçeneğinden kaynaklanıyor, bir de sistemde başka windows varsa uefi veya mbr çakışıyordur...

Sistemde uefi windows 10 varsa, uefi win7 veya tam tersi kurulum yapılabilir.

Mbr veya uefi olayına dikkat edin....

Hocam baktım ama other os gibi bir seçenek yok düz uefi var