Jump to content

Pc Kapanmıyor ( çözüldü )

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

kosk59, 1 saat önce yazdı:

Merhaba. Aynı sorunu yaşıyorum. EC MENU'den sağ tıka "kapatmaya zorla" kısayolu ekledim oradan sorunsuz kapanıyor. 

Please register to see this content.

Çok teşekkür ederim çözüm buymuş demek ki 8 kere deneme yaptım sorunsuz kapanıyor.

• Like 1
  • Thanks 1

• HARBİKIZ changed the title to Pc Kapanmıyor (çözüldü)
Posted (edited)
MrRush, 52 dakika önce yazdı:

Kapatmaya zorla sistemin donanımına zarar verebilir. 

Hdd veya SSD sağlık durumunuzu kontrol edin.

bozart, 45 dakika önce yazdı:

Eğer program vasıtasıyla kapaniyorsa Aslında yine de tam çözülmüş sayılmaz 😀 

Arkadaşlar çok haklısınız ben de öyle düşünüyorum. Halâ arayışlara devam ediyorum. Arkadaşların pc leri zarar görmesin diye çözüldü ibaresini kaldırayım mı acaba?

Edited by HARBİKIZ
  • Confused 1

MehmetErdo287du, 6 dakika önce yazdı:

bu global bir hata. windows update sonrası bazı bilgisayarlarda ortaya çıkıyor. lenovo thinkpad kullanıyorum. windows 10 ve 11 de var

İnternette herkes böyle yazmış.

MrRush, Bir saat önce yazdı:

Kapatmaya zorla sistemin donanımına zarar verebilir. 

Hdd veya SSD sağlık durumunuzu kontrol edin.

Bu seçeneğin ne yaptığını biliyor musunuz? Bilmediğim için soruyorum. Bana bir zararı yok gibi geldi denediğimde. shutdown /f parametresi gibi işlev görüyor. Kaydedilmemiş açık dosyalar varsa kaydetmeyecektir ama donanıma zararı olacağını düşünmüyorum.

Edited by PeterWilkinson
  • Like 1

Üstad tek yapacağınız şey. Farklı işletim sistemi kurup denemek. 7 8  veya 10 kurmak . Yine de yaparsa donanımsal sorundur sanırım 

Edited by bozart

PeterWilkinson, 2 saat önce yazdı:

Bu seçeneğin ne yaptığını biliyor musunuz? Bilmediğim için soruyorum. Bana bir zararı yok gibi geldi denediğimde. shutdown /f parametresi gibi işlev görüyor. Kaydedilmemiş açık dosyalar varsa kaydetmeyecektir ama donanıma zararı olacağını düşünmüyorum.

Zorla kapatıyor ana karta zarar vermesi olası diye mantık yürütüyorum.

bozart, Bir saat önce yazdı:

Üstad tek yapacağınız şey. Farklı işletim sistemi kurup denemek. 7 8  veya 10 kurmak . Yine de yaparsa donanımsal sorundur sanırım 

Kurdum denedim değişmedi, sadece Linux dağıtımlarında sorun yok. Ubuntu, kubuntu Cromeos pardus mint ve ismini unuttum aynı Windows gibi olan bir sürüm.

• Confused 1

• HARBİKIZ changed the title to Pc Kapanmıyor (şimdilik çözüldü Gibi Ama Pc Ye Zarar Verir Diye Devam)
HARBİKIZ, 10 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim çözüm buymuş demek ki 8 kere deneme yaptım sorunsuz kapanıyor.

Merhaba Harbi insan :)

Sorunu çözdüğünüzü öğrenmiş bulunuyorum. Fakat hala sorun yaşıyorsanız size bir dosya hazırladım.

Klasör içindeki "Svchost_ve_Hızlı_Baslatma.reg" dosyasını çalıştırıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sorunun çözüleceğini umuyorum.

Ayrıca PowerShell ile hazırladığım "Bilgisayarı Kapat ve Yeniden Başlat" araçlarını "Görev Çubuğu'na" sabitleyerek, bilgisayarda oraya buraya tıklamaktan kurtulmuş olursunuz.

Sevgi ve selamlarımla..

Dosya İndirme Linki: 

Edited by Bay_KG
  • Like 1

Donanımdan eminseniz sorun sürüm kaynaklı olabilir Windows11in yeni sürümleri yada W10un yeni sürümlerinde bu tarz sorunlar olabiliyor.

Ana bilgisayarımda Win10 20H2 Nisan 2023 güncellemesini kullnıyorum Diğer bilgisayarımda 1809 sonu 4010 yapısını kullnıyorum bu tarz sorun görmedim. En stabil gördüğüm sürümlerdir. 21h1 yada 22h2 kullanma gereği duymadım.

Bunun dışında tr_windows_11_MULTI_23H2_22631.2428_X64 isimli win11 de elimde var kurmuştum bir sorun yok. En son XP/Vistada güncelleme yapıyordum bilgsayarımın anası ağlayana kadar yapardık. Şimdi ne telefon ne biglisayar asla güncellemem tabi dileyen güncelleyebilir güvenlik vs sorunu olanlar.

resim.png.b896c893a5cad98a68d2d15ecedef1d6.png

Bir Forum sitesi aşağıdaki güncellemeyi kaldırın konusu eklemiş. Windows yedeklemesi için yapılan güncellemede veri kaybı yaşanabiliyormuş.

Micropzortun verdiği hasarlardan tazminat açılsa ertesi gün dükkanın kepengini indirir.

resim.png.111c5551d8621ed0a1416c16a463c9cd.png

Edited by AdemYakups
  • Like 1

Bay_KG, 9 saat önce yazdı:

Merhaba Harbi insan :)

Sorunu çözdüğünüzü öğrenmiş bulunuyorum. Fakat hala sorun yaşıyorsanız size bir dosya hazırladım.

Klasör içindeki "Svchost_ve_Hızlı_Baslatma.reg" dosyasını çalıştırıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sorunun çözüleceğini umuyorum.

Ayrıca PowerShell ile hazırladığım "Bilgisayarı Kapat ve Yeniden Başlat" araçlarını "Görev Çubuğu'na" sabitleyerek, bilgisayarda oraya buraya tıklamaktan kurtulmuş olursunuz.

Sevgi ve selamlarımla..

Dosya İndirme Linki: 

Hemen denedim ama ilk seferde bile kapatmadı.

Eski bilgisayarlarda bu sorunla karşılaşırdım ve çözüme ulaştıramadım hiç... Windows ve donanım uyumsuzluğu diye düşünüyorum. Yıllar önce HP bir pc'de benzer bir sorun yaşadım ve HP Türkiye'yi aradım. Çözüm olarak "Bu bilgisayar Windows 7 için üretilmemiş, XP 'yi tekrar kurun." demişti.

Donanımınız nedir bilmiyorum ama BIOS güncellemesi falan varsa onları da deneyin.

• Like 1

otuken, 1 saat önce yazdı:

Eski bilgisayarlarda bu sorunla karşılaşırdım ve çözüme ulaştıramadım hiç... Windows ve donanım uyumsuzluğu diye düşünüyorum. Yıllar önce HP bir pc'de benzer bir sorun yaşadım ve HP Türkiye'yi aradım. Çözüm olarak "Bu bilgisayar Windows 7 için üretilmemiş, XP 'yi tekrar kurun." demişti.

Donanımınız nedir bilmiyorum ama BIOS güncellemesi falan varsa onları da deneyin.

Donanım da sorun yok, genelde olan bir sıkıntıymış ama kimse oralı olmuyor sanırım. Buraya zahmet edip çözüm yazan arkadaşlara da olumsuz cevap vermek hoşuma gitmiyor ama gerçekleri yazıyorum kusura bakmasınlar lütfen.

• Like 1

HARBİKIZ, 22 dakika önce yazdı:

Çok kişi sormuş çözüm olmamış.

tahminler çok ve deneme tahtası gibi durumla karşı karşıyasınız umarım kısa sürede çözüm bulabilirsiniz

ilk aklıma gelen power supply den kaynaklanıyor olma ihtimali var

• Like 1

yineben, 34 dakika önce yazdı:

tahminler çok ve deneme tahtası gibi durumla karşı karşıyasınız umarım kısa sürede çözüm bulabilirsiniz

ilk aklıma gelen power supply den kaynaklanıyor olma ihtimali var

Evet her şeyi deniyorum şimdi Enterprise sürüm kurup deniyecem yabancı sitelerde asla sorun olmadığını yazmışlar. Aklımda kalmasın bir de onu deneyeyim.

shaolin, 6 dakika önce yazdı:

Casper görünce hayalet görmüş gibi oluyorum. Genelde destek sıfır. Diğer markalarda en azından destek bilgi oluyor.

Pc de hiçbir sorun yok hiç sıkıntı çıkarmadı.

• HARBİKIZ changed the title to Pc Kapanmıyor ( çözüldü )