Jump to content

Korsan Windows 7 Avı Resmen Başladı!

temmuz

Recommended Posts

Kardeş ben bu programı indirdim çalıştırdım tüm tuşlar pasif ve daha küçük bir pencere çıktı. Statusta Unsupported yazıyor bios: ACRSYS yazıyor ve hala kaçak konumundayım her gün 1 kere geliyor uyarı.

O konuyu Posedion üyeye sor o kullanmış gerekli izhatı yapar.

• Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Başka forumlarda bahse adı gecen uyarı mesajlarından kurtulanlar olmuş.Remowat diye bir programla.Deneyenler varmı işe yararsa bir denesinler bakalım sonuç ne olacak.Bu programla sorununuz hal olmuşsa tekrar güncelleme yapınız yine öyle bir mesaj alacakmısınız.

Forumda paylaşan bir üyenin mesajı aynen böyle :"bana microsofttan key almam icin yada upate yapmam icin uyari geldi .ama bu prodram ile artik gerek kalmadi.bu uyarilari almiyorum."

Kullandığı program win7 removewatt mesaj ise aynen böyle :"64 bit icin ben denedim.ve artik uyari almiyorum"

http://www.megaupload.com/?d=T4QQT6DV[/CODE]

Başka forumlarda bahse adı gecen uyarı mesajlarından kurtulanlar olmuş.Remowat diye bir programla.Deneyenler varmı işe yararsa bir denesinler bakalım sonuç ne olacak.Bu programla sorununuz hal olmuşsa tekrar güncelleme yapınız yine öyle bir mesaj alacakmısınız.

Forumda paylaşan bir üyenin mesajı aynen böyle :"bana microsofttan key almam icin yada upate yapmam icin uyari geldi .ama bu prodram ile artik gerek kalmadi.bu uyarilari almiyorum."

Kullandığı program win7 removewatt mesaj ise aynen böyle :"64 bit icin ben denedim.ve artik uyari almiyorum"

http://www.megaupload.com/?d=T4QQT6DV[/CODE]

zaten removewat uçtu lisnas dosyalrını değiştiren carck + eski loaderlar bi üstüne removewatı önermek yalnızca türk forumlarında görülür zaten bide afrika :D

zaten removewat uçtu lisnas dosyalrını değiştiren carck + eski loaderlar bi üstüne removewatı önermek yalnızca türk forumlarında görülür zaten bide afrika :D

Ben windows 7 kullancılara zarar içerikli önerilerde bulunmuyorum,dış kaynaklı ve üyesi olduğum forumları inceleyerek bu platformda kimilerin dertlerine ilac olabilecek paylaşımlar sunuyorum.

Uygulayıp memnun kalanların dertlerine bir merhem olmuşsam ne mutlu bana,sen taktın Modlu Bios uygulamasına anlaşılan,o uygulamalara ben seni kötülüyormuyum hiç.Paylaşıma sunduğun bu tez doğru olabilir ama sonrası vahim olabilir,millet modlu bios aktifleşme yaparken en ufak elektrik dalgalanması,elektrik kesilmesi veyahut bilincsizce yapılabilcek işlemde ana kartın biosun uçması anlamı taşımıyormu sence,bir işletim sistemini bu şekilde biosa yapılacak yanlış işlem ve geri dönüşü olmayan yola girip anakartın tamamen devre dışı kalması ve kullanıcıya birde yeni anakart alma gibi maliyet yüklemek sence doğru bir yöntemmi.

Ben xp kullanıcıyım,daha ilk çıktığında bir pc ye windows 7 kurdum ve remowat ile onu aktifleştiridim

sonra tüm güncellemeleri yaptım hiçbir sorunla ve mesajla karşılaşmadım.Sonra win 7 yi bir çok özelliği ile hantal gördüm 6 ay sonra beğenmeyerek xp ye geri döndüm,bu dönme işlemi acaba bios modlu eski kurulu win 7 de olabilcekmiydi acaba.Benim düşüncem kimseyi etkilemek istemem ama herşeyi yapınız pcnizde sakın ola biosa bişi yapmayınız,pc anakarın içinde bulunan kuzey ve güney köprüleri,i/o chip setleri,işlemci vs tüm donanım ordan komut alıyor ve yeni jenarsyon ana kartlardaki bios lehimli tak çıkar özelliği olmaması ise yanlış işlemle çöpe atılır durumdadır ana kartlar.

Bu forumda herkes özgür fikilerini sunmakta serbettir ve her zararsız paylaşımı deneme özgür iradesi kendilerine ait olup işlem ve sonuçların yorumlarını bu platformda paylaşabilirler.Selametle.

benim lafımda modlu bios varmı bu son 301 li güncellmede te lisans dosyaları değişti wat güncellendi remowat ve eski losderlar göçtü dedim türkçen varsa anlarsın yazdıklarında hele son cümlelerin çok acemice kusurabakma insanları yalnış bilgilendiriyosun...

Bir rus sitesinden şimdi buldum belki ilgilenenlerin işine yarayan bir şey dir.Paylaşmak istedim.

Активатор Windows 7 Build 7600 RTM (x86/x64)Выпуск 9.0 (20/02/2010)

Windows 7 Build 7600 RTM (x86/x64) Aktivatör

http://turbobit.net/0o5t2vr2vnjc.html
http://depositfiles.com/en/files/5f3ytpqju
http://rapidshare.com/files/353671669/7600_RTM_V9.0__20.02.2010_.rar[/CODE]

[/quote

nerdeyse tüm mesajlarında Türkleri bilgisayar konusunda aşağılama yoluna gidiyorsun.Sanki Tr de senden başka bilgisayarı bilen biri yok.Yaptıgım paylaşımlara ve gösterdiğin çabalara yardımlara bir diyeceğim yok 10 numara.Yanlız bu kadar aşağılanacak bir durumda değil Türkiye.Ha eline kumanda almayı bilmeyen nesiller var mı var.Onlarda zaten çoğu son yıllarını yaşıyor.her seferinde forumlardaki bilgi seviyesinden bahsediyorsun haklısın.Yalnız bunun sebebi Forumların ta kendisidir(bu eleştirilerim tnctr.com a değil kesinliklede keşke her forum TNCTR olabilse).3-5 fazla üye diye birbirlerini yemek yerine yardımlaşmayı ön planda tutup işin ehli insanları sen niye o foruma gittin? sen niye başka forumda paylaşım yaptın diye kovmalasalar,Tolerans göstermeyi bilseler.Birde anlatmayı becerebilseler iyi olacak.Ben her yazılarımda kıvırmadan açık konusurum ve bu konusmaya gayret gosteririm. sana sorum şu Hocam sen Türkçeyi nerde öğrendin?Bu nasıl cümle yapısıdır?Ben şahsen senın yazdıgın tüm cevapları okuyup/anlayabilmek için olagan üstü çaba sarf ediyorum acaba ne demek istiyor diye.Kurdugun cümle yapısı bir sayfa dolusu ingilizce yazının google dil araçlarından Türkçeye çevrilmiş hali gibi.Anlayabilene aşk ola...

Türkiye de bilgisayar kullanımı 2000 yıllarının ortasında genel olarak yaygınlaşmaya başladı.Şuan 2010 dayız.Yani bilgisayar gelişimi daha 10 yaşındaki bir çocuk halinde.Kusura bakma beni bu siteden attırabilirsinde ama bunları söylemek zorundayım.Sen anlatımını düzelt ki millet de anlayabilsin.herkezin seviyesi bir değil.Ayrıca Türkiye bence düzeyine göre oldukça meraklı ve iyi seviyede.Ayrıca aptal derece öss sistemi yüüznden de bilgisayar meslekleride gelişemiyor.endekslemişler sadece Meslek lisesi bilgisayar bölümü öğrencilerine MYO bilgisayar ve iletişim bölümlerine.Başka Türlü gitmek meselele.Boş kontenjan kalacak ki diğerleri gidecek bilgisayar bölümüne.Boş kontanjenden kalan açıklıkta eski sisteme göre sayısal 1 e ve ortalama 230-240 puana denk.Hayatı derece önemli ziraat myo ları tohumculuk,yetiştiricilik bahçe ziraatı gibi ana ön lisans programlar (eski sisteme göre)180-190 da barajı aşan gidiyor henüz daha yeni yeni gelişmekte olan bilgisayarı teşvik edeceklerine önüne engel koyuyor gıda sektörü ziraat ile ilgili en önemli bölümler baraja denk getiriliyor.Yazımı zahmet edip cogu okumaz bile ama ben genede yazarım burda ve her forumda

SAYGILAR

gaz niyetine biraz yazıyorum aşağllama denmez çocukça ve acemice yazılıyo bazı yorumlar valla tnc kaliteli bi forum ama yurtdışı bilinen warez forumlarının yanından bile geçemez tüm tr forumları biraz seviyenin yükselmesi daha dikkatli yorumların yapılması için yazıyorum kendi ırkımı aşağlasam bi gram yazı yazmam geneli bi gurub sivilceli ergen topluluğu diyip boş vakit kaybı diyip biligilerimi paylaşmam tncde anlamamayada gelince pc dili 0 sa anlaşılmaması kadar doğal bişey yok...

gaz niyetine biraz yazıyorum aşağllama denmez çocukça ve acemice yazılıyo bazı yorumlar valla tnc kaliteli bi forum ama yurtdışı bilinen warez forumlarının yanından bile geçemez tüm tr forumları biraz seviyenin yükselmesi daha dikkatli yorumların yapılması için yazıyorum kendi ırkımı aşağlasam bi gram yazı yazmam geneli bi gurub sivilceli ergen topluluğu diyip boş vakit kaybı diyip biligilerimi paylaşmam tncde anlamamayada gelince pc dili 0 sa anlaşılmaması kadar doğal bişey yok...

Sen kime gaz veriyorsun senin gazına ihtiyacı ne ben nede başkaların ihtiyaçları yok,herkes itinalı yorum yapmakta.Ben ise forumda üyelerin zarar edecek yada zarar görebilcek halleri beyan ve uyarı babında yorumlarım olabilir ve olamaya çalışılmakta.1999 yılından beri ben bu işle uğraşıyorum,o seneden bu yana gerek donanım ve gerekse yazılım uyarlaması acısından destek görmeden yapmaktayım,tnctr forum üyeleri 15-24 yaşları arasındaki bu gurubun daha yeni bu işe el atmaları acısından belki yanlışlıkları olabilirler.Ben zamanında bu işi yaparken çok donamısal yönde bios güncellemeleri yaptım,zamanımın çoğunu sabaha kadar formatla gecti.Ben ve benim gibi var olan bu forumda hiçbir zaman acemi ve cocukça yazı ve beyanatta bulunamazlar.Kimseyi acemi olarak görme.Sizler gibi baba parası ile pc sahip olanlardan değiliz,bir pc ye sahip olmanın güçlüğünü bilenlerdeniz ve onun için dikkate alınacak bir işletim sistemi için bioslarla uğraşıp ana kartı yakacak kadar düşüncesiz değiliz.

Pc dilini senden kimsenin öğrenmesine ihtiyacı yok her kes birşeyler biliyor ve her kesin pc dili ve seviyesi 0 değildir.

Bu forumda elimden geldiğince forum üyelerine yardım etmekteyim ve forum üyelerin yararlanabileceği birşey bulduğumada paylaşmaya devam edeceğim ve bu arada sende çıkar ana muhalefet gibi eleştirilerine devam edersin.

Tüm TNCTR forum üyelerine selam,muhabet ve saygılarımı sunarım.

benim düşüncem kimseyi zorla bios modlatırmıyoruz yada pro ları kullanın demiyoruz 1000 kişiden 5 i yakmışsa biosun b sini bilmediğinden yakmıştır merakttan kocaman yazıyoruzda biosun bsini bilmeyen yapmasın diye + bizde emin olduğunuz şeylerin paylaşımını yapın diyoruz yarım yamalak yabancı warezde görülen her halt ekleniyo acemice yarım yamalak ing çevirisyle isteyen katılır istemeyen katılmaz kimseye yağ yapma derdinde değilim daha fazla tartışmıyacam ...

benim düşüncem kimseyi zorla bios modlatırmıyoruz yada pro ları kullanın demiyoruz 1000 kişiden 5 i yakmışsa biosun b sini bilmediğinden yakmıştır merakttan kocaman yazıyoruzda biosun bsini bilmeyen yapmasın diye + bizde emin olduğunuz şeylerin paylaşımını yapın diyoruz yarım yamalak yabancı warezde görülen her halt ekleniyo acemice yarım yamalak ing çevirisyle isteyen katılır istemeyen katılmaz kimseye yağ yapma derdinde değilim daha fazla tartışmıyacam ...

Bencede burası tartışma yeri değil çözüm üretmek yeridir.Korsan Windows 7 Avı Resmen Başladı başlık adı altında hiç kise tartışma beklemiyor sorunlarına tercuman olabilcek çözüm,paylaşım ve konu ile alakalı program ve yazılımlar bekliyor.

Herkesin birbirine destek olması ile saygı ve muhabetimi sunarım.

Arkadaşlar şimdi kafama bişi takıldı,herkes güncelleme sonrası bir takım uyarı mesajları aldıklarından bahsediyorlar.Acaba diyorum bu uyarı mesajlarını Microsoft tarafındanmı gönderiyorlar,bunun kaynağını merak ediyorum.Şayet bu tür mesajlar güncelleme sonucunda gönderilmeye ve kaynağı microsof değilse korkmanıza gerek yok diyorum.Pc ye kendini eklemiş fake mesaj atan bir trojan olabilme olasılığı olabilir sanıyorum.

Günceleme yaptınız sisteminiz gayet stabil calışıyor ise ve kullanıcı rahatsız eden uyarı mesajlarına karşı işletim sistemine uygun anti malware programını kurup derinlemesine tarama yapıp çıkanları temizledikten sonra yine bu tür uyarı mesajları alınacakmı?Bu konuda bir gözlemleme yapabilirmisiniz.

Ben windows 7 kullancılara zarar içerikli önerilerde bulunmuyorum,dış kaynaklı ve üyesi olduğum forumları inceleyerek bu platformda kimilerin dertlerine ilac olabilecek paylaşımlar sunuyorum.

Uygulayıp memnun kalanların dertlerine bir merhem olmuşsam ne mutlu bana,sen taktın Modlu Bios uygulamasına anlaşılan,o uygulamalara ben seni kötülüyormuyum hiç.Paylaşıma sunduğun bu tez doğru olabilir ama sonrası vahim olabilir,millet modlu bios aktifleşme yaparken en ufak elektrik dalgalanması,elektrik kesilmesi veyahut bilincsizce yapılabilcek işlemde ana kartın biosun uçması anlamı taşımıyormu sence,bir işletim sistemini bu şekilde biosa yapılacak yanlış işlem ve geri dönüşü olmayan yola girip anakartın tamamen devre dışı kalması ve kullanıcıya birde yeni anakart alma gibi maliyet yüklemek sence doğru bir yöntemmi.

Ben xp kullanıcıyım,daha ilk çıktığında bir pc ye windows 7 kurdum ve remowat ile onu aktifleştiridim

sonra tüm güncellemeleri yaptım hiçbir sorunla ve mesajla karşılaşmadım.Sonra win 7 yi bir çok özelliği ile hantal gördüm 6 ay sonra beğenmeyerek xp ye geri döndüm,bu dönme işlemi acaba bios modlu eski kurulu win 7 de olabilcekmiydi acaba.Benim düşüncem kimseyi etkilemek istemem ama herşeyi yapınız pcnizde sakın ola biosa bişi yapmayınız,pc anakarın içinde bulunan kuzey ve güney köprüleri,i/o chip setleri,işlemci vs tüm donanım ordan komut alıyor ve yeni jenarsyon ana kartlardaki bios lehimli tak çıkar özelliği olmaması ise yanlış işlemle çöpe atılır durumdadır ana kartlar.

Bu forumda herkes özgür fikilerini sunmakta serbettir ve her zararsız paylaşımı deneme özgür iradesi kendilerine ait olup işlem ve sonuçların yorumlarını bu platformda paylaşabilirler.Selametle.

Sevgili arkadaşım, daha önce hiç bios flash'lamadınız mı siz? Sanki herkes kendine yeni bios yazacakmış gibi yazmışsınız.:) Bu denli büyük bir işlem değil ki bu bahsedilen.

Bios türüne göre gerekli aracı indirecek, her türlü warez sitesinde (bura dahil) kolayca bulunan slic'lerle orjinal bios dosyanızı modlayacaksınız.

Sonrasında yapılan işlem ise klasik bios flash'lamadır. Windows ya da dos üzerinden yapılabilir. Bitti gitti, hepsi bu yahu.

Bir defaya mahsus yapılan bu işlem bana göre loader'lara nazaran çok daha az risk taşımakta.

Üstad'lar kendimce donanımcıyım , Bu site sayesinde Mydigitallife siteden hzaır mod buldum Asus P6T ankartıma bios yazdırdım .. babalar gibi win 7 lisansladım ...

mucit41 2 tür yol var deneme ve yanılma , ne alaka dersen gidip win7 ultimate 300 bilemm kaç dolar verip alırsın yada , bizlerin yaptığı sekilde mod bios yazırıp denersin , evet dediğin gibi bios göçebilir normaldir ama zaten elimizde bulunan usb boottable disk ile yeniden orjinal bios yazdırabiliriz, ha olmadı ankartı alıp gidip bios yazdırma cihazları var onlarla yeniden aktif hale getirebilirsin , zaten bilmeyende korkusundan hiç girmez bu işlere ..! saygılar ..

Sevgili arkadaşım, daha önce hiç bios flash'lamadınız mı siz? Sanki herkes kendine yeni bios yazacakmış gibi yazmışsınız.:) Bu denli büyük bir işlem değil ki bu bahsedilen.

Bios türüne göre gerekli aracı indirecek, her türlü warez sitesinde (bura dahil) kolayca bulunan slic'lerle orjinal bios dosyanızı modlayacaksınız.

Sonrasında yapılan işlem ise klasik bios flash'lamadır. Windows ya da dos üzerinden yapılabilir. Bitti gitti, hepsi bu yahu.

Bir defaya mahsus yapılan bu işlem bana göre loader'lara nazaran çok daha az risk taşımakta.

+1000

yine diyorum tr de daha bios menüsüne girmemiş büyük bi çoğunluk var bilene bu iş %0.5 risktir ama biosu sadece ad olarak duyan kişi ilk once bios nedir nasıl flashlanır çeşitleri nedir onu araştırsın ön bilgi yapmadan modlama işine direk balıklama dalmasın..yurtdışı bu olayı 2007 den beri yapıyo 2007-08 de de anlatmaya çalışmıştım ozamanki durum bu durumdan daha berbattı özelden abi bios vistanın neresinde biosu vista dvd sinden bulabilirmiyim diye bir sürü öm ler alıyodum boş olduğunu sezdim tr için bıraktım üzerinde durmadım şimdi daha ii en azından..

+1000

yine diyorum tr de daha bios menüsüne girmemiş büyük bi çoğunluk var bilene bu iş %0.5 risktir ama biosu sadece ad olarak duyan kişi ilk once bios nedir nasıl flashlanır çeşitleri nedir onu araştırsın ön bilgi yapmadan modlama işine direk balıklama dalmasın..yurtdışı bu olayı 2007 den beri yapıyo 2007-08 de de anlatmaya çalışmıştım ozamanki durum bu durumdan daha berbattı özelden abi bios vistanın neresinde biosu vista dvd sinden bulabilirmiyim diye bir sürü öm ler alıyodum boş olduğunu sezdim tr için bıraktım üzerinde durmadım şimdi daha ii en azından..

İşte bak dediğim gibi.Bilgisayar Türkiyede 99 sonlarından itibaren yaygınlaşmaya başladı.Yani daha 10 yaşında Çocuk!.Bırak sorsunlar bırak sana göre aptal gelen o soruları sorsunlar.Birşeyler öğrenmeye çalıssın çabalasın CEP TELEFONU için belkide o kadar bahsettiğim anlattığım GSM forumlarında defalarca aynı kez sorular geliyor konular açılıyor.Ama kızmak ve alaya almak yerine elimden geldiğince birşeyler vermeye çalışıyorum.Biliyorum ki zaman içinde kapacakalr bu işi belki3- belki 5 yıl sonra..Kimse anasının karnında öğrenmiyor bu veledi.Zaman geçtikçe sorularında kalitesi artacaktır cevaplarında...

Neyse daha fazla uzatmayacağım.Bana görede bu iş balondan ibarettir.Birkaç ay sonra bunu unuturuz bile:P

Zaten XP ye donmek için bahane arıyordum iyi oldu bu :D

Modlu bios uygulamalarını genellikle pc satış yapan üretici firmalar yapıyorlar,ürettikleri mamaulleri satabilmek için bu yola baş vuruyorlar ve iceriği üretici firmanın reklamları ile dolu,pc ilk acılışında karşımıza gelen boot bios sekmesinin ya öncesi yada sonrasında gelen ekranda pcyi tanıtan isim ve resimden oluşan bir karşılama ekranından sonra pc kendi üzerine kurulan işletim sisteminin acılması ve işletim sistemine yüklenmiş gecici sayılabilcek oem lisanslama işlemi değilmi sizce acaba yanlış hatırlamıyorsam.Pclere yüklü gelen oem lisanslama gercek lisanslama analamına gelmiyormu,parası olan müşteri pcnin üzerine + yasal lisanslama yaptırarak ömür boyu bu lisansı kullanma hakkına gelme anlamı değilmi.Mod bios uyguladınız pc nize o an herşey yolunda gider sonra donanımda yapılan en ufak bir değişim bu uygulamayı bozmazmı sizce.

Son zamanlarda üretiçiler sattıkları pc yada laptop gibi ürünlerin yanında o ürüne ait cd yada dvd vermiyorlar ve harddiske 1 ek part yaparak oraya sistem recover işlemini yapacak verileri depolayıp müşterilerine satıyorlar.Müşteri zamanla o bölüme virüs ve trojanları bilmeden enjekte etmeleri o kurtarma kısmınıda yok ediyorlar.Sonunda fdisk ve formatla ne eski sistemden eser kalıyor nede üretici firmanın mod bios bilgileri kalıyormu.Bir tek pc acılışında pcnin adı yazılan logosu kalıyor doğru düşünmüyormuyum.

Özet olarak her ne kadar bir işletim sistemi üzerinde oynamak o kişiye tam koruma getirmezmi,bence güvenmeyin ama orjinal alamayacımıza göre istemeye istemeye bu şekilde kulanabilirsiniz.

Kacaksevgili arkadaşım fikirlerimi nasıl buluyorsun.

Ben zamanında bilgisayar acıkken kapatmadan anakart üzerindeki bios entegresini söküp onlarca aynı model pc bios entegresine upgrade yaptımda onun için yazıyorum,çok tehlikeli bir işlem olabileceği ve bioslarla oynanması tavsiye ediyorum,fikir ve düşüclerini paylaşabilirmisin.

Modlu bios uygulamalarını genellikle pc satış yapan üretici firmalar yapıyorlar,ürettikleri mamaulleri satabilmek için bu yola baş vuruyorlar ve iceriği üretici firmanın reklamları ile dolu,pc ilk acılışında karşımıza gelen boot bios sekmesinin ya öncesi yada sonrasında gelen ekranda pcyi tanıtan isim ve resimden oluşan bir karşılama ekranından sonra pc kendi üzerine kurulan işletim sisteminin acılması ve işletim sistemine yüklenmiş gecici sayılabilcek oem lisanslama işlemi değilmi sizce acaba yanlış hatırlamıyorsam.Pclere yüklü gelen oem lisanslama gercek lisanslama analamına gelmiyormu,parası olan müşteri pcnin üzerine + yasal lisanslama yaptırarak ömür boyu bu lisansı kullanma hakkına gelme anlamı değilmi.Mod bios uyguladınız pc nize o an herşey yolunda gider sonra donanımda yapılan en ufak bir değişim bu uygulamayı bozmazmı sizce.

Son zamanlarda üretiçiler sattıkları pc yada laptop gibi ürünlerin yanında o ürüne ait cd yada dvd vermiyorlar ve harddiske 1 ek part yaparak oraya sistem recover işlemini yapacak verileri depolayıp müşterilerine satıyorlar.Müşteri zamanla o bölüme virüs ve trojanları bilmeden enjekte etmeleri o kurtarma kısmınıda yok ediyorlar.Sonunda fdisk ve formatla ne eski sistemden eser kalıyor nede üretici firmanın mod bios bilgileri kalıyormu.Bir tek pc acılışında pcnin adı yazılan logosu kalıyor doğru düşünmüyormuyum.

Özet olarak her ne kadar bir işletim sistemi üzerinde oynamak o kişiye tam koruma getirmezmi,bence güvenmeyin ama orjinal alamayacımıza göre istemeye istemeye bu şekilde kulanabilirsiniz.

Kacaksevgili arkadaşım fikirlerimi nasıl buluyorsun.

Ben zamanında bilgisayar acıkken kapatmadan anakart üzerindeki bios entegresini söküp onlarca aynı model pc bios entegresine upgrade yaptımda onun için yazıyorum,çok tehlikeli bir işlem olabileceği ve bioslarla oynanması tavsiye ediyorum,fikir ve düşüclerini paylaşabilirmisin.

mucit41 ve kaçaksevgilim yorumlarınıza biyerimle gülüyorum artık kendinize saklayın bence fikirlerinizi mucit41 çok şey bildiğini sanıyosun ama hepsi acemice ve çorba yazdığın şeyler bence kendini gelişitir bu işler sadece format ve pc toplamadan ibaret değildir insanların yalnış bilgilenmesini istemiyorum 2 nizinde 1 kere bile bios mod yapmadığından veya biosla ilgilenmediğinden eminim yazdıklarınız bağırıyor zaten çığlık atıyor ben saçmalıyorum kendi hikayem diye ben yorum yapmıycam artık sizde yapmayın lütfen ...

Yahu sorunun çözümü modlu bios a modlu bios,loader ise loader diyin? Zaten ne yapacağımızı bilmez durumdayız anlamlı anlamsız bütün tartışmalar yapılmış. Bu mecra bilgisayar bilenlerin olduğu kadar bilmeyenlerinde bilgi aldığı bir yer. Bu sebeple çözümün ne olduğu şuan için belli mi? Belli ise bilen bilmeyen tüm kullanıcılar bunu nasıl kendi bilgisayarına zarar açmadan uygulayabilir. Bu konuda bir çalışmanın yarışına girilebilir. Sorun tam olarak çözülmedi ise de onu da söyleyin onu da bilelim.

Saygısızlık olmasını istemem,yorumlarını,fikirlerini paylaşan onca arkadaşada teşekkür ederim. Tek sözüm gereksiz muhabbete...

ya arkadaslar ben yazanları okuyorum ama gülüyorum su an ben pc den fazla anlamam ama bir arkadastan rica ettim oda cvb vermedi bana neyse kendim loader denen aleti buldum bir ay önce bütün güncellemeleri vs. yaptım ama halen MS amcam bana diyoki tşk ederim sana orjinal kullandıgın için ne zaman gider o xaman bende vistaya dönerim o nasılsa orjinal :):)

Microsoft Security Essentials veya Media Player artık çalışmayacak ?

Security olarak acaba hacker saldırılarından yada bilgileriniz çalınırsa karışmayız ilkesi mi oluyor? Media player a 10 basan programlar var o önemli değil tabiki.

Ancak microsoft hep aynı hatayı yapıyor. Ev kullanıcısına iyi bir fiyata verse aslında kimse korsan almaz. Yani korsana kendileri itiyor çünkü linux gibi işletim sisteminin ne korsanı ne virüsü yok çünkü fiyatları çok cazip.. Allah aşkına söyleyin ya 50 dolar olsa 2 ay para biriktirseniz alamıyacak mısınız?

He şunu yapsın madem 50 dolar yapamayacak o zaman sınırlı bir işletim sistemi çıkartsın. Diğerlerinide 5 dolara 10 dolara satsın. Mesela MSE yada M.Player gibi programları.

Microsoft sürüm mantığını Türkiyede kullanabilseydi eğer gerçektende çok güzel paralar elde edebilirdi. Yasalara kimse karşı çıkmak istemez ama insanlar her zaman işine geldiği gibi hareket eder bu dünyanın her yerinde her canlısı için geçerlidir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...