Jump to content

Katılımsız Kurulum Nasıl Yapılır 3

onuchlu
 Share

Recommended Posts

yaptığım çalışmada ilk ekrn geliyor ama next tamam gibi tuşlara ben basıyorum nden acaba sorun nerde ?

Opt("WinWaitDelay",100)
Opt("WinTitleMatchMode",4)
Opt("WinDetectHiddenText",1)
Opt("MouseCoordMode",0)
Run('lugat.exe')
WinWait("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","WARNING: This progra")
If Not WinActive("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","WARNING: This progra") Then WinActivate("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","WARNING: This progra")
WinWaitActive("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","WARNING: This progra")
Send("{ENTER}")
WinWait("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","&Anyone who uses thi")
If Not WinActive("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","&Anyone who uses thi") Then WinActivate("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","&Anyone who uses thi")
WinWaitActive("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","&Anyone who uses thi")
Send("{ENTER}")
WinWait("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","Choose the setup typ")
If Not WinActive("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","Choose the setup typ") Then WinActivate("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","Choose the setup typ")
WinWaitActive("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","Choose the setup typ")
Send("{ENTER}")
WinWait("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","The InstallShield Wi")
If Not WinActive("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","The InstallShield Wi") Then WinActivate("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","The InstallShield Wi")
WinWaitActive("Gelistirilmis Lugat Nur - InstallShield Wizard","The InstallShield Wi")
Send("{ENTER}")
Run('taskkill /f /im lugat.exe')

Sleep(1000)

ayrıca genelde oluyo bu saaatin orda bir sürü icon çıkıyo bunu engelliyemiyorum. exe dosasının adıda kısa ama olmuyo.

walla sinirlerim yıprandıya bu kadar zormu bu iş...

Edited by cakiroglu41

• Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Run('lugat.exe')

bu komut çalıştırılacak exeyi belirtir bu yüzden scripti,n adınında lugat olmasından çekinin bu yüzden defalarca autoit scriptini çalıştırabilir.Bazende kendi kendine yapailiyor tabi bu arada tuşlara basmama nedenini bilemeyiz çünkü karşımıza gelecek pencereler hakkında veya kurulum hakkında bi bilgimiz yok

Merhaba :blush:

Ben aynen yaptım ve sonunda bir dosya oluşturmayı başardım ^_^ fakat film burda koptu.

Aşağıda vereceğm resime bakarsanız eğer sağ alt tarafında ^_^ oluşan exe ye tıklar tıklamaz

kurulum yapacakmı diye birden PC deli gibi 100 lerce :) firefox açmaya başladı :S

Please register to see this content.

Nerde hata yapmış olabilirim anlattıklarınızı aynen yaptım..

auto it ile katılımsız kurulum yapmayı öğrenmek istiyorum hazırlayacağım katılımsız Xp ye

serial ve crack yapılması gereken programları yapmak için..

Edited by EmeLCix

Opt("WinWaitDelay",100)
Opt("WinTitleMatchMode",4)
Opt("WinDetectHiddenText",1)
Opt("MouseCoordMode",0)
Run('Firefox.exe')
WinWait("Mozilla Firefox Kurulumu","")
If Not WinActive("Mozilla Firefox Kurulumu","") Then WinActivate("Mozilla Firefox Kurulumu","")
WinWaitActive("Mozilla Firefox Kurulumu","")
Send("{ENTER}")
WinWait("Mozilla Firefox Kurulumu ","")
If Not WinActive("Mozilla Firefox Kurulumu ","") Then WinActivate("Mozilla Firefox Kurulumu ","")
WinWaitActive("Mozilla Firefox Kurulumu ","")
Send("{UP}{TAB}{UP}{UP}{DOWN}{UP}{TAB}{TAB}{ENTER}")
If Not WinActive("Mozilla Firefox Kurulumu","") Then WinActivate("Mozilla Firefox Kurulumu","")
Send("{ENTER}")
WinWait("Mozilla Firefox Kurulumu ","")
If Not WinActive("Mozilla Firefox Kurulumu ","") Then WinActivate("Mozilla Firefox Kurulumu ","")
WinWaitActive("Mozilla Firefox Kurulumu ","")
Send("{ENTER}")
Send("{ENTER}")
WinWait("Firefox - Önceki oturumu onarma","")
If Not WinActive("Firefox - Önceki oturumu onarma","") Then WinActivate("Firefox - Önceki oturumu onarma","")
WinWaitActive("Firefox - Önceki oturumu onarma","")
Send("{RIGHT}{ENTER}")

Yukarıda kodlar var kontrol ettim ama önceki arkadaşın yaptığı hatayı yapmammışım ama aynı şey bana yeniden oldu söylenilen gibi klavyeden yaptığım halde olmuyor bakabilirmisin nerde yanlış yapmışım ?

firefox'u -ms parametresiyle sessiz kurdurabilirsiniz.

Ben daha çok yeniyim oyuzden ne söylediğini anlamadım.. :D ve nasıl yapılacağınıda bilmiyorum..

Kurulum dosyasının adı firefox.exe script de firefox.a3 gibi bir şeydi dun secret ++ nın Xp sni

kurdum berbat birşey olmuş format atmak zorunda kaldım oyuzden tam script adını hatırlamıyorum

firefox.a3 lü bişidi yanılmıyorsam

Ben daha çok yeniyim oyuzden ne söylediğini anlamadım.. :D ve nasıl yapılacağınıda bilmiyorum..

Kurulum dosyasının adı firefox.exe script de firefox.a3 gibi bir şeydi dun secret ++ nın Xp sni

kurdum berbat birşey olmuş format atmak zorunda kaldım oyuzden tam script adını hatırlamıyorum

firefox.a3 lü bişidi yanılmıyorsam

bu sekıl

Firefox.exe-ms

yada onu bırak forumda TncFirefox2 diye arat karsına çıkar süper bi paket

bir bat dosyası hazırlayacaksın ve firefox un kurulum dosyasını yazıp bir boşluk -ms ile yapacaksın winrarla katılımsız kruulum derslerini incele.

"secret ++ nın Xp sni kurdum berbat birşey olmuş format atmak zorunda kaldım oyuzden tam script adını hatırlamıyorum"

onun dışında o konunun altına ttığın mesajı ve buradaki mesaj arasındadağlar kadar fark var.

ve dediğim gibi firefox kurulum dosyası firefox.a3 de script dosyasının adı olursa bu hata olur scriptin adına x veya script vb isimler verin.

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar Merhaba

Do
send("1")
Sleep(1300)
send("2")
Sleep(1300)
send("3")
Sleep(1300)
until 1=2[/CODE]

Bana sadece yukarıda ki kod parçası yetiyor. Tabi bu denediğim kadarıylla Not defteri gibi windows uygulamalarında çalışıyor ancak ne zamanki Windowsta bir oyun açtığımda oyun penceredsi etkin olduğunda bu kodun bastığı 1 2 3 tuşları oyunda etki etmiyor. Bunun sebebi ne olabilir

Şimdiden teşekkürler

Bir kaç gündür uğraşmak suretiyle bazı şeyleri öğrendim. Anladığım kadarıyla XPCD ye program entegre etmenin bir kaç değişik yöntemi varmış. Ben hepsini birbirine karıştırmışım. Daha önce cabpck 14 kullanarak bir cab dosyası hazırladım. Entegre de ettim. Ama çalışıp-çalışmayacağı hususunda tereddütlerim var. Sanal PC ile kontrol etmeyi de bilemediğim için, bir deneme imkânım olmadı.

Buradaki açıklamaları dikkatlice okudum. Dosayı oluştururken programın kururlumunu da gerçekleştirdiğimiz için, bana daha mantıklı geldi.

Tüm söylenilenleri dikkatlice yaptım. Ancak son kısmındaki "İkon" bölümünde takıldım.

Bu ikon denilen şey nedir ?

Bunu elde etmek için ayrı bir program mı var, yoksa yapılmış olanlar mı kullanılmaktadır?

Bu katılımsız kurulum haline getridiğimiz programların ikonlarını nasıl temin edebilirirm ?

Saygılarımla.

Edited by lordx

@oxygenç aslına bakarsan "do" komutunu kaldırabilirsin daha sonra winwaitactive komutunu başa ekleyerek gelecek pencereyi beklemesini sağlar daha sonra 1 e basmasını söyler. daha sonra sırasıyla diğer kodlarını gerçekleştirir...

@lordx; ikon istediğin bir simge dir *.ico uzantılı bi nevi resim dosyalarıdır illaki yaptığım programla ilgili bir iconum olsun dersen googleda aratıp istediğin ikonu bulabilirsin birde iconfinder.net vardı burayada bakabilirsin. Ama örneğin ben kendime bir ikon belirledim tüm programlarıma aynı ikonu koyarım :)

@lordx; ikon istediğin bir simge dir *.ico uzantılı bi nevi resim dosyalarıdır illaki yaptığım programla ilgili bir iconum olsun dersen googleda aratıp istediğin ikonu bulabilirsin birde iconfinder.net vardı burayada bakabilirsin. Ama örneğin ben kendime bir ikon belirledim tüm programlarıma aynı ikonu koyarım :)

Teşekkür ederim üstad.

Başlarda biraz kem-küm ettiysem de anlaşmak için bir orta yol her zaman bulunur. Yaptığım yanlışlar varsa şahsım adına özür dilerim. Bazen bir cevapta detaylı anlatım umduğum oluyor. Hem cevabı anlamadığımda hem de uğraştığım işi başaramadığımda "Kantar'ın topuzu" kaçabiliyor.

Forumda yetkili/yetkisiz, sorularımı kaale alıp cevap veren hiç bir arkadaşa karşı saygısızlık yapmayacağım gibi, herhangi bir ard niyetim de yoktur.

İlginize teşekkür eder, saygılar sunarım.

Bu arada, söylediğiniz adresten icon bulup pc ye kaydediyorum ama, programın ilgili bölümüne tıkladığımda açılan pencere hiç bir icon dosyası görmüyor.

Ne yapmama gerekli?

Saygılar.

Edited by sk8er_boi

@oxygenç aslına bakarsan "do" komutunu kaldırabilirsin daha sonra winwaitactive komutunu başa ekleyerek gelecek pencereyi beklemesini sağlar daha sonra 1 e basmasını söyler. daha sonra sırasıyla diğer kodlarını gerçekleştirir...

Blackman teşekkürler. Ben Autoit ile hazırladığım macronun kodlarına baktığımda işler normal. Belki ben hata yapıyorumdur diye Auto Record ile de yaptım gene oyunun kısayolunu tıklıyor açılan pencerede başlatma düğmesini tıklıyor ancak ne zamanki oyun penceresi devreye girdiyse o zaman oyuna müdahale edemiyor program. Ve bu noktada takılıp kalıyor.

Bir deneme olsun diye program penceresini küçültüp notpad açıyorum ve program notpade 1 2 3 diye belirlediğim sayıları belirlediğim aralıklarla basıyor. Oyunu tekrar aktifleştirdiğimde ise gene devreden çıkıyor.

Bir not ekleyeyim. Bu macroyu profesyonel bir iş değiş sadece boş zamanlarımda oynadığım bir oyunu daha rahat oynamak için yapmaya çalışıyorum.

Eğer bir çözümünüz varsa okumak isterim. Şimdiden teşekkürler

• Administrator
Blackman teşekkürler. Ben Autoit ile hazırladığım macronun kodlarına baktığımda işler normal. Belki ben hata yapıyorumdur diye Auto Record ile de yaptım gene oyunun kısayolunu tıklıyor açılan pencerede başlatma düğmesini tıklıyor ancak ne zamanki oyun penceresi devreye girdiyse o zaman oyuna müdahale edemiyor program. Ve bu noktada takılıp kalıyor.

Bir deneme olsun diye program penceresini küçültüp notpad açıyorum ve program notpade 1 2 3 diye belirlediğim sayıları belirlediğim aralıklarla basıyor. Oyunu tekrar aktifleştirdiğimde ise gene devreden çıkıyor.

Bir not ekleyeyim. Bu macroyu profesyonel bir iş değiş sadece boş zamanlarımda oynadığım bir oyunu daha rahat oynamak için yapmaya çalışıyorum.

Eğer bir çözümünüz varsa okumak isterim. Şimdiden teşekkürler

Oyunun koruması olabilir. Mesela knight online'de var.

Oyunun koruması olabilir. Mesela knight online'de var.

Evet bu olabilir. Ancak yabancı bir sitede AutoIt ile bu oyuna yazılmış bir uygulamaya denk geldim. Dediğiniz gibi belki oyunda Autoit koruması olabilir. Şunuda ekleyeyim. Oyun korumalı olduğu programların sistemde çalışır durumda olduğunu farkedince direk olarak serverla bağlantısını kesiyor. Ancak Cabal oyunu ile AutoIt i beraber çalıştırınca böyle birşey olmuyor. Aslında bu gece Crysiste deneyeyim bakalım yada fifada. Sadece Single Playera tıklayacak kadar ilerleyeyim bakalım çalışacakmı ?

Sonucu bildirirm size. Olursa olur olmazsada çok önemli değil. Cevaplar için teşekkür ederim

üstad,

Meşgul ediyorum kusura bakmayın. Bu programı kullandığımda oluşan dosyanın hacmi 407 kb filan oluyor. Mesela,TuneUp programının dosyasını hazırladım.,407 kb çıktı. Halbuki setup.exe si 10 mb civarı.

O zaman biz Autoit ile elde ettiğimiz dosyayı doğrudan nLite ile XPCD dosyasına entegrasyon da mı kullanıyoruz, yoksa cab dosyası hazırlamada SVPACK klasörünün yanına kurulum parametresi olarak mı koyacağız?

Saygılar.

arkadaşım şu konuyu adam gibi idrak eder misin? farkındaysan autoit scriptiyle olay bitmiyor autoit scripti sadece cevap dosyası mesela bak windows xp de winnt.sif dosyası vardır cevap dosyası 5-6 kb bişeydir ama i386 dosyalar olmadan winnt.sif xp kurabiliyormu? kuramıyor.E autoit scripti de kuramıyor haliyle yanındaki exeyle sfxliceksin...

arkadaşım şu konuyu adam gibi idrak eder misin? farkındaysan autoit scriptiyle olay bitmiyor autoit scripti sadece cevap dosyası mesela bak windows xp de winnt.sif dosyası vardır cevap dosyası 5-6 kb bişeydir ama i386 dosyalar olmadan winnt.sif xp kurabiliyormu? kuramıyor.E autoit scripti de kuramıyor haliyle yanındaki exeyle sfxliceksin...

Ardı arkası gelmeyen sorularla sizi sıktığımın farkındayım. Ancak ben bu işi öğrenmek istedim ve sıfırdan başladım. Size çok basit gelen mevzuları bir anda kavrayamamış olabilirim. Meslâ verdiğiniz cevapta, "haliyle yanındaki exeyle sfxliceksin..." demişsiniz. Bu nasıl yapılır bilmiyorum. Sadece Autoit programını sayfada söylenilenleri uygulayarak çalıştırdım ve bir script elde ettim.

Şimdi de bunu ana setup dosyası ile nasıl entegre edip te addon yapabilirim ?

Eğer cevabı çok uzun olacak ve sizi sıkacaksa bunu öğrenmemi sağlayacak bir-iki konu linki vermenizi rica edeceğim.

Saygılar.

• Administrator
Ardı arkası gelmeyen sorularla sizi sıktığımın farkındayım. Ancak ben bu işi öğrenmek istedim ve sıfırdan başladım. Size çok basit gelen mevzuları bir anda kavrayamamış olabilirim. Meslâ verdiğiniz cevapta, "haliyle yanındaki exeyle sfxliceksin..." demişsiniz. Bu nasıl yapılır bilmiyorum. Sadece Autoit programını sayfada söylenilenleri uygulayarak çalıştırdım ve bir script elde ettim.

Şimdi de bunu ana setup dosyası ile nasıl entegre edip te addon yapabilirim ?

Eğer cevabı çok uzun olacak ve sizi sıkacaksa bunu öğrenmemi sağlayacak bir-iki konu linki vermenizi rica edeceğim.

Saygılar.

Nasihat'imizi dinleyip winrar ile katılımsız yapma konusunu okusaydınız sfxlemenin ne olduğunu bilebilirdiniz.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...