Jump to content

Katılımsız Kurulum Nasıl Yapılır 3

onuchlu
 Share

Recommended Posts

Nasihat'imizi dinleyip winrar ile katılımsız yapma konusunu okusaydınız sfxlemenin ne olduğunu bilebilirdiniz.

Ben nasihat dinlerim. Bu foruma sorup öğrenmek için geldim. Ancak yukarıda ki mesajımda katılımsız kurulum mevzusuna sıfırdan başladığımı belitmiştim. Bu soruları sorabilmem için de önceden bir şeyler öğrenmem gerekiyordu.

Meselâ Autolt ile script hazırlmayı ve bunun ne işe yaradığını bilmiyordum. WinRar ile katılımsız kurulum hazırlama dersinde ise bildiğiniz gibi USSF programı kullanıldığını gördüm. Bu program benim elimde olan Adobe Reader, Mozilla, TuneUP, NET.Framework 2.0 vs gibi programların parametrelerini vermiyor. Bunların kodlarını nereden bulacağımı bilmiyordum. Forumda bir arkadaş bu bazı programların kodlarını bir liste halinde vermiş ama linkini almadım. Sonra da bu sayfayı tüm aramalarıma rağmen bulamadım.

Daha sonra Autolt programını kullanmayı öğrenince elde ettiğim script ile eklemek istediğim programı nasıl katılımsız kurulum haline getirceğim sorusu ortaya çıktı. Gördüğünüz gibi, soruları da öğrendikçe soruyorum. Baştan sizin dediğiniz bölümü okusa idim, sadece okumuş olmak için okuyacaktım. Fakat şimdi bu kısımda ne aradığımı biliyorum.

İlginize teşekkür ederim.

Edited by lordx

• Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Özelden mesaj attım videolu anlatım linki alıntıdır

Please register to see this content.

Üstad,

Sizi de gerek özelden yazdığım mesajlar ile, gerekse buradan verdiğiniz cevaplar ile bir hayli yordum.

Emekleriniz için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Allah razı olsun.

arkadaşım anlamadığınız olay şurda madem parametresi yok ve siz autoitle zaten bir cevap dosyası oluşturdunuz o zaman ussf i kullanmanıza gerek yok direktmen bat dosyasına parametreli kurulum dosyasını yazmak yerine autoit scriptinin adını yazacaksınız. Olacak ve bitecek. SFX i oluştururken de autoit, yükleme dosyası ve bat dosyasını seçip beraber sfxliceksiniz.

Örneğin;

cmdow.exe @ /hid

start /wait programexesi.exe /s

/s te USSF ten aldığımız parametre olsun bu durumda bat dosyası ve kurulum dosyasını sfxlicez.Ama parametre yok ve autoit scripti hazırladık bu durumda

cmdow.exe @ /hid

start /wait auatoitscripti.exe yazmamız yeterli ama sfxi oluştururken programexesi autoitscripti ve bat dosyasını beraber sfxlicez

Not:

cmdow.exe @ /hid

start /wait programexesi.exe /s

ve

cmdow.exe @ /hid

start /wait auatoitscripti.exe

bat dosyası içerikleridir ona göre

Boyle bi hata alıyorum sorunun ne olduğunu bilen varsa lutfen soyleyebilirmi ? yardım bekliyorum LUTFEN LUTFEN LUTFEN::::::::

screenhunter01dec230108pr2.gif

YUKARIDA Kİ RESİMDE GORULEN HATAYI DUZELTİKTE HATA ÇIKMIYODA....

75613547zd8.gif

screenhunter02dec230130kk4.gif

TAMAM ARKADAŞLR SORUN ÇOZULDU... YİNEDE HERKESE SAOL

Edited by zadi01

• 3 hafta sonra ...

Bendede alt-f6 çalışmıyor, eskiden geliyordu ne olduysa şimdi gelmiyor. Üstte tools menüsünden au3recorder baktım böyle birşey yazmıyor. Programı silip tekrar yükledim gene olmadı, nasıl düzeltebilirim acaba veya başka nerden açabilirim.

http://rapidshare.com/files/84924079/klite.exe.html[/CODE]

Onuchlu dostum ben bunu yaptım ama bir hata veriyor. Bir kontrol edersen sevinirim. Gerçekten burada verdiğin dersler çok işime yarıyor. Çok sağol.

[color=#FF0000]Hocam tmmdır hallettim sorunu ve işi abartmaya başladım :glare: [/color]

Edited by nacromander

• 2 hafta sonra ...

arkadaşım çok tşk ediyorum Allah senden razı olsun süper bir paylaşım + anlatım olmuş.ben senin dediğin yolların ikisinide denedim.yani en son programın kapanması kısımında problem yaşıyorum.örneğin birinci seçenekte mause ile kapatıyorum kapanış codunu eklemeye gerek kalmıyor.ama bazen mause tam kapama yerine gelmeyebilir.buda programın kapanmamasına sebep olur diye düşünüyorum.

2. secenekte code ekleme kısmı var ben onu yapamıyorum.herhalde sleep değerini mi yapamıyorum nedir bilmiyorum.sen oraya 1000 yazmışsın ama bu 1000 neye göre yazdık.farklı programlarda bu ayarı neye göre yapacaz.bunun hakkında beni aydınlatırsan inan çok sevineceğim.saygılar.

@ nacromander ; klite için autoit kullanmana gerek yok klite i " -MakeUnattended " parametresiyle çalıştırırsan otomatik olarak size ini dosyası hazırlayacaktır sizin isteğinize göre.Daha sonra yine kendi ürettiği bat dosyasıyla katılımsız kurulumu sağlayabilirsin.Bu konuda en iyi program klite :)

@ prozacomen ; uygulama kapatmak için proccessclose kodunu kullanabilirsin. Sleep kodu ms (milisaniye) üzerinden çalışır.Ama sleep kodu yerine bence winwait kodlarını tercih edin daha garantidir.

Edited by blackman12

@Blackman12

arkadaşım sana ne kadar tşk etsem azdır.vallahi gece sırf onunla uğraşmıştım.ama senin verdiğin komutlar ile uğraşırken başka bir komut buldum sitenizde.

Run("taskkill /f /improgramadı.exe") bu kodu en sonuna ekleyince otomatik olarak kapatıyor.

Allah sizden razı olsun.uğraştıkça bişiler öğreniyoruz.saolun.

Edited by prozacomen

Boyle bi hata alıyorum sorunun ne olduğunu bilen varsa lutfen soyleyebilirmi ? yardım bekliyorum LUTFEN LUTFEN LUTFEN::::::::

screenhunter01dec230108pr2.gif

YUKARIDA Kİ RESİMDE GORULEN HATAYI DUZELTİKTE HATA ÇIKMIYODA....

75613547zd8.gif

screenhunter02dec230130kk4.gif

TAMAM ARKADAŞLR SORUN ÇOZULDU... YİNEDE HERKESE SAOL

hatabp1.jpg

arkadaşım resimde görüldüğü gibi exe dosyasını gösterdikten sonra.resimdeki işaretli yeri sileceksin.yani örneğin çalıştırmak istediğin exe dosyası C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Desktop\winamp.exe burdaki gibi ise.sen C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Desktop\ bu kısmı sileceksin.sadece winamp.exe kalacak.vermiş olduğu hata dosyayı ilk belirttiğin yerde bulamıyor.bu yüzden durmadan çalıştırmaya çalışıyor.benimde başıma geldi ilk yaptığım zaman.

ama biraz dikkatten sonra hallettim.

bu arada arkadaşlar benimde bir sorum olacak.umarım daha önce sorulmamıştır aradım ama bulamadım benzer soru.

örneğin winamp ı kurulum yapacam.winamp ın USAGE sı var biliyorum ama .istemediğim toolbar 50 free gibi eklentiler var.ben bunların yüklenmesini istemiyorum.bu yüzden USAGE ile yükleme yaptıramıyorum..ve kurulum esnasında bunların kliklerini kkaldırarak kurulumu yapıp kodları ona göre kayıt ettim.

Opt("WinWaitDelay",100)

Opt("WinTitleMatchMode",4)

Opt("WinDetectHiddenText",1)

Opt("MouseCoordMode",0)

Run('winamp552.exe')

WinWait("Installer Language","Please select a lang")

If Not WinActive("Installer Language","Please select a lang") Then WinActivate("Installer Language","Please select a lang")

WinWaitActive("Installer Language","Please select a lang")

Send("{TAB}{SPACE}")

WinWait("Winamp Installer","Welcome to the Winam")

If Not WinActive("Winamp Installer","Welcome to the Winam") Then WinActivate("Winamp Installer","Welcome to the Winam")

WinWaitActive("Winamp Installer","Welcome to the Winam")

Send("{TAB}{TAB}{SPACE}")

WinWait("Winamp Installer ","Nullsoft Winamp 5.52")

If Not WinActive("Winamp Installer ","Nullsoft Winamp 5.52") Then WinActivate("Winamp Installer ","Nullsoft Winamp 5.52")

WinWaitActive("Winamp Installer ","Nullsoft Winamp 5.52")

Send("{SPACE}{TAB}{TAB}{SPACE}{TAB}{TAB}{TAB}{SPACE}{TAB}{TAB}{TAB}{SPACE}")

WinWait("Winamp Installer","Nullsoft Winamp 5.52")

If Not WinActive("Winamp Installer","Nullsoft Winamp 5.52") Then WinActivate("Winamp Installer","Nullsoft Winamp 5.52")

WinWaitActive("Winamp Installer","Nullsoft Winamp 5.52")

Send("{TAB}{TAB}{TAB}{SPACE}{TAB}{TAB}{SPACE}{TAB}{TAB}{SPACE}{TAB}{TAB}{SPACE}{T

AB}{SPACE}{TAB}{SPACE}{TAB}{TAB}{SPACE}")

WinWait("Winamp Installer ","Installation Complet")

If Not WinActive("Winamp Installer ","Installation Complet") Then WinActivate("Winamp Installer ","Installation Complet")

WinWaitActive("Winamp Installer ","Installation Complet")

Send("{TAB}{SPACE}{TAB}{TAB}{SPACE}")

Run("taskkill /f /im winamp552.exe")

bu şekilde.bu kodlar kalarak kurulumu başka bir kodla gizleyebilirmiyim.veya ne bilim bir yolu varmı.yardımcı olursanız çok sevinirim.

bunu da yaptıktan sonra WPİ ile cd hazırlamaya ardından xp cd sine hazırladığım programları entegre etmeye başlayacağım.

Edited by prozacomen

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

sorum olacak yeni başladım çok güzel gitti herşey öğrendim ama sonunda autoit.exe açık kaldı kapatamadım üzerinde x çıktı yandı söndü kapatma için herşeyi yapıyrm hep açık kalıyor :clapping:

• Administrator
sorum olacak yeni başladım çok güzel gitti herşey öğrendim ama sonunda autoit.exe açık kaldı kapatamadım üzerinde x çıktı yandı söndü kapatma için herşeyi yapıyrm hep açık kalıyor :clapping:

Scripte koyduğunuz bir kod bekletiyor olabilir. Kodu yazın da inceleyelim.

Run('C:\Documents and Settings\Administrator.PC\Desktop\a.exe')

WinWait("C:\Documents and Settings\Administrator.PC\Local Settings\Temp\RarSFX19\a.htm - Microsoft Internet Explorer","Sık Kullanılanlar")

If Not WinActive("C:\Documents and Settings\Administrator.PC\Local Settings\Temp\RarSFX19\a.htm - Microsoft Internet Explorer","Sık Kullanılanlar") Then WinActivate("C:\Documents and Settings\Administrator.PC\Local Settings\Temp\RarSFX19\a.htm - Microsoft Internet Explorer","Sık Kullanılanlar")

WinWaitActive("C:\Documents and Settings\Administrator.PC\Local Settings\Temp\RarSFX19\a.htm - Microsoft Internet Explorer","Sık Kullanılanlar")

Send("{TAB}http{SHIFTDOWN}.{SHIFTUP}{SHIFTDOWN}77{SHIFTUP}192.168.2.1{SHIFTDOWN}7

{SHIFTUP}system{SHIFTDOWN}-{SHIFTUP}r.stm{ENTER}")

WinWait(" - Microsoft Internet Explorer","Sık Kullanılanlar")

If Not WinActive(" - Microsoft Internet Explorer","Sık Kullanılanlar") Then WinActivate(" - Microsoft Internet Explorer","Sık Kullanılanlar")

WinWaitActive("

Please register to see this content.
- Microsoft Internet Explorer","Sık Kullanılanlar")

Send("{ENTER}{TAB}{ENTER}{TAB}{TAB}{TAB}{TAB}{TAB}{SPACE}")

WinWait("Microsoft Internet Explorer","Routeri gerçekten ye")

If Not WinActive("Microsoft Internet Explorer","Routeri gerçekten ye") Then WinActivate("Microsoft Internet Explorer","Routeri gerçekten ye")

WinWaitActive("Microsoft Internet Explorer","Routeri gerçekten ye")

Send("{SPACE}")

WinWait("Microsoft Internet Explorer","Bu işlemi tamamlamak")

If Not WinActive("Microsoft Internet Explorer","Bu işlemi tamamlamak") Then WinActivate("Microsoft Internet Explorer","Bu işlemi tamamlamak")

WinWaitActive("Microsoft Internet Explorer","Bu işlemi tamamlamak")

Send("{SPACE}")

Send("{SPACE}")

Send("{alt}{f4}")

modeme otomatik reset atan program yapacaktım :clapping:

Edited by delive

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...