Jump to content

Luxand Blink! Pro V2.4

muselmansuffe
 Share

Recommended Posts

ra470g.jpg

Eğer bilgisayarınızı hala kullanıcı şifresi ile koruyorsanız artık daha güvenilir bir yönteme geçmenizin vakti gelmiş demektir.

Luxand firmasının imzasını taşıyan Blink isimli programın görevi bilgisayarınızı yüz tanıma teknolojisi ile koruyarak başkaları tarafından sisteme girilmesini engellemek. Kurulumu ve işleyişi ise gayet basit.

Programın kurulumu esnasında gerekli ayarları seçip, Blink'in sizi tanımak yolunda istediği bilgileri veriyorsunuz. Kurulum ertesinde ise bu ayarlarınıza dilediğiniz zaman sistem çubuğu üzerinden erişip gerekli değişikli veya eklemeleri yapabiliyorsunuz. Bundan sonraki her oturum açılışınızda program otomatik olarak web kameranızı çalıştırıyor ve herhangi bir şifreye gerek kalmadan, sadece kameraya bakarak yani yüzünüzü tanıtarak sisteminize giriş yapabiliyorsunuz. Tanılama sistemi yeterince gelişmiş olan Blink bu sayede saçınızda, başınızda değişiklik yapsanız veyahut gözlük ve benzeri farklı aksesuarlar taksanız dahi sizi rahatça tanıyabiliyor. Bunların yanısıra programın bir diğer güzel yönü de sizden önce bilgisayarınızı kullananlar oldu ise, kimin, ne zaman kullandığını gösterebilmesi.

Programın boyutu 8.3MB, desteklediği işletim sistemleri ise Win Vista ile 7'nin 32-bit'lik sürümleri.

download.jpg
Luxand Blink! 2.0, released on 02/09/2010
File size: 8.3 MB
Supported OS: Windows Vista and Seven 32bit only

http://www.luxand.com/download/LuxandBlinkSetup.exe[/CODE]

Program hakkında daha fazla bilgi için: http://www.luxand.com/blink/

Bir ara bende lenovonun programını masaüstü bilgisayara kurmuştum. Vallahi çalıştı ama arada sakalı abartıyorum tanımaz beni diye sildim :D Hem webcam bozulur bişi olur neyime gerek :D Burda da muhabbeti olmuştu kimdi hatırlamıyorum, ablamın laptopu açmak için onun resmini tutuyorum kameraya demişti :Q :Q

Bir ara bende lenovonun programını masaüstü bilgisayara kurmuştum. Vallahi çalıştı ama arada sakalı abartıyorum tanımaz beni diye sildim :D Hem webcam bozulur bişi olur neyime gerek :D Burda da muhabbeti olmuştu kimdi hatırlamıyorum, ablamın laptopu açmak için onun resmini tutuyorum kameraya demişti :Q :Q

lenovonun programını xp de bende kullandım ama onda şifre ile girşite vardı tanımazsa diye bunda o da yok tanımazsa ne yapacağız :)

?

Bu program yeni nesil laptoplar'daki dahili yüz görüntüleme sistemlerinin harici olmuş güzel bir uygulama ah birde Win764Bit'te çalışsaymış.(Bazı 32bit'ler 64'te çalışıyor diye hatırlıyorum yoksa yanlışmı hatırlıyorum?)

Edited by NBatuhanK

Veriface sadece Lenovo bilgisayarlarda çalışıyor; fakat ilk sürümünü kırdılar, Windows XP'de tüm bilgisayarlar için kullanılabilir hale getirdiler.

Fakat Windows 7 ya da Vista'da kullanabilmek için Veriface III gerekiyor, bunu da kıramadılar, ille Lenovo marka PC istiyor. Aylardır bu yazılımı arıyorum, bulamadım. Bu çok güzel bir gelişme olmuş ama bunun 64 bit'i lazım bana :(

Saçla sakalla alakası yok; sadece gözünü tanıyarak çalışıyor Veriface. O resim tuttuğunu söyleyen arkadaş da geyiğin dibine vurmuş :)

Bu program yeni nesil laptoplar'daki dahili yüz görüntüleme sistemlerinin harici olmuş güzel bir uygulama ah birde Win764Bit'te çalışsaymış.(Bazı 32bit'ler 64'te çalışıyor diye hatırlıyorum yoksa yanlışmı hatırlıyorum?)

Doğru hatırlıyorsun da bu çalışmaz sanırım 32 bit dediklerine göre vardır bir bildikleri.

Edited by striker

veriface anladığım kadarıyla gözlere odaklanıyor yeterli ışık olmadığı zaman zaten tanımıyor ilk sürümünü masaüstündede kullandım çok da kullanışlı değil bence her zaman ışıklı ortam istiyor loş ışıkta çalışmıyor

eğer admin panelinde şifre yok ise kendi daha tanıma yapmadan otomatik açıyor pc yi bende öyle yaptı admine şifre koydum şifreyi progrma eklemdim öyle oldu belkide yanlış yapmış olabilirim...şuan çalışıyor güzel paylşım sağol..

• Editor
lenovo nun dedikleri herhalde veriface diye bi programdı.

onda yüzü tanımazsa şifre girişi vardı.

hakikaten arkadaşlarda sormuş bu program yüzümüzü tanımazsa ne yapacağız? :clapping:

yüzü tanımaz ise bilgisayarı güvenli modda başlatıp, programı uninstall ederiz diye düşünüyorum, denemedim ama... :D

lenovo dan farkını goremedım acıkcası. lenovo konusunu bızzat ben kendım actıgım için uzunca sure denedım. ayrıca wın7 de calısanı da var bılmeyen bazı arkadasalr var. butun sıstemlerde calısıyor.

ve evet lenovo los ısıkta calısmıyor. cunku gozdekı ısık kırılmaları ıle calısıyor. gunduz tanıtınca gece zorlanıyor. ama resım ıle deneyınce acılmadı gercegı olmadan acılmadı yanı. bunu da uzunca bır sure deneyecegım bakalım nasıl sonuc alacagız

Lenovo veriface programına benziyor. kurdum akşam karanlıkta koyduğum resimlerle gündüz deneyince tanımadı. Tanımayınca güvenli modda açmanıza gerek yok. Kullanıcı adınızın olduğu resme tıklayınca parola girme alanı açılıyor ve giriş yapabiliyorsunuz