Jump to content

Iso Dosyasından Xp/2003 Kurulum Projesi

Share

Recommended Posts

iso içinde i386 klasörü içindeki winnt.sif dosyasını notepad ile açıp;

[UserData]
ProductKey = "XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX"  (buraya elinizdeki key girilecek)

şeklinde eklerseniz, key otomatik girilmiş olur.

@frkgkc

Ayrıca kurulumda çalıştır (win + r) çalışmaktadır. Flash diskine şifre bilgisini içeren bir dosya ekleyip, şifre girme ekranı geldiğinde çalıştır vasıtasıyla ilgili dosyayı açabilirsin...

Teşekkürler arkadaşlar.

• 1 ay sonra...

Hocam merhaba yine ben, burada anlatılanları aynen yaptım hiçbir sorun yaşamadan harici diskimden kurulum gerçekleştirdim lakin ben msdn iso kullanmama rağmen sistem farklı duvar kağıdı ve bazı ayarlar ile açıldı bunların olmaması için ne yapmam gerekiyor el değmemiş sistemi kurmak istiyorum bir cevap verirsen sevinirim.

Ayrıca sistemde duvar kağıdı hariç ne gibi ayarlar söz konusu neler optimize edildi ?

@xKaoSx

Boot.gz oluşturmadan önce Tools\BDBD.BMP dosyasını silebilirsin. Farklı bir resim kullanmak istersen ilgili resmi değiştirebilirsin. Kurulumda arkaplanın boş olmaması için ilgili resim eklenmişti...

Onun haricinde setting bölümündeki ayarlar dışında bir değişiklik bulunmamaktadır.

Anladım çok teşekkür ediyorum konu uzun olduğu için tüm mesajları okumadan yazmıştım ama sonradan bdbd.jpg nin nereden silenecğeini gördüm gece geç olduğu için postu düzeltmeye üşendim yaptığın çalışmalar için seni ayakta alkışlıyorum.

• 2 ay sonra...

icon_spacer-vflN3BYt2.gif

yukarıdaki  zip leri açtığımda Avira İnternet Security   Trojan.Generic.7999387  buldu

aşagıda da https://www.virustotal.com taramasında çıkan sonuçlar

kolay gelsin

https://www.virustotal.com/en/file/6394139d2d0036e310ebebe447a61c0f2ae2260f45e5432454fccbfa2e2e608e/analysis/1369684031/

Edited by selatinabi

icon_spacer-vflN3BYt2.gif

yukarıdaki  zip leri açtığımda Avira İnternet Security   Trojan.Generic.7999387  buldu

aşagıda da https://www.virustotal.com taramasında çıkan sonuçlar

kolay gelsin

https://www.virustotal.com/en/file/6394139d2d0036e310ebebe447a61c0f2ae2260f45e5432454fccbfa2e2e608e/analysis/1369684031/

Bu program Autoit ile yazıldığı için bazı anti virüslerin uyarı vermesi normal. Ama yine de güvenip güvenmemek size kalmış. Blue_life ustayı bilen bilir. Güvenmiyorsanız indirmeyin.

Çalışmanız için teşekkürler sanırım bu sistem büyük dosyaları kopyalayamıyor katılımsız yaptığım içinde office ve driver pack base olan bir xp yi usb den bu yöntemle kurmayı denedim fakat sanalda deneyip kurulumunu tamamladığım windows xp bu yöntemle kurmayı denediğimde boş bir login ekranıyla karşılaşıyorum.

Edited by C@NgO

• 4 hafta sonra ...

@isoFRM

Ilgili hatayı alma nedenin anlatımımdaki adımları düzgün yapmamandan kaynaklı. Usb paketiyle usb belleğine grub4dos kurup, burdaki anlatım sonucunda hazırladığın dosyaları ilgili sürücüdeki uygun konuma kopyalamalısın. Eğer yapımıyorsan forumda paylaşılmış hazır paketleri kullanabilirsin.

Diğer sorunu gelirsek malesef ilgili pc hakkında yeterli malumatım yok :(

@sguneys

Sorununu biraz daha detaylandırmalısın. Eğer xp kurda (yani mavi ekranda) disklerin görünmüyorsa ilgili pcye ait sata sürücüleri xp kurda mevcut değildir! Biosunda sata/ahci ayarı varsa bunu ide olarak değiştirirsen sorunun çözülür. Veyahut ilgili sürücülerini ilgili xpye ekleyip boot.gz yi yeniden oluşturmalısın...

Cvp icin tesekkurler blue_life sectigim iso kalibnda sata drverleri var yani cd den kurarsam diskleri goruyorum fakat usb ye boot ettigimde disk ekranina gelince sadece benim usb yi goruyor hard disklerimi gormuyor umarim anlatabilmisimdir.

@sguneys

Ilgili iso dosyasını cd/dvd den kullandığında disk sürücülerini göremiyorsan, boot.gz içine bir nedenden ötürü senin sata sürücülerin eklenmemiştir diye tahmin ediyorum. Normalde bu sorunun çıkmaması gerekiyordu. Çünkü boot aşamasında kullanılan dosyalar txtsetup.sif dosyasından okununup boot.gz içine alınıyordu.

Şuan için programa tekrar bakamam. Lakin bu sorunu manuel olarak çözebilirsin diye düşünüyorum. Misal senin sata sürücülerini bir disket kalıbına ekleyip bunu grub4dos ile sanal disket sürücüsüne atayabiliriz ve disk seçme ekranından önce yükletebiliriz. Lakin bu uzun yol.

Diğer yöntem ise senin sata sürücülerinin isimlerini bulup, bu isimleri Nt5SetupFromIso.ini dosyasındaki [Txt_Copy_Files] altına eklemek ve tekrar boot.gz oluşturmak. [Txt_Copy_Files] altına eklenen dosyalar boot.gz içine ekleniyor...
Aynı sorunu yaşayacak olsam bu seçeneği seçerdim...

Denedikten sonra sonucu yazmayı unutma...

Tamam hocam ilginiz için teşekkürler halletim.Sorun benim pc oldugunu fark ettim benim pc dışında başka bir pcde denedim çalışıyor bende xp yüklemeyceğime göre :) sorun yok 2 gündür başka pcde denemek aklıma gelmedi ne hikmetse.Şuan format attım düzgün çalışıyor tekrar teşekkürler blue_life.

Edited by sguneys

@sguneys

Ya sen Qemu' damı bakıyorsun? Qemu sadece menü tasarımı ve başlangıç aşamasını kontrol etmek için eklenmiştir. Bunu heralde defalarca yazmıştımdır. Qemu'da normal diskini göremezsin! Testlerini gerçek bilgisayarda yapmalısın. O sadece sanal bir emulatör. Kısca şuan qemuda sadece senin usb takılı...

Gerçek bir pcde önyükleme yapıp sonuca bak...

Sakin olun hocam :) qemu sadece size ekranı göstermek içindi yoksa normal pcde deniyorum :)  

Tamam hocam ilginiz için teşekkürler halletim.Sorun benim pc oldugunu fark ettim benim pc dışında başka bir pcde denedim çalışıyor bende xp yüklemeyceğime göre :) sorun yok 2 gündür başka pcde denemek aklıma gelmedi ne hikmetse.Şuan format attım düzgün çalışıyor tekrar teşekkürler blue_life.

• 4 hafta sonra ...

s.a Hayırlı forumlar herkeze forumda bıras yenırım acemılıgıme verın benım 1-2 sorum olıcakdı bu mıltı boot la ılgılı Winxp kurarken mavı ekran hatası alıyorum bunun nedenı galıba boot.gz gostermedıgım ıcın neden gostermedım dersenız lınkler gıtmıs zannedersem dırek usbmenuden yerlerı degıstırıp ısoları gosterdım sadece ve mavı ekran hatası alıyorum elınızde varsa boot.gz upluat edermısınız..