Jump to content

# Excellent Xp 2011 | Sp3 | 662 Mb #

EKE58
 Share

Recommended Posts

[quote name='emrkzl' date='17 August 2011 - 13:41 ' timestamp='1313577662' post='1064692']
Hacı daha önceki XP ni kurduğumda .Net Frameworkların hata veriyordu,oturum açıldığında explorer.exe donuyordu bu sorunlar halloldu mu aCABA?
[/quote]

Güzel kardeşim sen sorunsuz bir sisteme sorunlu diyorsun, çözüm aramıyorsun ve suçu işletim sisteminin üzerine atıyorsun.
Bu yüzden sen mümkünse benim sistemlerimden uzak dur kardeşim olur mu :)
Konu açmıştın orada sana önerdikleri sistemleri kullan.

• Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='emrkzl' date='17 August 2011 - 14:24 ' timestamp='1313580245' post='1064723']
Hacı valla onu kurdukta ondada her oyunda hata veriyor yahu :)

Şimdi sen bu sistemde sorun yok diyorsun dimi. İndirmeyi tamamladımda yüklemeye başlıcam o kelimeyi yazarsan hemen başlıyorum :)
[/quote]

Ben sana hiçbir şey demiyorum, sorunsuz falan demiyorum.
Havadan nem kapan insanlardan korkarım.Sen de öylesin.
Nasıl biliyorsan öyle yap, sonra buraya gelip şöyle böyle deme.

Hayır walla o anlamda söylemedim yahu. Kendine güven . Neyse hacı bunca kişi sana güveniyor. Benim güvenmemem aptallık olur zaten. Kurmaya başlıyorum: Hadi bakalım hayırlısı ...
Bu arada CD ye yazmadan direk partlardaki setup.exe ile kursam birşey olmaz dimi? Yani CD İle kurmuş gibi olur yani?

Edited by emrkzl

[quote name='emrkzl' date='17 August 2011 - 14:28 ' timestamp='1313580500' post='1064727']
Hayır walla o anlamda söylemedim yahu. Kendine güven . Neyse hacı bunca kişi sana güveniyor. Benim güvenmemem aptallık olur zaten. Kurmaya başlıyorum: Hadi bakalım hayırlısı ...
Bu arada CD ye yazmadan direk partlardaki setup.exe ile kursam birşey olmaz dimi? Yani CD İle kurmuş gibi olur yani?
[/quote]

Olmaz öyle CD/DVD'den boot ederek formatlayacaksın, yoksa olmaz.

[quote name='emrkzl' date='17 August 2011 - 15:18 ' timestamp='1313583523' post='1064755']
Hacı bunda setup.exe yok. CD ye yazdım ama bilgisayar okur muki? Format cdsi olarak
[/quote]

Sana olmaz dedim, el ile kurulum ve yükseltme bileşeni çıkarılmıştır.
CD'den boot ederek yükleyeceksin.

[quote name='emrkzl' date='17 August 2011 - 15:26 ' timestamp='1313584006' post='1064761']
Bende diyorumya :D CD ye yazdırdım şuan senin CD'ye yazdırma klasöründe deiğin gibi. Şuan cd içi dolu yani. PC RESETLESEM AÇILIŞTA YİNE YAZAR MI ONYUKLEME.... diye?
[/quote]

Yazar yazar kafanı bozma.Sen boot et, kurulacak yeri seç gerisine karışma.
Ama bak tekrar söylüyorum "hata var" tellallığı yapacaksan hiç yükleme hem bizim için hem senin için daha hayırlı bir karar olur.

[quote name='emrkzl' date='17 August 2011 - 17:18 ' timestamp='1313590721' post='1064844']
Maalesef yükleyemiyeceğim SAT iskimi görmedi format
[/quote]

Çok iyi olmuş bu.
Sen diğer modifiye çalışmalarına doğru yönlen kardeş.

arkadaşım indirip kurdum herşey çok güzel yanlız sağ alta gelen güncelleme uyarısını nasıl yok edebiliriz denetim masasından iptal ettiğim halde yine olmuyor daha önce başka bir arkadaşın driverli ve driversiz sisteminide indirdim oda aynı bunda güncelleştirmeler kapalı diye yazdığı için bunuda indirdim bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursan sevinirim teşekürler :rolleyes:

[quote name='iseyrekli' date='17 August 2011 - 17:47 ' timestamp='1313592462' post='1064861']
arkadaşım indirip kurdum herşey çok güzel yanlız sağ alta gelen güncelleme uyarısını nasıl yok edebiliriz denetim masasından iptal ettiğim halde yine olmuyor daha önce başka bir arkadaşın driverli ve driversiz sisteminide indirdim oda aynı bunda güncelleştirmeler kapalı diye yazdığı için bunuda indirdim bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursan sevinirim teşekürler :rolleyes:
[/quote]

Güvenlik merkezi çıkarılmış, otomatik güncelleştirmeler de kapatılmıştır.
Ötekinde de aynısı olduysa sorunu kendinizde arayın.

[quote name='EKE58' date='18 August 2011 - 12:37 ' timestamp='1313671035' post='1065377']
Güvenlik merkezi çıkarılmış, otomatik güncelleştirmeler de kapatılmıştır.
Ötekinde de aynısı olduysa sorunu kendinizde arayın.
[/quote]
sorun olduğunda kendinizde arayın deyip sorumluluktan kaçıyorsunuz sayfa 7 de texas23 arkadaşımız 34 makinada kurdum sorun yok diye yazıp resim ile göstermiş onun sağ alt köşesine bir bak bakalım güncelleme ikazı varmı yokmu demekki yanlız bende değil bende birçok cd ve dvd var niye barış ın perfect xp sinde veya k@ylünün xp sinde olmuyor demekki bende değil güncellemeyi kapatıyorum bilgisayarı yeniden başlattığımda ikaz yine geliyor sana o ikazın gelmemesi için yapabileceğimiz varmı diye sordum başka birşey demedikki burasıda teknik servis tek bilgisayara format atılmadıki hepsinde aynı olduğu için yazdım

[quote name='iseyrekli' date='18 August 2011 - 17:07 ' timestamp='1313676430' post='1065460']
sorun olduğunda kendinizde arayın deyip sorumluluktan kaçıyorsunuz sayfa 7 de texas23 arkadaşımız 34 makinada kurdum sorun yok diye yazıp resim ile göstermiş onun sağ alt köşesine bir bak bakalım güncelleme ikazı varmı yokmu demekki yanlız bende değil bende birçok cd ve dvd var niye barış ın perfect xp sinde veya k@ylünün xp sinde olmuyor demekki bende değil güncellemeyi kapatıyorum bilgisayarı yeniden başlattığımda ikaz yine geliyor sana o ikazın gelmemesi için yapabileceğimiz varmı diye sordum başka birşey demedikki burasıda teknik servis tek bilgisayara format atılmadıki hepsinde aynı olduğu için yazdım
[/quote]

Aşağıdakini regedit ayarı olarak kaydet ve uygulattır olmazsa regeditten elinle bul ve düzelt.
Yine olmazsa yapabileceğim bir şe yok.

[quote];Otomatik güncelleme seçili değil/kapalı ayarı
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]
"NoAutoUpdate"=dword:00000000
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update]
"AUOptions"=dword:00000001[/quote]

[quote Aşağıdakini regedit ayarı olarak kaydet ve uygulattır olmazsa regeditten elinle bul ve düzelt.
Yine olmazsa yapabileceğim bir şe yok.

Alıntı
;Otomatik güncelleme seçili değil/kapalı ayarı
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]
"NoAutoUpdate"=dword:00000000
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update]
"AUOptions"=dword:00000001

[/quote]

EKE58 sana yardımcı olayım modifiyeci yardımlaşması :D
Bu işlemle sadece windows update in iptal edersin uyarıyı veren update değildir security center dır.

Aşşagıdaki komutları cmd yazıp enter a bas ve sıryayla gir

[code]
sc stop wscsvc
sc config wscsvc start= disabled
[/code]

Boşluklara dikkat copy paste yapabilirsin.

Edited by tnc_tr

• 1 ay sonra...

EKE bey excellent 2010 versiyonun kulllanıyordum kullandıgım surece hıc bı hatayla karşılarşmadım.excellent 2011 indirmek istiyorum ama lınk hata veriyo 20n sanıyyi sayıyo ondan sonra şu yazı cıkıyor. File does not exist bu hatayla karşılaşıyorum.hmn indirip kurmak isitoyrum lutfen yardım edermısınız.şimdidin tskler.