Jump to content

# Excellent Xp 2011 | Sp3 | 662 Mb #

EKE58
 Share

Recommended Posts

• Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kullanım kılavuzunu indirdim. Sata bölümlerini dikkatlice okudum ama atlanmış olabilecek bir bölüme rastlayamadım.
Sadece BIOS'ta iken NOT DETECTED mi yazıyor yoksa Sata Sabit Diskiniz Sata 1 veya Sata 2 yazan yerin karşısında ismiyle gözüküyor mu?
Resimdeki 1. bölümde gözükmesi lazım.
Bunun dışında Serial Ata devices: ENABLED diyorsunuz..
Sata sürücüsü entegre bir başka CD ile denemek veya Load Setup Defaults ile sistemi yeniden başlatarak denemek dışında aklıma önerme gelmiyor.

Sisteminizde Floppy sürücü varsa siteden Sata sürücüleri indirip kurulum sırasında F6'ya basarak tanıtmayı deneyebilirsiniz..
Böyle bir diskin nasıl oluşturulacağı kullanım kılavuzunun 3-5 bölümünde anlatılmış. Eğer kılavuzu bulamıyorum diyorsanız, buradan:
[b]http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2NMX_SE/#download[/b] [color="#A0522D"]M2N-MX SE user’s manual (English)[/color] dosyasını indirebilirsiniz.

[img]http://i1107.hizliresim.com/2011/7/11/10564.jpg[/img]
Pek yardımcı olamadım ama başka bir öneride bulunamayacağım.

iyi çalışmalar..

remote desktop mstsc.exe çalışmıyor hata veriyor yüklemeye çalıştığımızdada daha yeni sürüm var diye hata veriyor ve çok can sıkıcı bir durum nasıl düzleteceğiz windows bileşenlerdede gözükmüyor doğal olarak uninstall edip tekrar kurulumda yapılamıyor update zaten edilemiyor bununla ilgili çözüm önerin nedir?

[quote name='shiftdelete.net' date='11 July 2011 - 20:52 ' timestamp='1310406730' post='1044677']
Kullanım kılavuzunu indirdim. Sata bölümlerini dikkatlice okudum ama atlanmış olabilecek bir bölüme rastlayamadım.
Sadece BIOS'ta iken NOT DETECTED mi yazıyor yoksa Sata Sabit Diskiniz Sata 1 veya Sata 2 yazan yerin karşısında ismiyle gözüküyor mu?
Resimdeki 1. bölümde gözükmesi lazım.
Bunun dışında Serial Ata devices: ENABLED diyorsunuz..
Sata sürücüsü entegre bir başka CD ile denemek veya Load Setup Defaults ile sistemi yeniden başlatarak denemek dışında aklıma önerme gelmiyor.

Sisteminizde Floppy sürücü varsa siteden Sata sürücüleri indirip kurulum sırasında F6'ya basarak tanıtmayı deneyebilirsiniz..
Böyle bir diskin nasıl oluşturulacağı kullanım kılavuzunun 3-5 bölümünde anlatılmış. Eğer kılavuzu bulamıyorum diyorsanız, buradan:
[b]http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2NMX_SE/#download[/b] [color="#A0522D"]M2N-MX SE user’s manual (English)[/color] dosyasını indirebilirsiniz.

[img]http://i1107.hizliresim.com/2011/7/11/10564.jpg[/img]
Pek yardımcı olamadım ama başka bir öneride bulunamayacağım.

iyi çalışmalar..
[/quote]

ilk soruya cevap verecek olursam, orada her iki sata hard diskiminde isimleri gözüküyor. evet oradaki seçeneğe enabled diyorum yoksa sata disklerimi tanımıyor (not detected). hatta belki alakası vardır diye orayı disable yapıp aynı şekilde kurulum yapmayı denedim ama yine aynı hatayı verdi.
bahsettiğiniz gibi maalesef sistemimde floppy sürücü yok, yoksa o şekilde denemekten kaçınmazdım ve ayrıca load setup defaults yaptıktan sonra değişen birşey olmadı. artık bende ki nasıl bir anakartsa her yerde duyduğum ahci native sata ide muhabbetleri bir tek benim kartta yok zannedersem.
bir de önceki mesajımda söylediğim gibi csi bağlantı sürücüsü noktası diye bir yazı çıkıyor cd'den boot ettiğim zaman ve bunu google'da arattığımda enteresan bir şekilde hiçbir sonuç çıkmadı. tek çıkar yol bir başka modifiye xp ile kurulum yapmayı denemek ama ona da ayıracak zaman, sabır ve bol cd lazım (usb kurulum çok zahmetli) :)

unutmadan gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim.

[quote name='redsmoke' date='11 July 2011 - 20:20 ' timestamp='1310408409' post='1044684']
ilk soruya cevap verecek olursam, orada her iki sata hard diskiminde isimleri gözüküyor. evet oradaki seçeneğe enabled diyorum yoksa sata disklerimi tanımıyor (not detected). hatta belki alakası vardır diye orayı disable yapıp aynı şekilde kurulum yapmayı denedim ama yine aynı hatayı verdi.
bahsettiğiniz gibi maalesef sistemimde floppy sürücü yok, yoksa o şekilde denemekten kaçınmazdım ve ayrıca load setup defaults yaptıktan sonra değişen birşey olmadı. artık bende ki nasıl bir anakartsa her yerde duyduğum ahci native sata ide muhabbetleri bir tek benim kartta yok zannedersem.
bir de önceki mesajımda söylediğim gibi csi bağlantı sürücüsü noktası diye bir yazı çıkıyor cd'den boot ettiğim zaman ve bunu google'da arattığımda enteresan bir şekilde hiçbir sonuç çıkmadı. tek çıkar yol bir başka modifiye xp ile kurulum yapmayı denemek ama ona da ayıracak zaman, sabır ve bol cd lazım (usb kurulum çok zahmetli) :)

unutmadan gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim.
[/quote]

'[b]csi bağlantı sürücüsü noktası[/b]' mesajı sizin sisteminize özel bir mesaj değil. Benim sistemde de çıkıyor. Sonra kuruluma geçiyor.
Windows 7 kurulum sırasında SATA sürücüsü için USB Bellek veya CD'ye GÖZAT imkanı veriyor. Windows 7 kurulum CD'si edinin ve ISO halindeyken içine siteden indireceğiniz SATA sürücüleri koyun. Gerçi windows 7 kurulumu sırasında USB Bellek takılı olursa (NTFS formatlı olmasın) orada da bulundurabilirsiniz SATA sürücülerini. Gözat ile sürücülerin yerini USB Bellekte gösterirsiniz. Bence deneyin.
iyi çalışmalar diliyorum.

uzun uğraşlar sonucu benim için çok gerekli olan REMOTE DESKTOP sorununu çözdüm çözümü burada sizinle paylaşıyorum.

1. Başka XP yüklü bir makinadan [b]c:\Windows\system32\tr-tr\[/b] klasörü içerisindeki [b]mstscax.dll.mui[/b] dosyasını sizin sorunlu makinanızdaki aynı dizine kopyalayın.
2. Başlat -> Çalıştır -> Regedit giriş yapın
3. [b]HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa[/b] altında [b]Security Packages[/b] sağ tıklayıp değiştir deyin
4. entera basıp en alta [b]tspkg [/b]ekleyin ve kaydedip kapatın.
5. [b]HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders [/b] altında [b]SecurityProviders[/b] sağ tıklayıp değiştir deyin
6. entera basıp en sağa [b],credssp.dll[/b] ekleyin önceden mevcutsa değişiklik yapmanıza gerek yok.
7. bilgisayarınızı [b]yeniden başlatın[/b] ve sorun çözülmüştür. [b]Remote desktop artık aktif durumda.[/b]

Edited by teosaki

[quote name='teosaki' date='12 July 2011 - 10:12 ' timestamp='1310458371' post='1044994']
uzun uğraşlar sonucu benim için çok gerekli olan REMOTE DESKTOP sorununu çözdüm çözümü burada sizinle paylaşıyorum.

1. Başka XP yüklü bir makinadan [b]c:\Windows\system32\tr-tr\[/b] klasörü içerisindeki [b]mstscax.dll.mui[/b] dosyasını sizin sorunlu makinanızdaki aynı dizine kopyalayın.
2. Başlat -> Çalıştır -> Regedit giriş yapın
3. [b]HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa[/b] altında [b]Security Packages[/b] sağ tıklayıp değiştir deyin
4. entera basıp en alta [b]tspkg [/b]ekleyin ve kaydedip kapatın.
5. [b]HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders [/b] altında [b]SecurityProviders[/b] sağ tıklayıp değiştir deyin
6. entera basıp en sağa [b],credssp.dll[/b] ekleyin önceden mevcutsa değişiklik yapmanıza gerek yok.
7. bilgisayarınızı [b]yeniden başlatın[/b] ve sorun çözülmüştür. [b]Remote desktop artık aktif durumda.[/b]
[/quote]

demekki remote desktop sorunu varmış regeditle oynamana gerek yok mui yi mstsc.exe yi bide yanın bi dll değiştiriosun calışıyor yeniden başlatmanada gerek yok ama ugrasmıssın neyse

[quote name='tnc_tr' date='09 July 2011 - 17:03 ' timestamp='1310223820' post='1043483']
senin gibi boş boş konuşan biri herzeman cıkar sistemin yapımıcısı oyle birşey yok demiyor sen hala iddia ediyorsun bahse girerim sistemi bile indirmemişsin senin gibi boş boş yorum yazacagıma burdaki uyeleri bgilgilendirici yazılar yazarım varsrınlar cok bilmiş desinler birşey bilmemekten iyidir :D

Hep aynı yazıları yazmaktan yorumu sasırdın heralde sorunun nesini bende arıyayım uzakmasaustu bağlantısı calışmıyor işde hata veriyor tobe yarrabbim ya iq testi yapsınlar artık şu tnctr da :D
[/quote]

senm şimdi bu üyeleri bilgilendirdiğinimi sanıyosun.boş boş yazı yazıp forumu kirletmekten başka bi işin yok.istersen resimde koyarım uzak masaüstünün çalıştıgına dair.

[quote]Kusursuzmu
arkadaşım sistemini sade ve programsız oldugu için indirdim şirkette kullanayım dedim kullanmaz olaydım system32 klasoru içinde bazı ( tam test etmeden sistemi sildim ) dll ve exeler surumleri uyumsuz yani dll eski exe si yeni orneğin uzakmasaustunden servera baglanayım dedim başlat çalıştır a mstsc yazdım haşırt the black board Surum uyumsuzlugu mui bulanmadı falan gittim orjinal cd den cekdimde calıştırdım sonra sistemi sildim daha guvenilir bir sisteme yoneleceğim

[/quote]

ayrıca şu yazdıgın posta bak bu çok bilmişlik deilde ne.forumu kirletmek deilde ne.başka sistem kullanacaksan burda bildirmene ne gerek var.

Edited by Taytanix

[quote name='Taytanix' date='12 July 2011 - 20:33 ' timestamp='1310495580' post='1045205']
senm şimdi bu üyeleri bilgilendirdiğinimi sanıyosun.boş boş yazı yazıp forumu kirletmekten başka bi işin yok.istersen resimde koyarım uzak masaüstünün çalıştıgına dair.

ayrıca şu yazdıgın posta bak bu çok bilmişlik deilde ne.forumu kirletmek deilde ne.başka sistem kullanacaksan burda bildirmene ne gerek var.
[/quote]

Turkcesi; kapak kucuk geldi buyugunu gonder :D

Ya sizin gibilere şaşıyorum bişiy ogrenmek araştırmayı kenara bırak gereksiz bi ton yazı yazıyorsunuz senin o yazıyı yazmana ne gerek var? Sistemde boyle hata var bilen bilsin isteyen yuklesin kim ne karışır? insan yukarıdaki arkadaş giğbi cozum bulmaya patch falan yapmaya çalışır !!

mesaj sayın benim 2 katım hala uyesin neden bir kendine sor bakalım?

Pes diyorum pes... kendi kendine dövün dur ordaaa

Edited by tnc_tr

[quote name='shiftdelete.net' date='11 July 2011 - 23:13 ' timestamp='1310415233' post='1044796']
'[b]csi bağlantı sürücüsü noktası[/b]' mesajı sizin sisteminize özel bir mesaj değil. Benim sistemde de çıkıyor. Sonra kuruluma geçiyor.
Windows 7 kurulum sırasında SATA sürücüsü için USB Bellek veya CD'ye GÖZAT imkanı veriyor. Windows 7 kurulum CD'si edinin ve ISO halindeyken içine siteden indireceğiniz SATA sürücüleri koyun. Gerçi windows 7 kurulumu sırasında USB Bellek takılı olursa (NTFS formatlı olmasın) orada da bulundurabilirsiniz SATA sürücülerini. Gözat ile sürücülerin yerini USB Bellekte gösterirsiniz. Bence deneyin.
[/quote]
dün sanal makinede kurdum ve çok beğendim. sata disklerimi görmemesi nedeniyle sata sürücülerimi de entegre ettim yeniden cd'ye yazdırdım ve yine aynı hatayı (kurulum için hiçbir disk yok) aldım. hard disklerimden birinde win 7 diğerinde win 8 var. acaba bu sistemler olduğu için mi gözükmüyor.

Edited by redsmoke

merhaba arkadaşlar ben sistemi kurdum hemde 34 adet makinede test ettim sorunsuz bir şekilde işliyor...

Formatlık her makinede kullanmaya karar vedim.

eline sağlık eke58...

bir tane masaüstü fotosuda çektim.

Yorum sizin arkadaşlar..

(tavsiyemdir sağlam sistem)
[img]http://www.upload.gen.tr/uploads4/dop0vkb1/efenet.JPG[/img]

s.a eke kardeş aslında yorum yazmayacaktım fakat dayanamadım allah için bazı bilgiler paylaşıyım ben 32 yaşında 16 yıldır bilgisayar sektöründe hizmet vermekteyim kurmadıgım ve kullanmadıgım sistem ve işletim sistemi kalmadı ve şu an win8 kullanmaktayım sahsigörüşüm mavi ekran hatası senin çogu çalışmanda oluyor regedit ayarlarınlada çok üst seviye oynuyorsun gelelim sata sürücüleri ve eksik dosya hatalarına bunlarıda kaile almanda fayda görüyorum sonuçta bir emek var ortada sorunların bu hatan şu diye açıklama geregi duymuyorum ama şunu söyleyim zamanla otutur herşey rast gele düşe kalka oluyor ...

[quote name='mrt2008' date='15 July 2011 - 09:58 ' timestamp='1310716705' post='1046355']
s.a eke kardeş aslında yorum yazmayacaktım fakat dayanamadım allah için bazı bilgiler paylaşıyım ben 32 yaşında 16 yıldır bilgisayar sektöründe hizmet vermekteyim kurmadıgım ve kullanmadıgım sistem ve işletim sistemi kalmadı ve şu an win8 kullanmaktayım sahsigörüşüm mavi ekran hatası senin çogu çalışmanda oluyor regedit ayarlarınlada çok üst seviye oynuyorsun gelelim sata sürücüleri ve eksik dosya hatalarına bunlarıda kaile almanda fayda görüyorum sonuçta bir emek var ortada sorunların bu hatan şu diye açıklama geregi duymuyorum ama şunu söyleyim zamanla otutur herşey rast gele düşe kalka oluyor ...
[/quote]

Hangisine inanalım, şu ana kadar onlarca teşekkür aldım, onlarca 0 hata mesajı aldım.
Regedit ayarlarıyla benim oynadığım kadar herkes oynuyor.Sata sürücülerinden adım kadar eminim bizzat kendi makineme kurdum gerisi paketin sürücü arşiviyle alakalı bir durum.
Benimde kuramadığım birkaç makine oldu elbet, bunlardan birisi cd-romu sorunlu 10 senelik makineydi, öteki de ısınma sorunu olan bir laptop.
80-90 sisteme kurulup 3-5 sisteme kurulmama olasılığı her sistemde olur ve başarısızlığını göstermez.
Kullanmak isteyen kullanır, istemeyen kullanmaz.Selametle.

Edited by EKE58

AMD tabanlı sistemimde BIOS'ta SATA Modu: AHCI iken kurabildiğim tek XP sürümü şu linkteki morning arkadaşımıza ait. Köylü kardeşimizin Temiz XP'si zannetmiştim ama ISO kalıbına baktım o değilmiş..
http://www.tnctr.com/topic/77053-temiz-xp-v2-398-mb-yary-katylymsyz-xp/
Ancak bu sürüm oldukça eski. Güncel XP kalıplarının hiç birsiyle AHCI modunda kurulum yapamıyorum.
Benim dikkatimi çeken morning sunum yaparken temel SATA sürücüleri ekledim demiş. Demek ki SATA sürücülerinin de Full paket ve Intel ve AMD temel sata sürücüleri diye ayrı paketleri var.
Excellent XP'nin bu sürümü oldukça hoş. Ancak AHCI'da mavi ekrana düşüyorum.

Burada eğer yardımcı olabilirse EKE58 kardeşimiz Standart SATA paketini ISO kalıbındakiyle nasıl değiştirebileceğimizi izah etmesi ve yeni denemeler yapmamız.

Morning'in hata vermeyen CD'sinin ISO kalıbına bakıyorum ama içinde SATA sürcüsü olan yer belli değil. Farklı bir şekilde entegre etmiş sanırım.

Benim indirip denediğim XP'ler şunlar: Excellent xp, Köylü XP v4.1, Temmuz XP Lite ve ERSAN xp.. Her biri dos kurulum ekranında DISK Seçimine gelemeden mavi ekrana düşüyorlar.. Sadece Morning'in http://www.tnctr.com/topic/77053-temiz-xp-v2-398-mb-yary-katylymsyz-xp/ bu xp'si kurulumu tamamlıyor ve aygıt yöneticisinde nVidia Sata sürücülerini görebiliyorum.

Benim sistemim şu:
Gigabyte GA-m68sm-s2l anakart, AMD x2 5400+ işlemci, 2 GB ram v.s

Görsel w7 ekranı gibi olsa daha hoş olurdu bence. Önceki EXP sürümünde vardı.
Zira bu haliyle grafiklerdeki kabarcıklar/daireler yazıların okunmasını güçleştiriyor.

@redsmoke siz de linkini verdiğim morning'in XP'sini indirip deneyebilir misiniz? Sistemimiz aynı ve sanırım entegre edilen nForce sata sürücüleri birden fazla kafası mı karışıyor sistemin nedir.

Selamlar, iyi çalışmalar..

Üstteki iletime ek olarak araştırmalarım sonucu şu ifadeye rastladım yabancı bir forumda.
XP modifiyesi yapan arkadaşlar muhtemelen driverpacks.net 'in sürücülerini kullanıyorlar.

forum.driverpacks.net 'te şunu yazmış biri..

[quote]Hello everybody!

I did a updated Windows XP DVD today with the latest drivers packages, and during installation, when it will arrive on the screen to choose partition and format, it turns the blue screen of death!

I believe it is a problem with version 11.04 of Mass Storage pack, so I changed only the Chipset pack and Mass Storage pack for previous versions (11.01) and everything worked fine!
[/quote]

Kısaca "chipset ve disk paketi versiyon 11.04 'te mavi ekrana düşüyordum ben de CD'ye versiyon 11.01'i ekledim ve şimdi düzgün kurabiliyorum" diyor.

EKE58 kardeşimizin eklediği driverpack'e baktım version 11.06.. Benim bu tür işlerde fazla bilgim yok.. Bakalım UltraIso ile direkt DPM1106.7z dosyasını değiştirsem sonuç alabilecek miyim.

EK: http://forum.driverpacks.net/viewtopic.php?id=5332 bir başkası yine bu versiyon 11.06 ile problem yaşamış.
Yine bir başkası http://forum.driverpacks.net/viewtopic.php?id=5341 10.11'den sonraki dağıtımların hayrını görmedim. :) yazmış..

CD modifiye yapan arkadaşların burada bir hatası yok. Hata bu sata dağıtım paketinde. Bundan sonra modifiye yapan kardeşlerimiz Versiyon 11.01'i kullanırlarsa sanırım problem yaşayanların sayısı azalacak.

Veya herkes kendi sata'sını ekleme veya kendine uygun sata pack sürümünü entegre etme yöntemini öğrenecek :D

iyi çalışmalar herkese..

Edited by shiftdelete.net

Üstteki iletime ek olarak araştırmalarım sonucu şu ifadeye rastladım yabancı bir forumda.
XP modifiyesi yapan arkadaşlar muhtemelen driverpacks.net 'in sürücülerini kullanıyorlar.

forum.driverpacks.net 'te şunu yazmış biri..

Kısaca "chipset ve disk paketi versiyon 11.04 'te mavi ekrana düşüyordum ben de CD'ye versiyon 11.01'i ekledim ve şimdi düzgün kurabiliyorum" diyor.

EKE58 kardeşimizin eklediği driverpack'e baktım version 11.06.. Benim bu tür işlerde fazla bilgim yok.. Bakalım UltraIso ile direkt DPM1106.7z dosyasını değiştirsem sonuç alabilecek miyim.

EK: http://forum.driverpacks.net/viewtopic.php?id=5332 bir başkası yine bu versiyon 11.06 ile problem yaşamış. Intel'le problem yaşayan da var bu sürümde. 11.06 sakıncalı sürüm :)

Yine bir başkası http://forum.driverpacks.net/viewtopic.php?id=5341 10.11'den sonraki dağıtımların hayrını görmedim. :) yazmış..

CD modifiye yapan arkadaşların burada bir hatası olmayabilir. Hata bu sata dağıtım paketinde olabilir.

http://forum.driverpacks.net/viewtopic.php?id=4742
http://www.mediafire.com/?guziaktizlj9s7t >dosya linki nvidia icin TEST paketi yayınlanmış..

EK 2: driverspak.net 'ten versiyon 11.01 indirdim. [b]DP_MassStorage_wnt5_x86-32_1101.7z[/b]
Yeniçeriyan-i'nin http://www.tnctr.com/topic/176418-formatlyk-xp-sp3-turkce-lite-extralar-temmuz sürümünü UltraIso ile açtım ve versiyon 11.01'in [b]DP_MassStorage_wnt5_x86-32_1101.7z[/b] ismini [b]DPM1106.7z[/b] diye değiştirerek ISO dosyasını yeniden yazdım. Şimdi deneme yapmak için çıkmak zorundayım.

EK 3:
[quote]EK 2: driverspak.net 'ten versiyon 11.01 indirdim. DP_MassStorage_wnt5_x86-32_1101.7z
Yeniçeriyan-i'nin http://www.tnctr.com/topic/176418-formatlyk-xp-sp3-turkce-lite-extralar-temmuz sürümünü UltraIso ile açtım ve versiyon 11.01'in DP_MassStorage_wnt5_x86-32_1101.7z ismini DPM1106.7z diye değiştirerek ISO dosyasını yeniden yazdım. Şimdi deneme yapmak için çıkmak zorundayım.[/quote] demiştim. Denedim ama yine mavi ekrana düştüm.

[i]Sanırım entegre sata sürücüsüne gelemeden mavi ekrana düşüyor.. Problem başka bir şey. nLite ile kurcalanmış olanları mı begenmiyor benim sistem acaba?[/i]

şimdi 11. DVD'yi yakacağım bu sefer içinden OEM klasörünü sileceğim ve öyle deneyeceğim. Sanırım sata sürücüsü ekli olan yer bir tek orası. Eğer yine kurulumu başaramazsam artık dinlenmek için biraz kenara çekileceğim. 2 gün onlarca deneme yetti.

EK 4:
OEM klasörünü silmek te problemi çözmedi. Benden pes.. Biraz dinleneceğim..

iyi çalışmalar herkese..

Edited by shiftdelete.net

Dostum çok fazla şey yazmışsın, morningin yaptığı xp'de oem klasörü yok değil mi?
Büyük bir ihtimal FSM arkadaşın hazırlamış olduğu eski bir paket vardı onu kullanmıştır.
Ama o paket de çok eskidi artık yeni sistemlere destek vermiyor.Onu kullandığımda da şikayet eden arkadaşlar oldu.
Artık herkes dp kullanıyor.Yapacak bir şey yok DP bu hatayı düzeltene kadar.7. ayın paketi çıktı belki de düzeltmiştir kim bilir.

[quote name='EKE58' date='18 July 2011 - 18:35 ' timestamp='1311006954' post='1048094']
Dostum çok fazla şey yazmışsın, morningin yaptığı xp'de oem klasörü yok değil mi?
Büyük bir ihtimal FSM arkadaşın hazırlamış olduğu eski bir paket vardı onu kullanmıştır.
Ama o paket de çok eskidi artık yeni sistemlere destek vermiyor.Onu kullandığımda da şikayet eden arkadaşlar oldu.
Artık herkes dp kullanıyor.Yapacak bir şey yok DP bu hatayı düzeltene kadar.7. ayın paketi çıktı belki de düzeltmiştir kim bilir.
[/quote]

Evet uzun yazdım. 2 gündür denemeler yapıyorum ne tecrübe ettiysem yazmaya çalıştım bilginiz olsun diye. Okumaya üşenmiş olabilirsiniz.. O halde kısaca yazayım.

Hayır OEM klasörü yok. Nereye entegre bulamadım. Benim sistemim o tür entegre sistemlerde çalışıyor olabilir.

Üst mesajlarda da yazdım. Dikkatimi çeken entegre Sata Sürücüsünün çözülmeye / çıkarılmaya çalışıldığı yere gelmiyor. Disk bölümleme kısmına gelmeden mavi ekrana düşüyor. Demek ki Morning'in yaptığı yöntemle bu yöntemler arasında bir veya birden fazla fark var ki bu problemi yaşıyorum. Nedir bilemem tabii.. Şu an Morning'in yaptığı sistemden yazıyorum. İşte aygıt yöneticisi. Herşey yolunda. Ancak Cd çok eski.. 50'ye yakın güncelleme vardır muhtemelen.
[img]http://i1107.hizliresim.com/2011/7/18/4447.jpg[/img]

[quote name='shiftdelete.net' date='18 July 2011 - 18:48 ' timestamp='1311007732' post='1048102']
Evet uzun yazdım. 2 gündür denemeler yapıyorum ne tecrübe ettiysem yazmaya çalıştım bilginiz olsun diye. Okumaya üşenmiş olabilirsiniz.. O halde kısaca yazayım.

Hayır OEM klasörü yok. Nereye entegre bulamadım. Benim sistemim o tür entegre sistemlerde çalışıyor olabilir.

Üst mesajlarda da yazdım. Dikkatimi çeken entegre Sata Sürücüsünün çözülmeye / çıkarılmaya çalışıldığı yere gelmiyor. Disk bölümleme kısmına gelmeden mavi ekrana düşüyor. Demek ki Morning'in yaptığı yöntemle bu yöntemler arasında bir veya birden fazla fark var ki bu problemi yaşıyorum. Nedir bilemem tabii.. Şu an Morning'in yaptığı sistemden yazıyorum. İşte aygıt yöneticisi. Herşey yolunda. Ancak Cd çok eski.. 50'ye yakın güncelleme vardır muhtemelen.
[img]http://i1107.hizliresim.com/2011/7/18/4447.jpg[/img]

[/quote]

Yok yazdıklarının büyük bir kısmını okudum fakat aklıma herhangi bir çözüm gelmedi.
Bu ay çıkaracağım sistemi denerseniz belki de düzelir yeni paketten dolayı, ama sade sürüm çıkacak yani görsel değil.
Neyse teşekkür ederim, selametle.

EKE58 kardeşim biliyorsunuz ne yaptıysam SATA modu: AHCI iken XP kuramadım, iki gündür 14 DVD yaktım denemeler yaparak. Ancak pes eden biri değilim. Yaşım ilerlemiş ve bu tür modifiyelerden anlamayan biri olarak yenik düşmek bana kötü hissettirecekti. Morning'in eski Temiz XP CD'sinde kurulum yapılabiliyor demiştim hatırlarsanız. 3-4 saat daha okuma yaparak kafamda kendi modifiyemi yapma fikrini oluşturdum. En sonunda kurabildiğim Morning'in Temiz XP CD'sini Legion'un Sp1'den bu yana çıkan ve Temmuz güncellemelerinin de dahil olduğu paketi HFSLIPT yöntemiyle Morning'in Temiz XP'sine entegre ettim. Cicili bicili olmayan sizin önceki EXCELLENT XP görsellerini ve media playerin w7 görünüm kabuğu olan wmploc.dll dosyasını da dahil ederek kurulum DVD'si elde ettim. Sonuç: Şu an 4 adet Temmuz güncellemesi haricinde güncelleme ihtiyacı duymayan Sata sürücülerini gören, problemsiz bir DVD'im oldu. DVD diyorum çünkü içine Driver Pack ve Program'da attım. XP CD'sinin ISO olarak boyu 526 MB tuttu. Keşke burada sata problemi yaşadığını söyleyen arkadaşlarımız deneyebilseydi benim hazırladığım ISO'yu.
Size geri dönüş olsun diye yazdım. Morning kardeşimizin sürücü entegre yöntemi ve o CD'yi hazırlama yöntemi kendisine sorulursa sizlerin bundan sonraki çalışmalarına yol gösterici olacaktır.

Burada her konuda bilgilerini bizlerden esirgemeyen size ve tüm kardeşlerimize teşekkürü borç biliyorum.

Son olarak benim sistemim nLite ile kurcalanmış cd'lerde mi problem çıkarıyor ne oluyor tam anlaşılamadı. Ama ben böyle çözebildim ancak.
Görüntü şöyle:
[img]http://i1107.hizliresim.com/2011/7/19/2616.png[/img]
iyi çalışmalar diliyorum, hoş ve esen kalınız.

Gereken şeyi yapmışsınız ve çok da güzel olmuş.Birisi bana sorsa ben bu işe girişme derdim çünkü envai çeşit hata verebilirdi ve hiçbirini de anlamayabilirdik.
Ama gerçekten ben sizi tebrik ederim, birçok kişi cesaret edemezdi etse beceremezdi.Sisteminizi upload edip yayınlarsanız sitemize değer katmış olursunuz.Size 14 dvd yaktıran sorun için gerçekten özür dilerim.İyi günlerde kullanın.

[quote name='EKE58' date='19 July 2011 - 23:14 ' timestamp='1311110066' post='1048689']
Gereken şeyi yapmışsınız ve çok da güzel olmuş.Birisi bana sorsa ben bu işe girişme derdim çünkü envai çeşit hata verebilirdi ve hiçbirini de anlamayabilirdik.
Ama gerçekten ben sizi tebrik ederim, birçok kişi cesaret edemezdi etse beceremezdi.Sisteminizi upload edip yayınlarsanız sitemize değer katmış olursunuz.Size 14 dvd yaktıran sorun için gerçekten özür dilerim.İyi günlerde kullanın.
[/quote]

Özür dileyecek bir şey yapmadınız EKE58 kardeşim. Donanım dünyasında her tür hata veya uyumsuzluk olabiliyor. Yaptığınız çalışmalar onlarca çeşitlilik arz eden donanım bileşenleriyle kusursuz çalışacak diye bir durum yok. Bu yüzden olanları normal karşılıyorum. Niye sadece Morning kardeşimizin CD'si ile çalışıyordu bunu anlayabilseydik keşke. Övgüleriniz için de teşekkür ederim ayrıca. Sizin çalışmalarınız ve gayretlerinizin yanında katre mesabesindedir, ama olsun.

Sistemi yükleme yapabileceğim herhangi bir yükleme sitesinden hesabım yok. Ancak eğer sizin bir hesabınız varsa yükleme bitene kadar sizin hesabınızdan yüklemeye çalışabilirim. Bu başlıkta problem yaşayan bir iki kardeşimizin bu dağıtımı deneyebilmesini isterdim.
Hoş ve esen kalınız, iyi günler dilerim.

Merhaba... Asus F3Sr Notebookuma Excellent xp yi kurdum.Canavar gibi çalıştı. Driverları kurduktan sonra ise bir sorunla karşılaştım.Başlat menüsünden Bilgisayarı kapat dediğimde ise (Bilgisayarı kapat veya yeniden başlat) ikisi içinde bilgisayar kapanmıyor. 10 dk ya yakın bir süre bekliyor. Sonunda mavi ekran veriyor. winlogon.exe ile alakalı.Onarılamaz Hata diyor. Yardımcı olurmusunuz? (Tüm forumlara baktım ve regeditten veya windows cd sinden gerekli işlemleri yaptım.Bir işe yaramadı.)Teşekkürler