Jump to content

İşte Ttnet Fiber Fiyatları!

mucit41
 Share

Recommended Posts

[size="4"][color="#FF0000"][b]İşte TTNet fiber fiyatları![/b][/color][/size]

[quote]http://www.veteknoloji.com/iste-ttnet-fiber-fiyatlari-50123-1-.html[/quote]

05 Şubat 2012 Pazar

[quote][b]İşte TTNet fiber optik internet fiyatları!

TTNet'in herkese açtığı fiber optik internet bağlantısının fiyatları ortaya çıktı! İşte detaylar...

Fiberoptik internet hizmetini tüm abonelerine açacağını duyuran TTNet, şimdi de sunacağı bu hizmetin fiyatlarını açıkladı. İşte sunulan hızlar ve merak edilen fiyatlar:

TTNet FİBERNET4
20 Mbps'ye kadar hız ve 4 GB kota
Ayda 34 TL

TTNet FİBERNET6
20 Mbps'ye kadar hız ve 6 GB kota
Ayda 37 TL

TTNet FİBERNET12
20 Mbps'ye kadar hız ve 12 GB kota
Ayda 45 TL

TTNet FİBERNET Limitsiz
20 Mbps'ye kadar hız
Ayda 65 TL

TTNet FİBERNET Limitsiz
50 Mbps'ye kadar hız
Ayda 95 TL

TTNet FİBERNET Limitsiz
100 Mbps'ye kadar hız
Ayda 115 TL

(Fiyatlara KDV ve ÖİV dahil).

Adil kullanım kotaları ise şu şekilde belirlenmiş:

TTNet FİBERNET4; FİBERNET6 ve FİBERNET12 Paketleri için 25 GB
TTNet FİBERNET Limitsiz (20 Mbps'ye kadar) Paketi için 50 GB
TTNet FİBERNET Limitsiz (50 Mbps'ye kadar) Paketi için 125 GB
TTNet FİBERNET Limitsiz (100 Mbps'ye kadar) Paketi için 125 GB

Adil kullanım kotası aşıldığında hızınız, TTNet tarafından 1Mbps'ye düşürülüyor.

[/b][/quote]

Hız Yükseldikçe Ücreti,de Yükseltiyorlar Çok Para Şu Kota işide Resmen Sömürü
TTNet FİBERNET Limitsiz
20 Mbps'ye kadar hız
Ayda 65 TL Bunun En fazla 40 tl Olması gerek Malesef Dünyada En phalı interneti biz kullanıyoruz sanırsam Yol TTNet Yol

(Adil kullanım kotası aşıldığında hızınız, TTNet tarafından 1Mbps'ye düşürülüyor.)bu kısımda en azından biraz esnek olsalarmış.ben 20 mbps kullanacağım 1 günde 50 gb download ederim.sonra hızım 1 mbps ye düşerse ben ne anladım fiber internetten.20 den 10 yada 8 e düşür bari.

Bilgi için saol..

Şuan da bildiğim kadarı ile Superonlie fiber internetinin bulunduğu şehir sayısı çok daha fazla ve daha uygun fiyalarla -Türktelekom hala tekel mantığının olduğunu sanıyor kaliba, rakip çıktığı firmadan daha pahalı, en azından başlangıçta ucuz olda zamanındaki gibi sonrasında müşterilere çullanmaya başlarsın..

Bu arada arkadaşlar hızlar 20 Mbps tam değil dikkat edin; [b]20 Mbps'e kadar[/b] -artık max kaç göünür Allah bilir..

Superonline 20 Mbps kullanıyorum, sıtabil 24 Mbps ile donwload var, arada coşuyo 80'lere kadar çıkıyo, düşmeside çok nadir..

Edited by CuMHuR01

[b]El-Arabi >>[/b] Fiber internet kedinlikle öneririm.. ADSL için hangi firma uygunsa onu kullan pek bi değişen olmuyor..
50TL'ye 20 Mbps kullanıyorum sunucu sağlamsa kesinlikle hız aşağısına düşmüyor..

[quote name='justpl4y' date='06 February 2012 - 07:50 ' timestamp='1328514608' post='1151387']
Upload 4.89mb?. Ben o hızda download yapamıyorum adamın upload hızına bak :)
[/quote]

Superonline POP merkezi dediğimiz, ana sinyal dağıtım merkezinde bu sonucu almıştım :)

[quote name='Fkarizmatik' date='07 February 2012 - 11:00 ' timestamp='1328612435' post='1151893']
20mbte kadar olamaz bence net 20mbit olur hız.Çünkü bildiğimiz kablolamadan çok farklı bu iletişim şekili.Bildiğimiz ışık hızında kayıp olsada çok az olur..Tahminimce
[/quote]

Hakılısın fiber internette hız bilgisayarın donanım hızı tabi bide bilgisayara bağlantı için Cad6'ya çevrildiğinden max 1 gigabit hızına düşmekte ama 8 Mbps'e kadar olan inyernettede 100MB/sn kablo kullanıldığı halde 8 yine görülmüyordu bu yüzden belirli sayıdaki kullanıcıya belirli bi alan veriliyor kullanıcılarda bu yüzden birbiri ile savaşıyor max hız 20 Mbps hız görülürken geri kalan kullanıcılarda arka kalan hızı paylaşıyorlar.. Ağ protokolünden kısıtlama getiriliyor yani..

[quote name='kedice' date='07 February 2012 - 11:48 ' timestamp='1328615313' post='1151908']
merak ettiğim bir konu var. mesela bein download hızım 200mb/s olsa ve ben bi dosya çeksem.
benim pc nin hdd yazma hızı 120 lerdeyken nasıl 200 le indircem:))
[/quote]

SSD HDD veya raid'e başvurmarsın o zaman şuanda 1 gigabitlik portlar var ama tam değer alınamasının bir sebebide hdd yazma hızı problemi olmasıdır..
zaten 100 Mbps hızda saniyede 10 MB download oluyor HDD'in bu hızda yazma problemi büyük oranda olmaz..
1 gigabit hız içinade bu hızı kullanacağun sunucu olduğunu daha görmedim askeriyede hastanelerde vs yerlerde local ağlarda kullanılıyor..

Edited by CuMHuR01

[quote name='kedice' date='07 February 2012 - 12:48 ' timestamp='1328615313' post='1151908']
merak ettiğim bir konu var. mesela bein download hızım 200mb/s olsa ve ben bi dosya çeksem.
benim pc nin hdd yazma hızı 120 lerdeyken nasıl 200 le indircem:))
[/quote]

Arkadaşım senin harddiskin 120 mb/s yazıyorsa 200 / 8 = 25 mb demektir fiziksel olarak, internet hızlarını 8 e böldüğünüzde gerçekte kaç mb ya da kb ile indirdiğinizi bulmuş olursunuz. :)

Edited by winvistafiko

[quote name='CuMHuR01' date='05 February 2012 - 16:41 ' timestamp='1328460109' post='1151184']
Bilgi için saol..

Şuan da bildiğim kadarı ile Superonlie fiber internetinin bulunduğu şehir sayısı çok daha fazla ve daha uygun fiyalarla -Türktelekom hala tekel mantığının olduğunu sanıyor kaliba, rakip çıktığı firmadan daha pahalı, en azından başlangıçta ucuz olda zamanındaki gibi sonrasında müşterilere çullanmaya başlarsın..

Bu arada arkadaşlar hızlar 20 Mbps tam değil dikkat edin; [b]20 Mbps'e kadar[/b] -artık max kaç göünür Allah bilir..

Superonline 20 Mbps kullanıyorum, sıtabil 24 Mbps ile donwload var, arada coşuyo 80'lere kadar çıkıyo, düşmeside çok nadir..
[/quote]

Ben TTNet'ten kurtulduğum için çok mutluyum. Superonline ADSL kullanıyorum. TTNet'te bir arıza olduğunda ....efsiz herifler hiç ilgilenmediler, oysa pek arıza olmuyor ama; bir arıza olduğunda Superonline yetkilileri öyle bir kibarlık ve ilgi gösteriyorlar ki anlatamam. Bir de geri dönüş yapıp arızanın giderilip giderilmediğini soruyorlar. Teknik destek bence çok önemli bir unsur. Kişiler tercihlerini yaparken mutlaka bu hususu göz önüne almalılar!