Jump to content

Windows Consumer Preview - Beta

istanbul82
 Share

Recommended Posts

[quote name='istanbul82' date='04 March 2012 - 17:42 ' timestamp='1330875758' post='1164962']
tr den kurtul dil paketini kendi yapan onermiyo, power iconu çalışmıyo metro ie çokertiyo boot yavaşlıyo
I can confirm that the win8.da-dk.ing does corupt everything after i got it to Work again. IE 10 was totally fucked up ,everything was gone only the search page and the favorite button was theré
so i did what i should rebooted with a hard reset,and did a refresh my pc.
Works like a charm took 10 min.
so now you know m8
çakma win7 paketi o..
[/quote]

yok hocam gayet memnunum tek sorun power düğmesi onunda çaresi metrodan hesaptan kapatıyorum hiç ağırlaştığını hıssetmedim ie zaten kullanmıyorum onun için sorun yok :)

• Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Editor

[quote name='TaMeR' date='04 March 2012 - 17:45 ' timestamp='1330875953' post='1164964']
yok hocam gayet memnunum tek sorun power düğmesi onunda çaresi metrodan hesaptan kapatıyorum hiç ağırlaştığını hıssetmedim ie zaten kullanmıyorum onun için sorun yok :)
[/quote]
Tr kullanırken power acmak için system32/en-US/authui.dll.mui dosyasını system32/tr-TR/authui.dll.mui dosyası ile dğiştirin aynı sekilde ie10 adres cubuğu görüntülenemiyosa aynı yollardaki ieframe.dll.mui dosyalarını değiştirin sorun cözülecektir

Edited by köylü

ben arkadaşımın pc ye yükledim her şey güzel görünüyor ama birtek sorun var ekran çözünürlüğünü 1366 768 yapamadık bunun bir çözümü varmı ekran kartı atı radeon x1270 buldum yükledim ama yinede olmadı yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim

Sağ alt köşedeki yazıyı kaldırmak için gerekli w8loader.rar dosyasını nasıl indirebileceğimizi söyleyebilecek birileri var mı.Adres hata veriyor...

TEŞEKKÜRLER İstanbul 82...

Edited by dduman

mediafire.com/?13h5i7xfl3d8z85

sorry for the link but i can't post LINKS yet :-(

1. Install the <InstallTakeOwnership.reg> from the Take Ownership
2. Take Ownership from the <shell32.dll.mui> file (located @ C:\Windows\System32\en-US)
3. Take Ownership from the <basebrd.dll.mui> file (located @ C:\Windows\Branding\Basebrd\en-US)
4. Close the Windows Explorer completely in order to let the <InstallTakeOwnership> work
5. Copy and replace the <shell32.dll.mui> from the Edited Files to C:\Windows\System32\en-US
6. Copy and replace the <basebrd.dll.mui> from the Edited Files to C:\Windows\Branding\Basebrd\en-US
7. Start the Command prompt with Administrator(right click)
8. Type mcbuilder and wait till its finished
9. Reboot !!
10. Enjoy !!!!
64 bittede çalışan yazı silici eklenmiştir..farklı method..

istanbul82 kardeş windows 7 dururken 8 i nasıl denerim konunun başlarında test sistemlerini vhd yaparak ikincil sistem yap diye link verlmiş fakak ordaki ikinci aşamadan bişey anlamadım başka link filan varmı bi yardımcı olursan sevinirim

Edited by bombacii1987

[i][b]Windows 8'i dün kurdum öncelikle Windows 7'ye göre çok hızlı başlat menüsü olmayışı biraz karışık ama alışıyorum yavaş yavaş

Yalnız ben bu belgeler bilgisayar ağ falan bunları masaüstüne nasıl kısayol yaparım dün kurduğum 32 bitlikte bir yerlerden yapmıştım ama ramden dolayı 64 bitliği kurdum şimdi bulamıyorum[/b][/i]

Edited by BlaCKFOX_V

[quote name='BlaCKFOX_V' date='05 March 2012 - 16:05 ' timestamp='1330963533' post='1165429']
[i][b]Windows 8'i dün kurdum öncelikle Windows 7'ye göre çok hızlı başlat menüsü olmayışı biraz karışık ama alışıyorum yavaş yavaş

Yalnız ben bu belgeler bilgisayar ağ falan bunları masaüstüne nasıl kısayol yapıyoruz dün kurduğum 32 bitlikte bir yerlerden yapmıştım ama ramden dolayı 64 bitliği kurdum şimdi bulamıyorum[/b][/i]
[/quote]
sağ tık persolinize cahange desktop icon

kapamada
en sağ alt gel settings orda...

Edited by istanbul82

+ olarak metro daha yapım aşamasında çok umursamayın eksikliklerini mesala ben msn metro mail metro kullanmadığım applerı sağ tık unistall yaparak kurtuldum gıcık olduğunuzu unistall yapın okadar basit :trollface: mail ve msn zır pırt açılmaz..bitek hava durumu finans hoşuma gidiyo :)

Edited by istanbul82

[quote name='istanbul82' date='05 March 2012 - 18:13 ' timestamp='1330964011' post='1165433']
..bitek hava durumu finans hoşuma gidiyo :)
[/quote]

Finans değilde Türkçe sermaye piyasası/döviz nasıl ekleriz? Mümkünmü?..

[quote name='6489426' date='05 March 2012 - 19:33 ' timestamp='1330968835' post='1165456']
bu zıkkım nerden kapanıyor?! [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/dribble.gif[/img][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/trollfeys.png[/img]
[/quote]

bende bulamadım :D alt f4 devam :trollface:

[quote name='6489426' date='05 March 2012 - 19:33 ' timestamp='1330968835' post='1165456']
bu zıkkım nerden kapanıyor?! [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/dribble.gif[/img][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/trollfeys.png[/img]
[/quote]

[color="#0000FF"]bende ilk önce cok gıcık olmustum kuramadım ama(benim bazı programlarım update yapınca) dun aksam tekrar denedim ve kurdum
kapatmak icin keyboard'daki Win+ C tusuna basınca settings'e gir oradan power/kapat diyorsun en kolayı bu bence,yada fareyi en üst sag tarafa getirip asagıya dogru indirikende aynı sey oluyor,

biraz tuhaf olmus sanki bu sistem win 7'ye nazaran ,win tusu ile girebilecegimiz bir cok secenek var mesela win tusuna basınca Start menusu kutucuklar halinde karsımıza cıkıyor,eger dokunmatik ekranın varsa dokunarak yoksa mouse ile yuklemis oldugun istedigin programı acabiliyorsunilginc olmus,en az 1,2 hafta sonra belki alısabilecegim,su anda win 7 hala C'de duruyor ama win 8 D'den girip kullanacagım,eger problemler olursa tekrar win7'ye donecegim simdilik,ama suna inanıyorum;Win 8 Win 7'den daha iyi ama deneme surumu oldugu icin bazı farklılıkları var.[/color]

Edited by akincaglar

[img]http://c1203.hizliresim.com/v/6/38qq8.png[/img]

[b]Windows 8 sürümünün ilk günkü gibi Tüketici Preview sürümü 1 milyondan fazla kez indirildiğini olabilir, ancak, PC üzerinde uzun süre Windows kullanıcıları çok sayıda tanıdık Başlat menüsünde, masaüstünde erişilemez mutlu olmamıştır Windows 8 sürümü.

Bu insanlardan birisi Brad Wardell, Stardock kurucusu ve CEO'su (kendisi de çok Neowin'in parçası sahibi olmak olur) olması umulur. Bu yüzden, firma bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdi.Ekranın sol alt köşesinde; Bugün Wardell ve Stardock Start8, pek çok eski Windows kullanıcıları tercih gibi masaüstünde Başlat menüsünden sağlayacak ücretsiz bir Windows 8 uygulaması serbest bırakmak için planlarını açıkladı. Sağ menü tıkladığınızda uygulama da bir Run ve Kapatma seçeneği olacak.

: App, Wardell devletler anlatan kendi blog yazısı

Ben Metro gibi, gerçekten yapmam - tablet için. Ama bir masaüstü kullanıcısı olarak, ben benim masaüstünde arada benim windows var ve bu ortamın bazı yeni programını başlatmak için istediğiniz her zaman dışarı sarsıldı olmak istemiyorum sağlayan tutarlı bir iş akışı gerekir.
App henüz mevcut değil ama insanlar uygulaması bırakıldığında uyarılmak için kayıt böylece Start8 web sayfasında bir e-posta formu vardır. Daha sonra bu hafta çıkması bekleniyor.[/b]

[b]ALINTIDIR>>>[/b] http://www.neowin.net/news/windows-8-app-to-bring-back-start-menu-on-desktop

[color="#0000FF"]ewet baslat cubugu yok daha alısamadım ben ama,
sunu sevdim;win key'ine basınca karsına cıkan "star menu"icerisinde istedigin programlar var
yoksa bile size ne lazımsa onu yerlestiriyorsunuz,yani gerekli olan her sey mesela;Calıstır,hesap makinesi,word,excel,paint,goole vs.vs.

ama onceki baslat menusunde istedinizin haricinde seylerde var,yani kutu icerisinde kutu,bu yeni sistemde artık fazla gerekli olmayan yani sık kullanılmayan seyler cıkarılmıs,benim gordugum bu,simdi sadece kapat dugmesini start menusune yuklemek olurmu?/olursa nasıl olur onu arastırıyorum[/color]

Edited by akincaglar