Jump to content

Internet Almak Icın Eve Ev Tel Olmalımı

asizemheri
 Share

Recommended Posts

mrb arkadaslar ben sizlere birşey danışıcağım eve ınternet alırken telefonda olmak zorunda ve gecenlerde dıolardıkı artık ınternet olması ıcın evde telefona ıhtıyac yok bu iş yürülüge girdimi artık tel olmadan ınternet olabılıyormu koçnet kullanıyorum

Koçnet için var mı bilmem ama smile,ttnet gibi şirketler artık telefon kullanmadan internet hattına izin veriyorlar. Ben ttnet kullandığım için araştırmıştım. Pek akıl işi olmadığı kanaatine vardım çünkü fatura aynı 49 tl değil 69 tl geliyordu yanlış hatırlamıyosam. Ben zaten ayda 20 tl ev telefonuna veriyorum. Olsa da verecem olmasa da. O para benden çıkacaksa telefon olsun. Hiç yoktan iyidir. Olmadık zamanda işe yarar.

Değiştiyse bilmiyorum; TTnet te Yalın internet adında bi paket var telefon hattına gerek yok ancak yinede aylık 15 tl ekstradan ödemen gerekiyor. Telefon alsan aylık 20 lira veriyorsun. Yani her halukarda senden fazla para alıyorlar inşallah değişmiştir çünkü bende her ay fazladan 25 lira veriyorum her ay üstelik evimde telefon bile yok.

değişmedi halen öyle, ben 2 ay önce kapadım telefon ve interneti, yalın internet verelim dediler, intertet harici para alacakmısınız dedim, 15 tl sabit ücret var dediler, o zaman ne anlamı kaldı ki dedim ve kapattırdım.

Arkadaş bu devirde interneti özgürce kullanmak bile mesele.Kullanmadıgım telefon parasını neden ödüyeyim?Sabit ücret de herhalde bizlerin icat ettiği birşey.Telekom tekeli kırılasıya kadar danaya girer gibi 2-3 kişi internete girmeye devam edeceğiz daha uzunca bir süre

[quote name='kacaksevgilim' date='12 March 2012 - 15:43 ' timestamp='1331559819' post='1168340']
danaya girer gibi 2-3 kişi internete girmeye devam edeceğiz daha uzunca bir süre
[/quote]

ahaha ne güzel söyledin :)

Ben yalın internet kullanıyorum geçenlerde bi kampanyadan faydalanarak 15 lira ek ödeme yapmıyorum.Fakat şöyle bir şey var atıyorum 8 mbit 25 gb adil kullanım kotalı telefonlu 55 lira bunda ise 60 lira + 15 lira bilmem ne ücreti alınca telefonla aynı kafaya geliyor zaten.O yüzden telefon kullanacaksanız alın.Ben almadım çünkü telefonla işim olmuyor zaten kampanyadan dolayı +15 lira ödemiyorum.

[quote name='asizemheri' date='12 March 2012 - 09:52 ' timestamp='1331545970' post='1168248']
mrb arkadaslar ben sizlere birşey danışıcağım eve ınternet alırken telefonda olmak zorunda ve gecenlerde dıolardıkı artık ınternet olması ıcın evde telefona ıhtıyac yok bu iş yürülüge girdimi artık tel olmadan ınternet olabılıyormu koçnet kullanıyorum
[/quote]
artık evde telefon hattına gerek kalmadan internet evinizde 2 tane komşum başvurdu ve şu an tel olmadan internet bağlantısı aldılar .

TTNET kanun nizam iplemiyor adamlar, danıştay telefon hatsız net kullanılabileceğine dair karar verdikten sonra adamlar sabit ücret adı altında haraç keser oldular. Tabi buna ses çıkaracak bir devlet mekanizması yok malesef, vatandaş yıllarca koşturacak anca bir sonuç alır ise ne ala.

Dsl firmalarında ttnet haricinde yalın yoktur yalın için extra ücret alınır. Haricinde bir altyapı ile hizmet sağlayan firmalarda biraz daha farklıdır fakat bu seferde erişebilecewğiniz bir altyapının kurulu olması gerekir (Süperonline, Metronet, Uydunet, vb.). Bu gbi firmalar altyapıları farklı oldukları için sizden telefon bağlantısı istemez hatta süperonline size telefon imkanı sunarken Türktelekom'un almış olduğu ücretleri almazken sizlere çok daha ucuz konuşma imkanı sunar (Not: Bunun sebebi karasal hat yerine fiber üzerinden voip hizmeti sayesnde konuşturmasıdır). Sadede gelecek olursak hangi firmayı kullanacağına bağlı olarak değişir;) (Firmalar hakkında bilgi almak istersn özel mesaj at firmalar ve kampanyaları hakkında bilgi vereyim (Süperonline ve türktelekom hakkında daha rahat soru cevaplayabilirim)