Jump to content

Windows 7 Tüm Sürümler (X86X64) 9In1 Aralık 2012

köylü
 Share

Recommended Posts

• Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@mogokce

benım kullandıgım easy ımage nfs destegı de var
konu lınkı burda
http://www.tnctr.com/topic/173379-tam-bootable-usb-disk-hazyrlayycy/
hıc zorlanmadan yapabılırsın

benım multıboottan bır goruntu vereyım

pre_1358712694__ekran_alnts.png

ustelık flashım kılıtlı ve ıcıne vırüs bulasma derdı olmadıgı gıbı sılınme bozulma ıhıtımalı de yok

kılıdı UsbKoru programı ıle yapabılırsın

kıldı ıstedıgın zaman kaldırabılıyorsun

Edited by ozanaus

install.wim dosyası 4.06 gb bunu nasil 3.99 gb yapabiliriz acaba ? usb multiboot yapilmiyor.

ben de onu çok sorguladım hatta köylü ile paslaştık ama  tüm sistemi yani 11 kurulumu da export edip gerekli silmeleri yaptıktan sonra tekrar import etmek gerekiyormuş. ancak multiboot'u NTFS'de yaparsak sorun çözülür. bunu da ozanaus'un tavsiyesi olan easy image ile yapmayı deneyeceğim.

sevgili köylü kardeşim daha önce de belirttiğim gibi sistemi 3 hafta oldu  kuralı . Ayrıca bütün gereken programlar ve çıkmış en son oyunlar da yüklenmiş olup sorunsuz oynanmaktadır.

şöyle bi sorum olacak:  windows güncellemeleri yükleniyor bazen bu  hazırladıgın sitem açısından olumlu-olumsuz  stabillik konusun da bir etki yaratırmı  bunu öğrenmek istiyorum .

Bide sistemi acronis veya ghost 15 ile clone yapmak istiyorum bu konuda hangisini önerirsin ?

tekrar başarılarının devamını diliyorum...Hoşçakal

• Editor

@betenabeki yeni güncellemeleri yüklemek herhangi bir problem yaratmaz yükleyebilirsin imaj konusunda ise bahsettiğin her iki programda bu konuda başarılı bir programdır ben genelde ghost kullanıyorum ghostun avantajı yedek aşırı büyük olmuyor yedek dosyanın büyüklüğü problem değil ama yer sıkıntısı çektiğim için ghostu tercih ediyorum sen her ikisinide kullanabilirsin

@betenabeki yeni güncellemeleri yüklemek herhangi bir problem yaratmaz yükleyebilirsin imaj konusunda ise bahsettiğin her iki programda bu konuda başarılı bir programdır ben genelde ghost kullanıyorum ghostun avantajı yedek aşırı büyük olmuyor yedek dosyanın büyüklüğü problem değil ama yer sıkıntısı çektiğim için ghostu tercih ediyorum sen her ikisinide kullanabilirsin

teşekkürler . elinde ghost 15 boottable varmı acaba yada win 7 destekleyen ghostsürümü bende 2003 var ama zannedersem desteklemiyor.

köylü

Verdiğin sessizaktivasyon.rar dosyasını denedim, çalıştı teşekkür ederim.

Başka bir sorunum var: Katılımsız kurulum için kullandığım autounattended.xml dosyam var. Bu dosyayı senin önceki çalışmalarına yada orijinal msdn win7 iso içine koyduğumda hiç sorun yok. Ancak bu çalışmanın içine koyduğumda yüklemede disk seçme bölümüne geldiğinde hiç disk görünmüyor ve "yüklenecek bir disk bulunamadı" diyerek kalıyor.

Bir fikrin varmı ?

Saygılar.

Not: virtualbox ile deniyorum.

• 2 hafta sonra ...

sevgili  köylü kardeşim .

Bu sürüm çok güzel çok ta beğendik. lakin sadece laptoplara kurulumda sorunum var yani windows etkinleştirmede evet seçiyorum sonrasın da windows açılması gerekirken bi türlü açılmıyor. acaba nedeni hakkında bi fikrin varmı teşekkürler .

not: 2 ayrı laptop ta da aynı sorun olmuştur.

• 2 hafta sonra ...

indirdim, kurdum ancak bir problem var.

Girdiğim bütün kullanıcı adı ve şifrelerini her seferinde istiyor.

"Çıkışta gözatma geçmişini sil"  tıklı değil, ayarlardan geçici internet dosyalarının tutulacağı klasörün boyutu  "0" olarak ayarlanmış, bu değiştirilemiyor.

Var mıdır bir yolu ??

Edited by mystreous

• Editor
indirdim, kurdum ancak bir problem var.

Girdiğim bütün kullanıcı adı ve şifrelerini her seferinde istiyor.

"Çıkışta gözatma geçmişini sil"  tıklı değil, ayarlardan geçici internet dosyalarının tutulacağı klasörün boyutu  "0" olarak ayarlanmış, bu değiştirilemiyor.

Var mıdır bir yolu ??

Arkadaşım indirip kurduğun sürüme hiç bir ayar yapılmamıştır ekleme çıkarma yapılmamıştır sadece güncelleme eklenmiştir çıkışta göz atma geçmişini sil tıkı hangi sistemde işaraetli geliyor acaba? işaretlideğilse işaretlemek zormu? sistemde hiç bir problem yoktur bahsettiğin diğer sorunlar kendinden kaynaklı sorunlardır

Merhaba koylu kardes aralik guncel surumunu kullaniyordum herhangi bir sorun cikmamisti. Ama flash disk taktigimda calistirmamaya basladi. Eylul ayi surumunu yaptim duzeldi. Bilginiz olsun istedim.

Arkadaşım indirip kurduğun sürüme hiç bir ayar yapılmamıştır ekleme çıkarma yapılmamıştır sadece güncelleme eklenmiştir çıkışta göz atma geçmişini sil tıkı hangi sistemde işaraetli geliyor acaba? işaretlideğilse işaretlemek zormu? sistemde hiç bir problem yoktur bahsettiğin diğer sorunlar kendinden kaynaklı sorunlardır

Bu mudur yani cevabın? uslub böyle mi olmalı? Buradaki problem "işaretli değil, işaret koymak zor geldi" mi demek istedim ben?

Bir problem yaşadım, bunu çözmek için hem buraya hem de başka forumlara yazdım. Yoksa "neden tık koymadın kardeşim" demek istememiştim.

• Editor
Bu mudur yani cevabın? uslub böyle mi olmalı? Buradaki problem "işaretli değil, işaret koymak zor geldi" mi demek istedim ben?

Bir problem yaşadım, bunu çözmek için hem buraya hem de başka forumlara yazdım. Yoksa "neden tık koymadın kardeşim" demek istememiştim.

Üslubumda bir art niyet göremiyorum ilk önce doğru ve anlaşılır sekilde soru sorman gerekiyor sen bana gözatma geçmişindeki tık yok diyorsun ben bunu tık koyamıyorum olarak algılamadım sanki tüm sistemlerde tık varda bunda yok olarak algıladım su an anladığıma göre gözatma gecmişinetık koyamıyorsun?

Bunun sebebi indirmiş olduğun bir yazılımdan kaynaklıdır internet explorer anasayfanı kilitleyip değişiklik yapmana izin vermiyor olabilir sistem geri yüklemeyapılarak düzeleceğini düsünüyorum

Üslubumda bir art niyet göremiyorum ilk önce doğru ve anlaşılır sekilde soru sorman gerekiyor sen bana gözatma geçmişindeki tık yok diyorsun ben bunu tık koyamıyorum olarak algılamadım sanki tüm sistemlerde tık varda bunda yok olarak algıladım su an anladığıma göre gözatma gecmişinetık koyamıyorsun?

Bunun sebebi indirmiş olduğun bir yazılımdan kaynaklıdır internet explorer anasayfanı kilitleyip değişiklik yapmana izin vermiyor olabilir sistem geri yüklemeyapılarak düzeleceğini düsünüyorum

Doğru ve anlaşılır şekilde yazdığımı sen de cümlelerinle kanıtlamışsın zaten. İkinci kez okuduğunda algılamanın farklı olduğunu kendin dile getirmişsin. Ama gene tam algılayamamışsın. Bir kez daha oku istersen. Anlamadan bilmeden saldırmayı iyi biliyorsun.

• Editor
Doğru ve anlaşılır şekilde yazdığımı sen de cümlelerinle kanıtlamışsın zaten. İkinci kez okuduğunda algılamanın farklı olduğunu kendin dile getirmişsin. Ama gene tam algılayamamışsın. Bir kez daha oku istersen. Anlamadan bilmeden saldırmayı iyi biliyorsun.

İkinci mesajında belirtmişsin tik koyamadığını neyse uzatmaya gerek yok bu güne kadar  bu forumda kimseyi rencide etmeye veya kırmaya teşebbüs için hiç bir ileti yazmadım isteyerek kimseyi kırmadım kesinlikle kasıt düşünmedim istemeyerekte olsa seni kırdıysam özür dilerim hakkını helal et ikinci olarakta sorununa gelirsek yüklediğin bir programdan veya yazılımdan dolayı bahsettiğin ayarları değiştiremeyebilirsin internet explorer anasayfası ve ayarları kilitlenmiş olabilir ben bu sistemde hiç bir ayara dokunmadım sadece güncelleme entegre ettim

İkinci mesajında belirtmişsin tik koyamadığını neyse uzatmaya gerek yok bu güne kadar  bu forumda kimseyi rencide etmeye veya kırmaya teşebbüs için hiç bir ileti yazmadım isteyerek kimseyi kırmadım kesinlikle kasıt düşünmedim istemeyerekte olsa seni kırdıysam özür dilerim hakkını helal et ikinci olarakta sorununa gelirsek yüklediğin bir programdan veya yazılımdan dolayı bahsettiğin ayarları değiştiremeyebilirsin internet explorer anasayfası ve ayarları kilitlenmiş olabilir ben bu sistemde hiç bir ayara dokunmadım sadece güncelleme entegre ettim

Tartışmayı devam ettirmeyip, olgunluk gösterdiğin için ben de sana teşekkür ederim kardeşim.

Başka versiyon kurarak problemimi hallettim ben. 

İyi çalışmalar...