Jump to content

Usb Flash Belleği Bilgisayara Kopyalayamıyorum

kamil5028
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar elimde bi tane kpss videolarının bulunduğu flash bellek var ben bunu bilgisayara kopyalamak istiyorum . Bilgisayara kopyalıyorum fakat usb flash belleği çıkarınca videolar açılmıyor flash belleği takın diyor bu sorunu nasıl aşabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim 

arkadaşlar elimde bi tane kpss videolarının bulunduğu flash bellek var ben bunu bilgisayara kopyalamak istiyorum . Bilgisayara kopyalıyorum fakat usb flash belleği çıkarınca videolar açılmıyor flash belleği takın diyor bu sorunu nasıl aşabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim 

Usbdisk içerisinde bulunan ana video dosyalarını kopyaladığınızdan eminmisiniz,video'nun kısayol dosyaları olsa gerekki sonradan bilgisayar üzerinde çalıştırırken usbdisk'in porta takılmasını istiyor video dosyalarını iyice tespit ederek kopyalamaya çalışın DVD .vob uzantılı dosya olsa gerek bir kaç parçadan oluşabiliyor bazen kolay gelsin.

PC'de Klasör seçeneklerinden görünüm kısmından gizli dosyaları göster yap, daha sonra usb'yi aç, boş bir yere bir defa tıkla, sonra CTRL+A yap (bu tüm dosyaları seçer) sağ tıklayarak kopyala de sonrada PC'de nereye kopyalamak istiyorsan orayı aç yapıştır de, inşallah yardımcı olmuşuzdur. Kolay gelsin.

Team Viewerden girdim ve biraz inceledim.

Ana usb bellek buradaki (yani korumalı) ; 

http://www.avantajkitap.com/hakan-dede-2014-kpss-tum-adaylar-icin-tarih-flash-bellekli-goruntulu-egitim-seti-akademik-surec-yayinlari,241028.asp

dosyalar sadece ana usb de çalışacak şekilde ayarlanmış başka bir usbye veya dizine atınca hiçbir şekilde açılmıyor. zip dosyalarında videolar var ancak şifreleme yapılmış. Şifresini çözmeye kalksak çok uzun bir süreç gerektirecek. 

Sonuç olarak; Hiçbir şekilde çalıştırma yolu yok gibi :D

Edited by ArminVB

iyi gunler

aslinda kopyalamanin yolu var fakat biraz karisik anladigim kadariyla videolar komut kumesi iceriyor ve her actiginizda usb bellegi ariyor

daha once ugrasmistim olur fakat sizdeki usb bellegin bende olup ugrasmam lazim

size daha basit bir yontem soyleyim oyunlarda filan kullanilan ekran kayit programlari var

videounuzu media playirinizla acin ekran kayit programinizi calistirip kaydi baslatin  bu en basit yontemle kaydedebilirsiniz

ekran kayit programinizin ses destegini acmayi unutmayin tnctr de cesitli ekran kayit programlari gormustum yanlis hatirlamiyorsam

eger usb belleginizdeki videolar in icinde kucuk boyutlu olan varsa herhangi bir dosya paylasim sitesine yukleyip linkini ekleyebilirmisiniz

komut kumesini merak ettim

tekrar iyi gunler

ustteki mesajlarda videolarin zip dosyasi icinde oldugu ve sifrelendigi yazilmis yeni farkettim program videoyu oynatmak icin bir yere zip dosyasindan

cikartip daha sonra oynatmasi gerekiyor bu isler icin genellikle temp klasoru kullanilir eger kendisi bir klasor acmiyorsa yada ramde tutmuyorsa

videolari calistirmadan once temp klsorunuzu temizleyin baska hicbir program acmadan videolari acin videolar calisirken temp klsorunuzu kontrol edin

dosya uzantisi farketmez buyuk boyutlu olan dosya sizin videonuzdur birlikte ac secenigyle media playirinizla oynatmayi deneyin dedigim gibi dosya

uzantisi farkli olabilir birlikte ac secenegini kullanin eger dogru ise dosya uzantisini avi yada mpg olarak degistirin temp klasorunde yoksa winhex

programi  ile rami kontrol edin eger ordada yok olduguna eminseniz ilk once bilgisayarinizin imajini alin daha sonra videolar calisirken bilgisayarinizin

fisini cekip(dikkat kapat secenegiyle kapatmayin)  tekrar imajini alin daha sonra bu iki imaji imaj programinizla karsilastirin farkli olan bolum video

klasorudur daha sonra ordaki dosyayi yukarda anlattigim gibi media playirla deneyin dedigim gibi zip dosyasini bir yere acip ordan oynatmak zorunda

size kalan nereye actigini anlattigim yontemlerle bulmak  ugrasmak isterseniz

yada hic ugrasmayin ekran kayit programi ile ustteki mesajda anlattigim sekilde kaydedin en basit yontemi bu  

Gayet güzel anlatmışsınız fakat bu dediklerinizi biraz zor yaparım ben fazla bilgim olmadığı için yine de çok sağolun arkadaşlar dediğiniz gibi ekran kaydetme programını deneyeceğim bayağı karışık anlaşılan bunu halletmek

iyi gunler

eger daha once ekran kayit programi kullanmadi iseniz  forum daki arkadaslardan bence bilgi alin bazilari masaustundeki olaylari kaydederken

video veya oyun actiginizda kaydetmiyebiliyor yada sesi kaydetmiyebiliyor  daha once oyun oynarken oynadigim oyunu video olarak kaydetmistim

program ismi su an aklimda yok hatirlarsam yazarim cesitli ekran kaydetme programlarini deneyin

Sana tek tavsiyem tarih de eksiğin varsa bu adamın hakkını ver. Ben aldım 3 4 paket sigara parası ama inan cok faydası var onceleri 7 8 net cıkarken sımdı 23 24 lere cıktı eglencelı anlattıgı için aklımda kalıyor benim :D