Jump to content

Saldırılar Nedeniyle...

sk8er_boi

Recommended Posts

• Replies 78
  • Created
  • Last Reply
Yedekleri günlük alsanız nasıl olur :blush:

benimde kendi forumum vardı satmadan önce eğer her gün alırsan yedeği forum çok kasıyordu bnde burada ne olur bilmem tabi!:wub:

Meyve veren ağaç taşlanıyor.

Bir kaç gündür arkası kesilmeyen saldırılardan dolayı dün akşam bir veri kaybı yaşandı ve 4 gün önceki yedeği geri yüklemek zorunda kaldık. Bu süre zarfındaki postlar ve üyeler de kaybolmuş oluyor.

Özür dileriz.

Niçin özür dileme ihtiyacı hissediyorsunuz;

Hiç bir suçunuz yok. Emeğinizi, bilginizi, zamanınızı, imkanlarınızı harcıyorsunuz bu forum için.

Karşılığını ise sadece biz forum kullanıcılarının saygı ve sevgisi olarak alabiliyorsunuz.

Tüm çabalarınız için teşekürler.

Meyve veren ağaç taşlanıyor.

Bir kaç gündür arkası kesilmeyen saldırılardan dolayı dün akşam bir veri kaybı yaşandı ve 4 gün önceki yedeği geri yüklemek zorunda kaldık. Bu süre zarfındaki postlar ve üyeler de kaybolmuş oluyor.

Özür dileriz.

büyük geçmiş olsun siteye uzanan bu hain eller kırılsın...

günlük yedek almak çok zahmetli ve çok zor...

Allaha Emanet bu işler. Meyve veren taşlanır...

Geçmiş olsun. Bunada şükür...

Hadi bu bence bir kamçı olsun daha iyi çalışmalıyız...

• Administrator
Gitti benim 50 mesaj ve o kadar paylaşım, bir daha konu açmak zor geliyor şimdi :blush: ama neyse, önemli olan forum.

Kardeşim en çok sana üzüldüm. Senin paylaşımlar gitti diye strese girdim vallahi.

Kardeşim en çok sana üzüldüm. Senin paylaşımlar gitti diye strese girdim vallahi.

Önemli değil, yeniden ekleriz. Yeni programlarla birlikte süper bir şekilde döneceğim saldıranlara inat :blush:

Niçin özür dileme ihtiyacı hissediyorsunuz;

Hiç bir suçunuz yok. Emeğinizi, bilginizi, zamanınızı, imkanlarınızı harcıyorsunuz bu forum için.

Karşılığını ise sadece biz forum kullanıcılarının saygı ve sevgisi olarak alabiliyorsunuz.

Tüm çabalarınız için teşekürler.

Kocaman bir alkış +1 benden

Gecmis Olsun. Sk8er_boi gecen gun sende masaustunu paylastiginda r57 gordum, o gun bir seyler oldugunu dusunuyordum. Ipb'lerde suan acik yok, r57 ve c99 ile senin bulundugun serverden bir sitenin aracagiligi ile girip senin sitene saldi olmus olabilir, tabii server'cine sor, o daha cok iyi bilir cunku sandiri ancak o engeller ve durdurur. Senin server'in kaliteli ama dikkatli olmak gerekiyor. Ipb hakkinda bir bilgiye ulasirsam sana p.m. ile ulasirim ama portal'da onemli. Suan kullandigin portal'da acik yok. Tekrar gecmis olsun.

• Administrator
Gecmis Olsun. Sk8er_boi gecen gun sende masaustunu paylastiginda r57 gordum, o gun bir seyler oldugunu dusunuyordum. Ipb'lerde suan acik yok, r57 ve c99 ile senin bulundugun serverden bir sitenin aracagiligi ile girip senin sitene saldi olmus olabilir, tabii server'cine sor, o daha cok iyi bilir cunku sandiri ancak o engeller ve durdurur. Senin server'in kaliteli ama dikkatli olmak gerekiyor. Ipb hakkinda bir bilgiye ulasirsam sana p.m. ile ulasirim ama portal'da onemli. Suan kullandigin portal'da acik yok. Tekrar gecmis olsun.

Açıkla alakası yok arkadaşım. dos saldırısı. 10 yaşındaki 50 tane çocuk bir araya gelse bile olur.

Açıkla alakası yok arkadaşım. dos saldırısı. 10 yaşındaki 50 tane çocuk bir araya gelse bile olur.

dogru soyluyorsun. az once dos hakkinda bir konu vardi, oraya yazdigim cevab'i buraya yapistirim ::

Dos lamerz isidir.. Kendini insan'dan sayan bir lamerz bile dos saldiri yapmaz.. Dos hack sayilmiyor ama her az akilli kullaniyor.. ;)

üstat o zaman bu dos komutlarına açık olan tüm portlar vs.konusunda tnctr.ailesini bilgilendirip buna hizmet etmemeleri için gerekli bilgileri gerçek tnctr liler le paylaşmak doğru bir yol değilmi bence.

Buna uygun bir topik açılırsa ve farkında olmadan bu saldırılara yardımcı olan arkadaşlar bilinçlendirilirse donanımlandırılırsa daha iyi değilmi hadim olmayarak fikir sunmak istedim.geçmiş olsun hepimize.

gecmiş olsun dostum denecek fazla birşey yok kafana takmaya değmez bırak onlar agacı taşlasın onlar tasladıkça daha da azimle çalışacaktır herkez....buna eminim cünkü bu forumda forumdan da ötesi var muhabbet ten öte bir dostluk var ;)

DoS kötü sonuçlar doğurabilecek en basit saldırı tekniği taa eskilere dayanıyor. Açılımı Denial of Server...Herhangi bir çözümü yok çünkü server bizim bu siteye ulaşmamız için kati suratle bir port açmak zorunda.. Engellemenin tek yolu bantwidth i olabildiğince geniş tutmak fakat bu da günümüz Türkiye' sinde maalesef ki çok zor..

Bu sebepten dolayı mümkün olduğunca dış kaynaklı hosting hizmetlerine yönelmek gerekiyor fakat bu da maaliyetler açısından çok külfetli..

Dilerim bir daha bu ataklar yaşanmaz..Aile olarak tetikteyiz kimse bu siteyi başı boş zannetmesin!!

Tüm TnC Tr ailesine geçmiş olsun..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...