Jump to content

Ttnet - Turkcell Superonline Farkı

yy1980
 Share

Recommended Posts

iy akşamlar arkadaşlar şuanda ttnet kotasiz internet kulaniyorum ve turkcell superonline geçmek istiyorum işin diyer tarafi  turkcell in alt yapisi yok hizmet verdiği yine turktelekomin altyapisindan hizmet veriyor sizce bunun fark olacakmi.

fiber olsa zaten sikinti yok santral 8 mbt destekliyor 8mbt yerine 4 ile 5 mbt ancak.

ben doping adsl kullanan bir kisiyim suanda 8 mb  olarak görüküyor sistem de netim ama ben  hiz testinde 5 mb zor görüyorum desem yalansöylemis olamam 

bana göre artik bütün türkiye de santiral ve kablolar yeralti calismalar yenilenmeli ve bize güzel hizmet sunmalarini istiyorum 

ttnetten süper online geçeli 2 sene oldu hızım 7 mgabitin altına hiç düşmedi

tt netteki hızım ise 4 megabitti.üstelik telefon+internet 59 tl.telefon her ay 100 dakika bedava.

sabit ücret falan yok.ben memnunum.

Edited by sedattascı

ttnetten süper online geçeli 2 sene oldu hızım 7 mgabitin altına hiç düşmedi

tt netteki hızım ise 4 megabitti.üstelik telefon+internet 59 tl.telefon her ay 100 dakika bedava.

sabit ücret falan yok.ben memnunum.

arkadaşın da dediği gibi en azından telefon faturası vermezsin birde üstüne konuşma süresi alırsın hızın değişmese bile 20 30 lira en kötü daha fazla ttnete vermezsin onla gider güzel bir yemek yersin misal bende senelerdir fiber kullanıyorum internet olarak herkes öneririm ama diğer hizmetlerinden geliştirmesi lazım kendini turkcell tv gibi mesela

Fiber olmadığı sürece ben TTNet dışındaki diğer firmaları önermiyorum. Sebebine gelince:

Ben eski evimde Superonline fiber kullanıyordum. Ev değiştirme durumundan dolayı nakil yaptırmak istedim.

Yeni evimde de fiber altyapı olmadığı için ADSL'e geçiş istedim. Tabi geçirtene kadar yaklaşık 10 defa arama 3 e-mail yazışması v.s sürdü.

Türk telekomdan ekip göndereceklerini ve yazışmaları sağladıklarını söylediler tam 45 gün sürdü. 45 günün sonunda ufak bir kablo takarak gittiler evin içine de kabloyu ben bağladım.

Bir sorun olduğu zaman tam yanıt veremiyorlar. İnternet v.s gittiği zaman çözüm bulmak bazen eziyet olabiliyor.

Altyapı Türk telefom' a ait olduğu sürece en iyi hizmeti veren TTNet olacaktır. Diğer firmalara Türk Telekom biraz sıkıntılı yaklaşıyor.

TTnetden ümidi kesebilirsiniz. Türkcell sürekli altyapı yatırımlarını arttırıyor. 2015 vizyon açıklamalarında turkcell her yere fiber getiricem derken ttnet upload limitini kaldırıcaz diyor. Zaten biliyorsunuz 4G hizmeti için test aşamalarındalar, ttnet neden hala bu kadar umursamaz aklım almıyor.

arkadaşlar ttnet in alt yapısını kullandıkları müddetçe sıkıntı olur sanıyorum bu cumartesi şahsen gittim adamları buldum ve sordum bana bizim altyapımızı kullanıyorlar yine biz bakıcaz diyorlar bende ttnetden birtürlü kurtulamadım hizmet berbat

Aralarında hiç bir fark olmaz. Superonline müşteri hizmetleri pek iyi değil. TTnet'in iyi olduğu tek konu müşteri hizmetleri. Superonline fiber altyapısı türkiyedeki en iyi fiber bağlantıdır. Fiber gelmesi için imza toplayarak başvuru yapabilirsiniz. Yada bulunduğunuz yere yakın bir yerde fiber var ise ordan binanıza fiber çektirebilirsiniz. Superonlinede önerebileceğim fiber olarak gece kuşu kampanyasını tavsiye ederim. 100  gb adil kullanım kotası ve 50 mbps hız. Gece 12 den sabah 6 ya kadar adil kullanım kotasına etki etmiyor. Yani yaptığınız indirmeler adil kullanım kotasına işlenmiyor. Gündüzleri film video ve ufak indermeler yaparak gece ise yüksek miktarda download yapabilirsiniz. Bugün ayın 10'u ve benim yaptığım download miktarı 700 gb (sadece geceleri). Ona rağmen adil kullanım kotası henüz 12 gb oranında harcanmış toplam yaptığım download 712 gb cıvarı. Ttnet altyapsını kullandığı için normal adsl superonline geçmenizi tavsiye etmem hiç bir fark olmıcaktır. Bir çok kişi modemden fark olacağını söylemiş ama alakası yok. Port farkından sadece eyer çevrede fazla superonline kullanıcısı yok ise ozaman 8 yada 24 mbps hıza geçerseniz tam olarak alabilirsiniz oda belki. 

Artık nerdeyse hemen hemen herkezin internete ihtiyacı var sadece zevk yada iş için

uzun zamandır eve internet almamakta direniyordum lakin en sonunda eve internet baglatmam gerekti

ttnete bulaşmak istemiyorum ama başka alt yapı yok digiturk kullanıyorum ve digiturun superonline tekliflerini inceledim

fiyat olarak cazip 50gb akk li 8mbps sınırsız yalın internet bana aylık 52 tlye patlıyor superonline mh. ve ttnette teknisyen olarak çalışan arkadaşımın bana aktardıgı kadarıyla superonline hernekadarda ttnetin alt yapısını kullansada portları farklı oldugu için ttnete göre daha iyimiş (sadece duydugumu aktarıyorum)

perşembe başvuru yaptık en sonunda bugun salı az evvel afedersiniz sidik zoruyla ttnet ekibini getirtip kurulumu yaptırdım 

sadece alt yapı olarak değil teknik personel olarak ki buna benim ttnetteki arkadaşımda dahil çoook zayıf altı üstü iki kablo baglamaktan acizler yani ttnetin kalitesizliginden kurtulamıyosun şayet fiber altyapın yoksa

ttnet bıktırdı, d-smart ta iken 8 mbit hızı stabil aliyordum, hat kopmasıda çok nadir oluyordu, ttnet gecelim alt yapı zaten onların diye bir düsünceye kapıldım.12 ay burnumdan geldi. 1 nisanda bitiyor taahhüt..

fiber altyapı yok.. 12 mbit anca destekiyor adsl mizde buna göre, Aradığım Sabit ücret olmasın, 

8 mbit sürekli versinler (ttnet deki gibi 2-3 gün sonra tak 5 lere düsürmesinler)

bağlantı kopmalarıda az olsun hatta hiç olmasın..

50 gb kotayı aşınca hemen hizimi düsürmesinler söyle 90-95 gb görelim ondan sonra hizi düsürsünler .(  :D )

bide abartı fiyat olmasın (50 tl bile çok )..

bilen duyan gören deneyen tavsiye edecek olanlara açığız...

Yazılanları okuyunca herkesin TTNET'ten aşırı şekilde şikayetçi olduğu ortada. Ben Superonline Fiber internetini kullanıyorum. Sorunum yok. Ancak eklemek istediğim ufak tefek şeyler var,

TTNET kendi alt yapısını kullanır, port sorunları, port başına düşen bağlantı sayısı vs sebeplerden dolayı hız belirtilen şekilde asla olmaz. Bu yüzden hep xx Mbit'e kadar derler :D Superonline, TTNET alt yapısını kullanır, kendine ait portları kulandığı için sorun yaşamaz, hız olarak belirtilen hızın çok yakınında veya üzerinde hız alınır.

TTNET müşteri hizmetleri bir sorun karşısında arıza kaydı alır, o arıza kaydına bakılması o bölgede çalışan teknik ekibin insiyatifine yada keyfine kalmış bir olaydır. Kısaca 3 vakte kadar anlayışı hakimdir :D Superonline, arıza kaydını alır en geç 24 saat içerisinde geri dönüşü olur. Hatta şu şekilde anlatır isem daha net anlaşılır. Modem arızası nedeni ile bugün 13.55'te arıza kaydı bıraktım. 13.57'de cep telefonuma arıza kaydı numarası geldi, 14.12'de bölge teknik servisi aradı, 16.30 için benden randevu aldı. İşte aradaki fark bu !

Daha eklenilebilecek bir sürü değişik neden gösterilebilir. Hız, sorunlar, müşteri hizmetleri, kararlılık, fiyat vs vs. Ancak TTNET'e bulaşmak yerine başka şirketlerin internetini kullanmak bence daha mantıklı.

Haydi kolay gele !

mesele altyapının kime ait olması değil şöyle düşün kirada oturuyorsun evin standartları ev sahibinin standartları mı olur oturanın standartları mı o misal alt yapı telekomun ama portların kullanım hakkı kimdeyse ve ne kadar abonesi olduğu, bir abonesine ne kadar yer ayırdığı, modem farkı v.b bir dünya etkenden dolayı çok farklı olur emin ol

TTNET ten süperonline a geçtim. 4 aydır kullanıyorum 16 mbite kadar sınırsız. 54 tl ödüyorum Sözde 75 Gb adil kullanıp kotası var. Her ay en az 200 gb download ediyorum , hızımın düştüğünü hiç görmedim. Tavsiye ederim.

Edited by karakral36

iyice kafam karışti bundan 4ay önce adil kulanim kotasi aşmişsiniz derler kotasıza geçtim az bir fark oldu ttneti ardiğimda hat deyerleri normaldir dns ayarları değiştirin bende ezberledim dns numarları diyorum ozman modeminizin firmasini arayın diyorlar.en sonda turkcel superonline tlf ardim müşterisi olmadiğim dolayı tlf kimseye bağlanamiyor banada biraz tuhaf geldi.

• 4 hafta sonra ...