Jump to content

Idm 6.23 Build 9 Fake Serial Sorunu

FireWalkeR
 Share

Recommended Posts

[spoiler]pre_1427990126__idm.pngpre_1427990536__idm2.png[/spoiler]

Arkadaşlar IDM 6.23 build 9 kullanıyorum ve az önce fake serial hatası aldım her indirme başlamadan önce hata veriyor host dosyasına ekli adresler resimde görüldüğü gibi, aranızda bu sorunla karşılaşan ve çözümünü bilen yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Hiçbirşey imkansız değildir :D

bugun itibariyle bende rastladım bu soruna :D

forjest hocam bende daha bugun rastladım fake serial olayına, sizin çalışmanızı deniyeceğim bu arada katılımsız kurulum hakkında size sormak istediğim birkaç sorum olacak cevaplayabilir misiniz?teşekkürler

ben şuan Team Reis patchini kullanıyorum.

daha yakalanma sorunu olmadı şimdiye kadar isterseniz deneyin. katılımsız parametresi filanda var.

Tüm patchlerde bu sorun çıkıyor katılımsızlarda olmuyor ama patchlerin alayında çıkmaya başladı eski yeni tüm patchlerde team reis patchi hariç ama bu patchte aşırı virüslü taratıyorum 20-25 tane virüs buluyor virüs total tüm yazılımlar ötüyor sanki patchten çok virüs çalıştırıyormuş hissi veriyor hiç kullanasım gelmiyor bu yüzden onu kullanacağıma fake serial uyarısı yerim daha iyi diyorum :D

Edited by RaZoRWounD

ben şuan team reis patch idm 6.21.x Update 1 (July 11 2014)

sürümünü kullanıyorum ve daha bir sorun çıkmadı. bunu deneyin isterseniz arkadaşlar.

birde host dosyasındaki idm ile alakalı yerleri silin buna gerek yok.

Edited by hasandgn34

lisans kontrolü için yeni host eklemiştir idm ondan olsa gerek, crack ve hosts dosyası yetmiyor birtane IDMGrHlp.exe dosyası oluşturup IDM ana dizinine aktarın var olan dosya ile değiştirin aynı işlemi katılımsız işlemindede yapın.

IDMGrHlp.exe Örnek Autoit  ile 

If @OSArch = "x86" Then;sistemimiz x86 ise
FileInstall("IDMGrHlp.exe", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\IDMGrHlp.exe", 1)
Else;değilse
FileInstall("IDMGrHlp.exe", @HomeDrive & "\Program Files (x86)\Internet Download Manager\IDMGrHlp.exe", 1)
EndIf
Edited by Mehmet

IDM yi bilgisayardan kaldırın ve ardından yeniden başlatın daha sonra idm nin sitesinden yeni sürümü indirip kurulumu tamamlayın. Ardından patch dosyanızı çalıştırıp lisanslama işlemini yapın. Problem düzelecektir zannediyorum.

Not: Şuanda o şekilde kullanıyorum.

---Ekledi---

Problem devam ediyor...

Edited by Bia

Eski fake uyarısı alanlar sistemdeki kayıt defteri ve application,programfiles adı geçen IDM, dizinlerini temizlesinler host dosyası adreslerini eklemeyin bir işe yaramıyor onlarıda kaldırın ele veren zaten host dosyası iyi temizlenmiş sistemde kurmayı deneyin.

Temizlik araçları ORN: CCleaner,Glaryutilities,Avgtuneuputilities :)

arkadaşlar bir üst mesajımı dikkate almıyorsunuz :blink:
idmnin hosts dosyasından tüm domainleri tek tek alıp reserve domain sorgusu yapın farklı bir domain çıkarsa hosts dosyasına ekleme yapın  :rolleyes:  bana ollydbg'u açtırmayın  :biggrin:

Edited by Mehmet