Jump to content

Grundig Orjinal Windows Sorunu

platinum
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar grundig gnb 1450 b1 b8 model bir laptopum var 

bir süredir win7 ile kullanıyordum fakat win 10 a ücretsiz geçmek için laptopun orjinal lisanslı win8inden yararlanmak istedim fakat laptopun diski değiştiğinden recovery bölümü falan kalmadı yani orjinal sistemini yükleyip win8 üzerinden win10 a yükseltme yapmak niyetindeyim 

grundig müşteri hizmetlerini aradım bana orjinal windows8 keyinin biosa gömülü olduğunu ve win8 kurarsam pc otomatik güncelleme alırken kendisi aktifleşeceğini söylediler fakat ne yaptıysam olmadı uyumlu sürüm bulamadım. microsoft ile görüştüm biosa gömülü keyi program yardımı ile bulup microsoft yetkilisine söyledim bana keyin Win 8 Single Language OEM keyi olduğunu ve bilgisayar firmasından destek almam gerektiğini söylediler. win8 single language sürümünü bulup yükledim olmadı laptopun modelinden nette aradım üzerinde 64 bit sistem varmış 64 bitini yükledim yine orjinal yapamadım. sizce nerde hata yapıyorum? ya da ne yapmalıyım ki orjinal windowsunu geri kazanabileyim?

OA3.0 Activate olan seçili geliyor zaten

ben zaten biosa gömülü keyi buldum sorun o key ile etkinleştiremiyor olmam 

OA3.0 activate ile sağ tıklayıp düzenle deyip OriginalProductKey kısmına biostaki keyi mi yazmam gerekli? doğru mu anlamışım?

amacım orjinal haline getirmek daha sonra win10 a yükseltmek 

Edited by platinum

ben zaten biosa gömülü keyi buldum sorun o key ile etkinleştiremiyor olmam 

OA3.0 activate ile sağ tıklayıp düzenle deyip OriginalProductKey kısmına biostaki keyi mi yazmam gerekli? doğru mu anlamışım?

amacım orjinal haline getirmek daha sonra win10 a yükseltmek 

düzenleme yapmıyorsun sadece yönetici olarak çalıştırıyorsun. O gerisini hallediyor

düzenleme yapmıyorsun sadece yönetici olarak çalıştırıyorsun. O gerisini hallediyor

yönetici olarak çalıştırdım daha donra etkinleştirmek için biosta gömülü keyi girdim single language keyi değil gibi birşeyler diyor 

yeniden başlatıp tekrar denediğimde kullanıcı hesabı denetimi UAC kullanıcının kimliğini doğrulayamadı hata kodu 0x800705B4 açıklama zaman aşımı süresi sona erdiğinden bu işlem geri çevrildi hatasını verdi.

nerde yanlış yapıyorum bir bilsem acaba doğru sürüm yükleyemedim mi?

sanırım servise 30 tl bayılmaktan başka çarem kalmadı.

Edited by platinum

yönetici olarak çalıştırdım daha donra etkinleştirmek için biosta gömülü keyi girdim single language keyi değil gibi birşeyler diyor 

yeniden başlatıp tekrar denediğimde kullanıcı hesabı denetimi UAC kullanıcının kimliğini doğrulayamadı hata kodu 0x800705B4 açıklama zaman aşımı süresi sona erdiğinden bu işlem geri çevrildi hatasını verdi.

nerde yanlış yapıyorum bir bilsem acaba doğru sürüm yükleyemedim mi?

sanırım servise 30 tl bayılmaktan başka çarem kalmadı.

Kurduğun sistem 8 mi 8.1 mi?

Windows 8 single language

zaten microsofta biostaki keyi verdiğimde Win 8 Single Language OEM keyi olduğunu söyledi.

key orjinal ama doğru sistemi mi kuramıyoruz anlamadım.

8.1 single language kur. etkinleşecektir.

arkadaşlar grundig gnb 1450 b1 b8 model bir laptopum var 

bir süredir win7 ile kullanıyordum fakat win 10 a ücretsiz geçmek için laptopun orjinal lisanslı win8inden yararlanmak istedim fakat laptopun diski değiştiğinden recovery bölümü falan kalmadı yani orjinal sistemini yükleyip win8 üzerinden win10 a yükseltme yapmak niyetindeyim 

grundig müşteri hizmetlerini aradım bana orjinal windows8 keyinin biosa gömülü olduğunu ve win8 kurarsam pc otomatik güncelleme alırken kendisi aktifleşeceğini söylediler fakat ne yaptıysam olmadı uyumlu sürüm bulamadım. microsoft ile görüştüm biosa gömülü keyi program yardımı ile bulup microsoft yetkilisine söyledim bana keyin Win 8 Single Language OEM keyi olduğunu ve bilgisayar firmasından destek almam gerektiğini söylediler. win8 single language sürümünü bulup yükledim olmadı laptopun modelinden nette aradım üzerinde 64 bit sistem varmış 64 bitini yükledim yine orjinal yapamadım. sizce nerde hata yapıyorum? ya da ne yapmalıyım ki orjinal windowsunu geri kazanabileyim?

Arçelikte işletim sisteminiz Single language 64 bit olarak görünüyor. Ram 2 gb diyerek 32 bit kurarsanız problem olabilir.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

adresinden indireceğiniz Windows 8.1 single language isosu sizin biostaki keyinizi görerek Windows 8.1 i orijinal olarak kurmanızı sağlayacaktır. Eğer başka yerden bulduğunuz Single language isosunu kullanırsanız key girme problemleri yaşayabilirsiniz.  İnternete bağlandığınızda ise etkinleşecektir. Bu adresten indireceğiniz iso ile pcye sıfırdan format atın. Sonra da yükseltme işlemini https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 adresinden indireceiğniz iso ile yapın. Hiç key girmeden bütün işlemleriniz tamamlanacak.

Edited by ersur

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

adresinden indireceğiniz Windows single language isosu sizin biostaki keyinizi görerek Windows 8.1 i orijinal olarak kurmanızı sağlayacaktır. İnternete bağlandığınızda ise etkinleşecektir. Bu adresten indireceğiniz iso ile pcye sıfırdan format atın. Sonra da yükseltme işlemini https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 adrinden indireceiğniz iso ile yapın. Hiç key girmeden bütün işlemleriniz tamamlanacak.

onu denemiştim kurarken key istedi biostaki keyi girdim işe yaramadı

sanırım 4-5 kez format attım denemediğim versiyon kalmadı diyebilirim.

8.1 single language kur. etkinleşecektir.

sanırım o versiyonu bulamadım tekrar bakayım bi 

bir tane 8.1 single language buldum birde onu deneyim bakalım grundig müşteri hizmetleri de windows kurduktan sonra internete bağlandığınızda otomatik etkinleşir dedi ama bir türlü olmadı 

birde bu windows keyleri 32 ve 64 bit diye ayrılır mı?

Edited by platinum

Kurarken keyi atlayıp en son kurulumdan sonra etkinleştirmek için Keyi değiştir deyip etkinleştirmeyi denediniz mi?

Keyi buldum diyorsunuz ama bir de bu script ile oem keye bir bakar mısınız. key aynı mı çıkacak

https://yadi.sk/d/O_vP3Bmbi2XSg

o scripti de denemiştim biostakini göstermiyor o pcdeki keyi gösteriyor o da biostakiyle tutmuyor 

keyi atlayamadığım için kuramadım. öyle bir seçenek yoktu.

Edited by platinum

harddisk değiştirmişsin bundan olma ihtimali var, ben servisinde harddisk değiştirdiğim halde etkinleştirememiştim,

müşteri hizmetlerini telefonla arayıp harddisk değiştirdiğimi orijinal keyimin aktifleşmediğini söyledim onlarda aktifleştirdiler oldu 

harddisk değiştirmişsin bundan olma ihtimali var, ben servisinde harddisk değiştirdiğim halde etkinleştirememiştim,

müşteri hizmetlerini telefonla arayıp harddisk değiştirdiğimi orijinal keyimin aktifleşmediğini söyledim onlarda aktifleştirdiler oldu 

zaten servise vereceğim orjinal sistemi kurup aktifleştirerek versinler kendim win 10 a yükseltirim. 

merhaba keyi çıkardıysanız keyin hangi sürüm retail mi oem mi bloke mi değilmi vs  öğrenmek istiyorsanız

http://janek2012.eu/ultimate-pid-checker/ programı ile keye bakın key uyumlumu öğrenmiş olursunuz

//--- The Ultimate PID Checker v1.1.3.590 by janek2012 ---

Product Key : xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Profile : NT 6.2
Validity : Valid
Product ID : 00179-40002-21999-AAOEM
Advanced ID : XXXXX-01794-000-221999-02-1055-7601.0000-2282015
Activation ID : 71f411ae-7b4b-41bd-b68c-c519c499f950
Edition Type : CoreSingleLanguage
Description : Win 8 RTM CoreSingleLanguage OEM:DM
Edition ID : X18-15555
Key Type : OEM:DM
EULA : OEM
Crypto ID : 1794

Benchmark: 0,140 seconds

bloke değil oem ama oem versiyon windows bulamıyorum sanırım sorun burda.. 

//--- The Ultimate PID Checker v1.1.3.590 by janek2012 ---

Product Key : xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Profile : NT 6.2
Validity : Valid
Product ID : 00179-40002-21999-AAOEM
Advanced ID : XXXXX-01794-000-221999-02-1055-7601.0000-2282015
Activation ID : 71f411ae-7b4b-41bd-b68c-c519c499f950
Edition Type : CoreSingleLanguage
Description : Win 8 RTM CoreSingleLanguage OEM:DM
Edition ID : X18-15555
Key Type : OEM:DM
EULA : OEM
Crypto ID : 1794

Benchmark: 0,140 seconds

bloke değil oem ama oem versiyon windows bulamıyorum sanırım sorun burda.. 

http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=510815adresindeki araç ile 8.1 single language indir kur olur.

Aynı meseleyi ben de yaşadım UEFİ Win 8 Single Language yükleyince yasal keyi kabul ediyor yoksa mümkün değil. Yükleme yapacağın sistem UEFİ destekli olsun. Kolay gelsin... :D  :D  :D

Edited by kipkip