Jump to content

Ne Düşünemiyorum Nedenin Yasak

casper0007
 Share

Recommended Posts

Bildiğiniz üzere yakın zamanda seçim oldu
Şimdi uzun zamandir düşündüğüm fikri söylüyorum
Tnc yenilemeye gidilmelidir ve yeni yöneticiler yeni kadrolar oluşturulması
Tabiki bu nazichane kendi dusuncem
İnisiyatif kullanarak kafasına ettiğini yapan kadrolasmalar olduğunu dusunuyorsunuz
Ha kral benim diyen nice taçsız insanlar var

Arkadaşım ne düşünüyorsun bölümünde siyaset yapmanın, siyasi mesajların yasak olduğunu biliyorsunuz, buna rağmen siyasi mesaj yazıyorsunuz, mesajınızı görmezden gelip hiç bir ceza vermeden siliyoruz, yine gidip aynı mesajı yazıyorsunuz. Bu sebeple Ne düşünüyorsun kısmında mesaj yazmanızın yasaklanması üzerine "yeni yönetim gelmesi vs." türü başlıklar açıyorsunuz. Ama "ben de şu hatayı yapmıştım" demiyorsunuz. Aslında ne mesajınızda, ne konu başlığında ne dediğiniz tam olarak anlaşılmıyor. Yine de eski samimiyetimizin hatırına, Türkçe'yi çok iyi kullanamadığınızı bildiğim için, az çok ne demeye çalıştığınızı anladığım için bu satırları yazıyorum.

Size karşı yapılan haksızlıkları buraya yazarak adalet istemek en doğal hakkınız ama böyle laf çarptırmalı mesajlarla hiç bir yere varamazsınız.

Ustunumu acayim peki mevcut kadroda sıkıntı yok ama kadroyu genisletmek lazım
Siyaset yasak bunu gayet iyi biliyorum
Bende diyorumki yasaksa herkese yasak olmalı ve benim yazdığına siyaset kararı veren arkadaşım yazdığını tekrar sorsalar yine yazarım hükümet belli oldu HDP baraj altında kalır demiştim zira ben onları herhangi bir topluluk parti gormuyorum

Ustunumu acayim peki mevcut kadroda sıkıntı yok ama kadroyu genisletmek lazım
Siyaset yasak bunu gayet iyi biliyorum
Bende diyorumki yasaksa herkese yasak olmalı ve benim yazdığına siyaset kararı veren arkadaşım yazdığını tekrar sorsalar yine yazarım hükümet belli oldu HDP baraj altında kalır demiştim zira ben onları herhangi bir topluluk parti gormuyorum

Yönetime ve yandaşlarına serbest çok gördük bunu buralarda. O kural sadece kendilerine karşıt olanlara işliyor. Daha bir hafta önce gördük bunu ve daha bir sürü örnek..

Bu olay şuna benziyor askerde kolluk bende kıllık bende misali ama şuda varki siyasetin kıralı burda yapılıyor .

Ve ornek birilerinin tavuğuna kış dediğin zaman karı gibi yaygarayı koparanlar başkalarının kümesi yandığı

halde ........ bundan sonrası ağır kacar der susarım

• Editor

Pek dikkat çekmese de bazılarına  ''bana'' göre siyasi simge olarak görülebilecek profil fotoları var, imzalar var. Kimde, nerede diye sormayın, not almıyorum...

benim profilimden bahsetmektesin galiba :)

Silmediğiniz durumlara göre şu ikisini buldum.

n2oO1R.png

D9q7pZ.png

bu mu siyaset şimdi? ahaha peki kimi kastetmişim burada onu söyler misin? bir de söyleyeceğin kişi kimse artık hırsız deyince neden hemen o aklına geldi mesela? itham ediyorsan bende bu soruların yanıtlarını istiyorum senden.

cumman belki kendi cevaplamak ister belki o yüzden bir şey demiyorum ona, ama çok art niyetlisiniz onu anlıyorum ben buradan.

edit: "Silmediğiniz durumlara göre şu ikisini buldum." demişsin bir de, duyan duymayan da mesajları yazıp 5-10 dakika sonra silerek kaçıyorum zanneder. ya çok komiksiniz gerçekten :D

Tabi söylerim R.T.E'yi kastettin. 7 Haziran tarihi olması, tek başına iktidar çıkmaması da buna sebep olabilir. Aklıma gelmesi de yolsuzluk operasyonları. Ben de sana şunu sorayım o zaman, bu siyaset değil mi?

Kimse art niyetli değil göz görüyor haksızlığın dibini yaptığınızı da biliyoruz. Kendi fikriniz savunulunca silmediğinizi ya da iş büyüyünce sildiğinizi biliyoruz, karşıt fikir olunca anında uçurduğunuzu, mesaj engeli ve ne düşünüyorsunuz'a yazma engeli koyduğunuzu biliyoruz.

Edit : Evet siliyorsunuz.

Edited by Extended

Kardeşim birisi hırsız dediği zaman aklına Tayyip Erdoğan geliyorsa o senin ya da AKP'lilerin problemi. Niye hırsız deyince hemen aklına o geldi ki? Beni ilgilendirmez. Ben orada iki kelime söylemişim, birini kastetmişim ya da etmemişim, söylemde bariz bir hedef alma durumu yok, isim yok, nesne yok. Sen kendi kendine gelin güvey olmuşsun.

Ben genelde ne düşünüyorsun kısmını geyik yapma amaçlı kullanıyorum. Zaten oranın amacı da o. Bir nevi sitenin sosyal penceresi, kullanıcıların kaynaşması amacıyla eklenmiş bir eklenti. Ama sizin kötü niyetli beyinleriniz her mesajın altında bir alt mesaj arayabilir, yapılan esprileri farklı yorumlayabilir hatta o kısmı çok fazla ciddiye alıp bir facebook, twitter gibi kullanmak isteyebilirsiniz. Ona yapacak bir şeyimiz yok maalesef. Sizin gibi saldırgan, tahammülsüz, ben merkezci insanlar yüzünden ben facebook hesabımı sildim, sırf böyle şeyleri görmeyeyim strese girmeyeyim ama maalesef bordo klavyeliler TncTR'de de görev başında.

Kardeşim birisi hırsız dediği zaman aklına Tayyip Erdoğan geliyorsa o senin ya da AKP'lilerin problemi. Niye hırsız deyince hemen aklına o geldi ki? Beni ilgilendirmez. Ben orada iki kelime söylemişim, birini kastetmişim ya da etmemişim, söylemde bariz bir hedef alma durumu yok, isim yok, nesne yok. Sen kendi kendine gelin güvey olmuşsun.

Ben genelde ne düşünüyorsun kısmını geyik yapma amaçlı kullanıyorum. Zaten oranın amacı da o. Bir nevi sitenin sosyal penceresi, kullanıcıların kaynaşması amacıyla eklenmiş bir eklenti. Ama sizin kötü niyetli beyinleriniz her mesajın altında bir alt mesaj arayabilir, yapılan esprileri farklı yorumlayabilir hatta o kısmı çok fazla ciddiye alıp bir facebook, twitter gibi kullanmak isteyebilirsiniz. Ona yapacak bir şeyimiz yok maalesef. Sizin gibi saldırgan, tahammülsüz, ben merkezci insanlar yüzünden ben facebook hesabımı sildim, sırf böyle şeyleri görmeyeyim strese girmeyeyim ama maalesef bordo klavyeliler TncTR'de de görev başında.

İşinize gelmediği zaman öyle oluyor zaten. Bu sitede herkes çocuk kimse anlamıyor neyi kastettiğiniz ne yapmaya çalıştığınız. Aynı şeyi biz yapınca niye siliyorsunuz o zaman? Ayrıca kim kendi kendine güvey oluyor biz de bişey yazmıyoruz o zaman siz de kendi kendinize güvey oluyorsunuz. Dalga geçer gibi verdiğiniz cevaplar.

Evet, çünkü komik şeyler yazıyorsunuz, bende ona göre cevaplar yazıyorum.

Neyse uzatmaya gerek yok, kendi adıma siyaset yaptım yapmadım bunu tartışmaya daha fazla devam etmeyelim. Kimseyle kötü olmak, kimseyi kırmak istemem, sonuçta burada ego yarışı değil, bilgi paylaşımı yapmak, öğrenirken öğretmek, insanların işlerini kolaylaştırmak amacıyla bulunuyoruz. Bundan sonra ben o kısma yazdıklarımın kural dışı olmayacağına garanti veriyorum. Umarım siz de aynı itinayı gösterirsiniz.

Zamanında neredeyse tüm yöneticilerle papaz olmuşluğum vardır,bununla övünmüyorum ama bu konuda yöneticiler tamamamen haklı.Yönetim kadrosunun değişmesini talep eden kişi,daha sonra yönetimin genişlemesine çark ediyor,işin daha da kötüsü tüm bunları kendisi dahil herkes biliyor ki yönetime girme umuduyla yazıyor.Lakin ne çare ki Türkçemizi doğru kullanamıyor ve derdini anlatamıyor.

Kardeş,yöneticilik mesaj çokluğu ile olmuyor,hatta konu çokluğu ile de değil.Öyle olsa zamanında Yeniçeriyan-i (Emre) ve daha niceleri olurdu.

Mevzu ne biliyor musun kardeş,çok zaman,çok emek ve liseli palilerle uğraşacak sinirin yanında doğru iletişim ve anlama,anladığını yorumlama buna göre de tavır takınma işidir adminlik ve yöneticilik.

Sen eminim harika bir gençsindir,zekisindir,çalışkansındır hatta ne bileyim süper bir yazılımcı da olabilirsin ama senden yönetici olmaz.Yanlış anlama,bu bir eksiklik değil.

Non Omnia Possumus Omnes.

Saygılar.