Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recoveryedition 2

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor

mua abii ben wimleri çalıştırmayı becerdim ama iso dosyalarını diski ikiye bgöldüğü için nasıl gösterecem wınx64 iso wim dosyalarını gösteremedim komut olarak diskin ikinci tarafını gösteriyorum hata verior zaten köylü multiboot diskindede yer yok zaten iki tane w7-w8 wim dosyasını attım doldu zaten disk yönetimindede 15 gb kadar büyütebiliyorum

ama bir türlü iso mantığını çözemedik abi yardımını bekliorum teşekkürler

iso yönteminde sorun yoktur hata yapıyorsunuz büyük ihtimalle komut kullanmana gerek yok ne komutu kullanıyorsun bilgisayarda 100 tane sürcü olsada sürücü ana dizinine win isimli bir klasör oluşturup içerisine win86 veya win64 isimli iso dosyası koyarsanız hata yapması binde sıfırdır tek dikkat edilecek husus elle kurulum dosyaları iso içinde olması lazım

Arkadaşlar ISO dan kurmak için nt6 yöntemiyle yapmanız gerekiyor
Bunun yerine ISO içerisinden install.wim dosyasını cıkarın sources klasörüne koyun ordan kurulum yapın.

nt6 ya gerekyoktur ben zaten boot isokurlarını nt6 dan geçirdim dediğim gibi sadece anadizinde win isimli klasörde win86 veya win64 iso dosyası olması lazım tek dikkat edilecek husus elle kurulum dosyaları iso içinde olması lazım

Edited by köylü

mustafa abi şimdi ben flash ı düzenledim komple acronis imajını almak istiyorum bunu nasıl yaparım 2016 versiyonun da backub alma yerini bulamadım

Acronis 2016 ile yapman şart değil. Multiboot içerisinde bulunan WindowsPE leri çalıştırıp, 

WindowsPE lerin içnde bulunan Acronis ile yapabilrisin

• Like 1

mustafa abi şimdi ben yer acısından 2 tane pe lerden sildim, uefi kurulum ekranındaki görüntüsünü nasıl silebilirim. menu.lst i biliyorum ordan basına # koyup görünmesini engelledim ama uefi kurulum ekranındakini nasıl engelleyebilirim. 

mustafa abi şimdi ben yer acısından 2 tane pe lerden sildim, uefi kurulum ekranındaki görüntüsünü nasıl silebilirim. menu.lst i biliyorum ordan basına # koyup görünmesini engelledim ama uefi kurulum ekranındakini nasıl engelleyebilirim. 

bootice  ile F:\EFI\Microsoft\Boot altındaki bcd dosyasını editleyeceksin.

bootice ile F:\EFI\Microsoft\Boot altındaki bcd dosyasını editleyeceksin.

Girdim bcd nin içine ama orda ana başlıklar var. Ben uefi de çalıştığında win pe lerin göründüğü ekranı editlemek istiyorum. Sildiğim pe leri n görünmesini kaldırmak istiyorum yani

iso yönteminde sorun yoktur hata yapıyorsunuz büyük ihtimalle komut kullanmana gerek yok ne komutu kullanıyorsun bilgisayarda 100 tane sürcü olsada sürücü ana dizinine win isimli bir klasör oluşturup içerisine win86 veya win64 isimli iso dosyası koyarsanız hata yapması binde sıfırdır tek dikkat edilecek husus elle kurulum dosyaları iso içinde olması lazım

nt6 ya gerekyoktur ben zaten boot isokurlarını nt6 dan geçirdim dediğim gibi sadece anadizinde win isimli klasörde win86 veya win64 iso dosyası olması lazım tek dikkat edilecek husus elle kurulum dosyaları iso içinde olması lazım

Hocam genelde indirdiğimiz iso dosyalarında elle kurulum dosyaları silinmiş oluyor. Bu dosyaların isimleri nelerdir bilgi verebilirmisiniz? Bu dosyaları iso içerisine geri koyarsak iso dosyasında problem olur mu?

Teşekkürler...

Arkadaşlar soruya cevap var mı?

Edited by hulasa

• Editor

ana dizindeki boot klasörü içindeki BC0 dosyası içindedir önce masaüstüne al ismini bcd olarak değiştir işlemden sonra tekrar BC0 yapıp yerine koyarsın

:D

Edited by köylü

Acronis programını bulamıyorum. bulduklarımda yüklenmiyor.

antivirüs kapalı , güvenlik duvarı kapalı hala virüs uyarısı alıyorum. o yüzden kurulum tamamlanmıyor.

neyse 30 gün deneme sürümü bulabildim en sonunda.

çok çok teşekkürler. paylaşımlarınız sayesinde rahatça işimi yapabiliyorum :))

Acronis programını bulamıyorum. bulduklarımda yüklenmiyor. 
antivirüs kapalı , güvenlik duvarı kapalı hala virüs uyarısı alıyorum. o yüzden kurulum tamamlanmıyor.
neyse 30 gün deneme sürümü bulabildim en sonunda. 
çok çok teşekkürler. paylaşımlarınız sayesinde rahatça işimi yapabiliyorum :))

Kalıp derken Acronis ile kalıp alıp onumu koyacaz :S yoksa bildiğin windows 7 iso dosyasımı.

Şimdi sen ilk sayfadaki linkleri indir. İçindeki acronis i kur. Sonra içindeki. Tib uzantılı kalıbı Flash belleğe yazdır. Daha sonrasında yine ilk sayfada win 7 win 8.1 win 10 nun isimleri nasıl olacağı yazıyor ona göre örnegin win 7 İSO şunun içinden install. Wim dosyasını Flash belleğin içindeki sources dosyasına atacaksın ismini install78664.wim yapacaksın.

https://yadi.sk/i/FDYkSEnQmBm8E

http://turbobit.net/fvae4hww0vvq.html

Mustafa(k@ylü) hocam yukarıdaki linkte ONBUKA hocanın paylaşmış olduğu Aralık-2015 UEFI ve Normal bilgisayarlar için WIN7 sistemi görülüyor,dikkatime çeken "wim" dosyası "swm" olarak iki parçaya bölünmüş.DISM yönteminde dosya bölme metoduymuş bu.

1-Peki "install.swm" ve "install2.swm" isimli bu iki dosyayı "sources" klasörü içine atsak bu iki dosyayı göstererek WIN7 yi kurma şansımız var mı?

2-Kuramıyorsak ne tür bir işlem yaparak bu sistemi gösterip kurabiliriz?

Edited by crasadure

köylü hocam ben blue_life hocamın multiboot proğramını kullanarak xp-win7-win8-win10 işletim sistemlerini (nt6'dan geçirerek) aynı multiboot menüde kullanabiliyorum. Burda yazılanları okudum. Çok fazla bir şey anlamadım. Şu an indiriyorum. Burda Acronis Recovery 'nin rolü nedir. Bir sade anlatımla veya video ile gösterilse çok iyi olur. Ya da bunu anlamak için ilk versiyonundaki açıklamaları mı okumamız lazım. Blue life Multiboot sistemi ile burdaki multiboot sistemi arasında nasıl bir fark var.

Elimde 8 GB lık bir flash var. Buna recovery yapamadım. Yeterli alan yok gibi bir uyarı veriyor

Edited by hakarakurt

köylü hocam ben blue_life hocamın multiboot proğramını kullanarak xp-win7-win8-win10 işletim sistemlerini (nt6'dan geçirerek) aynı multiboot menüde kullanabiliyorum. Burda yazılanları okudum. Çok fazla bir şey anlamadım. Şu an indiriyorum. Burda Acronis Recovery 'nin rolü nedir. Bir sade anlatımla veya video ile gösterilse çok iyi olur. Ya da bunu anlamak için ilk versiyonundaki açıklamaları mı okumamız lazım. Blue life Multiboot sistemi ile burdaki multiboot sistemi arasında nasıl bir fark var.

Elimde 8 GB lık bir flash var. Buna recovery yapamadım. Yeterli alan yok gibi bir uyarı veriyor

bu çalışmanın sizin kullandığınızdan farkı UEFI kurulumu desteklemesi. normalde multiboot uefi desteklemiyor. köylü hocam usb diski 2ye bölmüş 1mb lık fat bölümü uefi kuruluma başlatma için start görevi görüyor. dosyaların hepsi bizim istediğimiz gibi kullanabileceğimiz NTFS bölümünde.

normal şartlarda usb flash diskler 2yebölünemez bölünsede windows 2. bölümü görmez. 

işte bu yüzden köylü kendi hazırladığı usb belleği acronis ile kopyalamış. bu kalıbı .tib uzantılı dosyayı acronis ile usb belleğimize gömerek köylünün USB FLASH belleğini kopya etmiş oluyoruz.

• Like 3