Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recoveryedition 2

köylü
 Share

Recommended Posts

o bölümü güncellemen gerekmiyor sadece boot dosyaları var ayrıca ben o bölümü rufusla oluşturdum rufusta öyle bi seçenek var ve aldım hazırladığım usb içerisine attım

Abi UEFI_NTFS olarak oluşturduğun bölümü rüfus ile nasıl oluşturdun?

Birde usb ye nasıl ekledin?

Bu bölümleri kendim oluşturmak istiyorum.

Lütfen rüfus ta nasıl işlem yaptığını anlatır mısın?

Aslında diskimde bir alan var 30 gb lık. Diski komple biçimlendirmeden sadece bu 30 gb lık bölümü senin bu sistemle kullanmak istiyorum.

O yüzden bölümleri kendim oluşturmak istiyorum.

pre_1449343083__rfus.png

hata nedir? 7z li xp yi çalıştırmak için ana dizinde NT5 isimli klasör oluştur 7zli xp nin kendi oot.gz dosyasını nt5 klasörüne koy xp_kur.7z dosyasını usb ana dizinine koy asağıdaki kodları kullan

abi 7z li xp tamam kurdum sorunsuz kurdu. 2. xp yi ayarlarını hiç ellemeden XP.ISO olarak attım. 1.bölüm bittikten sonra 2.bölüme geçtikten sonra şu hatayı veriyor.

TxtSetup.sif is incorrenct!

Mounting ErrorCode:3

bu hatayı veriyor.

ek olarak yine sizin çalışmanız olan win 7 lite iso olarak ekliyorum. hard disk bölümleme ekranında gerekli bir cd/dvd sürücü aygıtı eksik diyor. 

Edited by lediod

• Editor

Abi UEFI_NTFS olarak oluşturduğun bölümü rüfus ile nasıl oluşturdun?

Birde usb ye nasıl ekledin?

Bu bölümleri kendim oluşturmak istiyorum.

Lütfen rüfus ta nasıl işlem yaptığını anlatır mısın?

Aslında diskimde bir alan var 30 gb lık. Diski komple biçimlendirmeden sadece bu 30 gb lık bölümü senin bu sistemle kullanmak istiyorum.

O yüzden bölümleri kendim oluşturmak istiyorum.

pre_1449343083__rfus.png

evet aynı bu şekilde usb içerisinde 256kb lık bir fat bölümü olusur içerisinde boot dosyaları vardır gizli bölümdür diğer kalankısmı ntfs dir

abi 7z li xp tamam kurdum sorunsuz kurdu. 2. xp yi ayarlarını hiç ellemeden XP.ISO olarak attım. 1.bölüm bittikten sonra 2.bölüme geçtikten sonra şu hatayı veriyor.

TxtSetup.sif is incorrenct!

Mounting ErrorCode:3

bu hatayı veriyor.

ek olarak yine sizin çalışmanız olan win 7 lite iso olarak ekliyorum. hard disk bölümleme ekranında gerekli bir cd/dvd sürücü aygıtı eksik diyor. 

xp modifiye olduğu için hata veriyordur orjinal eldeğmemiş xp denedinmi_ windows 7 için ya nt6 uygulayacaksın yada iso ismini win86 yaparak ana dizindeki win klasörüne koyup windows7-8-10 iso kurulum seceneği ile kuracaksın

• Like 2

Hocam Teşekkürler %80 tüm sorunları aştım çok iyi çalışıyor şuan.son 1-2 ufak makyaj kaldı kendi açımdan.

1-Klasik menüde grupdos ismini değiştirip grafik arayüz yapmak istiyorum.ordaki windows isimlerini uefi v.s değiştirmek istiyorum.

2-grupdos menüsünde arka planı ve bazı isimleri değiştirdim fakat yuvarlak çember zaman sayacını da kaldırmak istiyorum.

3-son olarak isimler grupdos ta çok ortadan başlıyor biraz daha yukarı çekmek istiyorum diğer menülerinde gözükmesi için.

tekrardan teşekkürler şuana kadarki en iyi sistem oldu benim için.

Edited by ikaraot

• Editor

Klasik menü derken bootmanagerden bahsediyorsun galiba? onlar bcd dosyalarının içindedir bootice programında bcd editten editleyebilirsin bcd edit sadece bcd ismindeki dosyayı görür diğer bc0 1 3 5 olan dosyaların ismini önce bcd yapıp editten sonra eski ismini vereceksin

grupdostaki arka plan için değişik programlar var koylu.gfx dosyasını istediğin bir gfx dosyası ile değiştirebilirsin

• Like 2

xp modifiye olduğu için hata veriyordur orjinal eldeğmemiş xp denedinmi_ windows 7 için ya nt6 uygulayacaksın yada iso ismini win86 yaparak ana dizindeki win klasörüne koyup windows7-8-10 iso kurulum seceneği ile kuracaksın

xp modefiye derken oynanmamış sadece güncellemeler entegre edilmiş xp. 2 farklı xpyi denedim o şekilde aynı hatayı aldım. 

win 7 de ikinci dediğiniz yöntemi denedim. win86.iso ve win64.iso olarak yaptım yine olmadı. 

birazdan nt6 yöntemini deneyeceğim.

• Editor

xp modefiye derken oynanmamış sadece güncellemeler entegre edilmiş xp. 2 farklı xpyi denedim o şekilde aynı hatayı aldım. 

win 7 de ikinci dediğiniz yöntemi denedim. win86.iso ve win64.iso olarak yaptım yine olmadı. 

güncelleme eklenmiş demek oynanmış demek zaten :) orjinal olanla deneyin.

güncelleme eklenmiş demek oynanmış demek zaten :) orjinal olanla deneyin.

evet aynı bu şekilde usb içerisinde 256kb lık bir fat bölümü olusur içerisinde boot dosyaları vardır gizli bölümdür diğer kalankısmı ntfs dir

abi xp yi nt5 yontemiyle yapınca calıstırdım. modifiyeli olsa da sıkıntı cıkarmadı nt5 yöntemi ile. işmdi nt6 yöntemi ile win 7 yi denicem.

abi xp yi nt5 yontemiyle yapınca calıstırdım. modifiyeli olsa da sıkıntı cıkarmadı nt5 yöntemi ile. işmdi nt6 yöntemi ile win 7 yi denicem.

Tamamdır abi win 7 yi de nt6 yontemiyle hazırladım onda da sıkıntı cıkmadı. şuan bir sorun yok sistem stabil calısıyor. tekrar eline emegine sağlık abi bizi böyle calısmalarla buluşturdugun için.

Windows Xp leri isodan kurmak zorundamıyız, bunları win7, win8 gibi wim dosyalarını atarak kurabilirmiyiz. Xp ilk kurulum aşamasın yapıyor, restart atıp kuruluma devam  etmeye kalktığında xp iso dosyasını bulamadığını ve göstermemi istiyor. Sebebini anlamış değilim.NT5 işleminden geçmiş iso kullanıyorum acaba usb de NT5 klasörü oluşturup bunun içerisine mi atsam bu yüzden midir bilemedim. Wim şeklinde kullanabiliyorsak sorunum kalmayacak ama daha deneme şansım olmadı

Windows Xp leri isodan kurmak zorundamıyız, bunları win7, win8 gibi wim dosyalarını atarak kurabilirmiyiz. Xp ilk kurulum aşamasın yapıyor, restart atıp kuruluma devam  etmeye kalktığında xp iso dosyasını bulamadığını ve göstermemi istiyor. Sebebini anlamış değilim.NT5 işleminden geçmiş iso kullanıyorum acaba usb de NT5 klasörü oluşturup bunun içerisine mi atsam bu yüzden midir bilemedim. Wim şeklinde kullanabiliyorsak sorunum kalmayacak ama daha deneme şansım olmadı

universal boot.gz dosyasıyla sadece oynanmamış(modifiye edilmemiş) xp.iso koyarsan çalışır. 

ben şöyle yaptım. NT5 yöntemi ile yeni boot.gz ve iso dosyası oluşturdum. yolunu da /ISO/NT5 i gösterdim. grupdos komutlarını menu.lst dosyasına koydum sorunsuz kurulumu gerçekleştirdi.

• Like 1

• Editor

link içerisindeki grldr ve grldr.mbr dosyasını usb ana dizinine atıp eskileri ile değiştireceksin

değiştirdikten sonra sitem dosyaları açığa çıkar yani ana dizinde görünür tekrar gizlemek istersen asagıdaki komutları çalıstıracaksınburada f:

usb sürücüsüdür kendi usb sürücünüzün adıyla değiştirin

attrib +h +r +s /s /d f:\grldr
attrib +h +r +s /s /d f:\grldr.mbr

Edited by köylü
  • Like 1

link içerisindeki grldr ve grldr.mbr dosyasını usb ana dizinine atıp eskileri ile değiştireceksin

değiştirdikten sonra sitem dosyaları açığa çıkar yani ana dizinde görünür tekrar gizlemek istersen asagıdaki komutları çalıstıracaksınburada f:

usb sürücüsüdür kendi usb sürücünüzün adıyla değiştirin

blue_life ustanın tr olarak düzenlemiş olduğu MB_USB.EXE yi güncellemek için
http://grub4dos.chenall.net/downloads/grub4dos-0.4.6a-2015-11-18/  
linkinden güncel  Grldr ve grldr.mbr dosyalarını indirip
https://www.dropbox.com/s/fc8f8te5ao3qrln/GRLDR_TO_USBDR_20150907.ZIP?dl=0
linkinden indirdiğimiz GRLDR_TO_USBDR ile USBDR ye çevirip USB_ROOT klasörüne atıp değiştirerek güncellemiş mi oluyoruz.
-ayrıca grldr.mbr dosyasında herhangi bir değişim yapma gereği var mıdır.?
-firadiskli MB_USB.EXE için aynı işlemi yaparsak güncel olur mu.?
-bir takipçiniz olarak noksan bir işlem var ise bildirmeniz ricası ile hoşcakalın...

Köylü ustam yapmış olduğun sistem için teşekkürü borç bilirim gerçekten güzel çalışmalara imza atıyorsun başarılarının devamını temmeni ediyorum. bir sorum olacak sistem gayet başarılı çalışıyor ancak WIN klasörüne daha önce yapmış olduğun win7 ve win8.1 de disk bölümleme ekranında sorun veriyor sorun olarak da yüklü sürücü bulunmuyor diyor ancak yine sizin çalışmanız olan win 10 aio da öyle bir sorun vermiyor kendimce aio x86x64 olduğu içindir diye düşündüm ancak win 10 zaten aio şeklinde ve x86x64 şeklinde olmasına karşın hata vermiyor sizce nedeni ne olabilir. bunun dışında wim dosyalarını sources klasörüne attığımda sorunsuz çalışıyor. sizce sorun ne olabilir bu konuda fotoğraf ta çekmiştim ancak fırsat bulamadım eklemeye.

• Editor

Hocam Flash bellekte yer kazanmak için win7pe_x64.wim dosyasını esd ye çevirdim boyutu epey düştü ama çalışmadı.

çalışmasını nasıl sağlarız.

maalesef pe ler ve boot.wim dosyalarını esd olarak çalıştıramıyoruz

blue_life ustanın tr olarak düzenlemiş olduğu MB_USB.EXE yi güncellemek için
http://grub4dos.chenall.net/downloads/grub4dos-0.4.6a-2015-11-18/  
linkinden güncel  Grldr ve grldr.mbr dosyalarını indirip
https://www.dropbox.com/s/fc8f8te5ao3qrln/GRLDR_TO_USBDR_20150907.ZIP?dl=0
linkinden indirdiğimiz GRLDR_TO_USBDR ile USBDR ye çevirip USB_ROOT klasörüne atıp değiştirerek güncellemiş mi oluyoruz.
-ayrıca grldr.mbr dosyasında herhangi bir değişim yapma gereği var mıdır.?
-firadiskli MB_USB.EXE için aynı işlemi yaparsak güncel olur mu.?
-bir takipçiniz olarak noksan bir işlem var ise bildirmeniz ricası ile hoşcakalın...

bu sistemde grldr kullanılmıştır çevirmeden direk atacaksın ayrıca grldr.mbr bu sistemde vardır diğerlerinde yoktur mbusb exe olan çalışmalarda grldr yi usbdr olarak çevirip atarsan güncellemiş olursun

Köylü ustam yapmış olduğun sistem için teşekkürü borç bilirim gerçekten güzel çalışmalara imza atıyorsun başarılarının devamını temmeni ediyorum. bir sorum olacak sistem gayet başarılı çalışıyor ancak WIN klasörüne daha önce yapmış olduğun win7 ve win8.1 de disk bölümleme ekranında sorun veriyor sorun olarak da yüklü sürücü bulunmuyor diyor ancak yine sizin çalışmanız olan win 10 aio da öyle bir sorun vermiyor kendimce aio x86x64 olduğu içindir diye düşündüm ancak win 10 zaten aio şeklinde ve x86x64 şeklinde olmasına karşın hata vermiyor sizce nedeni ne olabilir. bunun dışında wim dosyalarını sources klasörüne attığımda sorunsuz çalışıyor. sizce sorun ne olabilir bu konuda fotoğraf ta çekmiştim ancak fırsat bulamadım eklemeye.

daha evvel denediğin sistemler içinde elle kurulum dosyaları çıkartılmışsa hata verebilir

• Like 2

mua abii ben wimleri çalıştırmayı becerdim ama iso dosyalarını diski ikiye bgöldüğü için nasıl gösterecem wınx64 iso wim dosyalarını gösteremedim komut olarak diskin ikinci tarafını gösteriyorum hata verior zaten köylü multiboot diskindede yer yok zaten iki tane w7-w8 wim dosyasını attım doldu zaten disk yönetimindede 15 gb kadar büyütebiliyorum

ama bir türlü iso mantığını çözemedik abi yardımını bekliorum teşekkürler

• Like 1

mua abii ben wimleri çalıştırmayı becerdim ama iso dosyalarını diski ikiye bgöldüğü için nasıl gösterecem wınx64 iso wim dosyalarını gösteremedim komut olarak diskin ikinci tarafını gösteriyorum hata verior zaten köylü multiboot diskindede yer yok zaten iki tane w7-w8 wim

dosyasını attım doldu zaten disk yönetimindede 15 gb kadar büyütebiliyorum

ama bir türlü iso mantığını çözemedik abi yardımını bekliorum teşekkürler

Arkadaşlar ISO dan kurmak için nt6 yöntemiyle yapmanız gerekiyor
Bunun yerine ISO içerisinden install.wim dosyasını cıkarın sources klasörüne koyun ordan kurulum yapın. Edited by lediod