Jump to content

Masaüstü Pc çok Fazla ısınıyor Ve Donuyor

gecekusu12
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

PC' im çok fazla ısınıyor ve sonra donuyor. Donunda mecbur yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.Hİçbir işlem yapmazken bile çok fazla ısınıyor. Acaba donanımsal bir sorun var ? PC den pek anlamam ama işlemci de sıvı sogutma olmasına ragmen acayip ısınıyor.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor.ilk başta ekran kartından sandık donmaları daha sonra bilgisayarcıya götürdüm anakarttan dolayı dediler.Servise yolladım anakartta sorun olamdığını söylediler.Acaba sıvı sogutma da mı bir problem var yoksa işlemci de mi 

Adsız.png

Adsız 2.png

Edited by gecekusu12
yeni

7 dakika önce, pioneer22 yazdı:

işlemci için 45*c gayet normal

ayrıca amd işlemciler daha çok ısınır

6 dakika önce, dj sms yazdı:

Dereceler normal anormal bir durum yok. Farklı bir sorunun var. HDD den kaynaklı veya anakart tan kaynaklı sorun olabilir.

Daha önceden ısınma problemi yoktu sabaha kadar oyun oyna hiç donma vs olmuyordu. Şimdi 30 dakika oyun oyna PC Aşırı ısınıp ekran donuyor.Bilgisayarcılarda anlamadı bu işten.İşlemci de mi sorun var acaba diye düşünüyorum.Anakartı servise yolladım problem yok dediler.2 tane SSD var pc de 2 sini de sıfır aldım nasıl bi sorun olabilir ki

bak en basitinden ilk önce bunları yapmalısın

virüs olabilir -> antivirüs kurmalısın

driver ların hepsinin dogru bi şekilde kurulduguna emin olmalısın

işletim sisteminden sorun olabilir -> format atabilirsn

bunları yaptıgın halde donuyorsa donanımsaldır

11 dakika önce, pioneer22 yazdı:

bak en basitinden ilk önce bunları yapmalısın

virüs olabilir -> antivirüs kurmalısın

driver ların hepsinin dogru bi şekilde kurulduguna emin olmalısın

işletim sisteminden sorun olabilir -> format atabilirsn

bunları yaptıgın halde donuyorsa donanımsaldır

Format attım yeni antivürüs kurdum deniycem.Forumlarda da virüslerden kaynaklı olabilir yazıyordu.

Bilgilendirme için teşekkür ederim herkese :)

Sırf işlemci oalrak da düşünmemek lazım, ekran kartın aşırı ısınıyorsa ondan da donma yapar,

Ekran kartı kaç yıllık? Macun değişimi yaptın mı? Soğutucu plaka ve ekran kartının işlemcisi arasındaki macun kurumuş olabilr...

Kullanmadığınız arka plan hizmetlerini deaktif ederseniz meşkuliyetler azalacağından ekran kartı ve işlemci şu sıcak havalarda da ayrıca rahat çalışacaktır.

Kullanmıyorsanız eğer metro uygulamalarını kaldırın gitsin akabinde gamebooster,advanced systemcare ve avg tuneuputilities programlarından da istifade edilebilir ayrıca.Daha evvel performans arttırıcıyı kullanıyordum işinize yarayabilir ekleyeyim dedim | Metrolarıda kaldırır,sistem biraz nefes alır. (

Please register to see this content.
:)

Aynı sorun yaklaşık 2 ay önce bendede vardı herşey stabil fakat çok ısınıp donuyordu. Program vs denedim görünürde bişey gözükmüyordu. Şans eseri pcyi temizlerken ram, hdd kontrol ettim sorun ramdeymiş. Kontrol et istersen.

Evet arkadaşlar sorun yazılımla ilgili  değilmiş hala sorun devam ediyor. Ekran kartından mı ki sorun diye düşünüyorum Sizce olabilir mi

On 21.06.2016 at 03:03, PisiLinux yazdı:

Hdd soğutucu fan tak ramler soğutma kiti varsa iyi olur yoksa onuda fanla besle.

Isı değerleri normal beklemede bence soğuk bile :)

Tabi antivirus ne kullanıyorsun oda önemli çoğunda oyun kipi var ooyun kipine al mümkünse.Windows 10 ise sürekli günceliyordur hardsik yavaşlıyor olabilir.

On 21.06.2016 at 02:46, _AyhaN_ yazdı:

Aynı sorun yaklaşık 2 ay önce bendede vardı herşey stabil fakat çok ısınıp donuyordu. Program vs denedim görünürde bişey gözükmüyordu. Şans eseri pcyi temizlerken ram, hdd kontrol ettim sorun ramdeymiş. Kontrol et istersen.

Evet arkadaşlar sorun yazılımla ilgili  değilmiş hala sorun devam ediyor. Ekran kartından mı ki sorun diye düşünüyorum Sizce olabilir mi

ekran kartı zotac gtx570 gpu diyot 70 derecelerde geziyor acaba ekran kartı çok ısındığı için donuyor olabilir mi

70 derece günümüz sıcaklrında gayet normal biz pişiyoz terden duramıyoruz cihaz nasıl dayansın bu sıcağa bak benim laptop normalde hiç ısınmaz nette gezerken falan 38 videolarda 45 derecelerde gezer şuan sadece tnctr açık 65 derece elimi koyduğum kısımlar o kadar sıcakki yazarken elim terliyor bu sıcaklıkların olması normal donma,kasma olayı işlemci sıcaklığından yada ekran kartından değilde cihazda virüs olmasından kaynaklı olabilir yada bakım programı kullanmıyorsunuzdur çok fazla veri birikmiştir (Advanced system care,wise care 365,auslogics boostspeed,defraggler vs.) bunu şundan söyleidm benim arkadaşın pcde böyleydi çok donma kasma yapıyordu reklam virüsü bulaşmış 1 kaç ufak yazılımla halletim.Üstünede bakımı çaktım 5 senelik cihazından şimdiye kadar alamadığı performansı aldığını kasan oyunların artık kasmadığını bile söyledi :) (not biraz pc cahili pek anlamıyor)

Bir saat önce, RaZoRWounD yazdı:

70 derece günümüz sıcaklrında gayet normal biz pişiyoz terden duramıyoruz cihaz nasıl dayansın bu sıcağa bak benim laptop normalde hiç ısınmaz nette gezerken falan 38 videolarda 45 derecelerde gezer şuan sadece tnctr açık 65 derece elimi koyduğum kısımlar o kadar sıcakki yazarken elim terliyor bu sıcaklıkların olması normal donma,kasma olayı işlemci sıcaklığından yada ekran kartından değilde cihazda virüs olmasından kaynaklı olabilir yada bakım programı kullanmıyorsunuzdur çok fazla veri birikmiştir (Advanced system care,wise care 365,auslogics boostspeed,defraggler vs.) bunu şundan söyleidm benim arkadaşın pcde böyleydi çok donma kasma yapıyordu reklam virüsü bulaşmış 1 kaç ufak yazılımla halletim.Üstünede bakımı çaktım 5 senelik cihazından şimdiye kadar alamadığı performansı aldığını kasan oyunların artık kasmadığını bile söyledi :) (not biraz pc cahili pek anlamıyor)

Format attım hardiski komple silmdim virüs programı vs herşey yüklendi ama yine donuyor PC.Benim pc kasmıyor dedikleriniz kasmakla alakalı.Benim pc bi anda donuyor reset atmak zorunda kalıyorum.Ekran kartını değiştirip denemeyi düşümüyorum. o da olmazsa işlemciyi servise yollayacağım bakalım orda bi kontrol etsinler işlemciyle mi alakalı diye

Evet arkadaşlar sıfır ekran kartıyla denedim tekrar aynı sorun oldu. İşlemciyi garantiye yollamayı düşünüyorum bi kontrol etsinler. Anakartı yollamıştım bi sorun yok demişler belki işlemciyle alakalı bir sorun olabilir.Sonucu buraya yazarım :)