Jump to content
TNC-TR
crasadure

Aio(all-in-one) Bootable Multiboot | Multiboot Usb Creator

Recommended Posts

efe34, 1 saat önce yazdı:

https://www.aioboot.com/en/windows-10-pe-by-ratiborus/

Arayüz ingilizce görünüyor ama yapımcı şöyle yazmış tanıtımda

It seems that this build is only in Russian language, I did not find the English version of it.

Var hocam olmaz mı :) Buyrun Ingılızce versıyon

https://www.armaanpc.com/windows-10-pe/

Ama tabi ara yüz İngilizce gözüksede eğer programlar Rusca dahil edilmişse o zaman yapacak bir şey yok tabi :)

Edited by crasadure
  • Thanks 1

Bootisox86.wim içindeki ilgili dosya sanal sürücüye yerleştirilen ISO içindeki sources/setup.exe dosyasını arıyor ve onu çalıştırıyor. Her PE sistemde çağrılması gereken dosya farklı olacağından isteğiniz biraz zor olur. PXE içindeki wimboot olayını deneyin birde isterseniz

Hocam sadece bootisox86 ve bootisox64.wim dosyalarını aiobootun menü editöründen hem uefi hemde leacy olarak ekledim ve her iki modda da çalıştı ayrıca otomatik wim modunda da leacy olarak açtı. Grup2 ye eklemeden winpe menü üzerinden boot ediyorum. Güncellemede menü dosyasınıda yedeklemek zorunda kalmamış olduk.
  • Like 1

Aio boot USB bellek yükledim x64 sürümlerini uefi uyumlu entegre ettim sanal makine de uefi modunda win-setup geliyor ama ana makine da gelmiyor sadece grub main.cfg menüsü geliyor aio boot sürümü v0.9.8.2

mycell2520, 44 dakika önce yazdı:

Hocam sadece bootisox86 ve bootisox64.wim dosyalarını aiobootun menü editöründen hem uefi hemde leacy olarak ekledim ve her iki modda da çalıştı ayrıca otomatik wim modunda da leacy olarak açtı. Grup2 ye eklemeden winpe menü üzerinden boot ediyorum. Güncellemede menü dosyasınıda yedeklemek zorunda kalmamış olduk.

Tabi ki o şekilde de yapılabilir;kullanıcılar genelde o kara boot manager  ekranı sevmediklerinden ana menüye kod ile "ISO ve WIM üzerinden işletim sistemini kur" seçeneğini ekledik. Siz o ekran üzerinden kullandığınız için Main.cfg yi yedeklemek zorunda kalmayacaksınız.

• Like 2

crasadure, 9 saat önce yazdı:

Var hocam olmaz mı :) Buyrun Ingılızce versıyon

https://www.armaanpc.com/windows-10-pe/

Ama tabi ara yüz İngilizce gözüksede eğer programlar Rusca dahil edilmişse o zaman yapacak bir şey yok tabi :)

Yarı rusça yarı İngilizce gibi görünüyor ama program ara yüzleri ingilizcedir. İndirelim deneyelim :)VMWare PE Test ile bakacağım önce .

VMWare PE Test.rar

edit: Programlar da rusça .

Edited by efe34

ghostman26, 8 saat önce yazdı:

Aio boot USB bellek yükledim x64 sürümlerini uefi uyumlu entegre ettim sanal makine de uefi modunda win-setup geliyor ama ana makine da gelmiyor sadece grub main.cfg menüsü geliyor aio boot sürümü v0.9.8.2

@ghostman26

Konu başındaki 

AIO Boot'un USB Belleğe Kurulumu --https://youtu.be/S_OmCYroYSI

AIO Bootun USB ye Elle Kurulumu-- https://youtu.be/pix1evSpix1evSvpj

adlı videolari izlemenizi tavsiye ederim

ghostman26, 13 saat önce yazdı:

Bende de sanalda uefi ve legacyde sorun yoktu. Hiç bir reel legacy makinada açılmadı uefi makinalarda legacy olarak açılıp uefi açınca boot ediyordu ama eklediğim bileşenler menüde görünmüyordu. . Flashı tek bölüm fat32 olarak kurdum : şu an sorun yok.  Fakat sorunsuz iki bölüm halinde kullanıyor çoğunluk. Flash diskim de yapımcının tavsiye ettiği daha doğrusu reklamını aldığı flash disk modelinden.

Bug var gibi.

Edited by efe34

Sonunda başardım. Tek bölüm fat32 oluşturduğum diske videolardaki herşeyi yükledim. easeus pm ile ikiye böldüm.2. kısmı NTFS yaptım: data klasörümü attım. Acronisle flashı 320lik harici HDDye klonladım. Harici HDD sonunda boot etti ve her şey çalışıyor.

• Like 2

@crasadure Üstat bu çalışmadaki PXE Server özelliğini MultiBoot Toolkit v2.2.0 a uyarlamanın bir yolu var mı? Ben birkaç denemede bulundum ama pek beceremedim...

MultiBoot Toolkit in bence tek eksiği ağdan boot özelliği ...

Bana hala MultiBoot Toolkit v2.2.0 daha çekici ve daha çok özelleştirilebilir geliyor  :)

Multiboot.JPG.8fb2b614360b491ff6e6fa4bf9f7949a.JPG

Emeklerin için çok teşekkürler, sayende ben dahil birçok kişi multiboot olayında pekçok şey öğrendik :)

• Thanks 2

mephistooo2, 37 dakika önce yazdı:

@crasadure Üstat bu çalışmadaki PXE Server özelliğini MultiBoot Toolkit v2.2.0 a uyarlamanın bir yolu var mı? Ben birkaç denemede bulundum ama pek beceremedim...

Bana hala MultiBoot Toolkit v2.2.0 daha çekici ve daha çok özelleştirilebilir geliyor  :)

Emeklerin için çok teşekkürler, sayende ben dahil birçok kişi multiboot olayında pekçok şey öğrendik :)

Multiboot toolkit çok güzeldi evet hala flashlarımdan birinde kurulu ama bence bu sistem daha güzel ve sık güncelleme alıyor en azından yapımcı feed-back lere cevap veriyor güncellemelerle. Mesela pardusu hemen ekledi aklıma ilk gelen.

@crasadure üstada ben de çok teşekkür ediyorum.

Edited by efe34
  • Like 1
  • Thanks 1

efe34, 39 dakika önce yazdı:

Multiboot toolkit çok güzeldi evet hala flashlarımdan birinde kurulu ama bence bu sistem daha güzel ve sık güncelleme alıyor en azından yapımcı feed back lere ceavp veriyor.

@crasadure üstada ben de çok teşekkür ediyorum.

Güncelleme yapması iyi hoş ancak USB yi de şişmanlatmanın bence bir gereği yok, sonuçta DLC, sergei, KMPE vs. hemen hemen hepsi aynı işi yapıyor...

Bir önceki topicte de yazdığım gibi MultiBoot Toolkit in bence tek eksiği ağdan boot özelliği ...

Bu arada piyasada çok fazla bilinmeyen ancak kaliteli bir WinPE önereyim, içinde dosya yönetici, imaj ve klon alma özelliği ve kullanıcı şifrelerini sıfırlama gibi pekçok özelliği bulunan güzel bir kurtarma aracı... Alman O&O Software yazılım firmasının 3590$ dan sattıkları :) kendi yaptıkları bir PE çalışması, direkt link indirebilirsiniz:

Edited by mephistooo2
  • Like 1
  • Thanks 3

hallettim

Edited by efe34

mephistooo2, 4 dakika önce yazdı:

Düzelttim...

Hocam bir de şifre: www.p30download.com u denedim ama olmadı

teşekkürler

Edited by efe34

efe34, 3 dakika önce yazdı:

Hocam bir de şifre: www.p30download.com u denedim ama olmadı

teşekkürler

Kopyalarken boşluk karakteri olmamasına dikkat edin, şifre yazdığım gibi...

• Thanks 1

mephistooo2, 11 dakika önce yazdı:

Kopyalarken boşluk karakteri olmamasına dikkat edin, şifre yazdığım gibi...

Hallettim teşekkürler, aioboota da entegre  ettim

mephistooo2, 2 saat önce yazdı:

Multiboot.JPG.8fb2b614360b491ff6e6fa4bf9f7949a.JPG

@mephistooo2 üstad;

PXE yi inceleyip Multiboot Toolkit'e uyarlanıp uyarlanamayacağına bakarım...Eğer olumlu bir sonuç alırsam buradan paylaşımda bulunurum.

• Thanks 1

mephistooo2, 3 saat önce yazdı:

Güncelleme yapması iyi hoş ancak USB yi de şişmanlatmanın bence bir gereği yok, sonuçta DLC, sergei, KMPE vs. hemen hemen hepsi aynı işi yapıyor...

Bir önceki topicte de yazdığım gibi MultiBoot Toolkit in bence tek eksiği ağdan boot özelliği ...

Bu arada piyasada çok fazla bilinmeyen ancak kaliteli bir WinPE önereyim, içinde dosya yönetici, imaj ve klon alma özelliği ve kullanıcı şifrelerini sıfırlama gibi pekçok özelliği bulunan güzel bir kurtarma aracı... Alman O&O Software yazılım firmasının 3590$ dan sattıkları :) kendi yaptıkları bir PE çalışması, direkt link indirebilirsiniz:

İçeriği Görüntüle

RAR Şifre:

İçeriği Görüntüle
www.p30download.com

bu sistem zaten AIO Boot' WinPE kısmından entegre edilip kullanılabiliyor

Windows

• Windows 7, 8.1 and Windows 10 Setup. Windows Server is also supported.
    • Automatically adds the driver to support Windows 7 installation from USB 3.0.
    • Support split ISO file into several if ISO file is larger than 4GB but you are using FAT32 format.
  • Windows XP and Windows 2003 Setup.
  • WinPE.
    • [email protected] Boot Disk.
    • MiniTool Partition Wizard 10.
    • AOMEI Partition Assistant.
    • AOMEI Backupper.
    • EaseUS Partition Master.
    • EaseUS Todo Backup.
    • Macrium Reflect.
    • TrustPort Live Bootable.
    • Paragon Software.
    • O&O BlueCon.
    • Macrorit Disk Partition Expert.
    • StorageCraft Recovery Environment.
    • Microsoft Diagnostics and Recovery Toolset (DaRT).
    • FalconFour’s Ultimate Boot CD.

merhabalar arkadaşlar.elimde 500 gb harici harddisk var.ben bunda 100 gblık bir alan oluşturdum.buraya bu sistemi kurmak istiyorum.bunun için hangi yolu izlemem gerekir.şimdiden teşekkürler.herkese iyi forumlar.

nedim63, Bir saat önce yazdı:

merhabalar arkadaşlar.elimde 500 gb harici harddisk var.ben bunda 100 gblık bir alan oluşturdum.buraya bu sistemi kurmak istiyorum.bunun için hangi yolu izlemem gerekir.şimdiden teşekkürler.herkese iyi forumlar.

Elle kurulum denenebilir denemedim: Video 3_1.  Ben flash diskte tek bölüm olarak oluşturduğum aiobootu harici hddye klonlayarak çalıştırabildim

Spoiler

Edited by efe34
  • Like 1

crasadure, 9 saat önce yazdı:

bu sistem zaten AIO Boot' WinPE kısmından entegre edilip kullanılabiliyor

Windows

• Windows 7, 8.1 and Windows 10 Setup. Windows Server is also supported.
    • Automatically adds the driver to support Windows 7 installation from USB 3.0.
    • Support split ISO file into several if ISO file is larger than 4GB but you are using FAT32 format.
  • Windows XP and Windows 2003 Setup.
  • WinPE.
    • [email protected] Boot Disk.
    • MiniTool Partition Wizard 10.
    • AOMEI Partition Assistant.
    • AOMEI Backupper.
    • EaseUS Partition Master.
    • EaseUS Todo Backup.
    • Macrium Reflect.
    • TrustPort Live Bootable.
    • Paragon Software.
    • O&O BlueCon.
    • Macrorit Disk Partition Expert.
    • StorageCraft Recovery Environment.
    • Microsoft Diagnostics and Recovery Toolset (DaRT).
    • FalconFour’s Ultimate Boot CD.

AIO Boot da var, ancak Multiboot Toolkit de yok :)

Ve benim de favorim MultiBoot Toolkit, kendim ekledim O&O BlueCon Winpe'sini...

• Like 1

efe34, 4 saat önce yazdı:

Elle kurulum denenebilir denemedim: Video 3_1.  Ben flash diskte tek bölüm olarak oluşturduğum aiobootu harici hddye klonlayarak çalıştırabildim

İçeriği Görüntüle

hocam klonlamayı nasıl yaptınız bide hangi programı kullandınız?

nedim63, 7 saat önce yazdı:

hocam klonlamayı nasıl yaptınız bide hangi programı kullandınız?

Acronis true image ile. Menülerden disk clone u bulup tıklıyorsunuz kaynak (source<<) diski ve hedef (target)diski seçiyosunuz proceed tuşuna basıp bekliyorsunuz. Bende tek bölümle hazırlanmış kaynak flash diskle çalıştı. aiobootta acronis varsa boot edip oradan da yapabilirsiniz.

Edited by efe34
  • Thanks 1