Jump to content

Windows 11/10/8/7 Için En Iyi Performans, Optimize Ayarları 2022

forjest
 Share

Recommended Posts

Güncellenmiştir! 11 Eylül 2020 

1. WinAERO Tweaker 0.17.1.0 İngilizce
  2. Sistem Ince Ayar 10.1 Türkçe
  3. DEBOTNET 0.7.8 İngilizce
  4. HDCleaner 1.305 Türkçe
  5. TweakPower 1.154  İngilizce 

Bilgi: Win 10 Tweakers Pro 15.2 sürümü çıkmış ancak,piyasada bulunanlara baktığımda,sınırlı ve çalışmadıkları tespit edildi. Çalışan sürüm temin edildiğinde,eklenecektir. (Eski sürümleri,Yeni win10 sürümler için uygun olmadığından çekilmiştir.  Elinde mevcut olan veya çalışan yeni sürüme sahip olan arkadaşlar varsa eğer, konu altından link eklerlerse eğer konuya dahil ederiz herkeste istifade etmiş olur. Sonuçta bu programı arayan ve kullanmak isteyenler yok değil. | Konu linki: 1.Sayfa

• Like 1

Selamlar,

Windows Arama uygulamasını ince ayarlarla kapatamadım.

Hizmetlerdeki " Windwos searç" "disable" durumunda.

Windows klasöründeki "Searchui.exe" yi sildiğim zaman yok oluyor ama bu seferde başlat menüsünde arama sorma yapamıyorum çalışmıyor.

Bu konuda yardımcı olaiblir misniz.

Kullandığım sistem Win10 2016 Ltsb

image.png.f008a517d9bae1758e6afb4ec03cef38.png

Edited by AdemYakups

AdemYakups, 45 dakika önce yazdı:

Selamlar,

Windows Arama uygulamasını ince ayarlarla kapatamadım.

Hizmetlerdeki " Windwos searç" "disable" durumunda.

Windows klasöründeki "Searchui.exe" yi sildiğim zaman yok oluyor ama bu seferde başlat menüsünde arama sorma yapamıyorum çalışmıyor.

Bu konuda yardımcı olaiblir misniz.

Kullandığım sistem Win10 2016 Ltsb

image.png.f008a517d9bae1758e6afb4ec03cef38.png

Aleyküm selam.

Hizmetler'den aramaya kapalı olarak ayarladıysanız eğer, Başlat,Durdur şeklinde ibareler var durdurmaya basarak deneyin birde. Normal şartlarda kapatması gerekli.

Konu 1.Sayfasındaki Ultimate Windows Tweaker/Dism++  adlı uygulamalar  üzerinden  Windows search ayarını tamamen kapatmanız mümkün. Bazen hizmetlerden w10 için yapılan işlemler, bilindiği üzere tekrar'dan aktif oluyor bir şekilde uygulamaları kullanarak sonuç alacağınız düşünüyorum. Birde yetkilendirme olarak administrator direkt hesabına geçerek bu işlemleri yaparsanız eğer daha da etkili olacaktır. Mevcut hesabınız dursun. Administrator hesabını aktif edip bu hesaptan işlemleri yapmayıda deneyiniz.

Administrator hesabı aktif etme kodu: Net user administrator /active:yes 

Başlat çelıştır veya powershell cmd üzerinden aktif edebilirsiniz işlemler bittiğinde ise,üstteki "yes" yazan yeri "no" yaparak tekrar işlemi aynısını yapıp admin hesabını kapatabilirsiniz normal hesabınıza geçiş yapabilirsiniz tekrar'dan durumu anlamak için.

Kolay gelsin.

• Like 2
  • Thanks 1

forjest, 55 dakika önce yazdı:

Aleyküm selam.

Hizmetler'den aramaya kapalı olarak ayarladıysanız eğer, Başlat,Durdur şeklinde ibareler var durdurmaya basarak deneyin birde. Normal şartlarda kapatması gerekli.

Konu 1.Sayfasındaki Ultimate Windows Tweaker/Dism++  adlı uygulamalar  üzerinden  Windows search ayarını tamamen kapatmanız mümkün. Bazen hizmetlerden w10 için yapılan işlemler, bilindiği üzere tekrar'dan aktif oluyor bir şekilde uygulamaları kullanarak sonuç alacağınız düşünüyorum. Birde yetkilendirme olarak administrator direkt hesabına geçerek bu işlemleri yaparsanız eğer daha da etkili olacaktır. Mevcut hesabınız dursun. Administrator hesabını aktif edip bu hesaptan işlemleri yapmayıda deneyiniz.

Administrator hesabı aktif etme kodu: Net user administrator /active:yes 

Başlat çelıştır veya powershell cmd üzerinden aktif edebilirsiniz işlemler bittiğinde ise,üstteki "yes" yazan yeri "no" yaparak tekrar işlemi aynısını yapıp admin hesabını kapatabilirsiniz normal hesabınıza geçiş yapabilirsiniz tekrar'dan durumu anlamak için.

Kolay gelsin.

Usta Teşekkür ederim ilgi alakan için.

Denedim olmadı ama önemli değil.Şimdilik disabled kalması da yeterli zaten sistem hızlı ekstra bişi yapınca win10 sapıtıyor zaten ondan tekrar sistem kurmuştum.

Çok teşekkür ettim.

• Like 1

deli_petro06, 26 dakika önce yazdı:

Üstad emeğine sağlık. Ben de nedense Windows10_Optimizer 4.9 açmıyor. Uyumluluk, yönetici olarak çalıştır v.s yaptım ancak açmıyor...

• Github üzerinde developer geliştiricisinin verdiği işletim sistemi desteği olarak, "windows_10 bilgisi geçmekte. ve sistem farklılığı gibi bir durumda görünmüyor. Kendim hem real  sistemde hemde ,  sanal sistemlerde rahat şekilde çalıştı sorun göremedim farklı bir olsa gerek fikrimde yok açıkcası.  Kaynak linki: 
    Please register to see this content.

• Alternatif olarak , windows 10 Optimizasyon_Script uygulamasını kendine göre yapılandırarakta ayrıca denemeni tavsiye ederim. Sisteme baştan aşağı oldukça hakim şekilde performans çekiyor üstad. Sanal makinede sıfır sistem üzerinde denedim dism++' le zaman kaybetmeye gerek yok dedirtti bana. :) 

• Like 2

deli_petro06, 12 saat önce yazdı:

Üstad bugün denediğim ve beğendiğim ControlUWP 0.12.5 uygulaması da eklenebilir. Kullanımı basit. Windows ayarlarına kısayollar var, windows sıfırlama, servis kapatma, cortana, one drive kaldırma v.b. özellikleri de var. İşe yarar bir yazılım.

Link

İçeriği Görüntüle

Aynen katılıyorum.

Edited by kadetti
  • Like 2

O&O ShutUp10 v1.8.1414.283 For Windows 10 (10.KONU)

" Gizlilik telemetry update defender vd benzer,arka plan hizmetleri ve bir çok windows10 servislerini kapatarak sistemde rahatlık sağlayan kolay ve pratik bir uygulama." | Güncelleme tarihi: 24 Eylül 2020 | 1.Sayfa

Ekran Görüntüsü:

Spoiler

(Tüm ayarların seçimi için,oluşturulan .Config dosyasının seçimiyle daha fazla servisleri seçip,kalmasını istediğinizi kapatabilirsinizde.) :) 

5Q5cB8.gif

Edited by forjest
  • Like 4

Üstad PCSwift 2.9.7.2020 serial key hatası verip açılmıyor. Bir de win10 optimizer scriptle alakalı kafam karıştı. Genel olarak benim gördüklerim de hangi özelliği aktif etmek istenirse "#" işareti kaldırılıyor. Bu scriptte durum farklı mı? Çünkü aktif edilmesi için "#" işareti eklenmesi gerektiği yazılmış. Kusura bakmayın daha önce gördüklerimden dolayı kafam karıştı ondan soruyorum...

Edited by deli_petro06

Güncelleme tarihi: 9 EKİM 2020 & Esenlikle kalınız!

Bilgi: Konuya windows 10 için kullanımı pratik ve kolay performans servis kapatıcı bakım onarım yapma bir çok fonksiyonları barındıran popüler Yamicsoft'un Windows 10 Manager'ı eklenmiştir Portable kurulum dil Türkçe.

Yamicsoft Windows 10 Manager 3.3.4 Final Türkçe [Yeni!] | 7.KONU 1.Sayfaya git

Spoiler

Windows 10 işletim sisteminizi baştan aşağı özelleştirebileceğiniz bir uygulamadır.Temizlik bakım onarım hızlandırma optimizasyon hız ayarlarını çekme,istenmeyen servisleri kapatma vb. geniş özellikleri bulunan popülaritesi yüksek kullanımı kolay portable/kurulumsuz hale getirilerek hazırlanmıştır kullanıma hemen hazırdır.

FJNgSa

14 mb 7z Portable / kurulumsuz! Türkçe

Kaynak: 

1.Sayfaya git

Edit: Yamicsoft Windows 10 Manager 3.3.4 Final son versiyonuna güncellenmiştir! Yenileme Link + başlık vs..

Edited by forjest
  • Like 2
  • Thanks 1

deli_petro06, 5 saat önce yazdı:

Üstad performans için eklediğiniz scriptte görev çubuğunu değiştiren bir satır var. Hangi satır olduğunu biliyor musunuz? Düzenleyip o kısmı çıkarmaya çalışıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Görevçubuğunda hangi değişimi yapmakta ? bu kısmı anlamadım üstad. ekran alıntısı vb. ekleme yaparsan bakayım.

deli_petro06, 01.10.2020 - 16:53 yazdı:

Üstad PCSwift 2.9.7.2020 serial key hatası verip açılmıyor. Bir de win10 optimizer scriptle alakalı kafam karıştı. Genel olarak benim gördüklerim de hangi özelliği aktif etmek istenirse "#" işareti kaldırılıyor. Bu scriptte durum farklı mı? Çünkü aktif edilmesi için "#" işareti eklenmesi gerektiği yazılmış. Kusura bakmayın daha önce gördüklerimden dolayı kafam karıştı ondan soruyorum...

• PCSwift'i listeden kaldırdım,listede daha etkili ve yönetici araçlarının olduğunu düşünmekteyim bu kapsamda düşünülerek. Lisans düşmüş olduğundan olabilir,dns host içeriğine entegre olmamıştır vb. bir durumdan kaynaklıdır farklı birşey olacağını zannetmiyorum.
  • Script'i notepad ++ vb. metin editörleriyle büyüterek tam ekran açmak,gerekirse eğer,google translator aracılığıyla servisleri anlamak adına dil çevirileriyle ilgili istenen, servisler aktif ya da deaktif edilebilir. #Bu simge ve servisadı , script içerisinde deaktif şekilde gelmekte. Aktif etmek için alttaki örn. gibi değişiklikler yapılınca,ilgili işlem devreye girmektedir.

Örnekle:

WindowsUpdateEnable   #WindowsUpdateDisable | (Güncellemeyi açar,   "# işaretini kaldırıp" ,karşısındaki satırla yer değiştirince güncellemeyi kapatır.)
   AktiF =>           #DeaktiF <=

• Like 1

Windows performans uygulamaları güncellenmiştir! Tarih: 23 KASIM 2020

Güncellenen içerik listesi:

1. Winaero Tweaker 1.18.0.0 Final Windows tümü 32/64bit. English
  2. PrivateZilla 0.42.70 For Windows 10 32/64 bit. English
  3. HDCleaner 1.311 Windows tümü 32/64 bit Turkish
  4. TweakPower 1163 Windows tümü 32/64 bit English
  5. Yamicsoft Windows 10 Manager 3.3.6 Final Windows 10 32/64 bit.Multi/Turkish
  6. O&O ShutUp10 v1.8.1415 Final English Windows 10 32/64 bit.

Esenlikle kalınız! Saygılarımla. :)  | Konu: 1.Sayfa

• Like 5
  • Thanks 1

• forjest changed the title to Windows 11/10/8/7 Için En Iyi Performans, Optimize Ayarları 2022